چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟

چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟
چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟
مجله موفقیت ایلیاد - گفتن این نکته جزء بدیهیات است که برای شروع یک زندگی جدید پس از ، نیاز به پیش‌نیازهای مختلفی است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها کار و مناسب است. برای یافتن کاری مرتبط با رشته‌ی تحصیلی یا مهارت‌تان پس از رسیدن به ، باید به نکات مهمی توجه کرد. اول اینکه آژانس‌های می‌توانند کمک‌های فراوانی به متقاضیان کار کنند. دوم در رزومه خود باید از کلید واژه‌های مرتبط با آن استفاده کنید و سوم اینکه برای برخی از مشاغل، داشتن برخی مجوز‌ها و مدارک ضروری است.
 
برای مثال فردی را تصور کنید که پس چند سال از به ، هنوز نتوانسته کار مورد نظرش را پیدا کند. بدون شک وی در کشور خود راحت‌تر می‌توانسته کاری مرتبط با تحصیلات و مهارت خود پیدا کند، اما به هر دلیلی مثل جنگ، تغییر در سبک زندگی یا ساختن آینده‌ای برای فرزندان خود از آن‌جا کرده و به آمده است.

معمولاً یافتن مناسب، دارای موانعی است که قابل چشم‌پوشی توسط کارفرماها نیست. مثل سابقه‌ی کار موثر و دانستن زبان انگلیسی که موانع عمده‌ی مهاجران در پیدا کردن مناسب در کشورهای مقصدشان است.

در کشوری مثل ، داشتن سابقه‌ی کار در اولویتی ویژه در برابر داشتن سابقه‌ی کار در کشور مبدا دارد. همچنین دانستن زبان انگلیسی در سطحی بالا نیز یک امتیاز خاص برای کارفرماهاست تا بهتر و راحت‌تر بتوانند با همکار جدید خود ارتباط برقرار کنند.

اما اینها نیمه‌ی تاریک ماجرا هستند. بخش جالب توجه گزارشی از کمیته توسعه اقتصادی در ماه مارچ ۲۰۲۱ است که اذعان می‌کند به ازای هر چهار مهاجری که دارای تحصیلات و مهارت هستند، یک نفرشان دارای سطح دانش و مهارت ی بالایی است و این جای امیدواری دارد تا در پذیرش مهاجران ماهر اطمینان خاطر بیشتری داشته باشیم. نکته‌ی مهم و چشمگیر دیگر این گزارش این است که طبق آمار معتبر، طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸، دست‌کم ۱،۰۲۵،۰۰۰،۰۰۰ دلار، تفاوت درآمدی است که این افراد در مجموع می‌توانسته‌اند در صورت داشتن ی مطابق با تحصیلات و مهارت‌شان، در اقتصاد پویای کسب کنند.

«دیوید فربس» یکی از فعالان در زمینه‌ی مهاجران در می‌گوید: «اولویت اول برای مهاجران تازه‌وارد با مهارت‌های بالا این است که بدانند چگونه می‌توانند کار مرتبط با رشته‌ی تحصیلی و مهارت‌های خود را در کشور ما پیدا کنند. تصور من این است که بیشتر مردم فکر می‌کنند یافتن کار همانند اخذ مدرک ساده است و کسب موفقیت ی خودبه‌خود به‌وجود می‌آید؛ مطمئناً این‌طور نیست، حتی برای کسانی که شهروند هستند. در یکی از مشکلات اصلی مهاجران در یافتن مناسب، آگاهی و اطلاعات ناکافی یا ناقص آن‌ها با شرایط و روند در ست؛ به‌ویژه برای کسانی که دارای تحصیلات عالی یا مهارت‌های کاری هستند؛ چرا که فرآیند استخدام این افراد طولانی‌تر و پیچیده‌تر است. به همین دلیل است که من تصور می‌کنم دانستن روند یافتن در ، اهمیت ویژه‌ای دارد و می‌تواند کمک شایانی به جویندگان کار در کند.»
 
«فرد مولوی» وکیل مهاجر و مالک آژانس «Konnecting Group» در ، می‌گوید: «تمامی مهاجران باید بدانند که داشتن کار مرتبط یا تحصیلات و مهارت‌ها، نیازمند اخذ مجوزهای خاصی نیز است. در برخی از ‌ها هستند که نیاز به مدرک یا مجوز خاصی دارند، مثل داشتن کارت سفید یا کارت آبی برای کار کردن در ارتفاع. اگر آن‌ها با کودکان کارهای آموزشی و پرورشی می‌کنند، باید مدرک کار با کودکان را داشته باشند. همه‌ی این‌ها به آن مورد نظر مربوط است. ممکن است نیاز باشد در دوره‌هایی هم شرکت کنند تا مدرک مورد نظر را اخذ کنند، مثل برق‌کارها یا لوله‌کش‌ها و ‌های این‌چنینی...»
 
«نادیا بنونیستی» متخصص کمک به افراد در نوشتن رزومه و و رابط بین جویندگان کار و کارفرماها برای ایجاد در ، می‌گوید: «عدم استفاده از واژگان تخصصی و رسمی در رزومه، یکی از دلایل اصلی عدم موفقیت متقاضیان کار است. توصیه‌ی همیشگی من به افراد این است که آن‌ها در مورد بازار کار به صورت آنلاین و پیش از سفر به تحقیق کنند و به آگهی‌های کاری توجه کنند تا متوجه شوند که کارفرماها از چه واژگانی برای تبلیغ استفاده می‌کنند؛ در نتیجه آن‌ها نیز می‌توانند در رزومه‌ی کاری خود از همان اصطلاحات و لغات استفاده کنند، در نتیجه رزومه‌ی آن‌ها یی‌تر خواهد شد، چون آن‌ها کلمات کلیدی مربوط به بازار کار را می‌دانند و از آن‌ها استفاده کرده‌اند. دلیل عدم موفقیت مهاجران در این است که وقتی متقاضیان نمی‌توانند کار پیدا کنند، برای هر کاری که تبلیغش را می‌بینند، اقدام می‌کنند که لزوماً می‌تواند با سابقه و تحصیلات آن‌ها نیز بی‌ارتباط باشد. این می‌تواند به ضرر آن‌ها تمام شود، چون استخدام کننده‌ها به صورت مداوم رزومه‌های غیر مرتبط دریافت می‌کنند و احساس می‌کنند که انرژی اضافه‌ای باید بابت آن‌ها صرف کنند، چون متقاضیان در واقع آگهی کار را مطالعه نکرده‌اند، در نتیجه آن‌ها هم دیگر رزومه‌های آن افراد را نمی‌خوانند. پس حتما از نظر تجربه‌ی کاری، چیزهایی را در رزومه‌تان قید کنید که استخدام‌کننده‌ها به دنبال آن‌ها هستند.»
 
بنابراین، معمولاً وقتی تقاضانامه‌ی افراد به‌صورت مداوم رد می‌شود، آن‌ها این تمایل را پیدا می‌کنند تا کار سطح پایین‌تری بیابند تا بتوانند ابتدا وارد بازار کار شوند و سپس به‌دنبال کار موردنظرشان بگردند. در این شرایط فرد دیگر به مجوزها و استانداردهای کاری در توجه نمی‌کند و به مرور از هدفش دور می‌شود. از طرفی برخی افراد با داشتن اقامت دائم به وارد می‌شوند، اما مجوز یا مدرک مربوط به مورد نظرشان را ندارند. آن‌ها می‌توانند به‌عنوان دستیار به‌صورت موقت مشغول به کار شوند تا مجوز خود را بگیرند. مثلاً یک برقکار می‌تواند به‌عنوان دستیار تجربه کسب کند و تفاوت‌های سیستم برقی با خارج از کشور را یاد بگیرد.
 
آقای مولوی می‌گوید: «یافتن در زمینه‌ی مربوطه می‌تواند به‌عنوان سکوی پرتاب استفاده شود. همچنین ارتقای مهارت‌های زبانی نیز خصوصاً در مشاغلی که به‌صورت مستقیم با مشتریان در تماس هستید، بسیار اهمیت بالایی دارد.»
 
توصیه‌ی نادیا بنونیستی به مهاجران این است که با کارفرماهای یی پیش از به تماس برقرار کنند. «لینکدین» فضای خوبی برای ارتباط با رهبران مشاغل و استخدام‌کننده‌هایی است که به دنبال افراد با مهارت‌های خاص هستند. اگر در آگهی ی، شماره تلفنی است، با استخدام کننده تماس بگیرید و درباره‌ی آن کار با وی صحبت کنید، روابط‌تان را پایه‌گزاری کنید و بفهمید که مهارت‌های شما چطور با بازار همخوانی دارد. پس به جای اینکه فقط برای کار اقدام کنید، با مردم ارتباط هم داشته باشید.
 
«ابی جوسی» مدیر پروژه‌های ساختمان‌سازی و توسعه در ست. او که در سال ۲۰۲۰ به کرده و به تازگی کاری پیدا کرده است، می‌گوید: «به محض اینکه با یک مشاور آشنا شدم، به کمک او در عرض شش ماه توانستم کار پیدا کنم. او روی رزومه من کار کرد و به‌طور کامل تصحیحش کرد. او گفت که استخدام‌کننده‌ها دیگر رزومه را نمی‌خوانند، بلکه سیستم کامپیوتری است که آن‌را بررسی می‌کند، پس تو باید آن کلید واژگان را داشته باشی، او به نوعی به من یاد داد که چه بکنم. واژگان و اصطلاحات کاملاً متفاوت است.»
مترجممجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● طریقه‌ی دریافت سین نامبر کانادا● مجوز انجام کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا● با اصول و ارزش‌های کشور استرالیا آشنا شوید.● آشنایی با تأییدیه wes ( وس ) جهت مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا● سیستم سلامت و بیمه در آمریکا برای دانشجویان چگونه است؟● شرایط کار و اقامت در آمریکا آسان‌تر می‌شود● بریجینگ ویزا یا ویزای پل چیست؟● ارزان‌ترین شهرهای استرالیا برای زندگی دانشجویی کدامند؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. جدیدترین مطالب● رشته‌های تحصیلی در استرالیا● آشنایی با بورسیه‌های ۲۰۲۲ دانشگاه آلبرتا کانادا● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● معرفی ۵ دانشگاه برتر کشور انگلستان جهت تحصیل در رشته‌ی داروسازی● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● آموزش زبان انگلیسی در استرالیا● اپلای شنوایی سنجی، تحصیل در خارج از کشور● هر آنچه باید درباره‌ی مسیرهای تحصیل در کشور استرالیا بدانید.● تعویق پذیرش تحصیلی ( دیفر کردن پذیرش دانشگاه ) چیست؟● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● چگونه ویزای توریستی کانادا را به ویزای تحصیلی تبدیل کنیم؟● دانستنی‌های پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا● اقتصاد در دانشگاه‌های کانادا● بورسیه‌ی فول فاند پیتروهاس دانشگاه کمبریج انگلستان● تحصیل در استرالیا؛ آموزش در کلاس جهانی● مدارس شبانه‌روزی کانادا از چه شرایطی برخوردارند؟● چرا باید استرالیا را برای تحصیل انتخاب کنید؟