ادامه تحصیل در کشور آلمان چگونه است؟

سالانه بیش از ۳۰۰ هزار نفر دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند.
سالانه بیش از ۳۰۰ هزار نفر دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند.
مجله موفقیت ایلیاد -  در کشور از محبوبیت بسیاری در میان یان ایرانی پیدا کرده است و هرساله تعداد زیادی از یان ایرانی این کشور را به عنوان مقصدی برای ادامه انتخاب می‌کنند. به لحاظ موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است. کشوری است با مردمانی منظم، خلاق، بسیار قانونمند و سخت‌کوش. مردم برخلاف تصور نژادپرست نیستند و برای مهاجران خارجی احترام بسیاری قائل هستند. سالانه بیش از ۳۰۰ هزار نفر ی خارجی از کشورهای مختلف برای به این کشور می‌کنند. و طبق نظرسنجی‌های به عمل آمده ۲/۹۶ درصد از یان خارجی ترجیح می‌دهند بعد از اتمام ات در بمانند.

هزینه‌های مناسب و امکان انجام کار یی در کنار ، فرصت‌های شغلی بسیار مناسب بعد از پایان ات، امکان ادامه در ‌های معتبر این کشور با هزینه‌ی تقریباً رایگان و امکان به زبان انگلیسی از جمله عواملی است که یان خارجی را به در این کشور ترغیب می‌کند. در کشور نیازمند داشتن شرایط خاصی نیست. کافی است مقطع و رشته‌ی مورد نظر خود را انتخاب کنید و متناسب با شرایطی که دارید برای در موسسات آموزشی و ‌های این کشور اقدام کنید. موسسات و ‌های معتبر بسیاری در این کشور وجود دارد و تنوع رشته‌ها در این ‌ها بالاست که این امکان را به افراد می‌دهد تا بتوانند با توجه به علاقه‌مندی‌هایشان و متناسب با شرایط خود بهترین انتخاب را داشته باشند.

ورود به ‌های دقیقاً برخلاف شرایط ورود به ‌های ایران است. در هر کسی می‌تواند به راحتی با توجه به شرایطی که دارد (معدل آخرین مدرک ی، مدرک و نمره زبان ) یکی از ‌های را برای خود انتخاب کند. هرکدام از ‌های نیز شرایط خاص خود را دارند و برای انتخاب آنان باید این شرایط را در نظر گرفت، سپس می‌توانید با توجه به شرایط ی خود ی که با شرایط شما متناسب است را انتخاب کنید. در ‌های برای تمام یان ی و بین‌المللی چه به زبان ی صحبت کنند چه به زبان انگلیسی رایگان است و این یکی از سیاست‌های آموزشی این کشور است.

یکی از مزیت‌های در این کشور این است که پس از پایان در یک بازه‌ی زمانی ۱۸ ماهه فرصت دارید که شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و مشغول به کار شوید و پس از طی این مراحل بسته به میزان حقوق دریافتی می‌توانید اقدام به دریافت اقامت دائم و پاسپورت این کشور کنید. ویزای ی در این کشور ویزای Type D طولانی مدت است که ویژه‌ی یان بوده و برای مدت سه ماه اعتبار دارد و سالانه تمدید می‌شود. حتماً قبل از اتمام اعتبار ویزا نسبت به تمدید آن اقدام کنید وگرنه مجبور به ترک فوری می‌شوید.

-    مدرک زبان برای در کشور

شما برای در ‌های این کشور به زبان ی می‌بایست مدرک زبان ی در سطحB1 یا B2 را داشته باشید و درصورت تمایل به به زبان انگلیسی نیازمند مدرک زبان آیلتس با نمره ۶/۵ می‌باشید. در عین حال هر اندازه زبان ی بهتری داشته باشید شرایط ی و فرصت‌های شغلی بهتری در انتظارتان خواهد بود. آشنایی با زبان کشور مقصد شرایط را بسیار آسان‌تر می‌کند. برای این منظور می‌توانید در ایران یا کشور مقصد به آموزش زبان بپردازید، اما قطعاً گذراندن این دوره‌ها در ایران به لحاظ هزینه به صرفه‌تر است و با اعتماد بنفس بیشتری به کشور مقصد می‌کنید.

اگر با مدرک دیپلم جدید و یا دیپلم و پیش ی ایران به می‌کنید ابتدا باید به کالج بروید. کالج‌های ی دولتی همگی ی زبان هستند و برای ورود به آن‌ها باید دانش زبان ی شما بالاتر از سطح B2 باشد. در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بسیاری از رشته‌های ی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و مدرک زبان مورد نیاز برای این ‌ها همان‌طورکه عنوان شد آیلتس ۶/۵ و یا تافل ۸۵ است. البته شرایط ‌ها متفاوت است ولی به هر حال هر اندازه سطح دانش زبان شما بالاتر باشد شانس شما برای پذیرش بیشتر می‌شود. در تعداد معدودی از ‌ها در مقطع کارشناسی نیز برخی از رشته‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شود اما تعداد این ‌ها و رشته‌ها زیاد نیست.

-    اعتبار مدرک ی شما

از شرایط ی به این است که باید دارای مدرک معتبر از ‌های داخلی یا خارجی باشد. اعتبار مدرک ی شما برای کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. طبق قانون جدید کشور باید قبل از اقدام برای پذیرش مدرک خود را به تأیید سفارت برساند. سابق بر این سفارت ترجمه‌ی انگلیسی مدرک را می‌پذیرفت، اما اکنون فقط ترجمه ی مدارک را مورد بررسی قرار می‌دهد. بنابراین نیاز است که مدارک خود را به دارالترجمه‌های معتبر بسپارید تا مدارک شما را به زبان ی ترجمه کند. می‌دانید که ترجمه مدارک شما باید ترجمه رسمی باشد و دارای مهر وزارت خارجه و دادگستری باشد.

-    ویزای ی

برای در کشور نیازمند ویزای ی این کشور هستید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ی این کشور شامل موارد زیر است:
ـ مدرک زبان مورد نیاز
ـ رزومه یا انگیزه‌‌نامه همراه با ترجمه
ـ توصیه‌نامه و سابقه‌ی کاری
ـ عکس و پاسپورت معتبر
ـ مدارک ی سابق به همراه ریز نمرات و ترجمه‌ی این مدارک
با ارائه‌ی کامل این مدارک و مصاحبه در سفارت در صورت تأیید به راحتی می‌توانید موفق به دریافت ویزای ی این کشور شوید. یکی از مشکلات یان برای دریافت ویزای ی این کشور وقت طولانی سفارت است که گاه تا دو سال به طول می‌انجامد. اما اگر پذیرش ی خود را دریافت کرده باشد و قادر به ارائه‌ی مدرک زبان باشد این مدت برای وی خیلی کوتاه‌تر می‌شود. این یان باید در زمان مراجعه به سفارت نامه پذیرش و مدرک زبان خود را ارائه و مبلغ ۱۰۲۳۶ یورو را به عنوان گواهی تمکن مالی به سفارت ارائه دهند.

یانی که قادر به ارائه‌ی مدرک زبان نیستند و نمی‌خواهند در صف انتظار سفارت به مدت طولانی بمانند می‌توانند از طریق کشورهایی نظیر ارمنستان یا ترکیه اقدام و با شش ماه اقامت در این کشورها و طی مراحلی برای دریافت ویزای ی اقدام کنند. این کار در عین حالی که مدت زمان انتظار را کاهش می‌دهد شانس دریافت ویزا را برای شما افزایش می‌دهد. معمولاً حجم پرونده‌هایی که در سفارت در کشور دیگری بررسی می‌شود کمتر از پرونده‌های سفارت در ایران است از طرفی حضور شما در کشوری دیگر و زندگی در آن‌جا به مدت شش ماه در نظر مسئول پرونده موثر است و همه این موارد باعث می‌شود که متقاضیانی که از کشورهای ثانویه برای اقدام می‌کنند موفق‌تر باشند.

-    هزینه‌ی زندگی در

هزینه‌های زندگی در یک کشور خارجی به سبک زندگی شما بستگی دارد. یانی که برای کشورهای رایگان مانند را انتخاب می‌کنند از بابت نیمی از هزینه‌ها آسوده خاطر هستند و در این صورت فقط هزینه‌های زندگی شامل هزینه‌ی محل اقامت، حمل و نقل، خورد و خوراک و اینترنت باقی می‌ماند. هزینه‌ی زندگی در معمولاً به طور متوسط چیزی در حدود ۷۲۰ تا ۸۵۰ یورو برآورد شده است. اگر نتوانید از بورسیه‌ی ی استفاده کنید میتوانید به صورت پاره وقت ۲۰ ساعت در هفته به کار مشغول شوید. نکته‌ی حائز اهمیت اینکه اگر متقاضی در ‌های خصوصی این کشور هستید بعید است که بتوانید هزینه‌های مربوط به را از طریق کار پاره وقت تأمین کنید و باید برای این منظور برنامه‌ریزی قبلی‌کرده باشید.

-    حق کار در

کشوری صنعتی است و آمار بیکاری در این کشور زیر ۵ درصد است. بنابراین فرصت‌های شغلی بسیاری هم برای یان و هم برای فارغ‌الان وجود دارد. یان در این اجازه را دارند که به صورت پاره وقت کار کنند. حق کار برای یان متناسب با مقطع ی متفاوت است. یان دوره کارشناسی می‌توانند ۱۰ ساعت در هفته به کار بپردازند. این زمان برای یان دوره‌ی کارشناسی ارشد و دکترا ۲۰ و ۳۰ ساعت است و بدین طریق می‌توانند هزینه‌های زندگی خود را پرداخت کنند. میزان حقوق دریافتی به ازای هر یک ساعت کار چیزی در حدود ۸ الی ۱۰ یورو می‌باشد. موقعیت‌های بسیاری برای انجام کار یی وجود دارد و بهتر این است که کاری مرتبط با شرایط و تخصص خود انتخاب کنید، اما توجه کنید که روال قانونی را رعایت کنید. اگر از ساعت کاری تعریف شده تجاوز کنید برایتان دردسرساز می‌شود. کار در بخش‌های مختلف محل ، انتشاراتی‌ها، آزمایشگاه‌ها، معلم خصوصی، دستیار ی، پخش‌کننده روزنامه، پیشخدمت، مسئول بار و رستوران، پرستار بچه و .. از جمله مشاغل یی پرطرفدار در این کشور است.

-    شرایط سنی در

بطور کلی محدودیت سنی برای در ‌های وجود ندارد‌. تعداد معدودی از رشته‌های ی در این کشور دارای محدودیت سنی است، مثلاً برای رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی و تعداد محدودی رشته در مقطع کارشناسی محدودیت سنی اعمال کرده‌اند، اما اکثر قریب به اتفاق رشته‌های ی در این کشور محدودیت سنی ندارد. نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه کرد فاصله‌ی بین دو مقطع ی یا اصطلاحاً گَپ ی است. در برخی از رشته‌ها در مستلزم این است که متقاضی گپ ی چندانی نداشته باشد. در مقطع کارشناسی ارشد گرچه محدودیت سنی وجود ندارد اما بیشتر ‌ها به پذیرش متقاضیان کمتر از ۳۰ سال تمایل دارند مگر اینکه در گپ ی بین لیسانس و فوق لیسانس به کار مرتبط با رشته مشغول بوده باشند. برای مقطع دکترا برخی ‌های برای اعطای بورسیه‌ی ی شرایط سنی در نظر گرفته‌اند. کالج‌های ی بعضاً بالای ۲۷ و ۲۸ سال را برای ورود پذیرش نمی‌کنند که البته تعداد معدودی در آن‌ها دیده می‌شود که محدودیت سنی داشته باشد.
سن و شرایط سنی برای سفارت هنگام اخذ ویزا مهم است نه برای در ‌های و دریافت پذیرش ی از آن‌ها.

مسلماً در کشوری مانند از مزایای زیادی برخوردار است که به برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

-     رایگان

طبق قانون اساسی این کشور برای کلیه‌ی یان ی و بین‌المللی رایگان است.

-    رنکینگ و اعتبار بالای ی

‌های این کشور از اعتبار زیاد و رنکینگ جهانی بالایی برخوردارند و مدرک ی ‌های آن در تمام دنیا معتبر است.

-    ارتباط بین صنایع و

بین ‌ها و صنایع در رابطه‌ی تنگاتنگی وجود دارد و یان ضمن آموزش تئوری تجربه کار عملی را نیز در صنایع به دست می‌آورند.

-    امکانات و تجهیزات پژوهشی

کارگاه‌ها و آ‌‌زمایشگاه‌های مجهز و پیشرفته برای تمامی رشته‌ها وجود دارد و یان با حضور اجباری در این مراکز از تجربه‌ی کار عملی بالایی برخوردار می‌شوند.

-    اعتبار ویزای یی

ویزای یی این کشور بسیار معتبر بوده و با آن در کل اتحادیه اروپا می‌توان سفر کرد.

-    فرصت ۱۸ ماهه برای پیدا کردن کار

بعد از اتمام ات هیجده ماه فرصت دارید که در بمانید و برای خود کاری پیدا کنید و سپس درخواست اقامت دائم و پاسپورت کنید.

-    درصد پایین بیکاری در

که فرصت‌های شغلی بسیار خوبی را برای فارغ‌الان فراهم می‌کند.

-    امکان به زبان انگلیسی

-    می‌توانید همسر و فرزندان خود را در زمان به همراه خود به ببرید.

-    اجازه‌ی کار همسر

همسر شما در مدت زمان حضور در اجازه‌ی کار تمام وقت دارد. در این شرایط می‌تواند تمام هزینه‌های زندگی خانواده را در زمان شما فراهم نماید.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● شرایط کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟● مزایای تحصیل در کشور نیوزیلند● شرایط کار دانشجویی در کشور استرالیا ● بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی● زندگی در کانادا چه مزایا و معایبی دارد؟جدیدترین مطالب● شرایط کار حین تحصیل در خارج از کشور چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا چگونه است؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● شرایط تحصیل در رشته‌های مهندسی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا چگونه است؟● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● هر آنچه درباره‌ی تحصیل در آمریکا باید بدانیم؟● شرایط اخذ بورسیه‌ی تحصیلی در انگلستان چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی داروسازی در کانادا چگونه است؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی محیط زیست کدامند؟● انواع ویزاهای تحصیلی و آموزشی کشور استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● شرایط تحصیل رایگان درکشور نیوزیلند چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی معماری در کشور استرالیا● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در استرالیا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی دامپزشکی در کشور کانادا