بیمه‌ی خدمات درمانی ( مدیکر ) استرالیا

مدیکر استرالیا طرح خدمات درمانی رایگانی است در بیمارستان‌های دولتی این کشور که مورد توجه بسیاری از مهاجرین این کشور قرار دارد. این بیمه اکثر مردم این کشور و حتی برخی از مهاجرین را تحت پوشش قرار می‌دهد و طیف گسترده‌ای از خدمات بهداشتی و بیمارستانی را با پرداخت هزینه‌ای بسیار اندک و در مواردی کاملاً رایگان ارائه می‌دهد.
مدیکر استرالیا طرح خدمات درمانی رایگانی است در بیمارستان‌های دولتی این کشور که مورد توجه بسیاری از مهاجرین این کشور قرار دارد. این بیمه اکثر مردم این کشور و حتی برخی از مهاجرین را تحت پوشش قرار می‌دهد و طیف گسترده‌ای از خدمات بهداشتی و بیمارستانی را با پرداخت هزینه‌ای بسیار اندک و در مواردی کاملاً رایگان ارائه می‌دهد.
مجله موفقیت ایلیاد - مدیکر طرح خدمات درمانی رایگانی است در بیمارستان‌های دولتی این کشور که مورد توجه بسیاری از مهاجرین این کشور قرار دارد. این اکثر مردم این کشور و حتی برخی از مهاجرین را تحت پوشش قرار می‌دهد و طیف گسترده‌ای از خدمات بهداشتی و بیمارستانی را با پرداخت هزینه‌ای بسیار اندک و در مواردی کاملاً رایگان ارائه می‌دهد. دولت جهت بهبود سلامت جامعه طرح مدیکر را طراحی و اجرا نموده است، حمایتی که جهت برخورداری از آن متقاضیان ملزم به برخورداری از شرایطی می‌باشند:
ـ شهروندان یا : برای شهروندان که به صورت دائمی در این کشور زندگی می‌کنند کارت مدیکر سبز ارائه می‌شود، شهروندان ی نیز از این امتیاز برخوردارند.
ـ دارندگان اقامت دائم : مهاجرینی که جهت اقامت دائم در این کشور درخواست داده‌اند تحت شرایطی خاص از امکان استفاده از این برخوردار خواهند شد. برای این اشخاص کارت مدیکر آبی صادر می‌شود.
ـ شهروند یا دارندگان اقامت دائم جزایر نورفولک، کوکوس، کریسمس و لرد هاو
ـ دارندگان ویزای موقت: بازدیدکنندگان و دارندگان ویزای موقت عموما واجد شرایط دریافت ‌ی مدیکر نیستند اما در شرایطی خاص می‌توانند تحت پوشش این قرار گیرند.
ـ بازدیدکنندگان کشورهایی که با قرارداد دو جانبه مراقبت‌های بهداشتی دارند: با کشورهای ، ایرلند، بریتانیا، هلند، سوئد، فنلاند، نروژ، ایتالیا، بلژیک، اسلوونی و مالت قراردادی دو جانبه در رابطه با مراقبت‌های بهداشتی امضا نموده است و از این رو بازدیدکنندگان از این کشور‌ها در زمان اقامت در از مزایای این نوع برخوردار خواهند شد. البته این افراد جهت بهره‌مندی از مزایای این ملزم به ثبت نام در وزارت خدمات انسانی می‌باشند.

-    امکانات خدمات درمانی مدیکر

سیستم خدمات درمانی مدیکر ۳ بخش را شامل می‌شود:
ـ بیمارستانی
ـ
ـ یی
دارندگان کارت مدیکر با مراجعه به هر یک از سه بخش عنوان شده می‌توانند تحت حمایت ‌ی درمانی این کشور قرار بگیرند و از مزایای آن برخوردار شوند. برای مثال متقاضیانی که تحت حمایت درمانی این کشور می‌باشند در بخش خدمات یی از طرح مزایای یی بهره‌مند خواهند شد. در واقع بر اساس  این طرح تنها بخشی از هزینه‌ی اکثر ها طبق نسخه‌ی پزشک دریافت و مابقی توسط  PBS پوشش داده می‌شود. گفتنی است جهت دریافت این خدمات متقاضیان ملزم به ارائه‌ی کارت مدیکر خود می‌باشند. افرادی که کارت آن‌ها توسط دولت صادر شده باشد بیشترین پوشش را دریافت نموده و جهت تهیه‌ی کمترین هزینه را پرداخت می‌نمایند.

-    ‌ی خدمات درمانی مدیکر چه مواردی را شامل نمی‌شود؟

کلیه‌ی افرادی که در هر یک از موارد زیر تحت درمان  قرار گیرند امکان استفاده از ‌ی مدیکر را نخواهند داشت:
ـ بازنشستگی
ـ بسیاری از معاینات دندان
ـ بسیاری از درمان‌های مرتبط با فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتاردرمانی، خدمات کایروپراکتیک و ..
ـ خدمات مربوط به آمبولانس
ـ خدمات روانشناسی
ـ طب سوزنی ( در صورت تشخیص پزشک تحت پوشش مدیکر انجام میشود ).
ـ عینک و لنزهای قابل تعویض
ـ سمعک
ـ استخدام پرستار خصوصی

-    مزایای برخورداری از کارت مدیکر

برای کلیه‌ی افرادی که از کارت مدیکر برخوردارند مزایای زیر در نظر گرفته شده است:
ـ هزینه‌ی مشاوره با پزشکان از جمله پزشکان متخصص
ـ آزمایشات و معاینات مورد نیاز از جمله اشعه‌ی ایکس و تست‌های پاتولوژی
ـ آزمایش‌های چشمی انجام شده توسط اپتومتریست‌ها
ـ بسیاری از اعمال جراحی و سایر روش‌های درمانی که توسط پزشک صورت می‌گیرد.
ـ برخی جراحی‌های انجام شده توسط دندانپزشکان
ـ موارد خاص تحت طرح شکاف کام و لب
ـ موارد خاص تحت برنامه‌ی مراقبت اولیه‌ی پیشرفته EPC
ـ موارد خاص جهت خدمات بهداشتی وابسته به عنوان بخشی از برنامه‌ی مدیریت بیماری‌های مزمن

-    نحوه‌ی ثبت‌نام در سیستم مدیکر

ـ ارائه‌ی مدارک مورد نیاز: متقاضیان با ارائه‌ی مدارک باید اثبات کنند شهروند، مقیم دائم، مقیم موقت و یا درخواست‌دهنده‌ی ویزای برای اقامت دائم می‌باشند. در این شرایط بسته به اینکه اهل کجایید به اسناد مختلفی نیاز خواهید داشت.
ـ تکمیل فرم ثبت‌نام مدیکر
ـ ارسال یا ایمیل فرم و مدارکی که ثابت می‌کند متقاضی به خدمات ثبت‌نام مدیکر نیازمند است.
ـ پس از ثبت‌نام کارت مدیکر از طریق پست برای متقاضی ارسال می‌شود.
گفتنی است پس از ثبت‌نام امکان درخواست کپی دیجیتال از کارت مدیکر برای متقاضیان وجود دارد که برای آنان ارسال می‌شود.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● بیومتریک ( انگشت‌نگاری دیجیتالی ) جهت اخذ ویزای کانادا● طریقه‌ی دریافت سین نامبر کانادا● مجوز انجام کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا● با اصول و ارزش‌های کشور استرالیا آشنا شوید.● آشنایی با تأییدیه wes ( وس ) جهت مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا● سیستم سلامت و بیمه در آمریکا برای دانشجویان چگونه است؟● شرایط کار و اقامت در آمریکا آسان‌تر می‌شود● بریجینگ ویزا یا ویزای پل چیست؟● ارزان‌ترین شهرهای استرالیا برای زندگی دانشجویی کدامند؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ جدیدترین مطالب● آشنایی با دانشگاه کویین کانادا● دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در استرالیا● آشنایی با کالج‌های مونترال کانادا● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی MBA دانشگاه تورنتو● پنج دانشگاه برتر مهندسی شیمی در کشور انگلستان● مدارس در استرالیا● با غم غربت چه کنیم؟!● با منطقه‌ی ویکتوریا استرالیا آشنا شوید!● چگونه با افسردگی پس از فارغ التحصیلی مقابله کنیم؟!● بورسیه‌های تحصیلی در استرالیا● رشته‌های تحصیلی در استرالیا● آشنایی با بورسیه‌های ۲۰۲۲ دانشگاه آلبرتا کانادا● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● معرفی ۵ دانشگاه برتر کشور انگلستان جهت تحصیل در رشته‌ی داروسازی● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● آموزش زبان انگلیسی در استرالیا