سیستم سلامت و بیمه در آمریکا برای دانشجویان چگونه است؟

اکثر دانشگاه‌ها و کالج‌ها برنامه‌ی بیمه‌ی درمانی را برای دانشجویان خود در نظر می‌گیرند.
اکثر دانشگاه‌ها و کالج‌ها برنامه‌ی بیمه‌ی درمانی را برای دانشجویان خود در نظر می‌گیرند.
مجله موفقیت ایلیاد - آشنایی با سیستم مراقبت‌های بهداشتی هر کشور پیش از نیاز به آن برای متقاضیان مهاجرت به آن کشور بسیار ضروری به نظر می‌رسد. برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر دنیا به ارائه‌ی خدمات بهداشتی و درمانی اجتماعی نپرداخته و مراقبت‌های بهداشتی در این کشور برای یک حادثه یا بیماری می‌تواند صدها هزار دلار دربرداشته باشد. بنابراین اکثر افراد مقیم این کشور به منظور به حداقل رسانیدن ‌ها از ‌های درمانی استفاده می‌کنند. با این حال در بسیاری مواقع درک سیستم مراقبتی این کشور حتی برای خود شهروندان این کشور نیز دشوار به نظر می‌رسد. قوانین جدید و در حال انتظار جهت تصویب توسط دولت فدرال مسائل را تا حدودی پیچیده‌تر کرده است. به هر حال نکته‌ی اصلی آشنایی با روش‌های مناسبی است که در صورت لزوم شما را جهت دریافت انواع خاص مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی یاری می‌رساند که به طور قابل توجهی سبب صرفه‌جویی در وقت و ‌ی یان بین المللی نیز خواهد شد.

ـ مراقبت‌های بهداشتی در کمپس

اکثر کالج‌ها و پردیس‌های ی به ارائه‌ی نوعی مراقبت پزشکی عمومی می‌پردازند. دامنه‌ی این خدمات گسترده و از کمک‌های اولیه و درمان بیماری‌های جزئی و درمان‌های اولیه تا درمان‌های چند پزشکی و تخصصی‌تر و خدماتی نظیر عکسبرداری، آزمایشات، تجویز دارو و امکان دسترسی به متخصص را در برمی‌گیرد. ‌ی این نوع خدمات در پردیس ‌ها عموماً چندان گران نیست و در دسترس کلیه‌ی یان قرار دارد. برای این منظور ارائه‌ی یک نسخه از سوابق پزشکی به مرکز بهداشت و درمان یا درمانگاه پردیس مورد نظر در اولین هفته‌ی حضور در ضروریست.

ـ رفتن به خارج از کمپس برای برخورداری از مراقبت‌های پزشکی

جهت مراجعه به پزشکان خارج از با گزینه‌های متعددی و البته با ‌های بیشتر مواجه می‌باشید. عموماً پزشکان خصوصی با نوبت‌دهی در ساعات اداری معمول ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر بیماران غیراضطراری را ویزیت می‌نمایند. کلینیک‌های اورژانس جزئی نیز گزینه‌ی دیگری است که به تعیین وقت قبلی نیاز ندارند و در تمام طول هفته و تعطیلات آخر هفته در دسترس می‌باشند. برای موارد جدی و اورژانسی امکان مراجعه به بخش اورژانس بیمارستان‌ها وجود دارد. بخش اورژانس برای درمان بیماری‌های سخت و جدی طراحی شده‌اند و این گزینه عموماً گران‌ترین حالت دریافت مراقبت پزشکی می‌باشد. در صورت عدم اطمینان از مهارت کلامی خود جهت برقراری ارتباط در صورت نیاز به مراکز پزشکی از یک دوست بخواهید شما را همراهی کند چرا که برقراری درست ارتباط در این مواقع از اهمیت بسیاری برخوردار است.

ـ دانستی‌هایی در رابطه با ‌ی درمانی  

اکثر ‌ها و کالج‌ها برنامه‌ی ‌ی درمانی را برای یان خود در نظر می‌گیرند. طبق تحقیقات اخیر مدارس بزرگ‌تر این کشور از ‌های یی بین‌المللی بهتری نسبت به مدارس کوچک‌تر برخوردار بوده‌اند. مشارکت در این طرح خصوصاً برای افراد غیریی الزامی است. افراد تحت حمایت سازمان‌هایی نظیر سازمان USAID یا یکی از برنامه‌های Fullbright ممکن است نامه‌ی درمانی مختص خود را داشته باشند و در صورت عدم ارائه‌ی درمانی توسط این سازمان‌ها دفتر یان بین المللی در می‌تواند جهت یافتن یک برنامه‌ی متناسب با نیازهای‌تان به شما کمک کند. برخی شرکت‌های خصوصی نیز به ارائه‌ی برنامه‌های می‌پردازند که به صورتی خاص برای یان بین المللی در نظر گرفته شده است، اما کیفیت این برنامه‌ها متفاوت می باشد. بنابراین مشاوره با دفتر یان بین‌المللی در داخل و یا از سایر یان بین المللی به خصوص یان با سابقه در زمینه‌ی پیگیری مسائل مربوط به ‌ی درمانی توصیه می‌شود.

ـ آشنایی با اصطلاحات پایه‌ای که شما را در فراگیری بیشتر در رابطه با مسائل مربوط به مراقبت‌های بهداشتی یاری می‌رساند:

Premium :  مبلغی است که جهت خرید پرداخت می‌کنید.
Deductible: مبلغی است که شخص شده پیش از شروع پرداخت توسط شرکت باید پرداخت کند.
Co Insurance: درصدی است که شده پس از پرداخت حق آن را می‌پردازد. برای مثال چنانچه Co Insurance بیست درصد باشد شده ۲۰ درصد و شرکت ۸۰ درصد می‌پردازد.
Expenses: برای خدماتی مانند جراحی، بستری در بیمارستان، عکسبرداری و داروهای بدون نسخه و آزمایش‌ها می‌باشد و در قراردادهای انفرادی تعریف شده‌اند.  

نکات مهمی هنگام انتخاب نوع در نظر گرفته می‌شوند، برای مثال اینکه آیا برنامه‌ی ‌ی درمانی هم تصادفات و هم بیماری‌ها را پوشش خواهد داد؟ آیا این برنامه ‌های خارج از بیمارستان را نیز شامل می‌شود؟ اینکه این برنامه کدام دسته از پزشکان و بیمارستان‌ها را به رسمیت می‌شناسد و محرومیت‌ها و محدودیت‌های این برنامه دقیقاً چیست؟.
مسئولیت کلیه‌ی ‌های یان بین المللی در بر عهده خود می‌باشد از طرفی قانون این کشور ‌ها را ملزم می‌داند که پیش از دادن مجوز ثبت نام به این دسته از یان دارای ی J-1  از برخورداری آنان از ‌ی درمانی اطمینان حاصل کند. گفتنی است دولت فدرال یان دارای ی F1 را به داشتن ‌ی درمانی ملزم نمی‌داند اما بسیاری ‌ها این را مطالبه می‌کنند.
می‌توان گفت مهم‌ترین کار برای یان بین‌المللی کسب اطلاعات هر چه بیشتر در این زمینه می‌باشد. جزئیات برنامه‌ی ‌ی خود را مطالعه و با قوانین و مقررات آن آشنا شوید و با برخورداری از یک سبک زندگی سالم احتمال ابتلا به بیماری و جراحات و نیاز به معالجه پزشکی را حین تحصیل در این کشور به حداقل برسانید.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● بیمه‌ی خدمات درمانی ( مدیکر ) استرالیا● بیومتریک ( انگشت‌نگاری دیجیتالی ) جهت اخذ ویزای کانادا● طریقه‌ی دریافت سین نامبر کانادا● مجوز انجام کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا● با اصول و ارزش‌های کشور استرالیا آشنا شوید.● آشنایی با تأییدیه wes ( وس ) جهت مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا● شرایط کار و اقامت در آمریکا آسان‌تر می‌شود● بریجینگ ویزا یا ویزای پل چیست؟● ارزان‌ترین شهرهای استرالیا برای زندگی دانشجویی کدامند؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ جدیدترین مطالب● آشنایی با دانشگاه کویین کانادا● دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در استرالیا● آشنایی با کالج‌های مونترال کانادا● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی MBA دانشگاه تورنتو● پنج دانشگاه برتر مهندسی شیمی در کشور انگلستان● مدارس در استرالیا● با غم غربت چه کنیم؟!● با منطقه‌ی ویکتوریا استرالیا آشنا شوید!● چگونه با افسردگی پس از فارغ التحصیلی مقابله کنیم؟!● بورسیه‌های تحصیلی در استرالیا● رشته‌های تحصیلی در استرالیا● آشنایی با بورسیه‌های ۲۰۲۲ دانشگاه آلبرتا کانادا● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● معرفی ۵ دانشگاه برتر کشور انگلستان جهت تحصیل در رشته‌ی داروسازی● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● آموزش زبان انگلیسی در استرالیا