شرایط کار و اقامت در آمریکا آسان‌تر می‌شود

دولت آمریکا در تلاش است تا بتواند شرایط را برای فارغ‌التحصیلان STEM و دیگر غیرمهاجرها تسهیل کند تا ازطریق ویزای O-1A در آمریکا بمانند.
دولت آمریکا در تلاش است تا بتواند شرایط را برای فارغ‌التحصیلان STEM و دیگر غیرمهاجرها تسهیل کند تا ازطریق ویزای O-1A در آمریکا بمانند.
مجله موفقیت ایلیاد - برنامه‌ی آموزش عملی انتخابی «OPT» بسط یافته است تا بر اساس آن دانشجویان بین‌المللی در رشته‌های متعددی از زیرشاخه‌های STEM (science، technology، engineering، mathematics ) بتوانند به مدت سه سال پس از فراغت از تحصیل در بمانند. این برنامه در حال حاضر عملیاتی شده است.
دولت اعلام کرده است که وزارت خارجه و وزارت کشور رهبری بسط برنامه‌ی مورد نظر را بر عهده دارند و سیاست‌های دیگری که در این زمینه باید تغییر کنند نیز زیر نظر این دو وزارت‌خانه تغییر خواهند کرد. این کارها به این منظور انجام می‌شود که پیش‌بینی‌پذیری و شفافیت مسیر برای دارندگان بورس تحصیلی رشته‌های STEM، محققین و دیگر دانشجویان بیشتر شود و این افراد بتوانند در ایجاد نوآوری و تولید شغل در مشارکت کنند.
دلیل اینکه تلاش بیشتری را برای ایجاد فرصت‌های کار و برای دانشجویان STEM به خرج می‌دهد این است که چین پیشرفت زیادی در پرورش استعدادهای STEM داشته است.

۲۲ رشته‌ی جدید مرتبط با STEM

مجوز OPT برای ماندن به مدت سه سال پس از فراغت از تحصیل دانشجویان دارای ی «F-1» در حال حاضر برای ۲۲ رشته‌ی جدید نیز امکان‌پذیر است که لیست این رشته‌ها را می‌توانید اینجا ببینید. بسیاری از رشته‌های جدید با تغییرات آب و هوایی، حفاظت محیط‌زیست و همچنین علوم و تحلیل داده‌ها مرتبط هستند. این ۲۲ رشته‌ی جدید از بین ۹۷ رشته‌ی کاندید شده انتخاب شده‌اند. جامعه‌ی می‌توانند دیگر رشته‌ها را نیز به عنوان کاندید معرفی کنند تا در آینده مورد بررسی قرار گیرند.
دانشجویان STEM دارای ی «J-1» و فارغ‌التحصیلان نیز واجد شرایط این برنامه هستند.
خبر خوب برای دانشجویان رشته‌های STEM با ی J-1 این است که بخش امور فرهنگی و آموزشی وزارت خارجه‌ی به‌عنوان نهادی که ابتکار عمل این برنامه طی سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ را بر عهده دارد، اعلام کرده است که دانشجویان J-1 و فارغ‌التحصیلان رشته‌های STEM نیز می‌توانند سه سال بیشتر در کشور بمانند. تا قبل از این اعلام، این فرصت ۱۸ ماهه بود و این دانشجویان فقط تا این مدت می‌توانستند به دنبال کار بگردند. برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.
علاوه بر اینها، بخش امور فرهنگی و آموزشی وزارت خارجه‌ی همچنین «ابتکار تحقیقات STEM کارهای ابتدایی» را اعلام کرده است که برای بازدیدکنندگان غیرمهاجر شرایطی را فراهم می‌کند تا در تحقیقات STEM و آموزش‌های برگزار شده توسط سازمان‌های داخلی شامل کسب‌و‌کارهای مختلف شرکت کنند. برای دانستن جزئیات این برنامه به اینجا مراجعه کنید.

راهنمایی‌های بیشتر برای واجدین شرایط «O-1A»

دولت در تلاش است تا بتواند شرایط را برای فارغ‌التحصیلان STEM و دیگر غیرمهاجرها تسهیل کند تا ازطریق ی O-1A در بمانند. این برای افرادی است که توانایی‌های خارق‌العاده‌ای در رشته‌های مشخصی دارند. وزارت کشور نیز شرایط مربوط به درخواست این نوع را به‌روزرسانی کرده است؛ در این به‌روزرسانی مثال‌هایی از مواردی که معیارهای O-1A را برآورده می‌کنند ذکر شده است و ملاحظات مربوط به ارزیابی معیارها واکاوی شده است. تمرکز این به‌روزرسانی بیشتر بر روی ماهیت فنی رشته‌های STEM و همچنین پیچیدگی مدارکی است که برای دریافت این ارائه می‌شوند.

مسیر آسان‌تر برای دریافت

گرفتن برای اکثر درخواست‌کنندگان کار آسانی نیست و معمولاً نیازمند این است که کارفرمای درخواست‌دهنده از این درخواست حمایت کند، مگر اینکه درخواست‌دهنده بر اساس توانایی‌های استثنایی خود برنده‌ی ی «NIW-National Interest Waiver» شده باشد که بتواند شخصاً برای اقدام کند. خارجی‌هایی که دارای استعداد و مهارت‌های استثنایی در رشته‌های STEM هستند، در اولویت دریافت ی NIW هستند.
اداره‌ی خدمات ی و شهروندی درباره‌ی اینکه ی NIW چگونه می‌تواند مورد استفاده‌ی فارغ‌التحصیلان STEM و کارآفرینان قرار گیرد، شفاف‌سازی کرده است و همچنین اهمیت نامه‌های دریافتی از طرف شرکت‌های دولتی و شبه‌دولتی را نیز گوشزد کرده است. دولت اعلام کرده است که این تلاش با اولویت‌های دولت بایدن در مورد حفظ سیستم قانونی مطابقت دارد.

نگرانی‌هایی که در مورد چین وجود دارد!

تلاش‌های جدید در زمینه‌ی ایجاد فرصت‌های کاری و ی برای دانشجویان STEM از آنجا می‌آید که نگران پیشرفت سریع چین در پرورش استعدادهای STEM است. دانشگاه جورج تاون در سال گذشته گزارشی را منتشر کرد که بر اساس آن چین تا سال ۲۰۲۵ در زمینه‌ی فارغ‌التحصیل شدن دانشجویان دکتری در رشته‌های STEM از پیشی می‌گیرد و تعداد این دانشجویان در چین تا سال ۲۰۲۵ دو برابر خواهد بود. این گزارش اعلام کرده است که بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ تعداد دانشجویان دکتری در رشته‌های STEM دانشگاه‌های چین ۴۰ درصد افزایش داشته است و از ۹۵،۶۷۰ نفر به ۸۳،۱۳۴ نفر رسیده است.
علاوه بر این، کیفیت موسسات چینی که دانشجویان STEM از آن‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند نیز معمولاً عالی است. بهترین دانشگاه‌ها در چین که به‌عنوان «دابل فرست کلاس» شناخته می‌شوند، در حال حاضر ۴۲ دانشگاه را شامل می‌شود. این موسسات بیشترین حمایت‌های مالی را دریافت می‌کنند و دولت چین نیز سرمایه‌گذاری سنگینی روی آن‌ها انجام داده است. اکثر این دانشگاه‌ها جزء ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا هستند و نصف آن‌ها جزء ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا هستند. گزارش دانشگاه جورج تاون اضافه می‌کند که تقریباً نصف دانشجویان دکتری در چین از همین دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند و نصف دیگر آن‌ها نیز از دانشگاه‌هایی هستند که آن‌ها نیز کیفیت بالایی دارند.

ضرورت اجرای این برنامه‌ها توسط

شتاب چین در تولید فارغ‌التحصیلان رشته‌های علمی و داده-پایه‌ی نوآورانه در تضاد با الگوی چندساله‌ی و رشد محدود (حتی در برخی مواقع کاهش) تعداد دانشجویان بین‌المللی ثبت‌نام شده در موسسات یی است. این موضوع دارای عواقب جدی برای نوآوری‌های STEM است، زیرا ۵۴ درصد دانشجویان بین‌المللی در رشته‌های STEM هستند و از این بین ۲۱ درصد در رشته‌های مهندسی و ۲۰ درصد در رشته‌های علوم کامپیوتر هستند. این گزارش می‌گوید: «این دانشجویان معمولاً یا برای شرکت‌های هوش‌مصنوعی، شرکت‌های آمایش داده و آزمایشگاه‌های بیوتکنولوژی کار خواهد کرد و یا کسب و کار خود را راه‌اندازی می‌کنند. اگر به این افراد فرصت داده شود ترجیح می‌دهند در بمانند. به‌عنوان مثال، بیش از ۸۰ درصد دانشجویان بین‌المللی در هوش‌مصنوعی پس از فارغ‌التحصیلی در می‌مانند.»

شرایط رو به تغییر است!

بررسی‌های سال ۲۰۲۱ نشان داده است که در ۸۶۰ دانشگاه ، تعداد ثبت‌نام دانشجویان خارجی حدود ۶۸ درصد در پاییز ۲۰۲۱ رشد داشته است، در صورتی که در پاییز ۲۰۲۰ تعداد ثبت‌نام‌ها حدود ۴۶ درصد کاهش را نشان می‌داد. دولت در حال انجام کاری است که بتواند از ورود دانشجویان بین‌المللی حمایت کند و تابستان امسال تعهدنامه‌ای را در این زمینه اعلام عمومی کرده است.
مترجممجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● ایمنی و سلامت در استرالیا ● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیاجدیدترین مطالب● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کانادا● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● فرهنگ کار در کشور استرالیا● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● پذیرش مشروط از دانشگاه‌های خارج از کشور● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● حمایت‌هایی که از دانشجویان خارجی در استرالیا می‌شود.● بهترین زبان برنامه نویسی برای مهاجرت