افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا

در میان کلیه‌ی بانک‌های فعال در این کشور ۵ بانک معروف وجود دارد که بخش بزرگی از مبادلات اقتصادی کشور از طریق آنان صورت می‌پذیرد. این ۵ بانک معروف به Big Five در فهرست ۵۰ بانک ایمن و مطمئن دنیا جای دارند
در میان کلیه‌ی بانک‌های فعال در این کشور ۵ بانک معروف وجود دارد که بخش بزرگی از مبادلات اقتصادی کشور از طریق آنان صورت می‌پذیرد. این ۵ بانک معروف به Big Five در فهرست ۵۰ بانک ایمن و مطمئن دنیا جای دارند
مجله موفقیت ایلیاد - از مهم‌ترین موارد، پیش از ورود به دانشگاه برای متقاضیان در کشور افتتاح حساب ی برای دانشجویان می‌باشد. ‌های بسیاری در این کشور گزینه‌های بسیار خوبی برای این منظور به شمار می‌روند که حتی می‌توانند مراجعین خود را در زمینه‌ی مدیریت مالی و بودجه نیز راهنمایی نمایند. این مقاله به بررسی پروسه‌ی افتتاح حساب برای دانشجویان در ‌های این کشور پرداخته است، با ما همراه باشید.
‌های متعددی در کشور وجود دارد که هر یک به گونه‌ای به ارائه خدمات می‌پردازد، بهترین شیوه برای محدود کردن این تعداد و انتخاب بهترین گزینه بررسی مواردی است که این ‌ها برای دانشجویان در نظر گرفته‌اند. بسیاری از حساب‌های ی در این کشور از ‌های ماهانه برای دانشجویان صرف نظر می‌کنند و مزایایی نظیر رده‌بندی یا تخفیفاتی خاص برای حساب‌های پس انداز ارائه می‌دهند.
نکته‌ی قابل توجه دیگر اینکه در این کشور هر بار از دستگاه خودپرداز ی غیر از خود استفاده نمایید ملزم به پرداخت ‌ی تراکنش خواهید بود. بنابراین با انتخاب ی که دستگاه‌های خودپرداز آن در محوطه دانشگاه و محل اقامت شما وجود دارد مانع از پرداخت ‌های اضافی خواهید شد.
مزایای ارائه شده توسط هر نکته‌ی قابل توجه دیگری است. ‌ها عموماً یک پیشنهاد یا پاداش جهت افتتاح حساب در آن‌ جا برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند، اینکه کدام یک از این پیشنهادات برای شما مفیدتر و جذاب‌تر است انتخابی است که بر اساس شرایط‌تان صورت می‌گیرد. تخفیفات خاصی نیز برای افتتاح حساب ی برای دانشجویان در برخی ‌ها ارائه می‌شود که بررسی اینکه آیا شما به عنوان یک دانشجو واجد شرایط استفاده از این مزایا هستید یا خیر نکته‌ی قابل توجه دیگری در انتخاب نوع برای افتتاح حساب می‌باشد. بررسی تمایل به استفاده از یک کارت اعتباری یا حساب پس انداز نیز از دیگر مواردی است که تعداد ‌های مدنظر را محدود می‌نماید.

-    انتخاب حساب

دو نوع حساب ی مختلف در کشور وجود دارد:
ـ حساب جاری
ـ حساب پس انداز

حساب جاری:

این حساب به شما این امکان را می‌دهد که برای هر چند بار که بخواهید پول واریز و برداشت نمایید. پس از افتتاح یک حساب جاری معمولاً یک دفترچه حساب و کارت اعتباری دریافت خواهید کرد. بسیاری از دانشجویان بین المللی برای پرداخت ‌های زندگی و ملزم به افتتاح یک حساب جاری ی در این کشور می‌باشند.
انواع حساب جاری در شامل:
ـ Basic
ـ No-fee  
ـ Interest- Earning
ـCash Back
ـStudent
ـ Youth
هر یک از این حساب‌ها شرایط و ویژگی‌های خاص خود را دارا می‌باشند. حساب student به دانشجویان اختصاص می‌یابد و دارای محدودیت سنی می‌باشد. این حساب ‌های ی را شامل نمی‌شود و تسهیلات مختلفی را به دانشجو ارائه می‌دهد.

حساب پس انداز:

این حساب برای پس انداز پول برای دوره‌ای طولانی مدت در نظر گرفته می‌شود. در صورتی که دانشجویان تمایل به پس انداز وجه برای شرایط اضطراری و خاص داشته باشند می‌توانند از این نوع حساب استفاده کنند. با این حساب دانشجویان می‌توانند پول خود را بهتر مدیریت و به صورت ماهانه برداشت نمایند. Basic، High Yield، Money Market و Online انواع مختلف حساب‌های پس انداز در ‌های کشور می‌باشند.

-    نحوه‌ی افتتاح یک حساب ی

امکان افتتاح حساب برای دانشجویان در این کشور به صورت آنلاین و تلفنی وجود دارد اما به دانشجویان بین المللی توصیه می‌شود جهت انجام این کار شخصاً و به صورت حضوری به مربوطه مراجعه نموده تا از عدم ایجاد مشکل در این فرایند مطمئن شوند.
برای افتتاح حساب ی به دو نسخه از موارد نیز نیازمند خواهید بود:
ـ گذرنامه
ـ نامه‌ی
ـ مجوز
ـ مجوز موقت
ـ گواهینامه‌ی رانندگی یی یا ایالت متحده‌ی آمریکا
ـ کارت شناسایی دولت
ـ چک‌های مسافرتی
هر چند ممکن است این الزامات اندکی میان ‌های مختلف متفاوت باشد بنابراین مطمئن شوید پیش از مراجعه به موارد مورد نیاز را با خود به همراه داشته باشید.
همانگونه که عنوان شد در ‌های متعددی وجود دارد که هر یک به گونه‌ای به ارائه ی خدمات می‌پردازد، بنابراین برای افتتاح حساب تحقیق درباره‌ی مزایای هر یک از آنان ارزش صرف اندکی زمان را خواهد داشت. در میان کلیه‌ی ‌های فعال در این کشور ۵ معروف وجود دارد که بخش بزرگی از مبادلات اقتصادی کشور از طریق آنان صورت می‌پذیرد. این ۵ معروف به Big Five در فهرست ۵۰ ایمن و مطمئن دنیا جای دارند ( گفتنی است جز این پنج مورد National Bank را نیز باید به لیست ‌های فعال این کشور افزود ).

ـ رویال

بزرگترین و دهمین امن دنیاست که سرویس‌های خود را با بیش از ۲۰۰ زبان ارائه می ‌دهد. از بهترین خدمات آنلاین برخوردار است و پکیج ویژه‌ی تازه واردینی که اقامت دائم دارند یک سال حساب رایگان می‌باشد. پکیج دانشجویی آن شامل دریافت ۶۰ دلار هنگام افتتاح حساب، ۲۵ دلار اعتبار ماهانه رایگان، ارائه‌ی تخفیف برای کارت‌های اعتباری طرح رویال و عدم نیاز به حداقل موجودی برای افتتاح حساب می‌باشد.

ـ تی دی

دومین بزرگ و پانزدهین امن دنیاست و پکیج دانشجویی آن شامل افتتاح حساب رایگان در طول مدت زمان ، دریافت کارت اعتباری رایگان، ۲۵ تراکنش در ماه و امکان استفاده  از همراه و خدمات اینترنتی می‌باشد.

ـ اسکوشیا

سومین بزرگ ست که بیش از ۴۰۰۰ دستگاه خودپرداز در کل کشور دارد. پکیج دانشجویی آن شامل افتتاح حساب رایگان، تراکنش‌های نامحدود، امکان استفاده از جوایز و پاداش‌های گوناگون و خدمات همراه و داری اینترنتی می‌باشد.

ـ مونترال

قدیمی‌ترین و نخستین ی است که در این کشور فعالیت خود را آغاز نمود. پکیج دانشجویی آن شامل یک حساب ی با تراکنش‌های نامحدود، دریافت کارت اعتباری (مسترکارت)، و مهمتر از همه دریافت کارت دانشجویی و استفاده از تخفیف خرید می‌باشد.

ـ امپریال تجارت

پنجمین بزرگ ست و پکیج دانشجویی آن تقریباً مشابه پکیج تازه واردین می‌باشد. شامل حساب جاری روزانه بدون ماهانه و تراکنش‌های نامحدود به مدت یک سال، دریافت ۶۰ دلار هنگام افتتاح حساب، تراکنش نامحدود، برخوردار از هزاران شعبه و دستگاه خود پرداز، ارائه‌ی پاداش فارغ الی، حساب ی ویژه‌ی دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی

ـ ملی

ارائه‌ی تخفیف با توجه به رشته‌ی ی، کارت‌های اعتباری و خط اعتباری شخصی
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● فرهنگ کار در کشور استرالیا● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● خودتنظیمی چیست و چه مزیتی دارد؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس● نحوه‌ی ارسال ایمیل به اساتید خارجی جهت اپلای دانشگاه● تقویت مهارت reading در آزمون آیلتس● تقویت مهارت Listening در آزمون IELTS● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● استادی پلن چیست؟جدیدترین مطالب● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کانادا● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● پذیرش مشروط از دانشگاه‌های خارج از کشور