مزایای تحصیل در کشور نیوزیلند

این دانشگاه انتخاب اول بسیاری از دانشجویانی است که برای تحصیل در رشته‌ها و مقاطع مختلف به این کشور مهاجرت کرده‌اند.
این دانشگاه انتخاب اول بسیاری از دانشجویانی است که برای تحصیل در رشته‌ها و مقاطع مختلف به این کشور مهاجرت کرده‌اند.
مجله موفقیت ایلیاد - اگر تاکنون به در کشور فکر کرده‌اید انتخاب درستی انجام داده‌اید. زندگی در این کشور مزایای بسیاری دارد. از ‌های بسیار مشهور و معتبری برخوردار است. فرهنگ‌های متفاوتی در این کشور زندگی می‌کنند و سطح رفاه در این کشور بالاست. دارای مناظر و چشم‌اندازهای بسیار زیبای طبیعی است و به این کشور را می‌توان تجربه‌ای فراموش‌نشدنی دانست. این کشور انگلیسی زبان است و به آن به سختی سایر کشورهای انگلیسی زبان نیست و هر ساله مهاجران زیادی می‌پذیرد. بسیاری از مهاجران با ویزای ی به این کشور می‌کنند چرا که ۵ برتر این کشور دارای رتبه‌های جهانی زیر ۳۰۰ بین تمام ‌های دنیا است و این به دلیل سطح کیفی بالای آموزش در این کشور است. علاوه بر این هزینه‌ی زندگی در این کشور یکی از فاکتورهای جالب توجه برای مهاجران است. متوسط درآمد یک خانواده در در سال ۲۰۲۰ حدوداً ۲۰ هزار دلار است در حالی که هزینه زندگی یک زوج در این کشور چیزی بین ۳ تا ۵ هزار دلار است.

این کشور در عین حالی که دارای مناظر طبیعی بسیار زیبا و آرامی است، کشوری پر هیاهو و مدرن است و تمام سلیقه‌ها را پاسخگوست. در شهر‌هایی نظیر آوکلند و ولینگتون فعالیت‌ها و رویدادهای فرهنگی بسیاری در جریان است. این کشور در جنوب غربی اقیانوس آرام واقع است و از دو جزیره بزرگ و تعداد بسیاری جزایر کوچک تشکیل شده است. این کشور فاصله زیادی با دیگر خشکی‌های کره زمین دارد به گونه‌ای‌ که نزدیک‌ترین همسایه به این کشور در فاصله ۲ هزار کیلومتری آن واقع است، در میان این دو کشور دریای تاسمانی قرار دارد.کشور زیبای بیش از ۸۰ میلیون سال قبل از خشکی‌های دیگر زمین جدا شده است و این سبب ایجاد مجموعه‌ی منحصر به فردی از گونه‌های جانوری و گیاهی شده است. این کشور توسعه یافته است و عنوان هفتمین کشور را به لحاظ شاخص توسعه انسانی از آن خود کرده است. اقتصاد این کشور بر پایه صادرات محصولات کشاورزی و دامپروری است. طبیعت بکر و استانداردهای بالای زندگی سبب شده است تا دانشجویان بین‌المللی زیادی هر ساله به این کشور کنند، بنابراین این کشور گزینه‌ی مناسبی برای ادامه است.

در این مقاله قصد داریم به شرایط در این کشور و معرفی ‌های معتبر آن بپردازیم.
اصولاً اینکه به چه دلیل کشور را برای انتخاب کنیم سوال جالبی است که پاسخ‌های فراوانی دارد. اولین مسئله اینکه این کشور کلاً ۸ دارد که دارای بهترین رنکینگ‌های بین‌المللی هستند، دوم اینکه این کشور دارای طبیعت بسیار حیرت‌انگیز است که مشابه آن را در هیچ جای دنیا ندیده‌اید. مردم این کشور به تفریح و ورزش بسیار علاقه‌مندند و جشن‌ها و فستیوال‌ها و کارناوال‌ها و مسابقات ورزشی زیادی در این جا برگذار می‌شود که می‌تواند تمام اوقات فراغت دانشجویان را پر کند. دلیل دیگری که می‌توان برای انتخاب این کشور بیان کرد این است که این کشور جمعیت زیادی ندارد و ۲۵ درصد از مردم کشور را مهاجران تشکیل داده اند. بنابراین در این کشور رفتارهای نژاد پرستانه دیده نمی‌شود. رشته‌هایی نظیر ارتباطات، میکروبیولوژی، کشاورزی و کامپیوتر در بین دانشجویان بین‌المللی طرفداران زیادی دارد.
 
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ی
اولین قدم برای پذیرش در ‌های این کشور نامه پذیرش از یکی از ‌ها یا مراکز آموزشی این کشور است.

 مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ی این کشور عبارتند از:

-    گذرنامه معتبر با حداقل ۵ ماه اعتبار
-    نامه پذیرش از یکی از موسسات آموزشی کشور
-    مدارک ی و ریز نمرات
-    تکمیل فرم ویزای دانشجویی
-    پرینت حساب بانکی جهت احراز تمکن مالی
-    گواهی سوء پیشینه
-    دو قطعه عکس پرسنلی

هزینه‌ی در

هزینه‌ی در برای دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد بستگی به رشته و مورد نظر دارد. در سال ۲۰۲۰ متوسط شهریه سالانه یک دانشجو در حال در دوره کارشناسی بین ۲۶ تا ۳۷ هزار دلار و برای در دوره کارشناسی ارشد به مدت دو سال حدودا بین ۵۲ تا ۷۴ هزار دلار بوده است.

در بدون مدرک زبان

سالهاست که دانشجویان بین‌المللی دید مثبتی به ‌های این کشور داشته‌اند، زیرا شرایط زیادی برای در این کشور وجود دارد. اما از آن‌جایی که کشوری انگلیسی زبان است یکی از مدارک مورد نیاز برای دانشجویانی که ساکن کشورهای انگلیسی زبان نیستند مدرک زبان مانند آیلتس است، اما با شرایط خاصی می‌توان بدون داشتن مدرک زبان نیز در ‌های این کشور کرد اما شرایط خاصی دارد. مثلاً اگر متقاضی خواهان شرکت در دوره کارشناسی باشید باید چهار سال آخر ی خود را در دبیرستانی انگلیسی زبان گذرانده باشد. ‌هایی در وجود دارد که در شرایط ورودشان الزامی برای داشتن مدرک زبان ندارند اما مطمئناً برای تعیین سطح یک آزمون انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی در نظر می‌گیرند.
۵ ی که در الزامی برای داشتن مدرک زبان انگلیسی ندارند به شرح زیر است:
-    University of Auckland
-    University of Otago
-    University of Canterbury
-    Lincoln university
-    Unitec institute of technology
هر چند ممکن است در این ‌ها شرط ورود در برخی از رشته‌ها دارا بودن مدرک زبان باشد، بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی از شرایط ورود به رشته مورد نظرتان در این ‌ها پرس و جو کنید.

شرایط ویزای ی در

اگر به دنبال ادامه در ‌های این کشور هستید لازم است موارد زیر را به خاطر بسپارید.
-    مدارک هویتی نظیر کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه و پاسپورت معتبر
-    نامه پذیرش از یکی از ‌های این کشور
-    بیمه دانشجویی
-    حمایت و تمکن مالی
-    سلامت جسمی که شامل گواهی پزشک و سونوگرافی سینه است.
-    گواهی عدم سوء پیشینه
-    مدرک زبان آیلتس یا تافل
این مدارک برای اخذ ویزای دانشجویی در مورد نیاز است و اگر متقاضی هر کدام از این مدارک را نداشته باشد و یا امکان تأمین مالی را نداشته باشد پرونده وی ریجکت می‌شود. پردازش ویزای دانشجویی توسط اداره برای اپلیکیشن‌های آنلاین ۲۰ روزه و برای اپلیکیشن‌های کاغذی ۲۵ روزه است و این مدت بسته به پرونده ممکن است مدت بیشتر یا کمتری زمان ببرد.

هزینه‌های زندگی در کشور

هزینه‌های زندگی در این کشور از کشورهایی نظیر امریکا و انگلستان پایین‌تر است، اما در مقایسه با کشورهایی نظیر چین و هند هزینه‌های زندگی در این کشور بالاست. هنگامی که برای پذیرش اقدام می‌کنید باید بتوانید ثابت کنید که از پس حداقل هزینه ۱۵۰۰۰ دلار در سال بر می‌آیید. این هزینه علاوه بر هزینه‌های پرداخت دوره‌های ی و خرید بلیط هواپیما به کشور مبدأ است. مانند هر جای دیگر برخی از شهرهای ارزان‌تراز شهر‌های دیگر هستند. آوکلند و ولینگتون از گران‌قیمت‌ترین شهرها برای زندگی در هستند. گزینه‌های اقامتی اصلی برای دانشجویان خوابگاه‌های دانشجویی، خانه‌های اجاره‌ای شخصی و خانه‌هایی هستند که خانواده در آن زندگی می‌کند و هزینه خورد و خوراک را حساب می‌کنند. در صورتی که انگلیسی زبان اول شما نیست زندگی با یک خانواده انگلیسی زبان، زبان شما را تقویت می‌کند.

دراین بخش به معرفی ۵ برتر این کشور که گزینه‌ی مناسبی برای هستند می‌پردازیم.

- آوکلند

در حال حاضر بزرگترین و برترین آوکلند است و طبق رتبه بندی ی جهانی QS در سال ۲۰۱۸ دارای رتبه ۸۲ جهانی است. این در بزرگ‌ترین شهر این کشور یعنی آوکلند قرار دارد و بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو در شش پردیس و هشت دانشکده دارد. پنج عدد از این پردیس‌ها در بزرگترین شهر ، آوکلند قرار دارند و ششمی در شمالی‌ترین شهر این کشور، وانگری واقع شده است. این انتخاب اول بسیاری از دانشجویانی است که برای در رشته‌ها و مقاطع مختلف به این کشور کرده‌اند.

-     اوتاگو

قدیمی‌ترین موسسه‌ی آموزش عالی این کشور است که تأسیس آن به سال۱۸۶۹ برمی‌گردد و در شهر دایندین دومین شهر بزرگ بخش جزیره جنوبی مستقر است. در رتبه بندی ی رتبه دوم را به خود اختصاص داده است اوتاگو با شعار (خردمند بودن جرات میخواهد) در حال حاضر حدود ۲۰۸۰۰ دانشجو دارد که در چهار دانشکده‌ی خود (علوم انسانی، علوم مهندسی، علوم پزشکی و علوم اقتصادی ) مشغول به هستند معماری و باغات جذاب آن توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است و آن‌ را در لیست زیباترین ‌های دنیا قرار داده است. این از نظر رتبه بندی ی جهانی  QS سال ۲۰۱۸ رتبه ۱۵۱ را از آن خود کرده است.

-     کانتربری

این در بخش جزیره جنوبی و در بزرگترین شهر جزیره یعنی کریست چارچ قرار دارد. در حدود ۱۴۹۰۰ دانشجو در این به مشغول‌اند که ۱۱۰۰ نفر از آنان بین‌المللی هستند. کانتربری سومین معتبر با رتبه جهانی ۲۱۴ و دومین موسسه‌ی آموزش عالی قدیمی در این کشور است. رشته‌هایی از قبیل هنر، تجارت، مهندسی، هنرهای زیبا، جنگلداری، علوم بهداشتی، حقوق، موسیقی، مشاغل اجتماعی، گفتار و زبان پاتولوژی ، علوم ، مربی‌گری ورزشی و دبیری در این ارائه می‌شود.

-     ویکتوریای ولینگتون

چهارمین معتبر این کشور ویکتوریای ولینگتون است که در رتبه بندی ی جهانی QS در سال ۲۰۱۸ رتبه ۲۱۹ را از آن خود کرده است. این در ولینگتون پایتخت واقع است. ویکتوریا ولینگتون در ۹ دانشکده خود میزبان حدود ۲۲۰۰۰ دانشجو است که در رشته‌هایی مانند حقوق، علوم انسانی و برخی دیگر از رشته‌ها زبانزد است. این در سال ۱۸۹۷ به عنوان کالجی از تأسیس شد و در سال ۱۹۶۱ به عنوان یک موسسه‌ی آموزش عالی مستقل به کار خود ادامه داد.

-     وایکاتو

از نظر رتبه بندی ی جهانی QS در سال ۲۰۱۸ در رتبه ۲۹۲ قرار دارد. این تازه تأسیس و در عین حال یکی از معتبرترین‌هاست که در شهرهای همیلتون و تارانگا در جزیره شمالی واقع شده است. این درحدود ۱۲۳۰۰ دانشجو دارد و ۱۲رشته‌ی آموزشی این در رتبه بندی ی جهانی QS در سال ۲۰۱۷ رتبه ۲۵۰ را به خود اختصاص داد. این در رتبه بندی ‌های در رتبه پنجم قرار دارد.
 
همواره از بهترین کشورها به لحاظ سطح زندگی و رفاه عمومی است. با آب و هوایی خوب، مناظر طبیعی بسیار زیبا، اهالی مردم دوست و شهرهای مدرن و چند فرهنگی. با توجه به تمام این شرایط سالانه دانشجویان زیادی این کشور را به عنوان کشور مقصد برای انتخاب و به این کشور می‌کنند و در کنار از سایر مزایای این کشور نیز بهره‌مند می‌شوند.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● شرایط کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟● ادامه تحصیل در کشور آلمان چگونه است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور استرالیا ● بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی● زندگی در کانادا چه مزایا و معایبی دارد؟جدیدترین مطالب● شرایط کار حین تحصیل در خارج از کشور چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا چگونه است؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● شرایط تحصیل در رشته‌های مهندسی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا چگونه است؟● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● هر آنچه درباره‌ی تحصیل در آمریکا باید بدانیم؟● شرایط اخذ بورسیه‌ی تحصیلی در انگلستان چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی داروسازی در کانادا چگونه است؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی محیط زیست کدامند؟● انواع ویزاهای تحصیلی و آموزشی کشور استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● شرایط تحصیل رایگان درکشور نیوزیلند چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی معماری در کشور استرالیا● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در استرالیا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی دامپزشکی در کشور کانادا