استادی پلن چیست؟

ارائه‌ی استادی پلن خوب و استاندارد به جهت عدم وجود فرایند مصاحبه در جریان اخذ ویزا از اهمیت بسیاری برخوردار است
ارائه‌ی استادی پلن خوب و استاندارد به جهت عدم وجود فرایند مصاحبه در جریان اخذ ویزا از اهمیت بسیاری برخوردار است
مجله موفقیت ایلیاد - اغلب افرادی که به قصد به کشور مهاجرت می‌کنند برای دریافت ی ی فارغ از مدارک مورد نیاز ملزم به ارائه‌ی برنامه ی یا study plan خود نیز هستند. ارائه‌ی خوب و استاندارد به جهت عدم وجود فرایند مصاحبه در جریان اخذ از اهمیت بسیاری برخوردار است و متقاضی باید بتواند تمام دلایل قانع‌کننده‌ی خود را به گونه‌ای که بتواند افسر سفارت را مجاب کند در به  صورت کامل توضیح دهد. متقاضیان در برنامه‌ی ی ارائه شده باید بتوانند مفید و مختصر اما کاملاً گویا و صریح، با ذکر تمام اطلاعات مورد نیاز و بدون هیچگونه اشتباه گرامری با کمترین تعداد واژگان، حداکثر در یک یا دو صفحه به دور از حواشی به بیان توضیحات مورد نیاز بپردازند.

متقاضی باید تمام ادله‌ی قانع‌کننده‌ی خود در رابطه با سوالات مورد نظر افسر اداره‌ی مهاجرت کشور را در به صورت کامل توضیح دهد، سوالاتی نظیر:

ـ قصد شما از ادامه در کشور چیست؟

این فرصت خوبیست تا دلایل خود برای در این کشور را بیان کنید. برای مثال آیا کیفیت بالای سیستم آموزشی این کشور یا جامعه‌ی چند فرهنگی این کشور دلیل انتخاب شماست؟ یادتان باشد به هیچ عنوان هدف خود از در این کشور را دریافت اقامت دائم عنوان نکنید!

ـ هدف نهایی شما از   در کشور چیست؟

در پاسخ به این سوال می‌توانید هدف خود را بیشتر تشریح کنید، برای مثال می‌توانید درباره‌ی رشته‌ی ی مورد علاقه‌تان و اینکه چگونه این دوره‌ی ی خاص به شما برای رسیدن به اهداف ی و کاری‌تان کمک خواهد کرد بحث کنید. حتی می‌توانید به صنعتی که قصد فعالیت در آن را دارید بپردازید و درباره‌ی شرایط عمومی ورود به آن صنعت توضیحاتی مختصر ارائه دهید و به نوعی نشان دهید که برنامه‌ی ی شما در راستای اهداف کاری‌تان می‌باشد.

ـ چرا رشته‌ی مورد نظرتان را در کشور خود ادامه نمی‌دهید؟

سطح کیفی بالای  نظام آموزشی کشور می‌تواند دلیل انتخاب این کشور برای ادامه در رشته‌ی مورد نظرتان به جای ایران باشد. شاید مورد نظرتان در دقیقاً به ارائه‌ی همان رشته‌ی مدنظرتان می‌پردازد که در ‌های ایران ارائه نمی‌شود، این دلیل خوبی برای تصمیم به ادامه در این کشور خواهد بود.

ـ در زمینه‌ی ادامه در کشور خودتان چه اندازه تحقیق کرده‌اید؟

شاید مشابه دوره‌ی مورد نظر شما برای در در ‌های ایران نیز ارائه می‌شود در این صورت باید توضیح دهید که چرا و دوره‌ی مورد نظر را به دوره‌ی مشابه در ایران ترجیح می‌دهید. می‌توانید به تفاوت‌های کلی بین در و ایران بپردازید.

ـ در رشته‌ی مورد نظرتان چقدر در پیداکردن فرصت‌های شغلی مناسب در کشورتان به شما کمک می‌کند؟

می‌توانید درباره‌ی انواع موقعیت‌های کاری پیش رو پس از اتمام در ایران صحبت کنید، برای مثال شما یک موقعیت کاری مطلوب در ایران پیدا کرده‌اید اما ات مناسب برای قرار گرفتن در آن موقعیت را ندارید در این صورت می‌توانید توضیح دهید چگونه ادامه در دوره‌ی مورد نظر به شما برای دستیابی به موقعیت کاری پیش رو کمک خواهد کرد.

ـ چه اندازه به کشورتان تعلق خاطر دارید؟ ( باید بتوانید دلایل قانع‌کننده برای بازگشت به کشور خود پس از اتمام داشته باشید )  

برای پاسخ به این سوال باید بگویید که آیا خانواده‌ی شما شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان شما در ایران هستند یا خیر.

ـ سوابق ی خود را به صورت دقیق و با ذکر جزئیات کامل بیان کنید.

دراین بخش از سوالات باید درباره‌ی تمام موسسات آموزشی که تاکنون در آنان به پرداخته‌اید اطلاعاتی را با جزئیات ارائه دهید. این جزئیات شامل تاریخ شروع و پایان دوره، اسامی موسسات و آدرس آنهاست. همینطور دوره‌هایی که در گذرانیده‌اید را نیز بیان می‌کنید. در پایان به ذکر سوابق کاری خود از جمله فعالیت‌های داوطلبانه می‌پردازید و توضیح می‌دهید که این سوابق کاری چگونه به شما در راستای ات و رسیدن به اهداف کلی‌تان کمک خواهند کرد.

بسیاری از متقاضیان علیرغم برخورداری از اطلاعات کافی در رابطه با کماکان در نگارش آن به مشکل برمی‌خورند و همین امر سبب ایجاد اضطراب و تشویش خاطر در آنان می‌شود، زیرا به طور قطع یک ضعیف سبب رد شدن درخواست ی ی فرد می‌شود و علاوه بر ‌های مادی و اتلاف وقت و زمان سبب ایجاد حس ناکامی و ناامیدی در فرد نسبت به تحقق اهدافش خواهد شد. لذا مشورت با یک مشاور مجرب می‌تواند متقاضی را هم به لحاظ مادی و هم به لحاظ زمانی به هدف نزدیک‌تر کند. 
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● آشنایی با آزمون GMAT● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟جدیدترین مطالب● دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی در انگلستان● شرایط تحصیل در رشته‌ی مامایی در دانشگاه‌های خارج از کشور چگونه است؟● دانشگاه‌های برتر رشته‌ی مدیریت مالی در ‌خارج از کشور● گپ تحصیلی چیست و چگونه می‌توان در فرایند اپلای آن را توجیه کرد؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● معرفی برترین دانشگاه‌ها در رشته‌ی هوش مصنوعی در خارج از کشور● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. ● شرایط تحصیل در رشته‌ی مهندسی پزشکی در کانادا● معرفی دانشگاه‌های برتر کشور نیوزیلند● وضعیت تحصیل در مدارس استرالیایی ● برترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی کدامند؟● برترین دانشگاه‌های معماری جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور کدامند؟● همه چیز درباره‌ی ویزای گاردین کانادا● شرایط تحصیل زیر ۱۸ سال در کانادا● شرایط تحصیل در رشته‌ی کشاورزی در کشور استرالیا● اپلای رشته میکروبیولوژی در دانشگاه‌های خارج از کشور● چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● دوره‌های آموزش زبان در کانادا● اپلای رشته‌ی ژنتیک در خارج از کشور