کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

هزینه‌های حمل و نقل عمومی بسته به اینکه کجای استرالیا زندگی می‌کنید و از چه وسیله‌ای استفاده می‌کنید متفاوت است. برای کسب اطلاعات دقیق در زمینه برنامه زمانی و هزینه‌های سیستم حمل و نقل عمومی می‌توانید به وبسایت دولت‌های محلی مراجعه کنید.
هزینه‌های حمل و نقل عمومی بسته به اینکه کجای استرالیا زندگی می‌کنید و از چه وسیله‌ای استفاده می‌کنید متفاوت است. برای کسب اطلاعات دقیق در زمینه برنامه زمانی و هزینه‌های سیستم حمل و نقل عمومی می‌توانید به وبسایت دولت‌های محلی مراجعه کنید.
مجله موفقیت ایلیاد - بعد از اینکه به رسیدید و از هواپیما پیاده شدید، باید برای کارهای اولیه برنامه‌ریزی داشته باشید. مواردی وجود دارند که در وهله‌ی اول باید آن‌ها را مشخص کنید که در زیر آورده شده‌اند:
حرکت از فرودگاه به سمت محل اقامت؛ چه بخواهید از سیستم حمل و نقل عمومی یا تاکسی استفاده کنید و چه کسی در فرودگاه منتظر شما باشد، باید از جزئیات برنامه‌های زمانی، مسیر حرکت و جزئیات تماس فردی که در فرودگاه منتظر شما است، آگاه باشید. اگر برای رفتن از فرودگاه تا محل اقامت نیاز به نقشه داشته باشید، در فرودگاه در دسترس است. شهرهای مختلف دارای سیستم‌های حمل و نقل مختلفی هستند و به کمک آن‌ها می‌توانید مسیر خود را انتخاب کنید.
تلفن و اینترنت؛ زمانی که به رسیدید، اوپراتورهای موبایلی کشور مبدأ دیگر به شما سرویس نمی‌دهند یا حتی اگر سرویس‌دهی آن‌ها متوقف نشود، هزینه‌ی زیادی بابت رومینگ بین‌الملل متحمل خواهید شد. بنابراین گرفتن سیم کارت یی بهترین و ارزان‌ترین کاری است که می‌توانید برای برقراری ارتباط استفاده کنید.

ورود به

از زمانی که وارد یکی از فرودگاه‌های می‌شوید تا زمانی که تحصیل در دانشگاه را شروع می‌کنید، باید موارد زیر را مد نظر قرار دهید:
وقتی وارد فرودگاه می‌شوید باید در ابتدا از طریق بخش مهاجرت و گمرک عبور کنید و اطلاعات خود را اظهار کنید. اگر برای پیدا کردن مسیر، کمک نیاز داشتید از کارکنان خطوط پرواز و یا کارکنان فرودگاه بپرسید. مامورین پذیرش مدارک شما را بررسی می‌کنند و پس از آن می‌توانید چمدان‌های خود را تحویل گرفته و از طریق گمرک و در صورت نیاز قرنطینه، وارد شوید.
قبل از رسیدن به حتماً محل اقامت خود را مشخص کنید. حداقل برای چند روز اول بهتر است محل اقامت مشخصی از قبل تعیین کرده باشید و آدرس محل اقامت خود را به انگلیسی نوشته و به تاکسی یا خودروی اجاره شده و یا مسئولین سیستم حمل و نقل عمومی نشان دهید.
برخی از موسسات آموزشی در ، برای دانشجویان جدیدالورود «هفته‌ی آشنایی» برگزار می‌کنند که در آن دانشجو با موسسه‌ی محل تحصیل و امکانات آن آشنا می‌شود و در کنار آن با دانشجویانی که در همان دانشگاه تحصیل خواهند کرد نیز ملاقات خواهند کرد. در وبسایت موسسات مختلف می‌توان اطلاعات بیشتری در مورد هفته‌ی آشنایی آن‌ها پیدا کرد.
در نظر داشته باشید که اگر پس از ترک فرودگاه نیاز به کمک داشتید با موسسه‌ی محل تحصیل خود تماس حاصل کنید. اطلاعات افرادی که در این مواقع به شما کمک می‌کنند در زمان ثبت‌نام در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

چه چیزهایی را می‌توان به برد؟

قبل از وارد شدن به باید بدانید که چه چیزهایی را نمی‌توانید با خود به استرالیا ببرید. وارد کردن موادی مانند ماری‌جوانا، حشیش، هروئین و آمفتامین‌ها به ممنوع است. در زمان رسیدن به باید داشتن موارد زیر را خوداظهاری کنید:
-    همه‌ی غذاها، گیاهان و حیوانات زنده‌ای که همراه دارید؛
-    سلاح‌های سرد و گرمی که با خود دارید؛
-    ارزهای خارجی که بالاتر از معادل ۱۰،۰۰۰ دلار هستند؛
-    برخی از داروها را نیز باید اظهار کنید.
لازم است بدانید که ماموران مرزبانی به‌صورت عادی سؤالات زیادی از مسافرین می‌پرسند و سگ‌های آموزش دیده نیز برای پیدا کردن مواد غیرقانونی استفاده خواهند شد. اگر در مورد چیزی شک دارید، حتماً از مامورین مرزبانی بپرسید. اظهار کردن وسایل همراه به معنی انجام بازرسی حتمی از محتویات چمدان شما نیست.
قبل از اینکه وسایل خود را برای حرکت به سمت جمع کنید، باید از الزامات امنیت زیستی مطلع شوید. برخی از مواد اجازه ورود به را ندارند و برخی از مواد تنها طی شرایط خاص امکان ورود به دارند.
به عنوان مثال، ورود میوه و سبزیجات تازه، گوشت، تخم‌مرغ و محصولات لبنی و همچنین گیاهان و دانه‌های گیاهی به ممنوع است، زیرا این محصولات می‌توانند بیماری‌هایی را به همراه خود به وارد کنند و به کشاورزی و صنعت توریسم آن آسیب وارد کنند.
قانون اینگونه ایجاب می‌کند که در فرودگاه همه چیز را اظهار کنید. اگر این کار را نکنید ممکن است جریمه شوید و حتی در برخی موارد ویزای شما لغو شود و به کشور خود دیپورت شوید. بنابراین اگر در مورد چیزی شک دارید، حتماً یا آن‌ را به همراه نبرید و یا آن‌ را اظهار کنید.
اطلاعات بیشتر در مورد مواد ممنوعه جهت ورود به را اینجا و اینجا ببینید.

حساب بانکی

در گزینه‌های زیادی برای مدیریت حساب‌های بانکی وجود دارند. می‌توانید در بانک‌هایی که در کل کشور شعبه دارند حساب باز کنید و همچنین امکان افتتاح حساب در موسسات محلی نیز وجود دارد. در زمینه‌ی افتتاح حساب بانکی موارد زیر از اهمیت بالایی برخوردارند:
-    افتتاح حساب قبل از ورود به و بعد از ورود میسر است؛
-    برای افتتاح حساب باید تاییدیه‌ی الکترونیکی ثبت‌نام، پاسپورت و دیگر فرم‌های مربوطه را داشته باشید؛
-    ممکن است برای افتتاح حساب بانکی نیازمند کُد مالیاتی نیز باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت کد مالیاتی اینجا را ببینید.
-    در دانشگاه محل تحصیل شما افرادی وجود دارند که در زمینه افتتاح حساب بانکی به شما کمک می‌کنند؛
-    اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی حساب‌های بانکی را می‌توانید در وبسایت دولت نیز مشاهده کنید.
لازم است بدانید که واحد پول دلار است و هر دلار آن ۱۰۰ سنت است. اسکناس‌های یی ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ دلاری هستند. سکه‌ها نیز ۵، ۱۰، ۲۰ و ۵۰ سنتی هستند و سکه‌های ۱ و ۲ دلاری نیز موجود هستند. قیمت‌ها در فروشگاه‌های تا ۵ سنت رو به پایین رُند می‌شود. به عنوان مثال برای جنسی که قیمت آن ۱.۹۷ دلار است، تنها ۱.۹۵ دلار پرداخت خواهید کرد.
برای دسترسی به پولی که در حساب بانکی خود دارید، می‌توانید از خودپردازهایی که در همه جا وجود دارند استفاده کنید. اگر از خودپرداز بانکی که در آن حساب دارید پول برداشت کنید، معمولاً خدمات آن رایگان است؛ ولی در نظر داشته باشید که ممکن است برای استفاده از خودپردازهای دیگر بانک‌ها مجبور شوید هزینه پرداخت کنید.
اگر قبل از ورود به حساب بانکی افتتاح کرده‌اید، لازم است بدانید که در خودپردازهای کارت‌های بانکی بین‌المللی معتبر هستند و بنابراین می‌توانید از کارت بانکی کشور خود نیز استفاده کنید. البته باید در نظر داشته باشید استفاده از کارت بانک‌های بین‌المللی در مشمول هزینه‌هایی است که باید هنگام استفاده از شبکه بانکی پرداخت کنید.
بانک‌های یی برای انتقال پول از کشورهای دیگر به گزینه‌های زیادی در اختیار شما قرار می‌دهند. برای همه‌ی این گزینه‌ها باید هزینه پرداخت کنید.

سیستم حمل و نقل در

گزینه‌هایی که در زمینه حمل و نقل در در دسترس هستند، عبارت‌اند از اتوبوس، قطار، تراموا و وسایل حمل و نقل آبی. بسته به اینکه کجا زندگی کنید می‌توانید از این گزینه‌ها استفاده کنید. علاوه بر این‌ها، در امکان استفاده از خدمات خصوصی ماشین‌های اجاره‌ای نیز وجود دارد که شامل تاکسی و لیموزین‌های اجاره‌ای می‌شود.
برخی از موسسات آموزشی بزرگ خودشان سیستم حمل و نقل درون شهری دارند و به کمک آن می‌توان بین دانشگاه و محل زندگی تردد کرد.
هزینه‌های حمل و نقل عمومی بسته به اینکه کجای زندگی می‌کنید و از چه وسیله‌ای استفاده می‌کنید متفاوت است. برای کسب اطلاعات دقیق در زمینه برنامه زمانی و هزینه‌های سیستم حمل و نقل عمومی می‌توانید به وبسایت دولت‌های محلی مراجعه کنید.
در پایتخت دولت محلی برای دانشجویان خارجی کارت خاصی ارائه می‌کند که به کمک آن دانشجویان هزینه‌های کمتری برای حمل و نقل عمومی پرداخت می‌کنند. اطلاعات بیشتر در این زمینه را اینجا ببینید.
در نیو سوت ولز و سیدنی امتیاز خاصی برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته نشده است، ولی دانشجویانی که بورس تحصیلی کامل دارند، می‌توانند در این زمینه نیز از امتیازات ویژه‌ای استفاده کنند که جرئیات آن اینجا قابل مشاهده است.
در مناطق شمالی دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی می‌توانند بدون پرداخت هزینه سفر کنند. اطلاعات کامل در این زمینه را می‌توانید اینجا ببینید.
در کوئینزلند و جنوب نیز امتیازاتی برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است که جزئیات آن‌را به ترتیب می‌توانید اینجا و اینجا ببینید.
در ایالت ویکتوریا سیستم تراموا، اتوبوس و قطار کاملی وجود دارد. دانشجویان در موارد خاص می‌توانند از امتیازات خاصی در این سیستم بهره‌مند شوند. اطلاعات کامل در این زمینه را می‌توانید اینجا ببینید.
در ایالت‌های تاسمانیا و غرب نیز امتیازاتی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که جزئیات آن‌ها را می‌توانید به ترتیب اینجا و اینجا مشاهده کنید.
اگر گواهینامه‌ی رانندگی در ایران را داشته باشید، ممکن است بتوانید بدون گذراندن آزمون در نیز رانندگی کنید؛ ولی برخی از دولت‌های محلی از شما می‌خواهند در صورتی که بیش از سه ماه آنجا می‌مانید، گواهینامه‌ی رانندگی اخذ کنید. الزامات مربوط به گواهینامه‌ی جدید شما و محدودیت‌هایی که برای شما قائل می‌شوند توسط دولت محلی تعیین می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد اینجا را ببینید.

تلفن و اینترنت

زمانی که به رسیدید بهتر است سیم کارت یی تهیه کنید و آگاه باشید که خدمات تلفن ثابت هزینه بالایی دارد. در دو نوع خطوط موبایلی وجود دارد:
اعتباری: سرویس‌های اعتباری انعطاف‌پذیری بالایی دارند و می‌توانید هزینه‌های خود را کنترل کنید و هر زمان که خواستید استفاده از سرویس‌های موجود را متوقف کنید. سیم کارت‌های اعتباری در فروشگاه‌های متعددی عرضه می‌شوند و فرآیند راه‌اندازی آن‌ها بسیار راحت است. پرداخت‌ها در سیم کارت‌های اعتباری آنلاین است، ولی می‌توانید از خرده‌فروشی‌ها نیز در این زمینه کمک بگیرید.
دائمی: اگر زیاد از موبایل استفاده می‌کنید و مدت زیادی در خواهید ماند، داشتن خط موبایل دائمی هزینه‌های کمتری برای شما دارد. اوپراتورهای موبایلی در متعدد هستند و هر کدام نیز گزینه‌های متعددی برای مشتریان ارائه می‌کنند که می‌توانید از بین آن‌ها طرح دلخواه را انتخاب کنید.

اینترنت

تعداد زیادی ارائه دهنده‌ی اینترنت در وجود دارد و شما می‌توانید هم بر روی تلفن ثابت خود و هم بر روی موبایل خود اینترنت داشته باشید. طرح‌های متعدد پیش پرداخت و پس پرداخت برای داشتن اینترنت وجود دارند که می‌توان از بین آن‌ها خریداری کرد.

تماس با خارج از کشور

در برای تماس با خارج از کشور ابتدا باید ۰۰۱۱ را شماره گیری کنید و سپس کد کشور مورد نظر خود را وارد کنید و سپس شماره‌ی مورد نظر را شماره‌گیری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تلفن، موبایل و اینترنت به اینجا مراجعه کنید.
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● بیمه دانشجویان در استرالیا● ایمنی و سلامت در استرالیا ● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کاناداجدیدترین مطالب● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کانادا● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● فرهنگ کار در کشور استرالیا● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● پذیرش مشروط از دانشگاه‌های خارج از کشور● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● حمایت‌هایی که از دانشجویان خارجی در استرالیا می‌شود.● بهترین زبان برنامه نویسی برای مهاجرت