شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور

شغل و رشته‌ی پرستاری یکی از مهم‌ترین زیر شاخه‌های علم پزشکی است که نقش بسیار بزرگی در مراقبت، حمایت، درمان، هماهنگی، مدیریت تحقیقات و مشاوره با بیماران را بر عهده دارد.
شغل و رشته‌ی پرستاری یکی از مهم‌ترین زیر شاخه‌های علم پزشکی است که نقش بسیار بزرگی در مراقبت، حمایت، درمان، هماهنگی، مدیریت تحقیقات و مشاوره با بیماران را بر عهده دارد.
مجله موفقیت ایلیاد - امروزه ادامه‌ی در رشته‌ی در خارج از کشور در بین دانشجویان ایرانی طرفداران بسیاری دارد. شغل و رشته‌ی یکی از مهم‌ترین زیر شاخه‌های علم است که نقش بسیار بزرگی در مراقبت، حمایت، درمان، هماهنگی، مدیریت تحقیقات و مشاوره با بیماران را بر عهده دارد. بدون اغراق می‌توان گفت که اهمیت رشته‌ی چیزی کمتر از رشته‌ی نیست. در برخی از کشورها شاهد این مسئله هستیم که برخی از پرستاران مدیریت بیمارستان را بر عهده دارند. همانطور که می‌دانید یکی از مشاغل سخت جهان است با ساعات کاری طولانی و شیفت‌های شب و اغلب حقوق و مزایای نسبتاً متوسط یا کم نسبت به سایرکارمندان حیطه‌ی که فشارهای جسمی و روانی بسیاری را در محیط بیمارستان متحمل می‌شوند. از طرفی در قبال تمام سختی‌هایی که متوجه شغل است این رشته از بازار کاری خوبی برخوردار است. یک پرستار می‌تواند به راحتی و خیلی زود به کار مشغول شود، اما متأسفانه در مقایسه با کشورهای دیگر درآمد یک پرستار در ایران بسیار کمتر از درآمد سایر پرستاران در سایر کشورهاست که همین امر سبب تمایل پرستاران به برای ادامه‌ی در خارج از کشور می‌شود. برخی از کشورهای جهان به دلیل افزایش جمعیت یا پیری جمعیت به نیروی کار خارجی نیازمند است و شرایط کاری بسیار خوبی را برای پرستاران فراهم کرده است.

شرایط پرستاران درکشورهای خارجی از نظر و کار

کادر درمان جز نیروهای ضروری یک کشور است و همواره برای رشته‌های و پیرا و موقعیت‌های شغلی مناسبی وجود دارد. برای ادامه‌ی در رشته‌ی می‌توان از طریق ویزای ی برای در این رشته به کشورهای اروپایی، آسیایی و کانادا کرد و پس از فارغ الی و دریافت مدرک می‌توان به عنوان پرستار در یکی از بیمارستان‌ها یا کلینیک‌های دولتی و خصوصی آن کشور مشغول به کار شد. یک پرستار در کشورهای اروپایی و کانادا از درآمد بسیار خوبی برخوردار است. از الزامات در رشته‌ی در خارج از کشور آشنایی و تسلط به زبان انگلیسی است. دانشجویان در کشور مقصد مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و بعد از ارزیابی‌های جسمی و روانی و ی موفق به اخذ پذیرش و ویزای ی در آن کشور می‌شوند. امروزه کشورهای بسیاری به جذب داوطلبان بین‌المللی در رشته‌ی اقدام نموده‌اند، چرا که درکنار بحث آموزش مسئله نیاز کشور به جذب پرستاران با تجربه و متخصص نیز وجود دارد که از اهمیت بسیاری برخوردار است.

نکته‌ی مهم در رابطه با به منظور   در این کشور اینکه رشته‌ی نیز همانند سایر رشته‌های می‌تواند در کشورهای مختلف نیازمند پرداخت شهریه‌های بالایی باشد. بنابراین پیشنهاد می‌شود از راه و روش‌های اخذ بورسیه‌های ی در کشورهای مختلف باخبر شوید تا بتوانید از مزایای یک دوره‌ی ی خوب با حداقل هزینه برخوردار شوید. معادل‌سازی مدرک از جمله شرایط مهم درکار و اشتغال پرستاران در کشورهای دیگر می‌باشد. برخی از کشورها امکان معادل‌سازی برای پذیرش مدرک پرستاران ایرانی را فراهم کرده‌اند. پرستاران در این کشورها تنها زمانی می‌توانند به کار بپردازند که مدرک آن‌ها معادل‌سازی شده باشد. کشورهای اروپایی برای این منظور برای پرستاران ایرانی گزینه های خوبی خوبی هستند. شرط دوم کار و اشتغال پرستاران در خارج از کشور آشنایی کامل با زبان رسمی کشور مقصد است. یکی از اصلی‌ترین موارد برای برقراری ارتباط و تعامل با  افراد آشنایی با زبان مردم آن جامعه است که به خصوص به لحاظ حساسیت شغل و ارتباط مستقیم با بیماران و همراهان بیمار از اهمیت دو چندانی برخوردار می‌شود. برخی از کشورها برای گذراندن روند معادل‌سازی برای پرستاران ویزا صادر می‌کنند و برخی از کشورها نیز در صورتی این ویزا را برای پرستاران صادر می‌کنند که آنان دارای مجوز اقامت آن کشور باشد.

-    معادل‌سازی و ارزیابی ی مدرک

معادل‌سازی در واقع به ارزیابی مدرک ی و شرکت در آزمون‌ها و مصاحبه‌های علمی اطلاق می‌شود. پروسه‌ی معادل‌سازی مدرک ی به این صورت است که در وهله‌ی اول متقاضی باید مدرک ی خود را به کشور مقصد ارسال کند در صورت تأیید صحت علمی مدرک متقاضی، متقاضی می‌تواند با اخذ ویزای معادل‌سازی به کشور مقصد وارد شود. برای برخی کشورها که ویزای معادل‌سازی صادر نمی‌کنند این پروسه از طریق صدور ویزای کار و یا مجوز اقامت صورت می‌پذیرد. مدارک مورد نیاز برای معادل‌سازی شامل مدرک ی لیسانس از دانشگاه‌های معتبر، گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی تأمین هزینه‌های زندگی و در کشور مقصد، مدارک لازم مبنی بر تمام شدن دوره‌ی طرح ، سند ازدواج و شناسنامه‌ی فرزندان می‌باشد. متقاضی برای معادل‌سازی مدرک به ارائه‌ی مدرک مهارت زبان انگلیسی نیاز ندارد اما داشتن این مدرک به عنوان یک امتیاز در نظر گرفته می‌شود. پس از اخذ ویزای معادل‌سازی متقاضی باید در دوره‌های آمادگی زبان کشور مقصد شرکت کند و به مدت شش ماه تا یک‌سال که در هر کشور متفاوت است به آموزش زبان بپردازد. پس از کسب مهارت زبان و اخذ نمره لازم در آزمون زبان کشور متقاضی می‌تواند در مراکز درمانی کشور مقصد مشغول به کار شود.

-    کشورهای مناسب در زمینه‌ی

در صورت ادامه‌ی در کشورهای انگلیسی زبان دارا بودن مدرک زبان با نمره‌ی ۵ یا ۶ ضروری است در غیر این‌صورت متقاضی باید به زبان رسمی کشور انتخابی مسلط باشد.

در رشته‌ی در کشور کانادا

یکی از بهترین کشورها جهت ادامه‌ی در رشته‌ی کشورکانادا است. کانادا در زمینه‌ی در رشته‌های و پیرا و همینطور رشته‌های دارای دانشگاه‌های بسیار خوب و سیستم آموزش عالی بسیار با کیفیت است. اما به همین نسبت نیز هزینه‌های در این کشور بالاست. اما اتفاق خوب اینکه کشورکانادا دارای بورسیه‌های ی مختلفی در زمینه‌ی است و امکانات بسیار خوبی را در اختیار دانشجویان رشته قرار می‌دهد. اما به یاد داشته باشید که در صورت عدم تسلط کافی به زبان انگلیسی از شانس برخورداری از بورسیه‌های ی در این کشور محروم خواهید شد.

در رشته‌ی در کشور آمریکا

کشور آمریکا نیز همانند کشور کانادا در زمینه‌های و رشته‌های از رتبه‌های جهانی بالایی برخوردار است. این کشور یکی از پردرآمدترین کشورها برای یک پرستار محسوب می‌شود. تمامی رشته‌های ، دندان و در کشور آمریکا به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و یکی از شروط ورود به دانشگاه‌های این کشور برای در این رشته‌ها کسب نمره‌ی زبان انگلیسی بالا در آزمون « نمره ۵ یا ۶ » یا تافل می‌باشد. کسانی که از دانشگاه‌های آمریکا در رشته‌ی فارغ ال می‌شوند با حقوق و مزایای بالا همراه با ساعات کاری مناسب در همین کشور جذب بازار کار می‌شوند و اقامت دائم این کشور را نیز کسب می‌کنند. میانگین درآمد سالانه یک پرستار درآمریکا چیزی در حدود ۸۳۰۰۰ دلار می‌باشد.

در رشته‌ی در کشور استرالیا

جهت ادامه‌ی در رشته در کشور کانادا به مدرک زبان با نمره‌ی ۷ نیاز است. یکی از شرایط پیدا کردن کار در رشته‌ی در این کشور شرکت درآزمون‌های rn می‌باشد. این آزمون‌ها بسیار دشوار هستند و تعداد کمی می‌توانند در آن نمره‌ی قبولی را کسب کنند اما در صورت قبولی می‌توان به راحتی در این کشور مشغول به کار شد. دانشگاه‌های استرالیا پس از فارغ‌الی دانشجو موظفند وی را به عنوان کمک پرستار در جایی معرفی نمایند. در صورتی که پرستاران در این حیطه مشغول شوند پس از ۲ سال می‌توانند نسبت به اخذ اقامت دائم در این کشور اقدام نمایند.

در رشته‌ی در کشور انگلستان

کشور انگلستان به دلیل امکانات بهداشتی بسیار بالا زبانزد جوامع بین‌المللی است. میانگین حقوق رشته‌ی به دلیل بالا بودن هزینه‌های زندگی در این کشور مبلغی در حدود ۳۰ هزار دلار است که متناسب با شهری که در آن کار می‌کنید متفاوت است. از طرفی دریافت پذیرش ی و امکان در رشته‌ی در کشور انگلستان کار چندان راحتی نیست به این دلیل که کشور انگلستان قوانین و شریط خاصی را برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی در رشته‌های خاصی مانند لحاظ کرده است.

در رشته‌ی در کشور ترکیه

با توجه به حجم بالای کالج‌ها و دانشگاه‌های در کشور ترکیه و همینطور نزدیک بودن این کشور به کشور خودمان ایران به لحاظ موقعیت جغرافیایی و هم به لحاظ تشابهات فرهنگی ترکیه به عنوان یک مقصد خوب برای ادامه‌ی در رشته‌ی برای متقاضیان ایرانی در نظر گرفته می‌شود. مدرک اخذ شده از دانشگاه‌های این کشور در تمامی دانشگاه‌های معتبر جهان نظیر امریکا، انگلستان، کانادا و سایر کشورهای اروپایی مورد تأیید است. اما باید در نظر داشت که به دلیل تعداد زیاد متقاضی دانشگاه‌های این کشور سالانه تعداد محدودی دانشجو را پذیرش می‌کند. برای قبولی در رشته‌ی شما نیازمند مدرک زبان ترکی استامبولی نظیر YOS  و  SAT هستید ضمن اینکه شرایط پذیرش دانشجو در این کشور در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است.

  شرایط اشتغال در دانمارک برای پرستاران

یکی از بهترین کشورها برای پرستاران دانمارک است. برای معادل‌سازی مدرک ابتدا باید مدرک خود را به این کشور ارسال کنید. مدارک علمی ی و سابقه شغلی شما توسط سازمان بهداشت و درمان این کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از تأیید می‌تواند ویزای این کشور را  دریافت کنید. برای دریافت ویزای کاری نیازی به تسلط به زبان دانمارکی نیست و می‌توان زبان دانمارکی را در این کشور آموزش ببینید. پس از ورود به خاک دانمارک به عنوان یک پرستار به مدت ۳ سال فرصت دارید تا سطح زبان دانمارکی خود را به سطح IDansk3 برسانید. پس از تسلط به زبان دانمارکی می‌توانید وارد بازار کار شوید. در کشور دانمارک برخلاف بسیاری از کشورها پس از معادل‌سازی نیازی به شرکت و قبولی در آزمون تئوری یا گذراندن دوره‌ی کارآموزی نیست و تنها شرط تسلط به زبان دانمارکی و معادل‌سازی مدرک است. در این شرایط متقاضی می‌تواند خانواده خود را نیز وارد دانمارک کند. همسر متقاضی نیز با شرط تسلط به زبان دانمارکی می‌تواند در یک کار تمام وقت به کار بپردازد.

شرایط اشتغال در سوئد برای پرستاران

کشور سوئد به دلیل رفاه اجتماعی و سطح بالای کیفیت زندگی متقاضیان زیادی برای مشاغل مختلف دارد و هرساله پزشکان و پرستاران زیادی برای به این کشور اقدام می‌کنند. این کشور برای انجام پروسه‌ی معادل‌سازی به متقاضیان خود ویزا می‌دهد. کلیه پرستارانی که مدرک خود را دریافت کرده‌اند و به مدت ۳ سال در کشور مبدا و در رشته‌ی خود به کار مشغول بوده‌اند می‌توانند اقدام به معادل‌سازی کنند. طبق قوانین سازمان بهداشت و درمان این کشور ابتدا متقاضی باید مدارک خود را به این کشور ارسال کند و در صورت تآیید می‌تواند وارد خاک این کشور شود و مراحل معادل‌سازی را انجام دهد. مراحل معادل‌سازی مدرک با آموزش زبان سوئدی آغاز می‌شود. علت این امر اهمیت توانایی برقراری ارتباط به عنوان یک پرستار با بیمار و کادر درمان محل کارتان است. اگر میزان تسلط شما به زبان سوئدی در سطح C1 باشد می‌تواند باقی پروسه‌ی معادل‌سازی را طی کنید. ( شما به عنوان یک پرستار یک سال فرصت دارید که زبان سوئدی خود را تقویت کنید ) و برای شرکت در کلاس‌های آموزش زبان سوئدی باید هزینه پرداخت کنید. پس از دریافت مدرک زبان سوئدی دوره‌های تئوری و عملی را می‌گذرانید. دوره‌های تئوری به منظور آشنایی با قوانین و مقررات و نحوه‌ی کار به عنوان کادر درمان برگزار می‌شود و دوره‌ی عملی شامل دوره‌ی کارورزی است. این دو دوره حدود ۶ ماه به طول می‌انجامد و پس از اتمام آن می‌توانید در یکی از بیمارستان‌ها یا کلینیک‌های خصوصی یا دولتی این کشور مشغول به کار شوید.

شرایط اشتغال در عمان برای پرستاران

عمان از جمله کشورهای حوزه‌ی خلیج فارس است و سالانه متقاضیان زیادی برای از ایران به این کشور وجود دارد. اقتصاد این کشور بر پایه‌ی فروش نفت و گاز است به همین دلیل دارای اقتصادی رو به رو رشد و شرایط مساعد زندگی است. پزشکان و پرستاران برای اشتغال در این کشور نیز نیازمند معادل‌سازی مدرک خود هستند. از مهم‌ترین بخش‌های معادل‌سازی در عمان آزمون‌های تئوری یا پرومتریک است که به زبان انگلیسی و درکشورهای عمان، ترکیه، امارات و مالزی برگزار می‌شود. این آزمون در ایران انجام نمی‌شود و متقاضیان باید برای شرکت در این آزمون به یکی از این کشورها سفر کنند. متقاضیان تا سه بار مجوز شرکت در این آزمون را دارند. پس از قبولی در این آزمون می‌توانید مدرک خود را جهت ارزیابی و بررسی به عمان بفرستید، پس از ارزیابی مدرک شما توسط سازمان بهداشت و درمان به یک مصاحبه حضوری نیازمندید و با قبولی در این مصاحبه اجازه‌ی کار در کشور عمان را دریافت خواهید کرد. لازم به ذکر است که می‌توانید همسر و فرزندان خود را نیز به عنوان همراه به کشور عمان ببرید.
 
مهم نیست کدام کشور را جهت ادامه یا کار در رشته‌ی انتخاب خواهید کرد آنچه مسلم است این است که با وجود ساعات کاری سخت و طاقت فرسا شما علاقه‌مند به این رشته باشید پس خود را برای گذراندن یک دوره‌ی شیرین همراه با تجربیات جدید و آینده‌ای پر از مسئولیت آماده کنید. تمام متقاضیانی که وارد رشته‌ی می‌شوند می‌دانند که این رشته با وجود سختی‌های فراوان و ارزشمند بودن به اندازه‌ی رشته‌های متأسفانه نمی‌تواند از درآمدی برابر با درآمد رشته‌های و پیرا برخوردار شود. اما علاقه‌مندی فرد در انتخاب رشته‌ی مورد نظر مهم‌ترین نقش را در شکل‌گیری رضایت شغلی در آینده وی ایفا خواهد کرد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟● ادامه تحصیل در کشور آلمان چگونه است؟● مزایای تحصیل در کشور نیوزیلند● شرایط کار دانشجویی در کشور استرالیا ● بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی● زندگی در کانادا چه مزایا و معایبی دارد؟جدیدترین مطالب● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی محیط زیست کدامند؟● انواع ویزاهای تحصیلی و آموزشی کشور استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● شرایط تحصیل رایگان درکشور نیوزیلند چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی معماری در کشور استرالیا● شرایط خوابگاه‌های دانشجویی در استرالیا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی دامپزشکی در کشور کانادا● دانشگاه‌های برتر در رشته‌ی نوروساینس در کانادا کدامند؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● آیا تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟● محدودیت‌های سنی جهت اخذ پذیرش تحصیلی از کشورهای مختلف چگونه است؟● ارزیابی و معادل‌سازی مدرک تحصیلی در استرالیا● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در استرالیا● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟