شرایط کار دانشجویی در کشور استرالیا

اگر شما تجربه کار حرفه‌ای مناسبی داشته باشید می‌توانید به‌ راحتی از طریق کار پاره‌ وقت از پس هزینه‌های تحصیل و زندگی برآیید
اگر شما تجربه کار حرفه‌ای مناسبی داشته باشید می‌توانید به‌ راحتی از طریق کار پاره‌ وقت از پس هزینه‌های تحصیل و زندگی برآیید
مجله موفقیت ایلیاد - از جمله سوالاتی که برای متقاضیان در خارج از کشور مطرح است شرایط است، بسیاری از دانشجویان در حال در کشورهای خارجی به منظور کاهش هزینه‌های و زندگی به می‌پردازند، کشور استرالیا هم از این قاعده مستثنی نیست، مطابق قوانین مهاجرتی، کشور استرالیا نیز مانند بسیاری از دیگر کشورهای جهان اجازه به دانشجویان در حال در این کشور را داده است تا دانشجویان هم از این طریق درآمدی برای تأمین هزینه‌های و زندگی برای خود داشته باشند و هم از تجربه اولیه کار در استرالیا و کارآموزی بی بهره نمانند.

اولین شرط برای انجام کار در این کشور داشتن ی ی کشور استرالیاست، شرایط کار بسته به نوع ی ی متفاوت است، شرایط و ساعات کاری شما به مقطع ی شما بستگی خواهد داشت که به صورت متقابل مقطع ی بر حقوق کار شما تاثیرگذار خواهد بود. شما زمانی می‌توانید به بپردازید که ترم ی شما آغاز شده باشد و سطح نمرات شما در طول ترم مطلوب ارزیابی شود تا اجازه کار شما ادامه پیدا کند در غیر اینصورت اجازه کار لغو می‌شود.

اگر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به مشغول هستید ی master by course  را دریافت می‌کنید و با این می‌توانید حداکثر ۴۰ ساعت در طی دو هفته کار کنید و در تعطیلات بین دو ترم به مدت نامحدود اجازه کار خواهید داشت، بطور مثال اگر دانشجویی در هفته اول ۲۰ ساعت و در هفته دوم نیز ۲۰ ساعت و در هفته سوم ۲۵ ساعت و در هفته چهارم ۱۵ ساعت کار کرده باشد همانطور که ملاحظه می‌کنید  در هفته اول و  دوم (۲۰+۲۰) دانشجو جمعاً ۴۰ ساعت کار کرده و همچنین در هفته سوم و چهارم(۲۵+۱۵) نیز جمعاً ۴۰ ساعت کار کرده و شرایط کار را در این بازه‌های زمانی رعایت کرده در نتیجه برای ی ی ایشان مشکلی پیش نخواهد آمد، اما اگر بازه‌ی زمانی هفته دوم و سوم (۲۰+۲۵) را در نظر بگیرید متوجه خواهید شد ساعات کاری در این دو هفته متوالی رعایت نشده و دانشجو بیش از حد مجاز ۴۰ ساعت در این دو هفته متوالی مشغول به کار بوده است. میزان کار چنانچه در طول ترم ی بیشتر از ۴۰ ساعت در دو هفته شود منجر به لغو ی دانشجویی شما می شود لذا رعایت ساعات کاری امری مهم و ضروری می‌باشد.

زمانی‌ که مقطع ی شما کارشناسی ارشد پژوهشی یا دوره‌های دکترا باشد ی ی master by research برای شما صادر خواهد شد و شما با داشتن این می‌توانید بطور نامحدود مشغول به کار شوید، اما اگر در این مقطع نیاز به گذراندن دوره پیش نیاز قبل از شروع دوره اصلی داشته باشید در زمان گذراندن دوره پیش نیاز ۴۰ ساعت در دو هفته متوالی می‌توانید کار کنید و بعد از دوره پیش نیاز زمانی‌ که وارد دوره اصلی شدید محدودیت زمان کار برداشته می‌شود و می‌توانید بطور نامحدود مشغول به کار شوید.

چگونه می‌توانید در استرالیا پیدا کنید؟

قبل از جستجو برای یافتن کار مناسب با شرایط خود به یک رزومه نیازمند هستید، موسسات ی دارای خدمات ی هستند که به شما برای ارائه یک رزومه بدون خطا که در برگیرنده ات، مهارتها، علایق و تجربیات کاری قبلی شما باشد کمک می‌کنند، قبل از ارائه رزومه از کسی که مهارت بالایی در زبان انگلیسی دارد درخواست کنید که آن را بررسی نماید.

هنگامی که رزومه‌ی خود را تهیه کردید، وقت آن است که به دنبال بروید. در این زمان است که می‌توانید مثلاً به مراکز خرید مراجعه و پس از ارائه رزومه از آن‌ها بپرسید که آیا کاری برای شما دارند یا خیر و اگر ندارند می‌توانید از آن‌ها بخواهید رزومه‌ی شما را نگه دارند تا در آینده در صورت پیدا شدن جای خالی شما را به خاطر داشته باشند.
 برای جستجوی مشاغل پاره وقت در منطقه خود می‌توانید از وب سایت‌های جستجوی در استرالیا نیز استفاده کنید.
وب سایت‌هایی نظیر
Seek.com.au  و یا Australian JobSearch
Pedestrian.tv و یا The loop
MyCareer
CareerOne
ApplyDirect
همینطور ممکن است موسسه ی شما دارای خدمات ی باشد که می‌تواند شما را با کارفرمایان مرتبط و آشنا کند و یا می‌توانید از تابلوهای اعلان کار که در ‌ها وجود دارد استفاده کرد و یا در شرکت‌های استخدام کار ثبت‌نام کرد و منتظر کار مناسب شد.

اگر شما تجربه کار حرفه‌ای مناسبی داشته باشید می‌توانید به‌ راحتی از طریق کار پاره‌ وقت از پس هزینه‌های و زندگی برآیید، فراموش نکنید که اگر زیر نظر یک کارفرما کار می‌کنید باید کارفرما شما را بیمه کند تا در صورت بروز هر گونه حادثه حق و حقوق شما پرداخت شود، نکته دیگر اینکه اگر در حین انجام کار مصدوم شوید یا دچار بیماری شوید و مجبور به استراحت باشید باید حق و حقوق شما از سمت کارفرما پرداخت شود.

 اجازه کار همراه دانشجو در کشور استرالیا

زمانی که ی ی برای دانشجو صادر می‌شود در صورت متأهل بودن وی، اجازه کار برای فرد و همسر وی با همان ی ی صادر می‌شود و نیازی به درخواست مجدد برای دریافت مجوز برای کار همسر نیست، شرایط کار همراه همانند خود دانشجو است یعنی همانگونه که دانشجو اجازه ۴۰ ساعت کار در طی دو هفته را دارد همراه یا همسر وی نیز این اجازه را دارد که ۴۰ ساعت در طی دو هفته به کار بپردازد و هر گونه تخلفی در این زمینه سبب لغو ی ی دانشجو می‌شود، همین طور اگر دانشجو مجوز کار نامحدود را داشته باشد همسر وی نیز مجوز کار نامحدود را خواهد داشت، همسر فرد دانشجو نیز همانند خود دانشجو زمانی می‌تواند به کار بپردازد که ترم ی دانشجوی اصلی به طور رسمی آغاز شده باشد.

شرایط کار داوطلبانه در استرالیا

برخی از افراد پشتوانه‌ی مالی خوبی دارند و فقط می‌خواهند برای آینده تجربه کسب کنند. بنابراین می‌توانند در کارهای داوطلبانه مشارکت کنند. این مشاغل هیچ درآمد خاصی ندارند و شما فقط در آن کار یاد می‌گیرید. یک کار داوطلبانه باید شرایط زیر را داشته باشد تا بتوان آن را ارزشمند شناخت و «کار داوطلبانه» نامید:
    این کار باید به سود جامعه و اقتصاد کشور باشد.
    وابسته به سازمان یا شرکتی غیر‌انتفاعی باشد.
    کار واقعاً به شکل داوطلبانه و بدون هیچ مزدی انجام شود.
معمولاً کارهای داوطلبانه بار علمی بیشتری دارند و صرفاً برای آینده‌ی ی شما مفید خواهند بود. برای مثال،‌ شما می‌توانید در محیط چنین مواردی را پیدا کنید و کارهای تخصصی‌تری را به کمک استاد خود انجام دهید و یاد بگیرید.

درآمد کار پاره‌وقت و دانشجویی چقدر است؟

در شرایطی که به‌ صورت دانشجویی و با کار پاره وقت در استرالیا مشغول به کار شوید حداقل هفته‌ای ۳۰۰ دلار درآمد خواهید داشت تا بتوانید از پس هزینه‌های زندگی و بر‌آیید، اما هزینه‌های زندگی در استرالیا نسبتاً بالاست و از آنجایی که این کشور بسیار گران است بنابراین هفته‌ای ۳۰۰ دلار به نفع هیچ کس کار نخواهد کرد. اگر به‌ عنوان دانشجو به کار مشغول شوید ساعتی دستمزد می‌گیرید و نباید انتظار دستمزد ثابت داشته باشید زیرا دقیقاً ساعتی کار می‌کنید.
میزان دستمزد برای هر به صورت ساعتی اینچنین است:
    کار در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌های بزرگ (در نقش صندوق‌دار): ساعتی 16 تا 22 دلار
    کار در فروشگاه‌ها جهت چیدن قفسه‌ها و تمیز کردن محیط فروشگاه: ساعتی 15 تا 20 دلار
    کار به عنوان کافی من یا پیشخدمت رستوران: ساعتی 12 تا 15 دلار
    کار به عنوان کارمند اداری پاره‌وقت: ساعتی 18 تا 25 دلار
    کار به عنوان راننده تاکسی : ساعتی 11 تا 15 دلار
    کار در پمپ بنزین : ساعتی 16 تا 22 دلار
    کار در امور کشاورزی و کمک به کشاورز در میوه چیدن: ساعتی 18 تا 20 دلار
    کار در امور پرستاری و مراقبت از سالمندان یا کودکان : ساعتی 20 تا 30 دلار

انواع در استرالیا

شما می‌توانید در انواع و اقسام مشاغل شروع به کار کنید که از این میان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
    کار درسوپر‌مارکت‌ها ،فروشگاه‌ها و بوتیک‌های مختلف
    کار در آژانس‌های هواپیمایی یا کار در هتل به عنوان پیشخدمت
    کار در امور کشاورزی و میوه چیدن یا کمک به کشاورز در موارد مختلف
    بازاریابی برای شرکت‌های مختلف
    کار به عنوان کارمند پاره‌وقت در اداره‌ها
    تدریس خصوصی
 
لازم به ذکر است شما برای کار در کشور استرالیا نیاز به شماره پرونده مالیاتی دارید که می‌توانید این شماره را از طریق وبسایت اداره مالیات استرالیا دریافت کنید.
شماره پرونده مالیاتی یک شماره ارجاع در دولت استرالیا می‌باشد تا از طریق بررسی وضعیت ی شما میزان مالیات سالانه شما محاسبه گردد، هر شخص تنها یک شماره‌ی پرونده مالیاتی خواهد داشت و در صورتی که شرایط ی شما تغییر کند نیازی به درخواست مجدد برای این شماره نیست.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● شرایط کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟● ادامه تحصیل در کشور آلمان چگونه است؟● مزایای تحصیل در کشور نیوزیلند● بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی● زندگی در کانادا چه مزایا و معایبی دارد؟جدیدترین مطالب● شرایط کار حین تحصیل در خارج از کشور چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا چگونه است؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● شرایط تحصیل در رشته‌های مهندسی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا چگونه است؟● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● هر آنچه درباره‌ی تحصیل در آمریکا باید بدانیم؟● شرایط اخذ بورسیه‌ی تحصیلی در انگلستان چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی داروسازی در کانادا چگونه است؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی محیط زیست کدامند؟● انواع ویزاهای تحصیلی و آموزشی کشور استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● شرایط تحصیل رایگان درکشور نیوزیلند چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی معماری در کشور استرالیا● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در استرالیا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی دامپزشکی در کشور کانادا