دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

با توجه به سختگیری‌های بسیار دولت کانادا در صدور ویزا آشنایی با دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی سبب افزایش شانس متقاضی جهت ادامه تحصیل در این کشور خواهد شد.
با توجه به سختگیری‌های بسیار دولت کانادا در صدور ویزا آشنایی با دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی سبب افزایش شانس متقاضی جهت ادامه تحصیل در این کشور خواهد شد.
مجله موفقیت ایلیاد - سالانه تعداد زیادی از متقاضیان ایرانی جهت ادامه در کشور برای اخذ ی ی این کشور اقدام می‌کنند. با توجه به سختگیری‌های بسیار دولت در صدور آشنایی با دلایل ریجکت شدن ی ی سبب افزایش شانس متقاضی جهت ادامه در این کشور خواهد شد. شرایط مطلوب این کشور برای مهاجرت ی سبب افزایش درخواست‌های برای این کشور در طول سالیان اخیر شده است و همین امر خود موجب سختگیری‌های بیشتر در صدور ی این کشور شده است. اطلاع از دلایل رد شدن ی ی به متقاضیان کمک می‌کند تا با ارائه‌ی پرونده‌ای قوی‌تر شانس خود را برای اخذ ی ی این کشور امتحان کنند.

آمار ریجکتی ی ی

طبق آمار یک دهه‌ی اخیر سالانه بر تعداد افرادی که درخواست ی آن‌ها رد می‌شود افزوده شده است. طبق این آمار در سال ۲۰۱۲ در حدود ۲۶ درصد از درخواست‌های ی ی این کشور بنا به دلایلی ریجکت شده است، این در حالی است که این آمار در سال ۲۰۱۸ به ۳۵ درصد رسیده است. بیشترین درصد ریجکتی ی ی مربوط به متقاضیان در مقطع کارشناسی می‌باشد که این آمار در حدود ۵۳ درصد گزارش شده است. از طرفی متقاضیان در مقطع دکترا با ۱۱ درصد ریجکتی بیشترین میزان موفقیت در اخذ ی ی را داشته‌اند.

مهمترین دلایل ریجکتی ی ی

ـ نقص مدارک

یکی از مهمترین دلایل ریجکت شدن ی ی کشور نقص در مدارک ارائه شده به سفارت می‌باشد. ناقص بودن هر یک از مدارک ارسالی می‌تواند منجر به رد شدن درخواست شود، بنابراین ارسال مدارک به صورت کامل از اهمیت بالایی برخوردار است.
مهمترین مدارک مورد نیاز جهت اخذ ی ی
ـ پاسپورت معتبر
ـ اصل و ترجمه‌ی شناسنامه
ـ دو قطعه عکس
ـ فرم‌های تکمیل شده مربوط به درخواست
ـ نامه‌ی پذیرش دانشگاه
ـ برنامه‌ی ی دانشگاه مورد نظر
ـ مدارک تمکن مالی
ـ مدرک زبان
ـ انگیزه نامه

عدم برخورداری از تمکن مالی

یکی از شرایط بسیار مهم جهت اخذ ی ی از کشور برخورداری از تمکن مالی می‌باشد. این کشور گرچه از ورود دانشجویان بین المللی استقبال می‌کند اما قرار نیست دانشجویان خارجی باری بر دوش دولت این کشور باشند، بنابراین تمام متقاضیان خارجی در این کشور باید از شرایط مالی مناسب برخوردار باشند. تمکن مالی به معنای برخورداری از بودجه‌ی کافی جهت پرداخت هزینه‌های شامل هزینه‌های خوابگاه و شهریه‌ی دانشگاه تا هزینه‌های زندگی در این کشور می‌باشد. متقاضی اخذ با ارائه‌ی حساب بانکی که شامل حداقل هزینه‌ی یکسال و زندگی در می‌باشد می‌تواند افسر پرونده را در مورد تمکن مالی در این کشور مجاب کند.

تردید برای بازگشت به کشور مبدأ

یکی دیگر از دلایل ریجکت تردید افسر پرونده بر بازگشت متقاضی پس از اتمام ات به کشور خود می‌باشد. در این مورد باید بتوانید اثبات کنید که تنها برای به این کشور مهاجرت کرده‌اید و پس از پایان ات به کشور خود بازمی‌گردید. استناد به وابستگی‌های خانوادگی در ایران از روش‌های مناسب جهت متقاعد کردن افسر پرونده می‌باشد. در این موارد روابط خانوادگی و فامیلی در کشور می‌تواند سبب رد شدن درخواست ی شخص متقاضی شود، در واقع اگر یکی از اعضای خانواده یا دوست یا فامیل نزدیک شما در این کشور زندگی می کند ممکن  است افسر پرونده شما را در مورد بازگشت‌تان به کشور خود پس از اتمام به شک و تردید بیاندازد و درخواستتان را رد کند!

تعداد بالای پرونده

هر ساله تعداد بسیاری از متقاضیان جهت در کشور برای اخذ ی این کشور اقدام می‌کنند و افسران اداره مهاجرت ناچارند در مدت زمانی اندک به تعداد بسیار زیادی پرونده رسیدگی کنند این امر سبب می‌شود تا زمان و دقت کافی برای بررسی پرونده متقاضیان به ویژه متقاضیان کشورهایی نظیر ایران چندان لحاظ نشود و در نتیجه آمار ریجکتی درخواست ی ی متقاضیان  ایرانی بالا رود. حتی گاه این امکان وجود داره که افسر پرونده در پروسه‌ی بررسی دچار اشتباه شود و پرونده را رد کند. کامل و بی‌نقص بودن پرونده تا حد قابل توجهی می‌تواند این اشتباهات را کاهش دهد.

مشکلات پزشکی

برخورداری شخص متقاضی از شرایط و مشکلات جسمی و روانی به عنوان یک عامل نامطلوب و نامناسب برای کشور تلقی می‌شود و سبب رد شدن درخواست ی متقاضی خواهد شد. 

مدارک جعلی

ارائه‌ی مدارک نادرست و جعلی از طریق شخص متقاضی نه تنها سبب رد شدن درخواست خواهد شد بلکه باعث ورود شخص به لیست سیاه اداره مهاجرت می شود. مدارک جعلی ممکن است در ارتباط با مدرک زبان، مدارک مربوط به تمکن مالی یا مدارک ی متقاضی باشد.

گپ ی

وجود فاصله طولانی بین دو مقطع ی یا اصطلاحاً گپ ی از جمله دیگر دلایل ریجکت شدن ی ی می‌باشد. در واقع گپ ی این تصور را ایجاد می‌کند که فرد متقاضی از آمادگی کافی برای برخوردار نخواهد بود. بنابراین در این شرایط حتی در صورت موفقیت در اخذ پذیرش ی از موسسات آموزشی امکان رد شدن درخواست از طرف افسر اداره مهاجرت وجود دارد. برای توجیه این فاصله ی می‌توانید مدارک مربوط به سابقه‌ی کاری مرتبط یا گذراندن دوران سربازی را ارائه دهید.

اعتراض به رد شدن درخواست ی ی

قبلاً متقاضیان می‌توانستند با دریافت نامه‌ای از دلایل ریجکت شدن ی ی خود مطلع شوند و نسبت به آن اعتراض کنند. این اعتراض از طریق یک نامه انجام و در آن درخواست بازنگری پرونده صورت می‌گرفت اما در حال حاضر این امکان برای متقاضیان ایرانی فراهم نمی‌باشد و تنها کاری که در این شرایط می‌توان کرد با آگاهی از دلایل ریجکت شدن ی ی می‌توان یک درخواست جدید برای اخذ ارائه داد. این درخواست می‌تواند بدون تغییر نسبت به درخواست قبلی یا با ارائه‌ی اطلاعات و مدارک جدید باشد.

برای جلوگیری از ریجکت شدن ی ی کشور چه باید کرد؟

مسلماً تنها فردی که می‌تواند در قبول یا رد شدن درخواست ی فرد اثرگذار باشد افسر پرونده‌ی اداره‌ی مهاجرت این کشور خواهد بود. بنابراین تنها عاملی که می‌تواند شانس متقاضی را برای اخذ افزایش دهد ارائه‌ی یک پرونده‌ی کامل و بی نقص می‌باشد. دقت کنید لازم است فرم‌های مربوط به درخواست درست و کامل تکمیل شوند و مدارک بدون کوچکترین نقصی ارائه شوند. از چندین ماه قبل موجودی حساب بانکی خود را افزایش دهید و موارد مربوط به گردش حساب بانکی رعایت شود. همچنین جهت اثبات دلبستگی شما به کشور خود از هر مدرکی از جمله وجود روابط عاطفی و خانوادگی استفاده شود تا افسر پرونده نسبت به بازگشت فرد به کشور خود پس از اتمام ات دچار تردید نشود. برای ارائه‌ی مدارک کامل و بی‌نقص و برای کاهش احتمال رد شدن درخواست ی ی استفاده از مشاوران موسسات معتبر در زمینه‌ی مهاجرت ی پیشنهاد می‌شود. 
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● ایمنی و سلامت در استرالیا ● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیاجدیدترین مطالب● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کانادا● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● فرهنگ کار در کشور استرالیا● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● پذیرش مشروط از دانشگاه‌های خارج از کشور● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● حمایت‌هایی که از دانشجویان خارجی در استرالیا می‌شود.● بهترین زبان برنامه نویسی برای مهاجرت