جاذبه‌های گردشگری نیوزیلند

منحصر به فرد بودن این غارها درخشان بودن‌شان است که دلیل آن وجود کرم‌های شب‌تابی است که دراین غارها زندگی می‌کنند.
منحصر به فرد بودن این غارها درخشان بودن‌شان است که دلیل آن وجود کرم‌های شب‌تابی است که دراین غارها زندگی می‌کنند.
مجله موفقیت ایلیاد - کشور در جنوب غربی اقیانوس آرام از دو جزیره‌ی بزرگ و تعدادی جزیره‌ی کوچک تشکیل شده است. استرالیا نزدیکترین همسایه‌ی این کشور دو هزار کیلومتر از آن فاصله دارد. این کشور زیبا با جنگل‌های بومی، سواحل، یخچال‌های طبیعی، حیات وحش بکر و بسیاری دیگر از جاذبه‌های زیبا جذابیت خاصی را برای گردشگران در سراسر دنیا به وجود آورده است. کشور یا امکانات زیبا و مفرحی را برای گردشگران در نظر گرفته است. دوری از خشکی‌های دیگر برای مدت زمان طولانی طبیعت و حیات وحش منحصر به فردی را در این کشور به وجود آورده است. تلفیقی از فرهنگ سنتی ( مائوری ) و مدرن در شهرهای بزرگ و روستاهای زیبا چشم‌اندازی وسیع از تنوع فرهنگ‌ها را برای علاقه‌مندان و کاوشگران فراهم کرده است.

در ادامه به بررسی ده مورد از برترین جاذبه‌های این کشور بکر و زیبا می‌پردازیم.

-    شبه جزیره‌ی کوروماندل  Coromandel Peninsula

این شبه جزیره‌ی زیبا و شگفت انگیز در شمال شرقی را به خاطر ماسه‌های سفید و طلایی‌اش می‌شناسند. این منطقه دارای جنگل‌های بکر و دست نخورده و دهکده‌ی زیبا و تاریخی تیمز می‌باشد که از مناطق مورد علاقه‌ی کاوشگران است. شهر کوچک تامس thames  در این منطقه قرار دارد و دارای معادن غنی از طلاست و گردشگران در این شهر می‌توانند با حفر کردن ماسه ها استخری داغ برای خود فراهم کنند.

-    پارک ملی Abel Tasman

پارک ملی ابل تاسمان با مساحت ۲۲۵ کیلومتر مربع کوچکترین پارک ملی است که بین خلیج طلایی و خلیج تاسمانی قرار دارد. این پارک از ذخایر مهم دریایی و مکانی امن برای حیات وحش دریایی محسوب می‌شود. پارک ملی ابل تاسمان در نوک شمالی جزیره‌ی جنوبی واقع است و در حقیقت آرزوی هر کوهنوردی به شمار می‌رود. استفاده و ورود اتومبیل در این مکان ممنوع است و برای دسترسی به آن معمولا ًاز طریق قایق یا هواپیماهای کوچک استفاده می‌شود. پیاده‌روی در ساحل ابل تاسمان در پارک ملی ابل تاسمان یکی از مکان‌های پیاده‌روی است و امکان یک پیاده‌روی حدوداً ۵۰کیلومتری را در یک منطقه‌ی ساکت و آرام برای گردشگران فراهم کرده است. در مسیر می‌توانید انواع پرندگان نایاب مانند پنگوئن های آبی و حتی دلفین‌ها را مشاهده کنید. فعالیت‌های بسیاری نظیر پیاده روی، غواصی و قایقرانی در این پارک گردشگران زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

-    برج آسمان Sky Tower

برج آسمان یک برج مخابراتی مشاهداتی است که در آکلند بزرگترین شهر واقع است. ارتفاع برج در حدود ۳۲۸ متر به عنوان بلندترین سازه در نیمکره‌ی جنوبی محسوب می‌شود. این برج به نماد شهر آکلند تبدیل شده است. از بالای این برج می‌توان با فاصله‌ی ۸۰ کیلومتری مناظر زیبا و نفس‌گیر این شهر را تماشا کرد. امکانات تفریحی نظیر اسکای جامپ، مسیر پیاده روی شیشه ای در اختیار گردشگران قرار گرفته است، همچنین گردشگران می‌توانند در رستوران گردان آن به صرف غذا بپردازند و از مناظر شگفت انگیز آن لذت ببرند.

-    معماری آرت دکو شهر ناپیر Napier Art Deco

ناپیر شهری کوچک در جزیره هاوکه در سواحل شرقی جزایر جنوبی است و به دلیل تفاوت معماری آن با دیگر شهرهای دارای شهرت است. بیشتر بخش‌های شهر ناپیر از زلزله ۱۹۳۱ به طور کامل نابود شد. دوره بازسازی این شهر با دوران کوتاه آرت دکو همراه بود و همین عامل سبب تفاوت معماری این شهر با معماری دیگر شهرهای شده است. هر ساله در ماه فوریه گردشگران برای شرکت در هفته‌ی آرت دکو که اختصاص به این سبک، ماشین های قدیمی، پیک نیک  و مسابقات جعبه‌های صابون دارند شرکت می‌کنند.

-    کایکورا

این شهر ساحلی کوچک در جزیره‌ی جنوبی مکان بسیار خوبی برای علاقه مندان به غذاهای دریایی نظیر خرچنگ تازه، صدف کاد آبی و طبیعت و حیوانات دریایی نظیر دلفین‌ها، مرغ‌های دریایی، وال‌ها و فک‌های خزه دار می‌باشد. عاشقان طبیعت همچنین می‌توانند در جنگل‌های وحشی و زیبای کایکورا قدم بزنند. این شهر درمیان دریای کایکورا مدیترانه و اقیانوس آرام قرار گرفته است و به داشتن گاومیش‌های کوهان‌دار معروف است.

-    یخچال طبیعی فرانز جوزف

این یخچال طبیعی در بخش‌های جنوب غربی واقع در پارک ملی وستلند قرار دارد و جز جاذبه‌های مهم این منطقه محسوب می‌شود و در مقایسه با دیگر یخچال‌های طبیعی بسیار قابل دسترس بوده است و گردشگران می‌توانند از طریق هلیکوپتر بر فراز این باقیمانده‌ی خیره‌کننده‌ی عصر یخبندان به پرواز درآیند و شاهد مناظر بدیع و منحصر به فرد یخی و برفی باشند.

-    روتوروا Rotorua

شهری واقع در خلیج پلنتی جزیره شمالی که در کنار دریاچه‌ای به همین نام واقع است از بهترین جاذبه‌های است. این شهر به عنوان سرزمین عجایب حرارتی شناخته می‌شود. آبفشان‌ها و چشمه‌های آب گرم بسیاری در داخل و اطراف این شهر واقع است. این مکان یکی از بهترین گزینه‌ها برای آشنایی با فرهنگ سنتی مائوری این کشور برای بازدیدکنندگان است. وای – او – تاپو wai- o- Tapu  با چشمه‌های آبگرم فراوان یکی دیگر از جاذبه‌های نزدیک به این منطقه است و آن را به دلیل آبفشان لیدی ناکس lady knox و ظاهر رنگین جذابش می‌شناسند.

-    پارک ملی فیوردلند

این پارک با مساحت ۲/۱ میلیون هکتار وسعت در جنوب بزرگترین پارک ملی این کشور است و به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است. ملیفورد ساوند از محبوب‌ترین مناطق در این مکان واقع است. ملیفورد ساوند را به عنوان هشتمین شگفتی جهان می‌شناسند. این مکان در طول عصر یخبندان توسط یخچال‌های طبیعی ساخته شده است. بهترین راه برای دیدن این مکان استفاده از قایق است. این آب‌دره بر اثر ذوب شدن یخچال‌های طبیعی ایجاد شده است. باران‌های مکرر در این منطقه باعث جاری شدن آبشارهای متعدد از روی صخره‌ها شده است.

-    خلیج جزایر Bay of island

این منطقه از پرطرفدارترین مناطق در است و در ۲۴۰ کیلومتری اوکلند واقع است. خلیج جزایر از بهترین مقاصد سفر در جهت ماهیگیری، قایقرانی و سایر ورزش‌های آبی است. این مکان با اتومبیل حدود سه ساعت با اوکلند فاصله دارد. این منطقه‌ی زیبا از ۱۲۴ جزیره تشکیل شده  است که بین جزیره‌ی کیپ برت cape brett  و شبه جزیره‌ی پوررووا purerua peninsula  واقع است در این جزیره امکان غواصی و مشاهده‌ی دلفین‌ها و نهنگ‌ها وجود دارد.

-    غارهای وایتومو گلوورم

این غارها در منطقه‌ی جنوب وایکاتو در جزیره‌ی شمالی قرارگرفته‌اند. منحصر به فرد بودن این غارها درخشان بودن‌شان است که دلیل آن وجود کرم‌های شب‌تابی است که دراین غارها زندگی می‌کنند. هزاران کرمی که در این غارها زندگی می‌کنند منظره‌ی درخشان و جذابی را برای بازدیدکنندگان به وجود آورده‌اند. گردشگران با قایق می‌توانند تجربه‌ی منحصر به فرد و لذت‌بخشی را تجربه کنند.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی● زبان، مذهب و آداب و رسوم مردم استرالیاجدیدترین مطالب● محدودیت‌های سنی جهت اخذ پذیرش تحصیلی از کشورهای مختلف چگونه است؟● ارزیابی و معادل‌سازی مدرک تحصیلی در استرالیا● شریط بیمه‌ی دانشجویی در استرالیا● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● وضعیت بورسیه‌ی تحصیلی در کشور کانادا● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی روانشناسی● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن● شرایط تحصیل در رشته‌ی‌ هنر در کشور کانادا● آموزش مهارت‌های دوست‌یابی به کودکان پیش از دبستان● تقویت مهارت speaking در آزمون IELTS● شرایط تحصیل در رشته‌ی حقوق در کشور نیوزیلند● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● دوره‌های زبان در استرالیا● تحصیل در مدارس کانادا● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● روش‌های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی