شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟

خدمات درمانی درکشور کانادا به صورت رایگان در اختیار شهروندان و افرادی که از اقامت دائم این کشور برخوردارند قرار می‌گیرد به همین دلیل تمام دانشجویان بین المللی که به قصد تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند باید در طول مدت تحصیل تحت پوشش بیمه‌ی خدمات درمانی قرار بگیرند.
خدمات درمانی درکشور کانادا به صورت رایگان در اختیار شهروندان و افرادی که از اقامت دائم این کشور برخوردارند قرار می‌گیرد به همین دلیل تمام دانشجویان بین المللی که به قصد تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند باید در طول مدت تحصیل تحت پوشش بیمه‌ی خدمات درمانی قرار بگیرند.
مجله موفقیت ایلیاد - خدمات درمانی در کشور به صورت رایگان در اختیار شهروندان و افرادی که از اقامت دائم این کشور برخوردارند قرار می‌گیرد به همین دلیل تمام یان بین المللی که به قصد به این کشور مهاجرت می‌کنند باید در طول مدت تحت پوشش ‌ی خدمات درمانی قرار بگیرند. سیستم خدمات درمانی در کشور در هر استان و ایالت متفاوت از دیگری است، در برخی استان‌ها ‌ی خدمات درمانی یان بین المللی را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد اما در اکثر استان‌ها یان ملزم به اقدام جهت اخذ ‌ی خدمات درمانی به صورت مجزا خواهند بود، همچنین در بسیاری از این استان‌ها موسسات آموزشی پکیج ‌ی خدمات درمانی را در اختیار یان قرار می‌دهند. در برخی موارد دانشگاه یا موسسه آموزشی مورد نظر از می‌خواهد که حتماً از پکیج پیشنهادی استفاده کند و گاه در مواردی دیگر می‌تواند از طریق شرکت‌های خصوصی جهت تهیه‌ی ‌ی خدمات درمانی اقدام کند.  

شرایط ‌ی خدمات درمانی برای یان بین المللی در استان‌های مختلف

-    شرایط ‌ی یی در استان آلبرتا

افرادی که جهت یکی از شهرهای استان آلبرتا را برای مدت زمانی بیش از ۶ ماه انتخاب کرده‌اند از طریق طرح ‌ی درمانی آلبرتا یا AHCIP واجد شرایط ‌ی استانی خواهند شد. این تنها خدمات پزشکی را تحت پوشش قرار می‌دهد و شامل هزینه‌های دندانپزشکی و دارو نخواهد شد. متقاضیان در صورتی که به عنوان ی بین المللی واجد شرایط دریافت این نباشند می‌توانند از طریق شرکت‌های خصوصی برای دریافت آن اقدام کنند.  

-    شرایط ‌ی یی در استان بریتیش کلمبیا

متقاضیان با طول مدت زمان بیش از شش ماه در این استان واجد شرایط لازم برای دریافت طرح خدمات درمانی بریتیش کلمبیا MSP خواهند بود و می‌توانند به محض ورود جهت دریافت آن اقدام کنند. بررسی اپلیکیشن‌ها برای این عموماً سه ماه به طول می‌انجامد که در این مدت imed ‌ی خدمات درمانی شما را تحت پوشش قرار می‌دهد. برخی موسسات آموزشی در این استان یان را ملزم به اقدام جهت دریافت ‌ی یی می‌کنند.

-   شرایط ‌ی خدمات درمانی استان مانیتوبا

متقاضیان در این استان تحت پوشش طرح سلامت یان بین المللی مانیتوبا قرار می‌گیرند. این طرح افراد غیریی را برای خدمات درمانی بسیار پرهزینه نظیر بستری شدن در بیمارستان، ویزیت پزشک، عکسبرداری و ... مورد حمایت قرار می‌دهد.

-    شرایط ‌ی یی در نیوبرانزویک

در یک دوره‌ی تمام وقت حداقل به مدت یک سال ی در این استان از شروط دریافت ‌ی درمانی در این استان می‌باشد. این تنها خدمات پایه را تحت پوشش قرار می‌دهد، بنابراین متقاضیانی که این استان را جهت انتخاب کرده‌اند لازم است از طریق شرکت‌های خصوصی یا دانشگاه محل برای تکمیلی اقدام کنند.

-    شرایط ‌ی یی استان نیو فاندلند و لابرادور

تمام یان بین المللی در این استان در طرح ‌ی درمانی خارجی‌ها ثبت نام می‌کنند. در واقع تمامی یان بین المللی که در یک دوره تمام وقت به مدت ۱۲ ماه ثبت نام کرده‌اند از شرایط خدمات درمانی استانی MPC برخوردار خواهند بود و یانی که فاقد این شرایط هستند می‌توانند از طریق شرکت‌های خصوصی برای این منظور اقدام کنند. از آنجایی که این طرح تنها شامل خدمات پایه می‌باشد لازم است جهت ‌ی تکمیلی نیز اقدامات لازم را به عمل آورد.

-    شرایط ‌ی خدمات درمانی قلمروی شمال غرب

یان متقاضی در این منطقه که از دوره‌ی بیش از ۱۲ ماه برخوردارند می‌توانند برای دریافت خدمات درمانی این استان NWTHC اقدام کنند. این تنها خدمات پایه را برای افراد مقیم در این استان تحت پوشش قرار می‌دهد، بنابراین مد نظر قرار دادن ‌ی تکمیلی الزامی به نظر می‌رسد.

-    شرایط ‌ی درمانی استان نواسکوشیا

یان بین المللی در این استان از امکان دریافت استانی برخوردار نخواهند بود. برخی موسسات آموزشی این استان به ارائه‌ی طرح‌های خدمات درمانی می‌پردازند و برخی دیگر نیز تهیه‌ی ‌ی یی را به واگذار کرده‌اند. این استان در عین حالی که به یان بین المللی ‌ی استانی ارائه نمی‌دهد اما برای تمام افرادی که به صورت قانونی بیش از ۱۲ ماه در این استان ساکن بوده‌اند ارائه می‌شود، این بدین معناست که پس از یک سال در این  استان یان بین المللی نیز می‌توانند برای دریافت این MSI اقدام کنند.

-    شرایط ‌ی یی در استان انتاریو

یان بین المللی در این استان واجد شرایط دریافت طرح ‌ی سلامت انتاریو OHIP که ‌ی استانی انتاریو نامیده می‌شود خواهند بود. بنابراین موسسات آموزشی در این استان طرح‌های خدمات درمانی مناسبی را در اختیار یان بین المللی قرار داده است. دانشگاه‌های دولتی در این استان عموماً طرح ‌ی درمانی دانشگاهی UHIP را ارائه می‌دهند، این در حالی است که کالج‌ها و موسسات خصوصی به ارائه‌ی طرح‌های دیگری می‌پردازند، این طرح‌ها رایگان نخواهند بود و هزینه‌ی آن‌ها به هزینه‌های دانشگاه افزوده می‌شود.

-    شرایط ‌ی خدمات درمانی جزیره‌ی پرنس ادوارد

یان بین المللی با مدت اقامت بیش از ۶ ماه در این جزیره از شرایط دریافت ‌ی درمانی عمومی این منطقه برخوردار خواهند شد. هر چند از آنجایی که پروسه‌ی اخذ این ۳ ماهه می‌باشد لازم است برای شروع دوره‌ی ی از موسسه آموزشی یا شرکت‌های خصوصی جهت دریافت اقدامات لازم را به عمل آورد.

-    شرایط ‌ی یی استان کبک

طبق یک توافق‌نامه دوجانبه بین این استان با برخی کشورها یان بین المللی آن کشورها می‌توانند در این استان تحت پوشش ‌ی پایه رایگان قرار بگیرند. یان بین المللی که عضو کشورهای مذکور نیستند نیز برای طرح خدمات درمانی که موسسه آموزشی آن‌ها ارائه می‌دهد ثبت نام خواهند شد.

-    شرایط ‌ی خدمات درمانی استان ساسکاچوان

یان بین المللی که حداقل برای مدت ۶ ماه در این استان به می‌پردازند از امکان برخورداری از خدمات رایگان ‌ی درمانی برخوردار خواهند بود. برخی موسسات آموزشی این استان یان بین المللی را در این طرح ثبت نام می‌کنند.
‌های خدمات درمانی خواه از طریق موسسات آموزشی تهیه شوند یا از طریق شرکت‌های خصوصی، تنها هزینه‌های درمانی در داخل همان استان را تحت پوشش قرار می‌دهند، بنابراین در صورت سفر به استان دیگر مشورت با ‌گذار و اطمینان از پوشش خدمات درمانی متقاضی اهمیت بسیاری خواهد داشت، چنانچه ‌ی اولیه فرد متقاضی هزینه‌های درمانی خارج از استان را پوشش نمی‌دهد می‌توان با خریداری هزینه‌های درمانی احتمالی سفر را پوشش داد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس● نحوه‌ی ارسال ایمیل به اساتید خارجی جهت اپلای دانشگاه● تقویت مهارت reading در آزمون آیلتس● تقویت مهارت Listening در آزمون IELTS● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟جدیدترین مطالب● برترین کشورها و دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی عمران کدامند؟● تحصیل در دوره‌های A- level و foundation در کشور انگلستان● مزایای گذراندن دوره‌ی فاندیشن در استرالیا چیست؟● بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی فیزیک کدامند؟● تحصیل در رشته‌ی مهندسی کشاورزی در خارج از کشور● چگونه انعطاف ‌پذیری در زندگی سبب موفقیت می‌شود؟● معرفی دانشگاه‌های برتر مهندسی برق در خارج از کشور● ارزان‌ترین شهرهای استرالیا برای زندگی دانشجویی کدامند؟● ۹ نفر از موفق‌ترین زنان ایرانی در عرصه‌ی علم و فناوری● شیوه‌های صحیح برخورد با انتقاد چیست؟● شرایط تحصیل در کشور نیوزیلند بدون مدرک زبان● عزت نفس چیست و چه راهکارهایی برای افزایش آن وجود دارد؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی خلبانی در خارج از کشور چگونه است؟● دانشگاه‌های برتر رشته‌ی مهندسی شیمی در خارج از کشور● کاریزما چیست و چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی ‌هوشبری در کانادا چگونه است؟● بهترین دانشگاه‌های کانادا در رنکینگ جهانی ۲۰۲۱● بهترین دانشگاه‌های استرالیا در رنکینگ جهانی ۲۰۲۱● برترین دانشگاه‌های دنیا برای تحصیل در رشته‌ی رباتیک کدامند؟● شرایط اپلای برای مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور چگونه است؟