شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟

بسیاری از دانشجویان در حال تحصیل در کشور نیوزیلند همزمان با تحصیل به منظور کاهش هزینه‌های زندگی و تحصیل به  اشتغال و کار دانشجویی در این کشور می‌پردازند.
بسیاری از دانشجویان در حال تحصیل در کشور نیوزیلند همزمان با تحصیل به منظور کاهش هزینه‌های زندگی و تحصیل به اشتغال و کار دانشجویی در این کشور می‌پردازند.
مجله موفقیت ایلیاد - کشوری توسعه‌یافته در منطقه‌ی اقیانوسیه با سیستم آموزشی با کیفیت بالا همواره جزو برترین مقاصد تحصیلی برای یان خارجی محسوب می‌شود. ‌های دولتی و خصوصی بسیاری در این کشور وجود دارد که در مقاطع تحصیلی مختلف اعم از لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می‌پذیرپد. از آن تعداد ۸ از این کشور در جمع ۵۰۰ برتر جهان قرار دارند. پذیرش نسبتاً آسان، امکان درخواست بورسیه‌ی تحصیلی، امکان در حین تحصیل و حتی اقامت و مجوز کار بعد از تحصیل از امتیازات تحصیل در ‌های این کشور است. شهریه‌ی ‌های کشور متناسب با رشته، مقطع تحصیلی و نوع معمولاً چیزی در حدود ۱۵۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار در سال است. همچنین هزینه‌های زندگی در این کشور شامل هزینه‌ی غذا، حمل و نقل، اجاره‌ی خانه و ... سالانه در حدود ۱۵۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰ دلار پیش‌بینی می‌شود. بسیاری از یان در حال تحصیل در کشور همزمان با تحصیل به منظور کاهش هزینه‌های زندگی و تحصیل به  اشتغال و در این کشور می‌پردازند. مهاجرانی که با ویزای یی آمده‌اند طبق قوانین مهاجرتی این کشور اجازه را دارند که هم به عنوان کمک هزینه‌ای برای تحصیل در نظر گرفته می‌شود و هم به عنوان یک تجربه‌ی مفید برای آینده و به دست آوردن کار دائم پس از تحصیل و در نهایت اخذ اقامت دائم این کشور به کار می‌آید. متقاضیان برای در این کشور ملزم به رعایت شرایط در این کشور هستند و از شرایط لازم برای کار همزمان با تحصیل کار نیمه وقت با محدودیت زمانی است. این دسته از متقاضیان برای انجام کار نیمه وقت در بازه‌ی زمانی ۲۰ ساعت در هفته هیچگونه محدودیتی ندارند. حداقل دستمزد پرداختی جهت در کشور در حدود ۱۶/۵۰ دلار در هر ساعت است که البته مشمول مالیات نیز می‌شود. در مواردی خاص ممکن است به برخی از یان مجوز کار بیش از ۲۰ ساعت در هفته داده شود. همچنین یان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز می‌توانند در حین تحصیل به صورت تمام وقت به کار و اشتغال بپردازند.

ـ شرایط کار کردن در زمان تعطیلات

در زمان تعطیلات یانی که مجوز را دارند می‌توانند به صورت تمام وقت کار کنند. در صورتی که دوره‌ی تحصیلی یک‌ ساله و ۱۲۰ امتیاز یا بیشتر ارزش داشته باشد متقاضی می‌تواند به صورت تمام وقت در ایام تعطیلات به کار بپردازد، اما در صورتی که دوره‌ی تحصیلی برای یک‌ سال و به صورت تمام وقت است اما کمتر از ۱۲۰ امتیاز ارزش دارد می‌تواند در طول تعطیلات کریسمس و سال نو میلادی به صورت تمام وقت به کار بپردازد. سرپیچی و نقض قوانین مربوط به حتی می‌تواند مجازاتی نظیر اخراج از کشور را در پی داشته باشد.

ـ مشاغل پاره‌وقت مرسوم ضمن تحصیل در کشور

کلیه مشاغل تابستانی معمول در مغازه‌ها، بارها، هتل‌ها و رستوران‌ها برای یان قابل دستیابی است. صنعت بزرگ کشاورزی و دامداری است و به صورت فصلی به کارگران موقت نیازمند است. گاهی اوقات شرکت‌های بزرگ یانی را برای نمایندگی برندشان در انتخاب می‌کنند. به این ترتیب که شما باید پوسترهای تبلیغاتی شرکت را نصب کنید، برای رواج خدمات آن شرکت رویدادهایی را برگزار کنید و فعالیت‌هایی را جهت شناساندن شرکت به یان ارائه دهید. از جمله فعالیت‌های دیگر تدریس خصوصی در این کشور است. شما می‌توانید به یان دیگر یا دانش‌آموزان به صورت خصوصی تدریس کنید. این کار در میان یان غیرانگلیسی زبان بسیار محبوب است. از جمله فعالیت‌های پاره‌وقت مرسوم دیگر در این کشور شامل :
ـ کار با کامپیوتر
ـ کار ترجمه کردن
ـ کار در سوپر مارکت
ـ کار در رستوران‌های کوچک
ـ‌ کار در در بخش‌های کتابخانه، آزمایشگاه
ـ کار در فروشگاه‌های پوشاک
ـ مهمانداری در کافه‌ها و رستوران‌های گردشگری و صنعت توریسم
ـ بازاریابی

ـ کارآموزی در کشور

اغلب یان باید دوره‌های کار بدون حقوق مانند کارآموزی یا کار داوطلبانه را در این کشور بگذرانند. بسیاری از یان در تابستان و در بین تعطیلات بین دو ترم به کار آموزی می‌پردازند. اگر فرد کاری را انجام دهد و جزو این ۳ مورد باشد به عنوان کار داوطلبانه از آن یاد می‌شود:
ـ به سود جامعه باشد.
ـ برای یک سازمان غیر‌انتفاعی باشد.
ـ واقعاً داوطلبانه باشد ( فرد به صورت غیر مستقیم پاداشی چه به صورت نقدی و یا غیر نقدی دریافت نکند).
همیشه باید از شرکتی که به شما کار داده است بپرسید که آیا این میزان کار در مقدار مجاز شما محاسبه می‌شود و یا خیر. در برخی مواقع ممکن است این‌گونه نباشد و شما بتوانید همزمان کار دیگری را با کارفرمای دیگری نیز انجام دهید. اگر این دوره‌ها به عنوان بخشی از تحصیلات ی یا دوره‌ی شما ارائه شود به عنوان شغل به حساب نمی‌آید و از حداکثر مجاز کار هفتگی شما کم نمی‌کند. مطمئن شوید که هنگام گذراندن دوره‌ی کارآموزی در خارج از کشور حقوق شما پایمال نمی‌شود.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. ● همه چیز درباره‌ی ویزای گاردین کانادا● چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● شرایط کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟● ادامه تحصیل در کشور آلمان چگونه است؟● مزایای تحصیل در کشور نیوزیلندجدیدترین مطالب● شرایط تحصیل در کشور نیوزیلند بدون مدرک زبان● عزت نفس چیست و چه راهکارهایی برای افزایش آن وجود دارد؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی خلبانی در خارج از کشور چگونه است؟● دانشگاه‌های برتر رشته‌ی مهندسی شیمی در خارج از کشور● کاریزما چیست و چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی ‌هوشبری در کانادا چگونه است؟● بهترین دانشگاه‌های کانادا در رنکینگ جهانی ۲۰۲۱● بهترین دانشگاه‌های استرالیا در رنکینگ جهانی ۲۰۲۱● برترین دانشگاه‌های دنیا برای تحصیل در رشته‌ی رباتیک کدامند؟● شرایط اپلای برای مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور چگونه است؟● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی در انگلستان● شرایط تحصیل در رشته‌ی مامایی در دانشگاه‌های خارج از کشور چگونه است؟● دانشگاه‌های برتر رشته‌ی مدیریت مالی در ‌خارج از کشور● گپ تحصیلی چیست و چگونه می‌توان در فرایند اپلای آن را توجیه کرد؟● معرفی برترین دانشگاه‌ها در رشته‌ی هوش مصنوعی در خارج از کشور● شرایط تحصیل در رشته‌ی مهندسی پزشکی در کانادا● معرفی دانشگاه‌های برتر کشور نیوزیلند● وضعیت تحصیل در مدارس استرالیایی ● برترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی کدامند؟