آزمون زبان PTE چیست؟

روش نمره‌دهی در آزمون پیرسون به دلیل بهره‌مندی از یک نرم افزار هوشمند و عدم دخالت انسان در مقایسه با آیلتس به مراتب بهتر است. افرادی که در هر دو آزمون شرکت کرده‌اند تفاوت‌های معناداری بین نمرات دریافتی از این دو آزمون مشاهده کرده‌اند.
روش نمره‌دهی در آزمون پیرسون به دلیل بهره‌مندی از یک نرم افزار هوشمند و عدم دخالت انسان در مقایسه با آیلتس به مراتب بهتر است. افرادی که در هر دو آزمون شرکت کرده‌اند تفاوت‌های معناداری بین نمرات دریافتی از این دو آزمون مشاهده کرده‌اند.
مجله موفقیت ایلیاد - PTE مخفف واژه‌ی pearson test of English ی برخواسته از موسسه‌ی pearson انگلستان می‌باشد که تصحیح آن توسط هوش مصنوعی و بدون دخالت انسان صورت می‌گیرد. این در کنار ‌های معروفی نظیر آیلتس و تافل جهت ارزیابی سطح انگلیسی افرادی که اصلی آنان انگلیسی نیست طراحی شده است. ی آکادمیک مبتنی بر کامپیوتر است که در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا، کانادا، ، نیوزیلند و انگلستان مورد تأیید است. امروزه برای مهاجرت به PTE یک ایده‌ال جایگزین برای آیلتس به شمار می‌رود و برخلاف آیلتس مدت زمان اعتبار مدرک PTE نامحدود است و منقضی نمی‌شود. در این نیز مانند سایر ‌ها هر ۴ مهارت اصلی مورد سنجش قرار می‌گیرد. ارزیابی هر چهار مهارت در این در یک روز انجام می‌شود و مدت زمان برگزاری این نیز در حدود ۳ ساعت است. روش نمره‌دهی در به دلیل بهره‌مندی از یک نرم افزار هوشمند و عدم دخالت انسان در مقایسه با آیلتس به مراتب بهتر است. افرادی که در هر دو شرکت کرده‌اند تفاوت‌های معناداری بین نمرات دریافتی از این دو مشاهده کرده‌اند.

PTE به سه شکل مختلف برگزار می‌شود:

general  جهت مهاجرت غیر‌ی
Academic برای مهاجرت ی
young learners برای ارزیابی سطح کودکان ۷ تا ۱۲ سال
یکی از مزایای PTE در مقایسه با سایر ‌ها از جمله آیلتس این است که نتیجه‌ی خیلی زود به دست‌تان می‌رسد. برخلاف آیلتس که نتیجه‌ی نهایی حدوداً بعد از دو هفته به دست متقضی می‌رسد نتیجه‌ی PTE ظرف مدت ۵ روز کاری به دست متقاضی می‌رسد. هزینه‌ی این در کشورهای مختلف متفاوت و از ۱۵۰ تا ۲۲۰ دلار متغیر است. نکته‌ی قابل توجه اینکه تمام کشورها و دانشگاه‌های دنیا این مدرک را قبول ندارند اما اداره مهاجرت از حدود ۴ سال پیش اعلام کرد به جای آیلتس این را هم قبول می‌کند.  این به مراتب ساده‌تر از آیلتس و تافل است. اما برای مهاجرت به کانادا شرکت در این گزینه‌ی مناسبی محسوب نمی‌شود و چون تنها مدرک مورد تأیید این کشور نمره‌ی آیلتس است.

اعتبار بین‌المللی PTE

  PTE در تمام دانشگاه‌های ، ایرلند و نیوزیلند، تمام موسسات تکنولوژی و پلی تکنیک نیوزیلند، تمام دوره‌های TAFEو موسسات تکنولوژی و پلی تکنیک در و نیوزیلند، موسسات معتبر دنیا همچون دانشگاه استنفورد، دانشگاه هاروارد و کالج امپریال لندن دارای اعتبار است. همینطور میزان پذیرش این در کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا، انگلستان، سنگاپور و اروپا رو به افزایش است. متاسفانه در حال حاضر این در ایران برگزار نمی‌شود و اکثر داوطلبان برای شرکت در PTE به کشور ترکیه یا سایر کشورهای همسایه سفر می‌کنند. بنابراین اگر در ایران موسسه یا سازمانی چنین ادعایی داشت مطمئن باشید و مدرکی که ارائه می‌دهد فاقد اعتبار است و ارزشی ندارد. جهت ثبت نام در PTE باید در وبسایت این حساب کاربری ایجاد کنید و با ورود به حساب کاربری خود تاریخ و مرکز مورد نظرتان را ثبت کنید. نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد باید دقیقاً مطابق گذرنامه‌تان باشد.
 
در پرکردن این قسمت خیلی دقت کنید چون وقتی یکبار وارد سیستم شدید دیگر امکان ویرایش یا تغییر اطلاعات را ندارید. در یک مرکز امن و مورد تأیید pearson برگزار می‌شود. بعد از ورود به این مرکز کارت شناسایی خود را به متصدی نشان می‌دهید و در اتاق کامپیوتر امن که برای شما در نظر گرفته شده می‌نشینید. متصدیان شما را راهنمایی می‌کنند تا با فرایند آشنا شوید و مطمئن شوید همه چیز را به خوبی متوجه شده‌اید و مشکلی ندارید. آن‌ها نسخه‌ای از کارت شناسایی شما را می‌خواهند، از شما عکس پرسنلی می‌گیرند و امضای دیجیتالی شما را ثبت می‌کنند. کف دستتان اسکن می‌شود و صندوق اماناتی جهت قرار دادن وسایل‌تان در اختیار شما قرار می‌گیرد. وقتی همه چیز برای آماده بود شما به اتاق مربوطه هدایت می‌شوید.

نمره و سیستم ارزیابی PTE

PTE براساس مقیاس جهانی انگلیسی global scale if English نمره‌دهی می‌شود. در این سیستم نمره‌دهی که درجه‌بندی دارد مهارت‌های شما به صورت کلی ارزیابی می‌شود و برای هر قسمت با توجه به پاسخ‌های درست یا غلط نمره‌ای در نظر گرفته می‌شود و میانگین آن‌ها نمره‌ی نهایی شما خواهد بود. هر کدام از قسمت‌های شامل reading، speaking، writing، listening  از ۱۰ تا ۹۰ نمر‌دهی می‌شوند و در نهایت میانگین هر چهار مهارت نمره‌ی نهایی شما را تشکیل می‌دهد. سیستم نمره‌دهی این ماشینی و خودکار انجام می‌شود. از مزایای شرکت در PTE سن داوطلب است. متقاضی برای شرکت در ‌های آیلتس و تافل باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد. اما در PTE داشتن حداقل ۱۶ سال سن کافیست. البته ارائه‌ی رضایت نامه والدین جهت شرکت در این الزامیست.
 
از دیگر مزایای PTE نسبت به ‌های تافل و آیلتس قابلیت رزرو آن است. به گونه‌ای که می‌توانید به شکل آنلاین آن‌ را رزرو کنید. حتی شما می‌توانید قبل از شرکت در اصلی در تمرینی نیز شرکت کنید تا میزان آمادگی خود را بسنجید. همچنین متقاضی این امکان را دارد که به کرات در شرکت کند. اگر در بار اول نتوانید نمر‌ه‌ی مورد نظر خود را کسب کنید می‌توانید بارها در این شرکت کنید. بهترین نمره‌ای که در این به دست می‌آورید برای مهاجرت در نظر گرفته می‌شود. 
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟جدیدترین مطالب● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● دوره‌های آموزش زبان در کانادا● اپلای رشته‌ی ژنتیک در خارج از کشور● برترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌ی بیوشیمی کدامند؟● شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند● شرایط تحصیل در رشته‌ی پزشکی در کشور مالزی چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های کشور کانادا برای تحصیل در رشته‌ی ریاضیات کدامند؟● ارزان‌ترین و بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل● معرفی ده بورسیه‌ی برتر استرالیا برای تحصیل در مقطع دکترا● اپلیکیشن فی چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی فیزیوتراپی در کانادا چگونه است؟● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در مالزی چگونه است؟● نه دانشگاه برتر کشور استرلیا که نیازی به مدرک زبان آیلتس ندارند کدامند؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی دامپزشکی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● ده مزیت و برتری تحصیل در کشور مالزی● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور انگلستان چگونه است؟● شرایط کار حین تحصیل در خارج از کشور چگونه است؟● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌های مهندسی در کشور نیوزیلند چگونه است؟