زندگی در کانادا چه مزایا و معایبی دارد؟

کانادا شمالی‌ترین کشور قاره آمریکاست که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی از شرق به اقیانوس اطلس از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می‌شود
کانادا شمالی‌ترین کشور قاره آمریکاست که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی از شرق به اقیانوس اطلس از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می‌شود
مجله موفقیت ایلیاد - اصولاً هدف اصلی انسان‌ها از ، بدست آوردن یک زندگی بهتر و راحت‌تر است. همیشه و زندگی در جای دیگری از دنیا برای انسان‌ها هیجان‌انگیز بوده است، در واقع عاملی که افراد را به فکر می‌اندازد کیفیت زندگی فرد است، همین عامل است که افراد را ترغیب به ترک کشور خود به امید داشتن زندگی و آینده‌ای بهتر در جای دیگر می‌کند، اما مسلماً کار راحتی نیست تصمیم‌گیری برای انتخاب و نحوه به کشور مقصد نیاز به دقت و مطالعه بسیار و مشاوره با افرادی که در این زمینه تخصص دارند دارد، بسیاری از افراد در صورت تصمیم به کشور را انتخاب می‌کنند چرا که مزایای زندگی در این کشور از بسیاری از کشور‌های دیگر بیشتر است، این کشور همیشه به لحاظ شرایط اقتصادی، وضعیت تحصیلی، امکانات بهداشتی و درمانی، امنیت و فرصت‌های خوب شغلی و خیلی از مسائل دیگر زبانزد بوده است، فرصت‌های بسیاری را برای بهبود کیفیت زندگی در اختیار هر فرد قرار می‌دهد موقعیت‌های شغلی مناسب با ارائه بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات. اما از آنجایی که هر کشوری در کنار نکات مثبت خود دارای معایبی نیز است، در این مقاله سعی داریم به بیان بخشی از مزایا و معایب کشور بپردازیم. اما قبل از آن به توضیح مختصری از موقعیت جغرافیایی و شرایط جوی و آب و هوایی این کشور می‌پردازیم.

کشوری پهناور با مساحت ۹۹۸۴۶۷۰ کیلومتر مربع پس از روسیه دومین کشور پهناور جهان است که با جاذبه‌های طبیعی فوق‌العاده عموم مردم را به حیرت می‌اندازد. اقتصاد و تکنولوژی در این کشور حرف اول را می‌زند. کشوری با سی و هفت میلیون نفر جمعیت است، تراکم جمعیت در این کشور کم و فاصله شهر‌ها از یکدیگر نسبتاً زیاد است، شمالی‌ترین کشور قاره آمریکاست که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی از شرق به اقیانوس اطلس از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می‌شود و شباهت زیادی به همسایه جنوبی خود یعنی آمریکا دارد، از ده ایالت و سه قلمرو تشکیل شده است که دارای دولت‌های محلی است و تحت حاکمیت مرکزی دولت فدرال است در حدود شصت درصد از مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و این گزینه مناسبی برای ایرانیانی است که قصد دارند و درحدود بیست درصد از مردم این کشور به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند، در تعاملات روزمره برقراری ارتباط از طریق زبان انگلیسی صورت می‌گیرد، کشوری مهاجرپذیر است، جایی است که بیش از هشتاد و دو درصد از جمعیت آن از شرایط زندگی خود رضایت کامل دارند، کمترین میزان گزارش جرم و جنایت در دنیا را داراست و کیفیت زندگی در آن بسیار بالاست،  واحد پول در این کشور دلار ست.

تصوری که از کشور در ذهن اغلب مردم قرار دارد کشوریست با آب و هوای خشن و سرمایی طاقت فرسا که مناطق وسیعی از آن در نواحی قطبی قرار دارد اما جدا از این مناطق سرد شمالی در بخش‌های جنوبی این کشور آب و هوایی معتدل وجود دارد که از آن بعنوان بهترین مکان برای زندگی در به لحاظ آب و هوا یاد می‌شود. بدلیل گستردگی این کشور نمی‌توان آب و هوای این کشور را مثلاً سرد و خشک یا گرم و شرجی یا معتدل توصیف کرد هر بخشی از این کشور پهناور آب و هوای خاص خود را داراست، برای مثال در نواحی شمالی این کشور که به قطب نزدیک است آب و هوا در زمستان به زیر صفر می‌رسد، اما در مناطق جنوبی‌تر و نزدیک به آمریکا آب و هوا متفاوت‌تر است، بنابراین با توجه به اینکه چه ایالتی در کدام قسمت از این کشور واقع است بهتر می توان به ارزیابی آب و هوای این کشور پرداخت. قسمت اعظم جمعیت این کشور در مناطق جنوبی و نزدیک به مرز آمریکاست زیرا به لحاظ آب و هوایی معتدل‌تر است و جز مناطق پربازدید برای گردشگران است.

حال که تا حدودی با موقعیت جغرافیایی و شرایط جوی این کشور آشنا شدیم به بررسی مزایا و معایب زندگی در این کشور می‌پردازیم.

یکی از مزایای به کشور قوانین ی این کشور است کشوری مهاجرپذیر است و به مهاجرانی که از کشور‌های دیگر با فرهنگ‌های دیگر به این کشور آمده‌اند به خوبی استقبال کرده است حدوداً بیست درصد از جمعیت این کشور را مهاجران خارجی تشکیل داده‌اند، طبق قوانین سالیانه درصد زیادی از مهاجرین می‌توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند و بدین ترتیب می توانند به‌عنوان یک شهروند از تمام حقوق شهروندی همانند استفاده از فرصت‌های شغلی و بسیاری از موارد دیگر برخوردار باشند، کودکانی که در این کشور متولد می‌شوند اگر والدین آنها شهروند این کشور باشند بدون طی مراحل قانونی شهروند محسوب می‌شوند، کشوری امن برای مهاجرین به شمار می‌رود که می‌توان به فرصت‌های شغلی و اجتماعی بسیار خوبی در آن دست یافت. بعد از گذشت سه سال از اقامت مهاجران با دریافت ویزای اقامت دائم، می‌توان درخواست یی داد و از آنجایی که کشوری صلح‌طلب و بی‌طرف است می توان براحتی به کشورهایی نظیر آمریکا و سایرکشور‌ها نظیر کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کرد.

یکی دیگر از شرایط خوب زندگی در این کشور این است که به دلیل کسب درآمد به دلار نسبت به کشور مبدأ افراد از درآمد بیشتری برخوردارند و دارای قدرت خرید بیشتری می‌شوند، همچنین دولت براساس سن کودک و وضعیت معیشتی خانواده کمک‌های مالی در اختیار آنان قرار می‌دهد و آنان را از یک سری مزایای مالیاتی برخوردار می‌کند. یی‌ها بسیار خونگرم، مودب و مهمان‌نواز هستند، نژاد‌پرستی در این کشور به هیچ عنوان وجود ندارد، بنابراین مهاجران می‌توانند به لحاظ داشتن امنیت در میان مردم آسوده خاطر باشند.

با توجه به موقعیت استراتژیک این کشور و نزدیکی به آمریکا و داشتن روابط مسالمت‌آمیز با کشورهای قدرتمندی نظیر انگلستان، و ... این کشور بر پایه اقتصاد قوی استوار است و و با توجه به صنعت قدرتمند کشاورزی در این کشور اقتصاد خود را در شرایط مطلوبی نگه می‌دارند و یکی از مهمترین تأمین‌کنندگان مواد‌غذایی در بسیاری از کشورهای دنیا است. فرصت‌های شغلی بسیار مطلوب و مناسبی برای مهاجران در این کشور به دلیل اقتصاد پویا و در حال رشد وجود دارد و از طرفی به دلیل کمبود نیروی کار جوان از طریق تحصیلات و تجربه و توانایی صحبت به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی، می‌توان موقعیت شغلی بی‌نظیری را در آن کشور بدست آورد.

در کشور موارد بهداشتی و درمانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و افراد می‌توانند در صورت نیاز از بهترین خدمات در مجهز‌ترین مراکز درمانی بهره‌مند شوند، یکی از مهم‌ترین مزایای زندگی در کشور دسترسی به بیمه هزینه‌های درمانیست، هزینه‌ها و خدمات درمانی از بودجه عمومی‌ای که از راه دریافت مالیات تأمین می‌شود پرداخت می‌شود، برای استفاده از مزایای خدمات درمانی باید حداقل سه ماه از تاریخ شروع اقامت سپری شده باشد، افرادی که بیمه درمانی را دارند در صورت نیاز به خدمات درمانی نگران هزینه های درمان نیستند و تمام برنامه خدمات درمانی در این کشور رایگان است و این تنها مربوط به برخی از کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها نیست، شهروندان یی، دانشجویان بین المللی و کارگران خارجی می‌توانند از ایالتی که در آن سکونت دارند درخواست گواهی بیمه سلامت عمومی کنند.

سیستم آموزشی در این کشور رایگان و از کیفیت بالایی برخوردار است، کیفیت آموزش به‌واسطه‌ی مدارس مجهز و ملزومات آموزشی مناسب ارتقا یافته است و این در حالیست که در بسیاری از کشورها آموزش با سطح کیفی بالا فقط از طریق مدارس خصوصی میسر است که آن هم در اختیار تمام افراد قرار نمی‌گیرد. مدارس دولتی از کیفیت خوبی برخوردارند، بدلیل اینکه معلمان، کتابخانه‌ها، ملزومات و تجهیزات آموزشی از طریق دولت تأمین می شوند و می توانید مطمئن باشید که رایگان بودن آن سبب پایین آمدن سطح کیفیت آموزش نمی‌شود. این کشور به لحاظ امکانات عمومی نیز نظیر کتابخانه های عمومی، پارک‌ها، و مکان‌های تفریحی نیز در وضعیت مطلوبی قرار دارد که شهروندان یی در اوقات فراغت می‌توانند از این امکانات استفاده کنند.

سیستم آموزشی با در اختیار داشتن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی معتبر، سالیانه دانشجویان بین المللی زیادی را به سمت خود جذب می‌کند تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به لحاظ هزینه بسیار به صرفه است و کیفیت این دانشگاه‌ها در سطح بالایی است، مدرک آن نیز اعتبار بین المللی دارد همچنین شرایط خوبی نظیر کمک هزینه مسکن، بیمه‌های خدمات درمانی دانشجویی، باشگاه‌های دانشجویی و غیره در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد ضمن اینکه دانشجویان مجوز این را دارند که در حین تحصیل کار کنند و فرصت‌های زیادی برای کارورزی و کارآموزی برای آنها فراهم است .

پیدا کردن شغل در به مدد موسسات کاریابی بسیار آسان است به این صورت که به کمک این آژانس‌ها و با در نظر گرفتن شرایط افراد اعم از سن، سطح تحصیلات، نوع تخصص و غیره به‌ راحتی می‌توان به شغل مورد نظر و متناسب با ویژگی های فرد دست یافت، دولت با توجه به درآمد خانواده و سن و سال فرزندان آنها را تا هیجده سالگی به لحاظ مالی حمایت می‌کند. کشوری چند ملیتی است و مهاجرین زیادی با فرهنگ‌ها و ملیت‌های مختلف در این کشور در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند تا درس بخوانند، کار کنند یا به فعالیت‌های تجاری بپردازند. در این کشور هیچ محدودیت سنی برای کار کردن افراد وجود ندارد و افراد سالمندی هم که تمایل به کار و فعالیت دارند از این حق محروم نیستند.

حال که برخی از مزایای زندگی در کشور عنوان شد به بیان برخی از معایب زندگی در این کشور نیز می‌پردازیم.

یکی از مسائل قابل تأمل در رابطه با به این کشور و سکونت در آن مسئله هزینه‌هاست، مسلماً دستیابی به هر چیز خوبی مستلزم صرف هزینه است، هزینه زندگی در شهر‌های مختلف این کشور متفاوت است، بنابراین باید تمام جوانب کار را در نظر گرفت و حساب شده عمل کرد. در حدوداً نیمی از درآمد ماهانه صرف هزینه‌های روزمره زندگی می‌شود علاوه بر اقلام مورد نیاز و اساسی نظیر مسکن، غذا و پوشاک، هزینه بیمه، هزینه استفاده از منابع انرژی و هزینه ارتباط از راه دور نظیر تلفن و اینترنت نیز باید به عنوان هزینه‌های سنگین در نظر گرفته شوند، بنابراین همین هزینه‌های بالا برای زندگی در این کشور یکی از معایب به این کشور است.
میزان مالیات در کشور می‌تواند برای بسیاری از افراد کمی بالا باشد و این از جمله مشکلات زندگی در این کشور محسوب می‌شود، البته این مسئله برای افرادی که درآمد نسبتاً بالایی دارند مشکل‌ساز نیست اما برای اکثریت متقاضیان به این کشور توصیه می‌شود که با مشورت با یک حسابدار جلوی تمام هزینه‌هایی که ممکن است میزان مالیات آنها را افزایش دهد بگیرند.

یکی دیگر از مواردی که ممکن است زندگی در این کشور را کمی سخت کند آب و هوای این کشور است، یکی از سردسیر‌ترین کشورهای دنیاست که در زمستان دمای آن به چندین درجه زیر صفر می‌رسد، برای افرادی که به این کشور می‌کنند مخصوصا اگر از جایی با شرایط آب و هوایی گرم آمده باشند شرایط غافلگیر‌کننده‌تر خواهد شد اما اگر قصد به مناطق جنوبی را داشته باشید می‌توانید از آب و هوای معتدل‌تری بهره مند شوید. برای بسیاری از مهاجران ونکور در بخش جنوبی کشور دارای بهترین آب و هوا در تمام این کشور است.

یکی از مراحل سخت برای به کاغذ‌بازی‌ها و اقداماتی است که به منظور دریافت ویزای این کشور صورت می‌گیرد هر کسی که در این پروسه قرار داشته باشد می‌داند که چقدر طاقت‌فرسا و استرس‌زاست اما اغلب متقاضیانی که مدارکشان کامل است فرصت زندگی، تحصیل، تجارت و کار در این کشور را به دست می‌آورند و یقیناً تمام این پروسه پر‌استرس ارزش دریافت ویزای این کشور را خواهد داشت.

در سراسر دنیا افراد بسیاری هستند که به می‌اندیشند، تعداد بسیاری از آنها رویای زندگی درکشور را دارند، با وجود تمام نکاتی که در رابطه با مزایا و معایب به کشور بیان شد نهایتاً این شما هستید که با توجه به شرایطتان تصمیم می‌‌گیرید که به کجا کنید. از آنجایی که کشور دارای بالاترین نرخ تابعیت در جهان است، بنابراین دور از انتظار نیست که زندگی در آنجا شرایط مطلوبی داشته باشد، به هر حال پیشنهاد می‌شود قبل از به این کشور سفر کنید شرایط را از نزدیک ببینید و در این زمینه از افراد متخصص مشاوره بگیرید.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● شرایط کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟● ادامه تحصیل در کشور آلمان چگونه است؟● مزایای تحصیل در کشور نیوزیلند● شرایط کار دانشجویی در کشور استرالیا ● بهترین شهرهای استرالیا برای زندگیجدیدترین مطالب● شرایط کار حین تحصیل در خارج از کشور چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا چگونه است؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● شرایط تحصیل در رشته‌های مهندسی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا چگونه است؟● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● هر آنچه درباره‌ی تحصیل در آمریکا باید بدانیم؟● شرایط اخذ بورسیه‌ی تحصیلی در انگلستان چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی داروسازی در کانادا چگونه است؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی محیط زیست کدامند؟● انواع ویزاهای تحصیلی و آموزشی کشور استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● شرایط تحصیل رایگان درکشور نیوزیلند چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی معماری در کشور استرالیا● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در استرالیا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی دامپزشکی در کشور کانادا