ایمنی و سلامت در استرالیا

در ماه‌های بین اکتبر تا مارس در بخشی از استرالیا گرمای بسیار شدیدی وجود دارد و امکان‌ بروز آتش‌سوزی در علفزارها وجود دارد. این وضعیت برای کسی که تا کنون تجربه نداشته باشد بسیار ترسناک است.
در ماه‌های بین اکتبر تا مارس در بخشی از استرالیا گرمای بسیار شدیدی وجود دارد و امکان‌ بروز آتش‌سوزی در علفزارها وجود دارد. این وضعیت برای کسی که تا کنون تجربه نداشته باشد بسیار ترسناک است.
مجله موفقیت ایلیاد - در کل مکانی بسیار ایمن برای زندگی و تحصیل است و می‌توانید اینجا رتبه‌ی آن‌ را در بین ایمن‌ترین کشورهای دنیا ببنید. با این حال، باید از خطراتی که در آنجا وجود دارد آگاه باشید و بتوانید این خطرات را به کمترین حد ممکن برسانید. این موضوع مخصوصاً زمانی که برای اولین بار وارد این کشور می‌شوید و می‌خواهید زندگی جدیدی را شروع کنید، اهمیت بیشتری دارد.
برای اینکه در از و کافی برخوردار باشید، باید با نحوه‌ی برخورد با شرایط اورژانسی، خود و محل زندگی و در برابر عناصر طبیعی مانند آفتاب و آتش و آب آشنا شوید.

برخورد با شرایط اورژانسی

خدمات اورژانس در دارای گستردگی بالایی است و به نحوی تجهیز شده است که بهترین حمایت را از شهروندان داشته باشد. داشتن اطلاعات در مورد آتشنشانی، آمبولانس‌ها و پلیس به شما کمک می‌کند برای شرایط اورژانسی آماده باشید.
زمانی که در هستید، اگر با وضعیت اورژانسی که تهدید‌کننده‌ی زندگی شماست برخورد کردید، با شماره رایگان «000» تماس بگیرید. اوپراتور تلفن شما را پاسخ می‌دهد و از شما می‌خواهد خدمت مورد نیاز خود را انتخاب کنید؛ پلیس، آتشنشانی یا آمبولانس. اگر دقیقاً نمی‌دانید چه چیزی نیاز دارید با اوپراتور موضوع خود را در میان بگذارید تا شما را راهنمایی کند. اگر نمی‌توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید، اوپراتور با پرسیدن زبان شما، مترجم در اختیارتان قرار می‌دهد تا به نیاز شما رسیدگی کند. در این شرایط باید آرام بمانید، زیرا اوپراتور از شما سوالاتی می‌پرسد و باید به آن‌ها به دقت پاسخ دهید.
بیشتر موسسات آموزشی در خوابگاه‌های خود نیروهای حراست دارند که می‌توان به راحتی با آن‌ها ارتباط برقرار کرد. نحوه‌ی برقراری ارتباط با این نیروها در فرم ثبت‌نام شما وجود دارد. با این حال، اگر شرایط اورژانسی شما تهدید‌کننده‌ی زندگی باشد، باز هم چه در خوابگاه و چه در محل تحصیل باید با تلفن سه صفر تماس بگیرید.

حمل و نقل عمومی و شخصی

حمل و نقل عمومی در قابلیت اعتماد بالایی دارد و بیشتر مردم از آن استفاده می‌کنند. در سیستم حمل و نقل عمومی ، افسرهای امنیتی و نگهبان‌هایی نیز وجود دارند تا امنیت این مکان‌ها حداکثر باشد. با این حال در زمان جابه‌جا شدن با سیستم حمل و نقل عمومی باید موارد زیر را مد نظر قرار دهید:
-    از سوار شدن در اتوبوس‌ها، قطارها و دیگر وسایلی که کسی در آن‌ها سوار نشده است خودداری کنید؛
-    زمان حرکت وسیله‌ی مورد استفاده خود را چک کنید، مخصوصاً در شب تا کمترین زمان انتظار را داشته باشید؛
-    سعی کنید در شب سوار واگن‌هایی شوید که به نگهبانان و رانندگان واگن نزدیک‌تر هستند؛
-    اگر به تنهایی یا به همراه یک نفر دیگر درون یک واگن ماندید، سعی کنید واگن خود را عوض کنید.

جاده

جاده‌ها در وضعیت مناسبی دارند و اتوبان‌های شهری نیز عموماً نور خوب و علائم نشانگر مناسبی دارند. با این حال، دانستن آگاهی از سفرهای جاده‌ای مخصوصاً برای دانشجویان خارجی از اهمیت بالایی برخوردار است. موارد زیر را باید در زمان مسافرت‌های جاده‌ای در نظر داشته باشید:
-    ماشین‌ها در در سمت چپ جاده حرکت می‌کنند؛
-    بستن کمربند در ماشین شخصی الزامی است؛
-    نوشیدنی الکلی برای راننده ممنوع است؛
-    استفاده از موبایل در حین رانندگی جریمه‌ی سنگینی دارد؛
-    پوشیدن کلاه برای دوچرخه‌سواران الزامی است؛
دوچرخه و اسکوتر در محیط‌های شهری عمومیت بالایی دارد و کسانی که می‌خواهند از این وسایل استفاده کنند، باید در نظر داشته باشند که همیشه از مسیرهای پیش‌بینی شده برای این منظور استفاده کنند و قوانین مربوطه را نیز رعایت کنند. داشتن نور برای دوچرخه‌ها در شب نیز الزامی است.

تاکسی

در هنگام استفاده از تاکسی در موارد زیر را مد نظر داشته باشید:
-    هر جا که راحتید بنشینید، هم می‌توانید جلو بنشینید و هم می‌توانید در صندلی عقب بنشینید؛
-    قبل از سوار تاکسی شدن مقصد خود را مشخص کنید؛
-    مسیری که مایل هستید از آنجا عبور کنید را به راننده اطلاع دهید؛
-    اگر نمی‌خواهید راننده بداند دقیقاً کجا زندگی می‌کنید، با فاصله‌ی کمی از مقصد نهایی خود پیاده شوید.

استفاده از اینترنت

دانشجویان خارجی معمولاً زمان زیادی را صرف اینترنت می‌کنند تا با دوستان و خانواده خود در ارتباط باشند. با این حال، استفاده از دستگاه‌های آنلاین خطرات خاص خود را دارد و دانشجو باید از خود در این موارد مراقبت کند. جلوگیری از سوء استفاده در اینترنت باید همیشه مدنظر دانشجو باشد.

آب و آفتاب

آفتاب در تابستان می‌تواند بسیار داغ باشد و احتمالاً از چیزی که در کشور خود با آن روبه‌رو بوده‌اید، متفاوت است. بنابراین در باید موارد زیر را رعایت کنید تا از پوست خود محافظت کرده باشید:
-    قبل از برنامه‌ریزی برای بیرون رفتن، آب و هوا را چک کنید؛
-    قبل از بیرون رفتن، کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید؛
-    کلاه و عینک آفتابی را فراموش نکنید؛
-    سعی کنید بین ساعت‌های ۱۰ صبح تا ۴ عصر جلوی نور مستقیم آفتاب نباشید؛
-    حتی زمان‌هایی که هوا آفتابی نیست نیز موارد بالا را رعایت کنید.
سوحل و دریاچه‌های زیبایی دارد، ولی بهتر است قبل از شنا موارد زیر را در نظر داشته باشید:
-    از شیرجه زدن در آبی که عمق آن‌ را نمی‌دانید بپرهیزید؛
-    فقط در سواحلی شنا کنید که نجات غریق دارد؛
-    بسیاری از سواحل دارای جریان‌های زیرسطحی آب هستند و باید سعی کنید جایی شنا کنید که نجات غریق‌ها شما را ببینند تا در صورت ایجاد مشکل به شما کمک کنند.

در برابر آتش

داشتن آگاهی در مورد آتش در ضروری است، زیرا این اتفاق حتی در شهرها نیز ممکن است رخ دهد. اگر در وضعیت اضطراری در زمینه‌ی آتش قرار گرفتید، موارد زیر را مد نظر داشته باشید:
-    با شماره سه صفر تماس بگیرید و کلمه آتش را به زبان بیاورید؛
-    اگر زبان انگلیسی نمی‌دانید، به اپراتور سه صفر زبان خود را بگویید تا شما را به مترجم مربوطه وصل کند؛
-    به سوالاتی که اپراتور از شما می‌پرسد پاسخ دهید.

جلوگیری از بروز آتش‌سوزی

برای جلوگیری از بروز آتش‌سوزی موارد زیر را در نظر داشته باشید:
-    اطمینان حاصل کنید که محل زندگی شما سیستم اعلان حریق دارد؛
-    دستگاه‌های الکتریکی در صورت استفاده بیش از حد، گرم می‌شوند؛ بنابراین در استفاده از این دستگاه‌ها، آتش گرفتن را در نظر داشته باشید؛
-    گرم‌کن‌های الکتریکی را حداقل با فاصله یک متری از تخت خواب خود قرار دهید؛
-    وسایل برقی را در زمانی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید از برق بکشید، زیرا بیشتر آتش‌سوزی‌های خانگی در اثر رعایت نکردن این مورد رخ می‌دهند؛
-    در برخی روزها در برپا کردن آتش در بیرون از منزل کاملاً ممنوع است.

آتش‌سوزی در علفزارها

در ماه‌های بین اکتبر تا مارس در بخشی از گرمای بسیار شدیدی وجود دارد و امکان‌ بروز آتش‌سوزی در علفزارها وجود دارد. این وضعیت برای کسی که تا کنون تجربه نداشته باشد بسیار ترسناک است. بنابراین اگر در علفزارها بودید و علائم آتش را مشاهده کردید حتماً آن را جدی بگیرید.
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کاناداجدیدترین مطالب● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کانادا● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● فرهنگ کار در کشور استرالیا● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● پذیرش مشروط از دانشگاه‌های خارج از کشور● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● حمایت‌هایی که از دانشجویان خارجی در استرالیا می‌شود.● بهترین زبان برنامه نویسی برای مهاجرت