راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور

اگر می‌خواهید آینده روشنی داشته باشید، انتخاب استرالیا برای ادامه تحصیل ایده هیجان‌انگیزی است. قبل از اینکه وارد این مرحله شوید باید جزئیات مهمی را نهایی کنید.
اگر می‌خواهید آینده روشنی داشته باشید، انتخاب استرالیا برای ادامه تحصیل ایده هیجان‌انگیزی است. قبل از اینکه وارد این مرحله شوید باید جزئیات مهمی را نهایی کنید.
مجله موفقیت ایلیاد - اگر می‌خواهید آینده روشنی داشته باشید، انتخاب برای ادامه تحصیل ایده هیجان‌انگیزی است. قبل از اینکه وارد این مرحله شوید باید جزئیات مهمی را نهایی کنید. یکی از مهم‌ترین چیزهایی که لازم دارید، ی دانشجویی مخصوصاً ی کلاس ۵۰۰ است.
برای اینکه درخواست موفقیت‌آمیزی برای داشته باشید بهتر است مراحل زیر را در نظر داشته باشید.

الزامات ورود به دانشگاه‌های

الزامات ورود به دانشگاه‌های (شامل داشتن سطح انگلیسی مناسب) بر اساس رشته‌ی انتخابی متفاوت است. در اینجا می‌توانید همه‌ی رشته‌های تحصیلی قابل انتخاب را مشاهده کنید.
برای اینکه الزامات انتخاب هر رشته را بدانید باید به وبسایت موسسه آموزشی انتخابی خود مراجعه کنید و در صورت لزوم به صورت مستقیم با موسسه‌ی آموزشی مربوطه ارتباط برقرار کنید.

راهنمایی‌های کلی

-    دوره‌های انگلیسی: برای داشتن اطلاعات جزئی در این زمینه، ادامه مطلب را بخوانید.
-    دانشکده‌ها: الزامات پذیرش در دانشکده‌های مختلف متفاوت است. این الزامات در مناطق و ایالت‌های مختلف نیز می‌تواند متفاوت باشد.
-    آموزش‌های فنی و حرفه‌ای: عموماً برای تحصیل در این دوره‌ها امتحان ورودی گرفته نمی‌شود. با این حال ممکن است برای ورود به این دوره‌ها نیاز به گذراندن دوره‌های خاص یا داشتن تجربه کاری باشد.
-    دوره کارشناسی: برای حضور در این دوره‌ها باید دیپلم ۱۲ ساله یا معادل آن داشته باشید. برخی از دوره‌های کارشناسی پیش‌نیازهای دیگری نیز دارند.
-    دوره کارشناسی ارشد: برای پذیرش در این دوره‌ها باید حداقل یک مدرک کارشناسی داشته باشید. موسسات آموزشی می‌توانند برای پذیرش شما، توانایی تحقیق یا تجارب کاری را نیز در نظر بگیرند.
نکته: برای برآورده کردن الزامات پذیرش در دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی می‌توانید دوره‌های پایه را به مدت یک سال بگذرانید و بر اساس آن رشته تحصیلی اصلی خود را انتخاب کنید.


چگونه می‌توان برای ی دانشجویی اقدام کرد؟

سازماندهی ی دانشجویی مرحله بسیار مهمی است. حتی اگر در حال حاضر در دوره‌های آنلاین دانشگاه‌های شرکت می‌کنید بهتر است برای اقدام کنید تا در آینده بتوانید آموزش حضوری را نیز امتحان کنید. داشتن ی دانشجویی به شما کمک می‌کند پس از تحصیل برای گرفتن ی کار کلاس ۴۸۵ آماده شوید.
ابتدا باید فرم درخواست شرکت در دوره‌ی آموزشی انتخابی خود را از وبسایت موسسه‌ی آموزشی خود دانلود کنید. اگر برای درخواست پذیرش دوره‌های آموزشی در موسسات آموزشی مشکل دارید، شرکت‌هایی وجود دارند که در این زمینه به شما کمک می‌کنند. با این حال باید به نماینده‌ی خود در شرکت مربوطه همه مدارک لازم را ارائه کنید تا وی به جای شما درخواست پذیرش را تکمیل کند. مدارک لازم عبارت‌اند از:
-    گواهینامه‌ای که نشان دهنده آخرین مدرک تحصیلی شما باشد.
-    مدرکی که توانایی انگلیسی شما را نشان دهد.
-    مدارک مربوط به تجربه کاری به انگلیسی.

ی دانشجویی (کلاس ۵۰۰) چیست؟

ی دانشجویی به شما اجازه می‌دهد تا حداکثر ۵ سال در زندگی کنید و درس بخوانید و در کنار آن کار کنید. بر اساس این به طور معمول می‌توانید در طول ترم تحصیلی هر هفته ۴۰ ساعت کار کنید. زمانی که در تعطیلات هستید می‌توانید بدون محدودیت کار کنید. البته در حال حاضر دولت به دانشجویان اجازه داده است محدودیت ۴۰ ساعت را رعایت نکنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به وبسایت وزارت کشور استرالیا مراجعه کنید.

ی دانشجویی از ۶۵۰ دلار شروع می‌شود. کسانی که معافیت داشته باشند نیاز به پرداخت ندارند. مدت زمان انجام فرآیند صدور بسته به هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. طول زمان بررسی درخواست را می‌توانید در وبسایت وزارت کشور استرالیا ببینید.

الزامات ی دانشجویی

در ادامه مطلب می‌توانید مدارک مورد نیاز برای درخواست ی دانشجویی را با جزئیات ببینید.

•    نامه تأییدیه موسسه آموزشی

اگر موسسه‌ی آموزشی مورد نظر شما برای دوره تحصیلی انتخابی به شما پذیرش بدهد باید این پذیرش را طی نامه‌ی تاییدیه اطلاع دهد. قبل از اینکه این نامه را بپذیرید آن را با دقت مطالعه کنید. در این نامه اطلاعات تکمیلی دوره انتخابی، شرایط ثبت نام و ‌هایی که باید پرداخت کنید آورده شده است.
اطمینان حاصل کنید که از همه حق و حقوق خود شامل بازپس‌گیری ‌های پرداختی اطلاع پیدا می‌کنید. بدین ترتیب اگر دوره تحصیلی خود را شروع نکردید و یا آن را به پایان نرساندید می‌توانید بخشی از ‌های پرداختی خود را پس بگیرید.
اگر هر کدام از بندهای نامه تاییدیه دریافتی از طرف موسسه‌ی آموزشی را قبول ندارید آن را نپذیرید.
کپی نامه تاییدیه را نگه دارید. در آینده ممکن است بخواهید بر اساس آن، از موسسه‌ی آموزشی خود شکایت کنید.

•    تأییدیه‌ی ثبت نام

تاییدیه‌ی ثبت نام (CoE) مدرکی است که توسط موسسه‌ی آموزشی صادر می‌شود و ثبت نام شما در یک دوره تحصیلی خاص را تایید می‌کند. پس از اینکه نامه تاییدیه موسسه‌ی آموزشی را پذیرفتید و ‌های مربوطه را پرداخت کردید تاییدیه‌ی ثبت نام شما صادر می‌شود.
برای درخواست باید کپی تاییدیه‌ی ثبت نام را ارائه کنید.

•    اثبات توانایی انگلیسی

اگر مادری شما انگلیسی نیست باید برای درخواست ، گواهینامه‌ی اثبات توانایی انگلیسی ارائه کنید زیرا همه دوره‌های آموزشی در به انگلیسی هستند.
دولت فقط نتایج آزمون‌های خاصی را برای تایید توانایی انگلیسی می‌پذیرد که فهرست آن‌ها در اینجا آورده شده‌اند.
برای مورد قبول بودن نتایج آزمون‌های نمره کمینه در نظر گرفته شده است ولی ممکن است دانشگاه‌های مختلف برای دوره‌های خاص نمره‌های بیشتری برای پذیرش دانشجو تعیین کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید اینجا یا وبسایت موسسه‌ی آموزشی مربوطه را ببینید.

•    الزامات ورود موقت به (GTE)

برای رعایت کردن الزامات ورود موقت به باید دو مورد مد نظر قرار گیرد:
-    باید مدرکی داشته باشید که نشان دهد شما برای تحصیل به می‌روید و دلیل دیگری برای رفتن به ندارید.
-    باید مدرکی ارائه کنید که نشان دهد پس از خاتمه یافتن مدت زمان به کشور خود برمی‌گردید.
در مدارک ارائه شده باید جزئیاتی شامل وابستگی به کشور خود (مانند داشتن دوستان و خانواده و یا شغل) را وارد کنید. وارد کردن این جزئیات نشان می‌دهد که شما تنها به قصد تحصیل به وارد می‌شوید و پس از خاتمه تحصیل نیز به کشور خود برمی‌گردید.

•    اثبات توانایی مالی

برای دریافت ی باید نشان دهید که از توانایی مالی کافی برای گذراندن دوره تحصیل برخوردارید. برای برآورده کردن این الزام دو راه وجود دارد:
-    سند بانکی ارائه کنید که از تمکن مالی برخوردارید و یا نشان دهید که بورس تحصیلی دارید که ‌های شما را متقبل شده است.
-    مدارک مربوط به درآمد سالانه والدین خود را ارائه کنید که باید حداقل ۶۲،۲۲۲ دلار در سال باشد. اگر بخواهید یکی از اعضای خانواده را با خود به ببرید باید نشان دهید که والدین شما بیش از ۷۲،۵۹۲ دلار در سال درآمد دارند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به وبسایت وزارت کشور استرالیا مراجعه کنید.

•     سلامت دانشجویان خارجی (OSHC)

به عنوان دانشجوی خارجی باید برای مدت زمان حضور در سلامت دانشجویان خارجی (OSHC) داشته باشید. اگر مدارک مربوط به خریدن این را ارائه نکنید ی دانشجویی برای شما صادر نخواهد شد.
داشتن سلامت به شما کمک می‌کند تا ‌های ویزیت پزشک، بیمارستان، دارو و آمبولانس خود را پرداخت کنید.
زمانی که سلامت خریداری می‌کنید حتماً کارت مربوطه را دریافت کنید تا در زمان مراجعه به پزشک با ارائه این کارت، ‌ی اضافی پرداخت نکنید.
برای کسب اطلاع در مورد خریداری سلامت دانشجویان خارجی می‌توانید از اینجا اقدام کنید.

•    الزامات سلامتی

دولت فقط به کسانی اجازه ورود به کشور خود را می‌دهد که از نظر سلامتی در وضعیت مناسبی باشند. برای اینکه سلامتی خود را اثبات کنید باید نتایج آزمایشات مربوطه را ارائه کنید و گواهینامه سلامتی بگیرید که نشان دهد در وضعیت مناسبی از نظر سلامتی قرار دارید.

•    الزامات مربوط به شخصیت

برای ورود به باید از نظر شخصیتی نیز الزامات خاصی را برآورده کنید. در فرم درخواست باید به پرسش‌های پایه‌ای در این زمینه پاسخ دهید تا دولت در این زمینه اطمینان حاصل کند. در برخی موارد ممکن است لازم باشد سوابقی که در اداره پلیس داشته‌اید را ارائه کنید.

دیگر الزامات برای ورود به

دولت در حال حاضر هیچ الزامی در زمینه انجام تست کرونا قبل از ورود به این کشور ندارد. با این حال باید الزامات خطوط پروازی و کشورهایی که از طریق آن‌ها به می‌رسید را نیز چک کنید.

دوره‌های آنلاین و پایه

بسیاری از موسسات آموزشی دوره‌های آنلاین و پایه را نیز برای دانشجویان خارجی ارائه می‌کنند. برای حصول اطمینان از اینکه عدم حضور در منجر به تغییر در مدرک تحصیلی صادر شده برای شما نمی‌شود باید ی دانشجویی داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه اینجا را ببینید.

اثر کرونا بر دانشجویان قدیمی و جدید

دارندگان ی دانشجویی قدیمی و جدید که به دلیل کرونا در حال گذراندن دوره‌های آنلاین و خارج از هستند می‌توانند مدت زمان عدم حضور در را برای درخواست ی کار به عنوان حضور در در نظر بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه اینجا را ببینید.

دارندگان ی فارغ‌التحصیلی موقت (زیرکلاس ۴۸۵)

از ۱۸ ژانویه ۲۰۲۲ دارندگان ی فارغ‌التحصیلی موقت (زیرکلاس ۴۸۵) می‌توانند درخواست تعویض بدهند زیرا به خاطر کرونا و محدودیت‌های موجود زمان زیادی را از دست داده‌اند. ی این افراد تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ تمدید می‌شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ی می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● منابع کاریابی در استرالیا● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● ایمنی و سلامت در استرالیا ● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کاناداجدیدترین مطالب● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کانادا● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● فرهنگ کار در کشور استرالیا● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● پذیرش مشروط از دانشگاه‌های خارج از کشور● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● حمایت‌هایی که از دانشجویان خارجی در استرالیا می‌شود.● بهترین زبان برنامه نویسی برای مهاجرت