ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا

رشته‌های پرستاری و مامایی در استرالیا از تقاضای بسیاری در این کشور برخوردارند.
رشته‌های پرستاری و مامایی در استرالیا از تقاضای بسیاری در این کشور برخوردارند.
مجله موفقیت ایلیاد - رشته‌های و مامایی در از تقاضای بسیاری در این کشور برخوردارند. خواه متقاضیان از تجربه و مهارت بسیار بالایی برخوردار باشند یا در حال فراگیری مهارت‌های مربوطه باشند امکان دریافت ی کار برای پرستاران و ماماهای بین المللی فراهم است. فرصت‌های ی بسیاری در برای پرستاران به صورت موقت و یا دائم وجود دارد. هر چند برای دریافت ی کار برخورداری از شرایط سلامتی و شخصیتی بسیار خوب از اهمیت بسیاری برخوردار است. های گوناگون بسیاری برای این منظور وجود دارد که با توجه به شرایط هر فرد متفاوت می‌باشد.

شرایط پذیرش پرستار و ماما در چگونه است؟

انجمن ارزیابی و مامایی در (ANMAC)  مسئولیت ارزیابی مهارت‌های و مامایی برای اهداف مهاجرتی به را عهده دار می‌باشد. این سازمان با همکاری اداره‌ی تنظیم مقررات بهداشتی در (AHPRA)  وظیفه‌ی ارزیابی درخواست‌های ثبت نام پرستاران و ماماهای واجد شرایط بین‌المللی را با بالاترین استانداردها به نمایندگی از دولت برعهده دارد و موظف است که از صلاحیت آن‌ها برای ثبت نام در اطمینان حاصل کند.
درخواست ثبت نام به عنوان پرستار و مامای بین المللی واجد شرایط در NMBA بررسی می‌شود. این سازمان براساس قوانین ملی درمورد رد یا قبولی درخواست تصمیم‌گیری می‌کند. ANMAC سابقه‌ی کاری را بررسی کرده و واجد شرایط بودن برای مهاجرت به را تعیین می‌کند.
متقاضی به عنوان یک پرستار و یا ماما در باید در مرحله اول در NMBA ثبت نام کرده و معیارها و استانداردهای ثبت نام را داشته باشد. پروسه‌ی ثبت نام متغیر و مستقل از فرآیند مهاجرت می‌باشد. ثبت نام فقط برای پرستاران و ماماهای بین المللی واجد شرایط و یا دانشجویانی که در و نیوزیلند تحصیل می‌کنند و دوره‌ی تحصیلی خود را به پایان رسانده و در یا نیوزیلند ثبت نام کرده‌اند امکان پذیر می‌باشد.

تفاوت بین ارزیابی NMBA ( ثبت نام ) و ANMAC ( مهاجرت )

انجمن اعتبار سنجی و مامایی (ANMAC) یک سازمان مستقل است که توسط وزیر مهاجرت مورد نظارت قرار می‌گیرد و وظیفه‌ی ارزیابی مهارت‌ها برای اهداف مهاجرتی را بر عهده دارد. ANMAC  مهارت‌های پرستاران و ماماهای بین المللی را که می‌خواهند تحت برنامه‌ی مهاجرتی افراد ماهر به مهاجرت کنند را ارزیابی می‌کند. انجمن تنظیم مقررات بهداشتی (AHPRA) درخواست برای ثبت نام به عنوان پرستار و ماما واجد شرایط بین المللی را به نمایندگی از NMBA ارزیابی می‌کند. همانطور که عنوان شد NMBA مطابق با قوانین ملی فعالیت می‌کند که در هر ایالت و منطقه اجرا می‌شود و مسئولیت تصمیم نهایی در مورد درخواست‌ها را بر عهده دارد. ANMAC تجارب کاری را برای ارزیابی صلاحیت متقاضیان در نظر می‌گیرد که سپس برای تعیین واجد شرایط بودن برای مهاجرت به مورد استفاده قرار می‌گیرد. طبق قانون ملیNMBA  تنها می‌تواند صلاحیت متقاضی را برای ارزیابی مطابق معیارها با شرایط را بررسی کند. به همین دلیل ممکن است برخی از متقاضیان برای برنامه مهاجرت افراد ماهر تأیید شوند و برخی شرایط ثبت نام NMBA را نداشته باشند. متقاضیان بین المللی باید استانداردهای ثبت نام و معیارهای صلاحیت به منظور واجد شرایط بودن برای ثبت نام را داشته باشند.
توصیه می‌شود تا زمانی که درخواست متقاضی برای ثبت نام در NMBA تأیید نشده است از استعفا از فعلی یا سفر به بپرهیزید، مدت زمان پردازش درخواست برای ثبت نام براساس شرایط منحصر به فرد هر فرد متفاوت می‌باشد.

راهکارهای پیشنهادی برای استخدام در :

ـ ارزیابی صلاحیت خود به عنوان پرستار یا ماما واجد شرایط برای ثبت نام
ـ ارزیابی صلاحیت خود جهت واجد شرایط مهاجرت
ـ تکمیل فرم درخواست و ارائه‌ی تمام مدارک به AHPRA
ـ NMBA ارزیابی می‌کند که آیا واجد شرایط ثبت نام هستید یا خیر.
ـ تأیید ثبت نام
ـ درخواست برای مهاجرت به
ـ یافتن مورد نظر
ـ مهاجرت به
ـ شروع به کار
انجمن ارزیابی و مامایی در از ۵ معیار جهت ارزیابی تعیین صلاحیت برای مهاجرت پرستاران و ماماهای بین المللی استفاده می‌کند:

معیار اول:

اثبات هویت

معیار دوم:

اثبات توانایی زبان انگلیسی
آیلتس ( IELTS ) ۷، آزمون OET حداقل B، آزمون PTE حداقل ۶۵، تافل ( TOEFL ) ۹۴

معیار سوم:

مدرک معادل تحصیلی
گواهی تحصیلی ترجمه شده بین المللی معتبر همراه با ریز نمرات شامل تقسیم تعداد ساعت‌های تکمیل شده در دوره‌های تئوری و عملی. در برخی شرایط ANMAC مدارک تحصیلی بیشتری را درخواست می‌کند.

معیار چهارم:

کار حرفه‌ای
برخورداری از ۵ سال سابقه کار به عنوان پرستار یا ماما، حداقل ۱۲ ماه سابقه‌ی کار با دستمزد در و یا ۳۶ ماه سابقه‌ی کار بین المللی با حقوق. تمام سوابق کاری باید دارای سربرگ رسمی باشد و مستقیماً زیر نظر سوپروایزر پرستار یا ماما نوشته شده باشد، دارای تاریخ و امضای اصلی باشد و از اطلاعات تماس، آدرس ایمیل رسمی و تلفن سازمان برخوردار باشد.

معیار پنجم: 

fitness to practice
ارائه‌ی نامه‌ی تأییدیه ثبت و یا نامه‌یLetter Of Good Standing  ‌ توسط مراجع نظارتی که توسط سازمان مسئول در ثبت نام پرستاران و ماماها در هر کشور یا حوزه قضایی انجام می‌گیرد. توجه داشته باشید که کپی، فکس و یا اسکن نامه قابل قبول نمی‌باشد. اگر چنانچه یک یا چند معیار را نداشته باشید ANMAC به شما توضیح خواهد داد که چرا درخواست شما برای ارزیابی مورد قبول قرار نمی‌گیرد.

به دلیل تفاوت‌های بنیادین سیستم‌های آموزشی و ایران احتمالاً نیاز است که متقاضی در دو مرحله مورد ارزشیابی قرار گیرد. در مرحله‌ی اول مدارکش مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در مرحله دوم نیاز است دوره‌ای کوتاه مدت را در بگذراند تا بتواند عضویت انجمن را به دست آورد و به عنوان پرستار به فعالیت بپردازد. گرفتن تأییدیه در این گروه از رشته‌ها بین ۲۵ تا ۳۵ هزار دلار هزینه در بر خواهد داشت.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟جدیدترین مطالب● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● دوره‌های آموزش زبان در کانادا● اپلای رشته‌ی ژنتیک در خارج از کشور● برترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌ی بیوشیمی کدامند؟● شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند● شرایط تحصیل در رشته‌ی پزشکی در کشور مالزی چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های کشور کانادا برای تحصیل در رشته‌ی ریاضیات کدامند؟● ارزان‌ترین و بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل● معرفی ده بورسیه‌ی برتر استرالیا برای تحصیل در مقطع دکترا● اپلیکیشن فی چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی فیزیوتراپی در کانادا چگونه است؟● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در مالزی چگونه است؟● نه دانشگاه برتر کشور استرلیا که نیازی به مدرک زبان آیلتس ندارند کدامند؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی دامپزشکی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● ده مزیت و برتری تحصیل در کشور مالزی● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور انگلستان چگونه است؟● شرایط کار حین تحصیل در خارج از کشور چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌های مهندسی در کشور نیوزیلند چگونه است؟