بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی

یک فرد متقاضی جدا از اطلاعات مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا می‌بایست از شهرها و مناطقی که بیشترین تناسب را با تخصص و شرایط او دارند نیز اطلاعاتی کامل و دقیق داشته باشد.
یک فرد متقاضی جدا از اطلاعات مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا می‌بایست از شهرها و مناطقی که بیشترین تناسب را با تخصص و شرایط او دارند نیز اطلاعاتی کامل و دقیق داشته باشد.
مجله موفقیت ایلیاد - کشور یکی از زیباترین و امن‌ترین کشورهای دنیا برای مهاجران وگردشگران است و همواره به‌ عنوان یکی از مقصد‌های ایده‌ال برای و یکی از پر‌طرفدارترین کشورهای دنیا برای جذب نیروی کار می‌باشد. اگر تمایل به به را را دارید احتمالاً با این سوال روبرو هستید که بهترین شهر برای زندگی کدام شهر است. مهم‌ترین تصمیمی که به هنگام به کشور دیگر باید بگیرید انتخاب شهری است که در آن ساکن خواهید شد. این تصمیم تأثیر بسزایی بر چگونگی زندگی شما در کشور جدید خواهد داشت و میزان رضایت‌مندی شما از زندگی در شرایط جدید تا حدود زیادی به این تصمیم وابسته است، یک فرد متقاضی جدا از اطلاعات مورد نیاز برای کاری به می‌بایست از شهرها و مناطقی که بیشترین تناسب را با تخصص و شرایط او دارند نیز اطلاعاتی کامل و دقیق داشته باشد.
در این مقاله به بررسی پنج شهر مهم می‌پردازیم و با شرح چگونگی زندگی در هر منطقه تلاش می‌کنیم تا تصویر روشن‌تری درباره شرایط زندگی در این کشور پیش روی شما قرار دهیم.

بهترین شهرهای برای زندگی کدام است؟

برای تشخیص بهترین شهر برای زندگی اولین قدم این است که شرایط زندگی در شهرهای مختلف را با هم مقایسه کنیم و آمار و ارقام نرخ بیکاری، سطح رفاه جمعیت و خدمات شهری را بررسی کنیم، اما نکته اینجاست که نباید فقط به آمار و ارقام استناد کنید، زیرا مناسب‌ترین شهر برای زندگی در کشور بهترین از نظر آمار نخواهد بود، بلکه شرایط کاری، میزان درآمد و وضعیت ویزای ی شما نیز در این میان نقش مهمی دارد.

-    

از قدیمی‌ترین و بزرگترین شهرهای محسوب می‌شود و شهرت جهانی‌اش آن را کانون توجه مهاجران برای انتخاب جذاب‌ترین محل زندگی کرده است، از ساحل بوندی گرفته تا منظره زیبای بندرگاه مشهور جزو جاذبه‌های دیدنی این شهر است، یکی از بهترین شهرهای است این شهر بالغ بر ۵ میلیون نفر جمعیت دارد از نظر آب و هوایی بسیار معتدل بوده و دارای زمستان نه چندان سرد و تابستان‌های گاهی گرم است که حتی در برخی روزها دمای هوا به بیش از ۳۰ درجه سانتیگراد نیز می‌رسد صنایع اصلی عبارت است از فناوری اطلاعات و ارتباطات، خدمات مالی و حرفه ای، گردشگری، پژوهش و آموزش و صنایع نوآورانه. گرچه این شهر برای زندگی یکی ازگرانترین شهرهای دنیاست اما به یکی از پرطرفدارترین شهرهای برای مهاجران و بهترین شهر برای پیدا کردن کار تبدیل شده است، چرا که در کنار سطح بالای رفاهی و اجتماعی همواره دارای فرصت های شغلی مناسب است، این شهر مانند دیگر کلان شهرهای بزرگ دنیا شلوغ و بسیار پر رفت و آمد است و برج‌های سر به فلک کشیده و ساختمان‌های عظیم اداری در تمام نقاط به چشم می‌خورد. فرودگاه بزرگترین فرودگاه است، این شهر یکی از مراکز تجاری اصلی به حساب می‌آید و سرانه تولید خدمات و محصولات در این شهر سالیانه عددی  در حدود ۳۰۰ میلیارد دلار است،  این شهر پایین‌ترین نرخ بیکاری را دارد و مکانی خوب برای سرمایه گذاری و اقامت است، سیستم حمل و نقل یکی از مسائلی هست که شهروندان چندان از آن رضایت ندارند، بسیاری از ساکنان از خودروهای شخصی استفاده می‌کنند و این در حالی است که آن دسته از افرادی که مقصدشان مرکز تجاری است با ترافیک سنگین رو به رو می‌شوند، البته سیستم حمل و نقل تمام مناطق را پوشش می‌دهد. این کشور از لحاظ اقتصادی پر رونق‌تر از مناطقی چون هنگ کونگ و سنگاپور است و از این لحاظ نه تنها در شمار بهترین شهرهای که یکی از بهترین نقاط جهان به شمار می‌رود. با موقعیت شغلی زیادی که در اختیار ساکنینش قرار می‌دهد از لحاظ کاری و اقتصادی چشم انداز نسبتاً خوب و نوید بخشی دارد، به علاوه اقتصاد پررونق این شهر باعث شده است تا بسیاری از کسانی که قصد از طریق سرمایه گذاری به را دارند را در اولویت قرار دهند. به‌ عنوان گرانترین مکان برای زندگی شناخته می‌شود طبق آمار منتشر شده توسط بنگاه مشاورین املاک میانگین قیمت خرید خانه در در سال ۲۰۱۴ ، ۷۶۳۱۶۹ دلار بوده است که بیشترین رقم در میان دیگر کشورهای مهم و بزرگ است.

-    

بعد از ، دومین شهر بزرگ است، خیلی از مهاجرین و گردشگران را به‌ عنوان دوست‌داشتنی‌ترین شهر برای زندگی در کشور انتخاب می‌کنند، نام دیگر این شهر پایتخت ورزشی و فرهنگی است چهار میلیون شهروند به شدت به فعالیت های ورزشی و هنرهای این شهر علاقه نشان می‌دهند، مسئله دیگری که سبب شهرت شده است خوراکی‌ها و غذاهای خوشمزه آن و منظره زیبا و قابل توجه شب هنگام این شهر است، زندگی در از لحاظ اقتصادی نسبتاً مقرون به صرفه است. به لحاظ آب و هوایی به تجربه چهار فصل در طول یک روز شهرت پیدا کرده است. شرایط آب و هوایی اغلب در طول روز تغییر می‌کند و ثابت نیست از لحاظ جغرافیایی جنوبی‌تر از است و به همین خاطر زمستان‌ها و تابستان‌های نسبتاً سردتری دارد، گاهی در طول ماه‌های زمستان دمای هوا به صفر درجه و حتی گاهی زیر صفر درجه می‌رسد. مناطق تفریحی بسیار زیبایی دارد و اگر دسترسی به مراکز تفریحی و گردشگری برای شما مهم است پیشنهاد می‌کنیم را برای زندگی انتخاب کنید. طراحی نقشه شهری دارای سیستم شبکه ای است در واقع خیابان‌ها به گونه‌ای طراحی شده اند که از تقاطع آن‌ها فضاهای مربعی شکل در نقشه بوجود آمده است، این مسئله باعث شده است تا رفتن از نقطه‌ای به نقطه دیگر نسبتاً آسان باشد. سیستم حمل و نقل این شهر بسیار کارآمد است و استفاده از آن سریع و بی دردسر است و امکان دسترسی به نقاط اصلی شهر با استفاده از قطار و تراموا وجود دارد، از لحاظ موقعیت شغلی‌ای که در اختیار مهاجران قرار می‌دهد شرایط مناسبی دارد و پیدا کردن شغل در این شهر کار چندان دشواری نیست، مهمترین صنایع و فعالیت‌های اقتصادی و ایالت ویکتوریا به طور کلی عبارت است از صنعت خودروسازی، صنعت هواپیمایی، ساخت و ساز، آموزش، مهندسی، پرستاری، خدمات مالی و فناوری ومخابرات و اطلاعات. و شهروندانش از مهاجرانی که برای کار به این شهرمی‌آیند استقبال می‌کند و نرخ پایین بیکاری، پیدا کردن کار را برای مهاجران ساده‌تر می‌کند. هزینه زندگی در به اندازه نیست اما چندان هم کم نیست، کرایه ماهانه آپارتمانی یک خوابه که در خارج از مرکز شهر قرار گرفته باشد به چیزی در حدود ۱۵/۱۲۳۷ دلار می‌رسد.

-    

سومین شهر بزرگ است، علاوه بر آب و هوای گرم و آفتابی قیمت‌های مناسب مسکن در این شهر موجب شده تا میان مهاجران بسیار پرطرفدار باشد در مقایسه با و از فضای شهری آرامتری برخوردار است، بنابراین اگر به ‌دنبال شهری ارام هستید با طراحی زیبای شهری می‌تواند یکی از انتخاب‌های شما باشد. این شهر از مکان‌های خوب برای زندگی چه از نظر کاری و چه از نظر هزینه زندگی است این شهر نزدیک به منطقه رویایی Gold Coast است که از جمله محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در دنیا محسوب می‌شود، این شهر علیرغم کوچکی از رونق اقتصادی خوبی برخوردار است. در طراحی نقشه همانند از سیستم شبکه‌ای استفاده شده است و مرکز تجاری این شهر مساحت چندان گسترده‌ای را در بر نمی‌گیرد این دو عامل باعث شده اند تا رفت وآمد کار نسبتاً ساده‌ای باشد، البته اگر برای این منظور از خودروی شخصی استفاده کنید به دلیل وجود خیابان‌های یک طرفه احتمال دارد کمی به دردسر بیفتید. به لحاظ حمل و نقل شرایط این شهر مساعد است و می‌توان از قطار،کشتی، قایق یا اتوبوس برای رفتن به نقاط مختلف شهراستفاده کرد، تمام نقاط مهم شهر با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی قابل دسترس‌اند. به لحاظ رشد اقتصادی از بهترین شهرهای چیزی کم ندارد و اقتصاد پر‌رونقی دارد در این شهر آزادی عمل نسبتاً زیادی برای فعالیت‌های اقتصادی وجود دارد که وجه تمایز و مزیت دیگر برای است، از جمله صنایع و فعالیت‌های اقتصادی این شهر به صنعت مهمان‌نوازی (از زیر شاخه های گردشگری )،گردشگری، مراقبت‌های درمانی، تجارت و تولیدات اشاره کرد. این شهر به سرعت در حال پیشرفت و ترقی است و این مسئله نوید بخش آینده‌ای امیدوارکننده برای این شهر است، بنابراین آن دسته از مهاجرینی که از مهارت و تخصص کافی برخوردارند برای پیدا کردن کار مشکلی نخواهند داشت، هزینه زندگی در این شهر نسبت به و کمتر است و هر چه از مرکز شهر دورتر می‌شویم هزینه خرید و کرایه خانه کمتر می‌شود به همین دلیل بسیاری از افرادی که وارد این شهر می‌شوند به سمت نواحی شمالی این شهر در ایالت سان شاین ساکن می‌شوند. کرایه ماهانه آپارتمانی یک خوابه در خارج از مرکز شهر به طور میانگین ۰۴/۱۲۳۴ دلار است.

-    

در ی جنوبی قرار دارد و بیش از هر چیزی به زیبایی و تمیزی شهرت دارد این شهر در کرانه جنوبی و کوه لفتی رنج واقع شده است و در گذشته بیشتر پذیرای مهاجران بریتانیایی بوده است، میراث فرهنگی شهر توجه هر کسی را به خود جلب میکند، اگر شخصی به باغ‌ها و موزه‌ها و گالری‌های هنری علاقه مند باشد از زندگی در به شدت لذت خواهد برد. این شهر با فضایی آرام و دلنشین محل برگزاری برنامه‌های اجرای موسیقی زنده، سمفونی و اپراست. این شهر قبلا به شهر کلیسا مشهور بود، حال از قید وبند مذهبی‌ها رها شده ومیزبان مهمترین رویدادهای فرهنگی کشور است. کیفیت زندگی در بالاست اما هزینه‌های زندگی کمتر از و است. بهترین شهر پیشنهادی برای تحصیل در است، مهاجرانی که به قصد کار کشور خود را ترک کرده و به می‌آیند از این شهر به عنوان یکی از مقاصد جدید برای نیروی کار نام می‌برند، زیرا این شهر به علت داشتن جمعیت کاری پایین به نیروی کار ماهر بسیار نیاز دارد. این شهر با آب و هوای مدیترانه‌ای (نیمه گرمسیری ) حدود ۳/۱ میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت ی جنوبی است و شهروندان از آب و هوای مطلوب و زندگی آرامش بخش و قیمت‌های مناسب مسکن سود می‌برند. در روال عادی فصل‌ها طی می‌شود. در زمستان‌های این شهر دمای هوا تا ۷ درجه سیلسیوس کاهش می‌یابد و میانگین دمای هوا در تابستان ۳۰ درجه سیلسیوس است. طراحی نقشه شهری در سطح مطلوبی است و به‌سادگی می‌توان با خودرو شخصی از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر رفت. سیستم حمل و نقل عمومی شهر نیز شامل قطار شهری، تراموا و اتوبوس می‌شود که با استفاده از آن می‌توان به بیشتر نقاط شهر دسترسی پیدا کرد. هم جزو بهترین شهرهای ست و اقتصاد پررونقی دارد سالانه به چیزی در حدود۵۰۰۰ مهاجر نیاز دارد تا امکان پرکردن موقعیت‌های مختلف شغلی در آن وجود داشته باشد، بنابراین افرادی که از مهارت و تخصص کافی برخوردارند به لحاظ پیدا کردن کار دچار مشکل نخواهند شد. از جمله صنایع و فعالیت‌های اقتصادی که در شرایط استخدامی خوبی دارند می‌توان به خدمات درمانی، تولیدات، خرده فروشی، اداره امور عمومی و آموزش و پرورش اشاره کرد. در میان بهترین شهرهای برای زندگی و کار از لحاظ هزینه‌های زندگی نسبتاً مقرون به صرفه است. قیمت اجناس، خدمات و مسکن در این شهر مناسب و معقول است و میانگین کرایه ماهانه آپارتمان یک خوابه که با مرکز شهر فاصله داشته باشد حدود ۲۵/۹۸۲ دلار است.

-    

شهر مانند از شهرهای آرام و بسیار زیباست. حومه این شهر از مناطق ناب برای تفریح و گردشگری است. جنوبی‌ترین پایتخت در کشور ست .(هر ایالت یک پایتخت مرکزی دارد ) مرکز ایالت تاسمانی، با تنوع فوق‌العاده محیط طبیعی و به ویژه حیواناتش به گزینه‌ای بسیار جذاب برای توریست‌ها تبدیل شده است. در مقایسه با شهرهایی که پیش‌تر از آن‌ها نام بردیم از فضایی بسیار آرام و غنی برخوردار است در این شهر از شلوغی و رفت و آمد مداوم شهرهایی نظیر و خبری نیست. به عنوان جنوبی‌ترین پایتخت در میان بهترین شهرهای سردترین آب و هوا را دارد، در فصل زمستان دمای هوای این شهر به ۴ درجه سیلسیوس می‌رسد و در تابستان دمای هوا گرم‌تر از ۲۲ درجه سیلسیوس نمی‌شود. از سیستم اقتصاد جزیره ای پیروی می‌کند، این بدین معناست که در برابر نوسانات جهانی به میزان بسیاری محافظت می‌شود، پس می‌توان آن را در میان بهترین شهرهای برای پیدا کردن شغل قرار داد. ساکنین برای رفت و آمد یا باید از خودروهای شخصی استفاده کنند یا اتوبوس. امکان رفت و آمد به نقاط مختلف شهر همانند بسیاری از شهرهای تا حد زیادی آسان و بی درد سر است. همانگونه که گفته شد موقعیت ساحلی این شهر باعث شده است تا از لحاظ اقتصادی تا حدود زیادی به خود متکی باشد و نوسانات بازارهای جهانی تاثیری بر اقتصاد این شهر نمی‌گذارد و از این لحاظ دارای ثبات است اما از سوی دیگر این جدا افتادگی امکان رشد و ترقی سریع اقتصادی را از گرفته است با این وجود برای مهاجران دارای مهارت و تخصص پیدا کردن شغل کار سختی نیست طبق لیست منتشر شده توسط سازمان ایالتی ساخت و ساز، مراقبت ها و خدمات درمانی، صنعت مهمان نوازی، خودروسازی، زراعت انگور و مهندسی فعالیت‌های اقتصادی و صنایعی هستند که در حال حاضر شرایط استخدامی در برای آن‌ها مناسب است به علاوه سازمان ایالت تاسمانی ( پایتخت این ایالت است ) به کسانی که قصد کاری به را دارند کمک می‌کند با وجود اینکه قیمت املاک در بعضی قسمت‌های بالاست، به طور کلی هزینه زندگی در آن در مقایسه با دیگر شهرهای نسبتاً کمتر است، اما از سوی دیگر در مقایسه با دیگر شهرها برای خرید و دریافت برخی اجناس و خدمات (مثلاً برای برق) باید هزینه بیشتری بپردازید.
همان‌طورکه درابتدا گفتیم انتخاب مکان مناسب برای زندگی بستگی به فاکتورهای متفاوتی دارد و شما باید با توجه به آن‌ها بهترین و هوشمندانه‌ترین انتخاب را داشته باشید.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● شرایط کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟● ادامه تحصیل در کشور آلمان چگونه است؟● مزایای تحصیل در کشور نیوزیلند● شرایط کار دانشجویی در کشور استرالیا ● زندگی در کانادا چه مزایا و معایبی دارد؟جدیدترین مطالب● شرایط کار حین تحصیل در خارج از کشور چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا چگونه است؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● شرایط تحصیل در رشته‌های مهندسی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا چگونه است؟● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● هر آنچه درباره‌ی تحصیل در آمریکا باید بدانیم؟● شرایط اخذ بورسیه‌ی تحصیلی در انگلستان چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی داروسازی در کانادا چگونه است؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی محیط زیست کدامند؟● انواع ویزاهای تحصیلی و آموزشی کشور استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● شرایط تحصیل رایگان درکشور نیوزیلند چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی معماری در کشور استرالیا● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در استرالیا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی دامپزشکی در کشور کانادا