چگونه کسب‌ و کار‌های کوچک‌مان را توسعه دهیم؟

محصول با‌کیفیت و قیمت مناسب به‌راحتی میتواند بازار را در اختیار بگیرد
محصول با‌کیفیت و قیمت مناسب به‌راحتی میتواند بازار را در اختیار بگیرد
مجله موفقیت ایلیاد - اگر به‌تازگی جدیدی را راه‌اندازی کرده‌اید حتماً می‌دانید که قدم در مسیری پرفراز و نشیب گذاشته‌اید و در این مسیر مشکلات و موفقیت‌هایی نیز تجربه خواهید‌کرد، بنابراین از شکست‌ها نا‌امید نشوید و همچنان در جهت توسعه کوچک خودتان، رو به جلو حرکت کنید. مسلماً هدف از ایجاد هر نوع ، سود‌آوری آن و نهایتاً دستیابی به موفقیت و توسعه آن می‌باشد، در این بین توجه به عواملی که مارا در این مسیر یاری می‌دهد و همچنین عواملی که جلوی توسعه و گسترش و سود‌آوری و نهایتاً ورشکستگی کار را می‌گیرد الزامیست.

مسلماً سود‌آوری عاملی است که سبب پایدار ماندن هر ی می‌شود، زیرا در غیر اینصورت آن قادر به توسعه و گسترش نمی‌باشد و متأسفانه بسیاری از ‌های کوچک به‌دلیل عدم آگاهی از دلایل و عوامل شکست دچار ورشکستگی می‌شوند، بناراین لازم است این عوامل را بشناسیم.

یکی از عوامل مهم که می‌تواند در موفقیت یا ورشکستگی تأثیر‌گذار باشد مسئله قیمت است، یکی از مهم‌ترین  تصمیماتی که باید برای خود بگیرید چگونگی تعیین قیمت است، اگر قیمت محصول شما بیشتر از رقبایتان باشد قطعاً بازار کار را از دست خواهید‌ داد، از طرفی نیز قیمت‌های خیلی پایین هم سبب ورشکستگی می‌شود، بنابراین تعیین قیمت کار دشواریست. در این میان اگر محصول شما نسبت به سایر رقبا از کیفیت بیشتری برخوردار باشد مردم بابت آن پول بیشتری پرداخت می‌کنند بنابراین اگر محصول خود را با کیفیت ارزیابی می‌کنید از بالا بردن قیمت نهراسید.
 
مورد دیگری که می‌تواند نهایتاً باعث شکست شود مخارج و هزینه‌های جاری بیش از اندازه در توسعه است، مسلماً شروع هر ی نیازمند منابع مالی است اما گاهی دست بالا گرفتن هزینه‌ها، مخارج بیشتر و غیر‌ضروری را به آن تحمیل می‌کند، بطور مثال اگر برای خود به دو یا سه کارمند نیازمند هستید نیازی به اجاره یک دفتر کار بزرگ نیست، پس می‌توانیم مخارج را تا جای ممکن به حداقل برسانیم، ضمن اینکه در حین انجام کار به مرور زمان مخارج بالا‌تر می‌رود و هزینه‌ها بیشتر می شود، بنابراین بهتر است شیوه‌ی استفاده ازگزینه‌های ارزان و فرصت‌هایی که برای کاهش هزینه‌ها در اختیار‌تان قرار می‌گیرد را بیاموزید،  همچنین در ابتدای کار حواستان به هزینه‌های پنهان نیز باشد، هزینه‌های پیش‌بینی نشده‌ای که یکباره اتفاق می‌افتد و شما احتمالاً آمادگی آن‌ها را ندارید، بنابراین همیشه مبالغی را برای این منظور در نظر بگیرید که غافلگیر نشوید.

در دنیای تجارت، محصول با‌کیفیت و قیمت مناسب به‌راحتی میتواند بازار را در اختیار بگیرد، گاه تمام اصول صحیح برای شروع یک را رعایت کرده‌اید اما رقیبانتان محصولاتی با کیفیت بهتر و قیمت مناسب‌تر عرضه می‌کنند، به این ترتیب ممکن است از دور رقابت خارج شوید و بازار را از دست بدهید، بنابراین باید راهی برای برتری خود پیدا کنید، مثلاً کیفیت محصولات خود را بالاتر ببرید، تغییراتی در قیمت‌ها ایجاد کنید یا شرایطی جذاب برای مشتریان در صورت استفاده از محصول مهیا کنید، به هر حال نباید بگذارید از عرضه تجارت خارج شوید و به ورشکستگی برسید.

یکی از نکات مهم و اساسی در موفقیت که عدم توجه به آن می‌تواند سبب شکست در کارتان باشد عدم و است هر قدر محصول با‌کیفیت و با قیمت مناسب تولید کنید اما در بازار شناخته شده نباشید موفق نخواهید شد. بنابراین و از اصول مهمی است که ارزش صرف هزینه را دارد.
حال که با برخی از علل و عوامل شکست در های کوچک آشنا شدیم عواملی را که سبب موفقیت شما در این عرصه می‌شود را بررسی می‌کنیم.

یک عامل مهم برای موفقیت، تمرکز بر روی تنها یک یا نهایتاً دو محصول اصلی است تعدد خدمات یا محصولات معمولا موفقیت‌آمیز نیستند و تمرکز برروی یک یا دو محصول بعنوان محصول اصلی ریسک کمتری دارد نکته حائز اهمیت، دقت برای انتخاب محصول اصلی است، باید توجه شود که این محصول یک نیاز دائمی برای بازار باشد اگر محصول اصلی از نیازهای زودگذر بازار باشد به‌سرعت از میزان فروشتان کم میشود و از ادامه مسیر باز می‌مانید. البته می‌توانید در کنار محصول اصلی خود، محصول یا خدمات جانبی مرتبط با محصول اصلی را در اختیار مشتریان قرار دهید، محصولات جانبی مرتبط با محصول اصلی معمولا کامل کننده محصول اصلی است که خریدار در کنار محصول اصلی مطالبه می‌کند، برای مثال اگر شما تولید و سرهم کردن قطعات ام دی اف برای ساخت تجهیزات آشپزخانه یا سرویس خواب است می‌توانید حمل محصول ساخته شده و سرهم کردن و نصب محصول را به‌عنوان خدمات جانبی برای مشتری در نظر بگیرید.

می‌توانید با ‌های دیگر مشارکت کنید و بدین ترتیب به مشتریان خود خدمات بیشتری ارائه دهید و به سوددهی بیشتری دست یابید، مثلاً  یک سالن ورزشی و یک بخش بعنوان بوفه مواد غذایی می‌توانند در کنار هم به نتیجه بسیار خوبی دست پیدا کنند.

داشتن یک وب‌سایت جهت معرفی محصولات خود یکی از اصول هوشمندانه در زمینه موفقیت در است از طریق وب‌سایت می‌توانید به‌راحتی محصول یا خدمات خود را معرفی کنید و با استفاده از استراتژی‌های فضایی مطلوب برای ارتباط مجازی با مخاطبان کاری برقرار کنید و بصورت بیست‌ و‌ چهار ساعته فروش داشته باشید. از تکنولوژی استفاده کنید، مثلاً از طریق وب‌سایت خود می‌توانید امکان فروش آنلاین را برای مشتریان خود فراهم کنید و بدین ترتیب میزان فروش خود را افزایش دهید و رضایت مشتری را جلب کنید.

در نهایت اینکه برای شروع هر ی نیاز است در مورد آن کار تحقیق کنید از افرادی که در این زمینه تخصص دارند مشاوره بگیرید، اطلاعاتی را از طریق کتاب ها، مجلات و وب‌سایت‌ها جمع‌آوری کنید تا بتوانید با آگاهی کامل به بهترین نحو از پول و وقت و انرژی خود استفاده کنید و علاوه بر موفقیت در کارتان به توسعه آن  نیز بیاندیشید.
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● نکاتی برای موفقیت در مصاحبه‌های استخدامیجدیدترین مطالب● رشته روانشناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا● مجوز کار دانشجویی بیش از ۲۰ ساعت در کانادا● آزمون LANT برای تحصیل رشته حقوق در انگلستان● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● برترین رشته‌های تحصیلی در مقطع دکترا در کشور کانادا کدامند؟‌● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● چگونه برای تحصیل در کانادا معدل بهتری داشته باشیم؟● بهبود شرایط حق کار پس از تحصیل در استرالیا● بیمه دانشجویان در استرالیا● آشنایی با دانشگاه شیکاگو● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● دانشگاه رایرسون کانادا● ایمنی و سلامت در استرالیا ● آیا می‌دانید قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان کدامند؟● آشنایی با رشته فیزیک دانشگاه تورنتو● هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا● اقامت در استرالیا● انواع خطاهای شناختی کدامند؟