استادی پلن چیست؟

ارائه‌ی استادی پلن خوب و استاندارد به جهت عدم وجود فرایند مصاحبه در جریان اخذ ویزا از اهمیت بسیاری برخوردار است
ارائه‌ی استادی پلن خوب و استاندارد به جهت عدم وجود فرایند مصاحبه در جریان اخذ ویزا از اهمیت بسیاری برخوردار است
مجله موفقیت ایلیاد - اغلب افرادی که به قصد به کشور مهاجرت می‌کنند برای دریافت ی ی فارغ از مدارک مورد نیاز ملزم به ارائه‌ی برنامه ی یا study plan خود نیز هستند. ارائه‌ی خوب و استاندارد به جهت عدم وجود فرایند مصاحبه در جریان اخذ از اهمیت بسیاری برخوردار است و متقاضی باید بتواند تمام دلایل قانع‌کننده‌ی خود را به گونه‌ای که بتواند افسر سفارت را مجاب کند در به  صورت کامل توضیح دهد. متقاضیان در برنامه‌ی ی ارائه شده باید بتوانند مفید و مختصر اما کاملاً گویا و صریح، با ذکر تمام اطلاعات مورد نیاز و بدون هیچگونه اشتباه گرامری با کمترین تعداد واژگان، حداکثر در یک یا دو صفحه به دور از حواشی به بیان توضیحات مورد نیاز بپردازند.

متقاضی باید تمام ادله‌ی قانع‌کننده‌ی خود در رابطه با سوالات مورد نظر افسر اداره‌ی مهاجرت کشور را در به صورت کامل توضیح دهد، سوالاتی نظیر:

ـ قصد شما از ادامه در کشور چیست؟

این فرصت خوبیست تا دلایل خود برای در این کشور را بیان کنید. برای مثال آیا کیفیت بالای سیستم آموزشی این کشور یا جامعه‌ی چند فرهنگی این کشور دلیل انتخاب شماست؟ یادتان باشد به هیچ عنوان هدف خود از در این کشور را دریافت اقامت دائم عنوان نکنید!

ـ هدف نهایی شما از   در کشور چیست؟

در پاسخ به این سوال می‌توانید هدف خود را بیشتر تشریح کنید، برای مثال می‌توانید درباره‌ی رشته‌ی ی مورد علاقه‌تان و اینکه چگونه این دوره‌ی ی خاص به شما برای رسیدن به اهداف ی و کاری‌تان کمک خواهد کرد بحث کنید. حتی می‌توانید به صنعتی که قصد فعالیت در آن را دارید بپردازید و درباره‌ی شرایط عمومی ورود به آن صنعت توضیحاتی مختصر ارائه دهید و به نوعی نشان دهید که برنامه‌ی ی شما در راستای اهداف کاری‌تان می‌باشد.

ـ چرا رشته‌ی مورد نظرتان را در کشور خود ادامه نمی‌دهید؟

سطح کیفی بالای  نظام آموزشی کشور می‌تواند دلیل انتخاب این کشور برای ادامه در رشته‌ی مورد نظرتان به جای ایران باشد. شاید مورد نظرتان در دقیقاً به ارائه‌ی همان رشته‌ی مدنظرتان می‌پردازد که در ‌های ایران ارائه نمی‌شود، این دلیل خوبی برای تصمیم به ادامه در این کشور خواهد بود.

ـ در زمینه‌ی ادامه در کشور خودتان چه اندازه تحقیق کرده‌اید؟

شاید مشابه دوره‌ی مورد نظر شما برای در در ‌های ایران نیز ارائه می‌شود در این صورت باید توضیح دهید که چرا و دوره‌ی مورد نظر را به دوره‌ی مشابه در ایران ترجیح می‌دهید. می‌توانید به تفاوت‌های کلی بین در و ایران بپردازید.

ـ در رشته‌ی مورد نظرتان چقدر در پیداکردن فرصت‌های شغلی مناسب در کشورتان به شما کمک می‌کند؟

می‌توانید درباره‌ی انواع موقعیت‌های کاری پیش رو پس از اتمام در ایران صحبت کنید، برای مثال شما یک موقعیت کاری مطلوب در ایران پیدا کرده‌اید اما ات مناسب برای قرار گرفتن در آن موقعیت را ندارید در این صورت می‌توانید توضیح دهید چگونه ادامه در دوره‌ی مورد نظر به شما برای دستیابی به موقعیت کاری پیش رو کمک خواهد کرد.

ـ چه اندازه به کشورتان تعلق خاطر دارید؟ ( باید بتوانید دلایل قانع‌کننده برای بازگشت به کشور خود پس از اتمام داشته باشید )  

برای پاسخ به این سوال باید بگویید که آیا خانواده‌ی شما شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان شما در ایران هستند یا خیر.

ـ سوابق ی خود را به صورت دقیق و با ذکر جزئیات کامل بیان کنید.

دراین بخش از سوالات باید درباره‌ی تمام موسسات آموزشی که تاکنون در آنان به پرداخته‌اید اطلاعاتی را با جزئیات ارائه دهید. این جزئیات شامل تاریخ شروع و پایان دوره، اسامی موسسات و آدرس آنهاست. همینطور دوره‌هایی که در گذرانیده‌اید را نیز بیان می‌کنید. در پایان به ذکر سوابق کاری خود از جمله فعالیت‌های داوطلبانه می‌پردازید و توضیح می‌دهید که این سوابق کاری چگونه به شما در راستای ات و رسیدن به اهداف کلی‌تان کمک خواهند کرد.

بسیاری از متقاضیان علیرغم برخورداری از اطلاعات کافی در رابطه با کماکان در نگارش آن به مشکل برمی‌خورند و همین امر سبب ایجاد اضطراب و تشویش خاطر در آنان می‌شود، زیرا به طور قطع یک ضعیف سبب رد شدن درخواست ی ی فرد می‌شود و علاوه بر ‌های مادی و اتلاف وقت و زمان سبب ایجاد حس ناکامی و ناامیدی در فرد نسبت به تحقق اهدافش خواهد شد. لذا مشورت با یک مشاور مجرب می‌تواند متقاضی را هم به لحاظ مادی و هم به لحاظ زمانی به هدف نزدیک‌تر کند. 
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● فرهنگ کار در کشور استرالیا● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● خودتنظیمی چیست و چه مزیتی دارد؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس● نحوه‌ی ارسال ایمیل به اساتید خارجی جهت اپلای دانشگاه● تقویت مهارت reading در آزمون آیلتس● تقویت مهارت Listening در آزمون IELTS● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟جدیدترین مطالب● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کانادا● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● پذیرش مشروط از دانشگاه‌های خارج از کشور● حمایت‌هایی که از دانشجویان خارجی در استرالیا می‌شود.● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● بهترین زبان برنامه نویسی برای مهاجرت● کار حین تحصیل در استرالیا● رشته روانشناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا