تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا

کار داوطلبانه به این معنی است که دانشجو وقت خود را به صورت دلخواه در اختیار سازمان یا اشخاصی قرار می‌دهد که نیاز به این وقت دارند. در اختیار قرار دادن وقت می‌تواند به صورت کمک به خیریه‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد غیرانتفاعی و یا حتی موسسه‌ی محل تحصیل باشد.
کار داوطلبانه به این معنی است که دانشجو وقت خود را به صورت دلخواه در اختیار سازمان یا اشخاصی قرار می‌دهد که نیاز به این وقت دارند. در اختیار قرار دادن وقت می‌تواند به صورت کمک به خیریه‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد غیرانتفاعی و یا حتی موسسه‌ی محل تحصیل باشد.
مجله موفقیت ایلیاد -

کار داوطلبانه چیست؟

در دانشجویان خارجی که کارهای داوطلبانه انجام می‌دهند، از مزایای اجتماعی زیادی بهره می‌برند. کار داوطلبانه به این معنی است که دانشجو وقت خود را به صورت دلخواه در اختیار سازمان یا اشخاصی قرار می‌دهد که نیاز به این وقت دارند. در اختیار قرار دادن وقت می‌تواند به صورت کمک به خیریه‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد غیرانتفاعی و یا حتی موسسه‌ی محل تحصیل باشد.
کار داوطلبانه مزایای زیر را دارند:
-    باعث می‌شوند تجربه‌ی کاری دانشجو بیشتر شود.
-    به بهبود سلامت روان و تندستی دانشجو کمک می‌کند.
-    ‌ها و دانش دانشجو را در موضوعات خاص افزایش می‌دهد.
-    ارتباطات اجتماعی و ‌های مرتبط با آن‌را در فرد گسترش می‌دهد.
-    باعث آشنایی با دوستان جدید می‌شود.
به طور کل، انجام فعالیت‌های داوطلبانه حین تحصیل مزایای زیادی دارد که ارتباط با دیگران، کسب آموزش‌های مورد نیاز و تجربه‌ی کاری، یافتن هدف زندگی و سلامت فیزیکی و روانی از مهم‌ترین‌های آن‌ها است.

فرصت‌ شرکت در فعالیت‌های داوطلبانه

خیریه‌ها و سازمان‌های غیردولتی زیادی وجود دارند که پیشنهاد انجام کارهای داوطلبانه را به همه‌ی علاقمندان ارائه می‌کنند.
موسسات آموزشی نیز معمولاً کارهای داوطلبانه‌ی خاصی را برای دانشجویان علاقمند در نظر می‌گیرند تا به این ترتیب دانشجویان تجربه‌ی کاری مورد نیاز خود را داشته باشند. شهرها و ایالت‌های مختلف نیز برنامه‌های خاصی در این زمینه تدارک می‌بینند تا دانشجویان با حضور در آن‌ها برای آینده‌ی کسب‌وکار خود تصمیم‌گیری کنند.

آیا امکان انجام فعالیت‌های داوطلبانه در منزل نیز وجود دارد؟

علاوه بر مزایای متعددی که برای کارهای داوطلبانه پیشتر گفته شد، انجام این نوع فعالیت‌ها باعث آزاد شدن مواد شیمیایی مانند اکسی توسین در مغز می‌شود که احساسات خوب را در پی دارند. راه‌های زیادی وجود دارد که طی آن می‌توانید با آرامش در منزل خود بمانید و فعالیت‌های داوطلبانه انجام دهید.
در وبسایت‌هایی مانند SEEK Volunteer و Volunteering Australia/GoVolunteer و Vollie  کارهای داوطلبانه‌ی زیادی از طرف سازمان‌ها و اشخاص متفاوت به صورت آنلاین ارائه شده است که می‌توانید به آنجا سر بزنید و فعالیت مورد علاقه‌ی خود را پیدا کنید.

تجربه‌ی کار در صنعت و کارآموزی مجازی

دانشجویان در می‌توانند به طور مستقیم با کارفرمایان ارتباط برقرار کنند تا چشم‌انداز کاری آینده‌ی خود را بهتر ترسیم کرده و فرصت‌های صنعتی موجود در بازار کار را بهتر بشناسند.
دولت فدرال و دولت‌های ایالتی در دارای برنامه‌های مجازی دو هفته‌ای تجربه‌ی صنعتی برای دانشجویان هستند. در این برنامه دانشجویانی از سراسر کشور حضور پیدا می‌کنند و کار در صنعت را تجربه می‌کنند.
برنامه‌های کارآموزی مجازی از سال ۲۰۲۱ در عمومیت یافته است. در این برنامه‌ها، دانشجویان این فرصت را خواهند داشت تا ‌های خود را افزایش داده و ارتباطات بیشتری با دیگران برقرار کنند. بهترین بخش ماجرا این است که از همه جای دنیا امکان حضور در این برنامه‌ها وجود دارد.
در برنامه‌های آموزشی مجازی، دانشجو کار را آموزش می‌بیند و به وی فرصت داده می‌شود تا تمرین داده شده را به صورت آنلاین ارسال کند. کارفرمایان نیز برآورد خود از کار دانشجویان را به‌صورت آنلاین اعلام می‌کنند.
در برخی از دوره‌های کارآموزی مجازی، تمرکز بر روی ساختن است؛ در صورتی که در برخی دیگر از کارآموزی‌های مجازی، تقویت ‌های موجود هدف اصلی است.
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● فرهنگ کار در کشور استرالیا● خودتنظیمی چیست و چه مزیتی دارد؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس● نحوه‌ی ارسال ایمیل به اساتید خارجی جهت اپلای دانشگاه● تقویت مهارت reading در آزمون آیلتس● تقویت مهارت Listening در آزمون IELTS● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● استادی پلن چیست؟جدیدترین مطالب● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کانادا● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● پذیرش مشروط از دانشگاه‌های خارج از کشور