شرایط کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟

گاه افراد به دلیل عدم سازگاری با محیط تحصیل را رها و به کشور خود باز می‌گردند و تفاوت‌های فرهنگی را علت این موضوع عنوان می‌کنند. کار دانشجویی شما را به جامعه‌ی بومی این کشور نزدیک می‌کند
گاه افراد به دلیل عدم سازگاری با محیط تحصیل را رها و به کشور خود باز می‌گردند و تفاوت‌های فرهنگی را علت این موضوع عنوان می‌کنند. کار دانشجویی شما را به جامعه‌ی بومی این کشور نزدیک می‌کند
مجله موفقیت ایلیاد - یکی از مزایای تحصیل در کشور اجازه‌ی کار حین تحصیل است. دولت تحت شرایطی خاص به دانشجویان بین‌المللی این مجوز را داده است که در حین تحصیل به کار بپردازند. کار کردن در حین تحصیل علاوه بر اینکه به لحاظ مالی به دانشجو کمک می‌کند به عنوان یک امتیاز جهت اخذ اقامت دائم بعد از اتمام تحصیلات در نظر گرفته می‌شود. ضمن اینکه دانشجو مهارت‌های مهم و لازم برای اشتغال در آینده را نیز کسب می‌کند.

هر دانشجو برای دریافت ویزای تحصیلی از کشور و پذیرش از باید بتواند تمکن مالی خود را جهت پوشش هزینه‌های زندگی و تحصیل در طول سال تحصیلی به سفارت و ثابت کند. دانشجویان بین‌المللی در شرایطی می‌توانند به بپردازند که به صورت تمام وقت در یکی از ‌های معتبر این کشور ثبت نام کرده باشند و دارای مجوز تحصیلی معتبر باشند.

شرایط لازم برای داشتن اجازه‌ی کار در کشور

دانشجویان بین‌‌المللی که در ‌های به تحصیل مشغول هستند در صورتی که دارای مجوز کار باشند می‌توانند در طول سال تحصیلی هفته‌ای ۲۰ ساعت و در ایام تعطیلات ۴۰ ساعت در هفته به کار بپردازند.
-    دانشجو باید دارای اِستادی پرمیت معتبر باشد و به صورت تمام وقت مشغول به تحصیل باشد.
-    دانشجو باید دارای شماره‌ی بیمه اجتماعی SIN باشد.
-    افراد باید در مقاطع ی از ‌های معتبر پذیرش داشته باشد.
-    تحصیل افراد باید به دریافت مدرک ی ختم شود.
استادی پرمیت معادل ویزا نیست و به تنهایی اجازه‌ی ورود به را به متقاضی نمی‌دهد. استادی پرمیت برگه‌ای است که نشان می‌دهد دارنده‌ی آن اجازه‌ی تحصیل در کشور را دارد و متقاضی برای ورود به به ویزای این کشور نیاز دارد. در واقع باید قبل از آمدن به جهت تحصیل فرم study permit را داشته باشند.
سین نامبر یک شماره نه رقمی است که برای هر فرد تازه وارد که اقامت دائم را دریافت کرده است یا افرادی که با study permit یا work permit وارد شده‌اند صادر می‌شود. این شماره در واقع نوعی کدملی است که علاوه بر شناسایی افراد برای کلیه خدمات دولتی مورد نیاز است. دانشجویان و همسران آنان که دارای اجازه‌ی کار هستند پس از ورود به و انجام امور مقدماتی مانند اجاره‌ی منزل (مشخص شدن ادرس ) می‌توانند با در دست داشتن پاسپورت، استادی پرمیت و ورک پرمیت به دفاتر service Canada مراجعه و برگه‌ی حاوی سین نامبر را دریافت کنند. سین نامبر اولین چیزی است که قبل از اقدام برای کار به آن نیاز دارید. در واقع اولین اقدام پس از ورود به کشور دریافت سین نامبر است. سین نامبر برای دانشجویان و افرادی که با ویزای کار به آمده‌اند متفاوت است و کارفرما پس از رویت آن به ساعت مجاز کار شما و نوع ویزای شما پی می‌برد.

دومین اقدام برای یافتن کار در این کشور نوشتن رزومه است. یک رزومه‌ی مناسب یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین مراحل برای پیدا کردن کار مورد نظراست. بسیاری از افرادی که رزومه‌ی مناسبی ندارند نمی‌توانند موفق به پیدا کردن کار شوند، بنابراین با توجه به راهنمایی‌هایی که برای نوشتن یک رزومه‌ی خوب وجود دارد یک رزومه‌ی خوب و مناسب تهیه کنید. بعد از تهیه‌ی رزومه مرحله‌ی بعد مصاحبه است. بهتر است از قبل آمادگی مصاحبه را داشته باشید و با اعتماد بنفس در مصاحبه‌ی کاری شرکت کنید. یکی از موارد مهمی که برای یافتن کار مورد نظر به شما کمک بسیار می‌کند داشتن ارتباطات زیاد با اطرافیان است، برای این منظور مثلاً فعالیت در امور داوطلبانه موقعیت مناسبی را برای شما به وجود می‌آورد که با افراد زیادی آشنا شوید.

ساعت مجاز کار برای دانشجویان

شرایط در این کشور براساس نوع دوره تحصیلی به کار تمام وقت و پاره وقت تقسیم می‌شود. دانشجویان با شرایط تحصیل تمام وقت می‌توانند به صورت پاره وقت تا حداکثر ۲۰ ساعت در هفته به کار بپردازند. دانشجویان پاره وقت در صورت داشتن مجوز کار می‌توانند بدون محدودیت زمانی به صورت تمام وقت ۴۰ ساعت در هفته به کار بپردازند. دانشجویان پاره وقت می‌توانند در صورت تمایل در بیش از یک مکان به کار بپردازند. در این شرایط مجموع ساعت‌های کاری‌شان با کارفرماهای مختلف نباید بیش از ۲۰ ساعت شود.
مواردی از قبیل سطح زبان، سطح تجربه و دانش مرتبط با کار در پیدا کردن کار مناسب تأثیرگذار است. برای یافتن کار مناسب با حقوق خوب سطح بالای زبان انگلیسی ضروری است اما برای مشاغلی نظیر فروشندگی سطح متوسطی از زبان کفایت می‌کند.

درآمد در

معمولاً برای به صورت پاره وقت در این کشور پرداخت حقوق به صورت ساعتی محاسبه می‌شود. میانگین درآمد ساعتی ۱۰ دلار است. اگر هدف شما از کار کردن درآمد نباشد و صرفاً به دنبال کسب تجربه هستید مثلاً کمک به استاد در انجام پروژه‌های تحقیقاتی، نیازی به مجوز کار پیدا نخواهید کرد. این نوع از به عنوان کار on_campus شناخته می‌شود و درآمد کمی برای دانشجو دارد اما دارای محدودیت زمانی نمی‌باشد. اگر دانشجو به انجام کار در حین تحصیل به صورت off_campus  تمایل داشته باشد می‌تواند بعد از شش ماه گذراندن برای دریافت مجوز کار اقدام کند و فرد با این مجوز می‌تواند به صورت پاره وقت به مدت ۲۰ ساعت در هفته در محیط خارج به کار بپردازد.
در برخی از مواقع کار دانشجو با رشته‌ی تحصیلی وی مرتبط نیست اما درآمد خوبی دارد. از جمله این مشاغل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
حسابدار ساعتی ۲۵ دلار
مترجم همزمان آموزشی برای افراد ناشنوا ساعتی۱۳ دلار
مسئول خدمات مشتری ساعتی ۱۱ دلار
مسئول آکواریوم ساعتی ۱۳ دلار
آشپزی ساعتی ۱۳ دلار
نجات غریق ساعتی ۱۲ دلار
دستیار فروش ساعتی ۱۲ دلار
در کنار این مشاغل پاره وقت دانشجویان می‌توانند در زمان تعطیلات ۴۰ ساعت در هفته کار کنند. نمونه‌ای از این مشاغل که معمولاً در ایام تابستان دانشجویان را به سوی خود جذب می‌کند عبارتند از: نقاشی ساختمان ۱۳ دلار در ساعت
هماهنگ کننده‌ی فستیوال ۱۰ دلار در ساعت
هماهنگ‌کننده و برگزارکننده‌ی رویدادهای تفریحی ۱۵ دلار در ساعت
تسهیل‌کننده‌ی برنامه ۱۳ دلار در ساعت
مشاورکمپ ( اردوگاه ) ۱۲ دلار در ساعت
با توجه به متغیر بودن حقوق و درآمد در استان‌های مختلف این کشور می‌توان این چنین برآورد کرد که دانشجویانی که ۲۰ ساعت در هفته به کار می‌پردازند به طور میانگین بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه درآمد دارند. گرچه این مبلغ تمامی مخارج دانشجو را تأمین نمی‌کند اما تا حد زیادی از فشار مالی را کم می‌کند.

مزایای

تا حدودی هزینه‌های زندگی در را تأمین می‌کند. هزینه‌های دانشجو در کنار هزینه‌ای که بابت شهریه می‌پردازید شامل هزینه‌ی اجاره مسکن، حمل و نقل، خورد وخوراک و ... می‌شود. که تحت عنوان هزینه‌های زندگی از آن یاد می‌شود تا حد زیادی می‌تواند از پس این هزینه‌ها برآید.  
سازگاری با محیط جدید یکی از دغدغه‌های مهم مهاجران است. گاه افراد به دلیل عدم سازگاری با محیط تحصیل را رها و به کشور خود باز می‌گردند و تفاوت‌های فرهنگی را علت این موضوع عنوان می‌کنند. شما را به جامعه‌ی بومی این کشور نزدیک می‌کند و به شما برای یادگیری زبان محاوره کمک می‌کند. مواجهه با محیط بیرون و اندکی انعطاف‌پذیری شما را انزوا در می‌آورد.
رزومه‌ی شما را قوی‌تر و پربارتر می‌کند و هر چه رزومه‌ی قوی‌تری داشته باشید در آینده برای دستیابی به کار مورد علاقه‌ی خود از شانس بیشتری برخوردار می‌شوید. یک رزومه‌ی مناسب و قوی دست شما را درتلاطم‌ها و رقابت‌های حرفه‌ای خواهد گرفت.
به شما برای اخذ اقامت دائم کمک می‌کند. ازکسی که در این کشور به تحصیل پرداخته است و همزمان به کارمشغول بوده است نمی‌توان چشم پوشی کرد. سابقه‌ی حرفه‌ای در دوران دانشجویی برای دولت یک پیام روشن دارد: « شما شایسته اقامت در هستید.»

شرایط کار دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در

دولت فارغ‌التحصیلان را به داشتن تجربه‌ی کاری در این کشور تشویق می‌کنند و به تلاش برای یافتن کار از سمت فارغ‌التحصیلان تمایل بسیاری دارد. بعد از اتمام تحصیلات فارغ‌التحصیلان در صورت تصمیم به ادامه‌ی کار در این کشور می‌توانند برای دریافت مجوز کار اقدام کنند.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● ادامه تحصیل در کشور آلمان چگونه است؟● مزایای تحصیل در کشور نیوزیلند● شرایط کار دانشجویی در کشور استرالیا ● بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی● زندگی در کانادا چه مزایا و معایبی دارد؟جدیدترین مطالب● شرایط تحصیل در رشته‌ی دامپزشکی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● ده مزیت و برتری تحصیل در کشور مالزی● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور انگلستان چگونه است؟● آزمون GRE چیست؟● شرایط کار حین تحصیل در خارج از کشور چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا چگونه است؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● شرایط تحصیل در رشته‌های مهندسی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا چگونه است؟● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● هر آنچه درباره‌ی تحصیل در آمریکا باید بدانیم؟● شرایط اخذ بورسیه‌ی تحصیلی در انگلستان چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی داروسازی در کانادا چگونه است؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی محیط زیست کدامند؟● انواع ویزاهای تحصیلی و آموزشی کشور استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● شرایط تحصیل رایگان درکشور نیوزیلند چیست؟