آشنایی با تأییدیه wes ( وس ) جهت مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

ارزیابی مدارک تحصیلی متقاضی (  تأییدیه وس ) در حقیقت مطابقت دستاوردهای آکادمیک وی با استانداردهای تحصیلی در ایالت متحده‌ی آمریکا و کانادا می‌باشد.
ارزیابی مدارک تحصیلی متقاضی ( تأییدیه وس ) در حقیقت مطابقت دستاوردهای آکادمیک وی با استانداردهای تحصیلی در ایالت متحده‌ی آمریکا و کانادا می‌باشد.
مجله موفقیت ایلیاد - مدارک تحصیلی متقاضی (  تأییدیه وس ) در حقیقت مطابقت دستاوردهای آکادمیک وی با استانداردهای تحصیلی در ایالت متحده‌ی و می‌باشد. این گزارش به فهم بهتر از سوابق متقاضی به نهادهایی نظیر موسسات آموزشی، کارفرماها، کمیته‌های صدور مجوز و .. کمک می‌کند.
عموم دانشگاه‌ها، مدارس، شرکت‌ها و موسسات برای افراد متقاضی تحصیل یا کار مدارک تحصیلی درخواست نموده که این مدارک باید با مدارک یی و یی معادل باشند. افرادی که با ویزای نیروی متخصص Federal Skilled Worker نیز به نموده‌اند نیز مشمول این قانون می‌باشند. بنابراین می توان گفت یکی از روش‌های به این کشور دریافت تأییدیه‌ی سازمان مدارک تحصیلی یا همان wes می‌باشد. به همین منظور موسساتی در سراسر جهان به ارائه ی این خدمات می‌پردازند. در حقیقت سازمان wes یکی از این موسسات است که این گونه خدمات را ارائه می‌دهد. این موسسه در میان دانشگاه‌های و از اعتبار بسیاری برخوردار است و به عنوان سازمانی غیرانتفاعی و معتبر با هدف کمک به دانشجویان در سراسر دنیا در جهت دستیابی به اهداف آموزشی به فعالیت می‌پردازد. گفتنی است مدارک تحصیلی فارغ‌التحصیلان از مراکز آموزشی مختلف در سراسر دنیا و در شاخه‌های مختلف اصلی‌ترین فعالیت این سازمان به شمار می‌رود. این سازمان با تنظیم استانداردهای بین المللی جهت مدارک تحصیلی صادره از سوی  موسسات آموزشی سراسر دنیا به روند و تأیید بین المللی آنان به فارغ‌التحصیلان کمک بزرگی نموده است. لازم به ذکر است این سازمان تاکنون به و تأیید مدارک و گواهینامه‌های بیش از یک میلیون متقاضی از سراسر دنیا پرداخته است.

-    گزارشات موسسه‌ی wes شامل چه مواردی می‌شود؟

ـ این سازمان به شناسایی و توصیف مدارک شما می‌پردازد.
ـ معتبر بودن مدارک شما را تأیید می‌کند.
ـ می‌تواند حاوی برابرسازی معدل GPA شما باشد.
ـ حاوی ارزشیابی اعتبار مدارک شما می‌باشد.
همچنین از امکان ارتقا آن به International Credential Advantage Package –ICAP برخوردار می‌باشید. این بدین معناست که رونوشت‌های تأیید شده و گزارش ارزشیابی متقاضی نزد موسسه نگهداری و در هر زمان امکان ارسال آن برای دانشگاه‌ها و کمیته‌های صدور مجوز فراهم می‌باشد. همچنین متقاضی با دریافت نشان الکترونیک – WES digital badge – WES از امکان نشان دادن مدارک و نمرات تأیید شده خود در شبکه‌های اجتماعی نظیر LinkedIn برخوردار می‌شود. گزارش wes به مدت هفت روز کاری پس از دریافت بازبینی و پذیرش کلیه‌ی مدارک توسط این موسسه و پرداخت کامل هزینه‌های آن تکمیل می‌شود. گفتنی است این پروسه جهت به ۳۵ روز کاری به طول می‌انجامد. لازم است از دریافت کننده مدارک خود نوع گزارش مورد نیاز خود را پرسیده و مشخص نمایید، هر گزارش موارد خاصی را شامل می‌شود که در ادامه به آن می‌پردازیم، همانگونه که عنوان شد نوع گزارش را موسسه مورد نظر شما تعیین و مشخص می‌کند.

-    نوع اول: Document - by – Document Evaluation

ـ امکان برابر سازی مدرک شما در را فراهم می‌سازد.
ـ مورد استفاده جهت پذیرش دانشجویان ورودی جدید و موارد استخدامی

-    نوع دوم: Course – by – Course Evaluation

ـ برابر سازی مدارک و معدل شما براساس سیستم را فراهم می‌سازد.
ـ دوره‌ها و نمرات شما را فهرست می‌کند.
ـ برای فارغ‌التحصیلان و افرادی که مایل به انتقال مدارک خود می‌باشند استفاده می‌شود.

-    مراحل ارسال مدارک برای تأییدیه‌ی wes

مرحله‌ی اول شامل دریافت فرم ثبت نام می‌باشد. به محض تکمیل پروفایل متقاضی و ارسال مدارک به موسسه بررسی جهت ارسال کامل مدارک صورت می‌گیرد و اینکه آیا هزینه‌ی آن به صورت کامل  پرداخت شده است یا خیر.
مرحله دوم تأیید مدارک می‌باشد. دریافت اسناد مرتبط و کامل در پروسه‌ی از اهمیت بسیاری برخوردار است. در صورت نقص در ارسال مدارک آنان به تعویق خواهد افتاد در این شرایط وس به سرعت به شما درخواست مدارک ارسال و مدارک و اطلاعات ناقص را از شما تقاضا می‌کند، در این مدت تا زمان ارسال کامل مدارک وضعیت مدارک شما به صورت تعلیق در می‌آید. در صورت تأیید مدارک توسط این موسسه یک کپی از آن برای موسسه‌ی مورد نظر ارسال می‌شود و موسسه از این طریق از تأیید مدارک شما مطلع می‌شود و تا دریافت پاسخ کتبی از موسسه‌ی مورد نظر مدارک شما در موسسه‌ی wes باقی می‌ماند. هزینه‌ی به دلیل وجود پکیج‌های گوناگون موجود متفاوت است و تا زمان ارائه وتکمیل پروفایل خود امکان برآورد آن میسر نمی‌باشد، اما می‌توان با مراجعه به بخش هزینه‌ها در سایت این موسسه تا حدودی یک تخمین کلی از هزینه‌ها بدست آورد.

-    مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام وس

جهت کسب اطمینان از صحت و اعتبار مدارک شده موسسه‌ی وس برای مدارک تحصیلی هر کشور شرایط و تدابیر خاصی اندیشیده است. این موسسه مدارک را به لحاظ اعتبار و تطبیق با استانداردهای ی شمالی مورد بررسی قرار می‌دهد. در زمان ثبت نام با انتخاب کشوری که در آن به تحصیل پرداخته‌اید با شرایط و قونین آن آشنا خواهید شد. جهت اطمینان از سرعت عمل در مدارک ارسال شده توجه به برخی نکات ضروری به نظر می‌رسد:
ـ پس از دریافت تأییدیه‌ی مدارک از سوی موسسه‌ی وس به خاطر داشته باشید که به مدت سه روز کاری برای مرور و بررسی مدارک و به روز رسانی آنان زمان نیاز است.
ـ مدارک شما باید پیش از ورود به فرایند توسط wes تأیید شوند.
ـ این موسسه از دانشگاه محل تحصیل استعلام گرفته به این ترتیب که یک کپی از مدارک‌تان را برای آنان ارسال و منتظر تأیید از سمت آنان می‌ماند.

-    مزایای استفاده از خدمات wes

خدمات مدارک تحصیلی وس برای و اخذ شهروندی کشور طراحی شده است که بدین طریق امکان کار و تحصیل برای متقاضی فراهم شود. متقاضیان با برخورداری از تأییدیه‌ی وس از مزایایی برخوردار می‌شوند که شامل موارد زیر می‌باشد:
ـ بدین طریق شرایط و پیش نیازهای اداره‌ی را دریافت می‌کنید.
ـ مدارک تحصیلی شما در این کشور به رسمیت شناخته می‌شود و به کمک آن می‌توانید به دیگر اهداف‌تان در این کشور دست یابید.
ـ مدارک و گزارشات ارزشیابی خود را جهت استفاده درآینده حفظ نمایید.
ـ این تأییدیه از زمان صدور به مدت ۵ سال از اعتبار برخوردار است که می‌توانید در آینده نیز از آن استفاده کنید. 
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● ایمنی و سلامت در استرالیا ● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیاجدیدترین مطالب● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کانادا● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● فرهنگ کار در کشور استرالیا● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● پذیرش مشروط از دانشگاه‌های خارج از کشور● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● حمایت‌هایی که از دانشجویان خارجی در استرالیا می‌شود.● بهترین زبان برنامه نویسی برای مهاجرت