مالیات و بازنشستگی در استرالیا

اگر در استرالیا کار می‌کنید و حقوق می‌گیرید و یا حتی اگر فقط حساب بانکی در بانک‌های استرالیا دارید، باید یک شماره‌ی پرونده‌ی مالیاتی «TFN» داشته باشید. شماره‌ی پرونده‌ی مالیاتی برای هر نفر منحصربه‌فرد است و در طول زندگی فرد همیشه ثابت است.
اگر در استرالیا کار می‌کنید و حقوق می‌گیرید و یا حتی اگر فقط حساب بانکی در بانک‌های استرالیا دارید، باید یک شماره‌ی پرونده‌ی مالیاتی «TFN» داشته باشید. شماره‌ی پرونده‌ی مالیاتی برای هر نفر منحصربه‌فرد است و در طول زندگی فرد همیشه ثابت است.
مجله موفقیت ایلیاد - به عنوان یک کارمند در ، باید از الزامات مربوط به ‌ها و قوانین بازنشستگی آگاه باشید. در ادامه‌ی این مطلب، موارد مهم در این زمینه و نحوه‌ی کاربرد آن برای دانشجویان خارجی آورده شده است.

و شماره‌ی پرونده‌ی ی

اگر در کار می‌کنید و حقوق می‌گیرید و یا حتی اگر فقط حساب بانکی در بانک‌های دارید، باید یک شماره‌ی پرونده‌ی ی «TFN» داشته باشید. شماره‌ی پرونده‌ی ی برای هر نفر منحصربه‌فرد است و در طول زندگی فرد همیشه ثابت است. اگر مدت تحصیل شما در کمتر از شش ماه است، لازم نیست شماره‌ی پرونده‌ی ی داشته باشید.
کسانی که شهروند نیستند نیز در برخی موارد از نظر پرداخت ، مقیم محسوب می‌شوند و باید خود را بپردازند. این افراد حق دارند تا برای کسر خود درخواست دهند. افرادی که به مدت کمتر از شش ماه جهت تحصیل وارد می‌شوند، نیاز به پرداخت ندارند.

بر عایدی

اگر فرد از نظر ی مقیم محسوب شود، باید درآمد خود در را بپردازد. نرخ این مشابه شهروندان یی است. در فقط برای عایدی‌های بالای ۱۸،۲۰۰ دلار وضع می‌شود. درآمد کمتر از این مقدار ندارد.

اظهارنامه ی

اگر مقیم ی محسوب می‌شوید و یا در زمان زندگی در درآمدی دارید باید آن‌را پرداخت کنید و یا اگر درآمد ندارید باید از دفتر امور ی کمک بگیرید و اظهارنامه‌ی مربوطه را پُر کنید.

پس‌انداز بازنشستگی

نوعی از پس‌انداز است که در برای دوران بازنشستگی، از درآمد کارمندان کسر می‌شود. اگر در کار می‌کنید، کارفرمای شما باید از طرف شما این پس‌انداز را انجام دهد. زمانی که خواستید از بروید می‌توانید درخواست دهید و پس‌انداز بازنشستگی خود را دریافت کنید.

اقامت کمتر از شش ماه

اگر در یک دوره‌ی آموزشی یی ثبت‌نام کرده‌اید که کمتر از شش ماه طول می‌کشد و قبل از پایان شش ماه را ترک می‌کنید، شما از نظر ی غیرمقیم محسوب می‌شوید و لازم نیست اظهارنامه ی پُر کنید و یا در صورت داشتن درآمد پس‌انداز بازنشستگی پرداخت کنید.

کار کردن در پس از فارغ‌التحصیلی

اگر مایلید پس از پایان تحصیلات خود در بمانید و کار کنید باید قبل از پایان مهلت ویزای تحصیلی خود، درخواست ویزای کاری جدید بدهید. دانشجویان خارجی می‌توانند واجد یکی از شرایط زیر باشند:
-    ویزای موقت کلاس ۴۸۵ برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی دوره‌ی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را دریافت کنند.
-    از طریق برنامه‌ی دولتی انتخاب کارگران ماهر درخواست دهند و ویزای کارگران ماهر دریافت کنند.
-    از طریق دولت‌های ایالتی یا منطقه‌ای درخواست دهند و به‌عنوان کارگر ماهر جذب شوند.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● ایمنی و سلامت در استرالیا ● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کاناداجدیدترین مطالب● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کانادا● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● فرهنگ کار در کشور استرالیا● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● پذیرش مشروط از دانشگاه‌های خارج از کشور● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● حمایت‌هایی که از دانشجویان خارجی در استرالیا می‌شود.● بهترین زبان برنامه نویسی برای مهاجرت