آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان

پزشکانی که قصد مهاجرت به کشورهایی نظیر استرالیا، نیوزیلند و انگلستان دارند در آزمون تخصصی OET شرکت می‌کنند. این آزمون که توسط مرکز آزمون‌های بین‌المللی دانشگاه کمبریج طراحی شده است توانایی زبانی کارکنان مشاغل حوزه‌ی درمان و علوم پزشکی را در زمینه‌ی تخصصی آن‌ها مورد سنجش قرار می‌دهد تا افراد دارای صلاحیت را در اختیار مراکز درمانی انگلیسی زبان قرار دهد.
پزشکانی که قصد مهاجرت به کشورهایی نظیر استرالیا، نیوزیلند و انگلستان دارند در آزمون تخصصی OET شرکت می‌کنند. این آزمون که توسط مرکز آزمون‌های بین‌المللی دانشگاه کمبریج طراحی شده است توانایی زبانی کارکنان مشاغل حوزه‌ی درمان و علوم پزشکی را در زمینه‌ی تخصصی آن‌ها مورد سنجش قرار می‌دهد تا افراد دارای صلاحیت را در اختیار مراکز درمانی انگلیسی زبان قرار دهد.
مجله موفقیت ایلیاد - از مشاغل بسیار مهمی که سالانه بسیاری از طریق آن به کشورهایی نظیر استرالیا، انگلستان و .. می‌کنند پزشکان هستند و در این میان یکی از دغدغه‌های اصلی افراد مهاجر کشور مقصد است. مهاجران ایرانی عموماً کشورهای انگلیسی را را ترجیح می‌دهند به این دلیل که تا حدودی با این آشنایی دارند اما برای و ادامه یا اشتغال علاوه بر دانش لازم و کافی در زمینه‌ی انگلیسی ارائه‌ی مدرک به جهت اثبات توانایی خود در این زمینه نیز نیاز است. ‌هایی نظیر آیلتس، تافل و یا دیگر ‌های برای این منظور در نظر گرفته شده است. بسیاری از افراد که به قصد ادامه‌ی به استرالیا می‌کنند در PTE که از سطح پایین‌تری برخوردار است شرکت می‌کنند اما در این میان پزشکانی که قصد به کشورهایی نظیر استرالیا، نیوزیلند و انگلستان دارند در تخصصی OET شرکت می‌کنند. این که توسط مرکز ‌های بین‌المللی دانشگاه کمبریج طراحی شده است توانایی ی کارکنان مشاغل حوزه‌ی درمان و علوم را در زمینه‌ی تخصصی آن‌ها مورد سنجش قرار می‌دهد تا افراد دارای صلاحیت را در اختیار مراکز درمانی انگلیسی قرار دهد.

OET (occupational English test) همانند بسیاری از ‌های بین‌المللی انگلیسی همچون آیلتس و تافل هر چهار مهارت اصلی متقاضیان شامل مهارت شنیداری listening، مهارت درک مطلب reading، مهارت نوشتاری writing و مهارت گفتاری speaking را می‌سنجد که البته بر پایه و اساس مباحث و درمانی می‌باشد. مدرک کسب شده از این به مدت دو سال معتبر است و نحوه‌ی نمره‌دهی این در هر یک از مهارت‌های چهارگانه در پنج سطح A، B، C،D،E  می‌باشد. اکثر مراکز مهم در سراسر دنیا حداقل سطح B که معادل ۳۵۰  امتیاز است را قبول دارند. لازم به ذکر است که نمره‌ی ذکر شده می‌بایست منحصراً در هر یک از مهارت‌های چهارگانه از طرف داوطلب کسب شود.

همان‌گونه که بیان شد OET مناسب متقاضیان گرایش‌های است. پزشکان و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی در این ۱۲ گرایش می‌توانند در این شرکت کنند.
ـ medicine
ـ دندان dentistry
ـ پا podiatry
ـ کار‌درمانی occupational therapy
ـ رژیم‌ درمانی dietetics
ـ بینایی سنجی optometry
ـ رادیوگرافی radiography
ـ داروسازی pharmacy
ـ گفتاردرمانی  speech pathology
ـ پرستاری nursing
ـ فیزیوتراپی physiotherapy
ـ دام veterinary science
نکته‌ی قابل توجه جهت شرکت در OET این است که باید به این نکته توجه داشت که مثلاً هر کشوری این را جهت نمی‌پذیرد، بنابراین این برای هر کسی و هر مقصدی مناسب نیست. ضمن اینکه ایرانیانی که قصد به استرالیا را دارند باید توجه کنند که OET در ایران برگزار نمی‌شود و برای شرکت در این باید به کشورهایی نظیر امارات، ترکیه و عمان سفرکنند. کشورهایی نظیر انگلیس، استرالیا، ایرلند، نیوزیلند، امارات متحده عربی و سنگاپور OET را برای و اشتغال در زمینه‌ی علوم و بهداشت و درمان را می‌پذیرند.

-    مزایای OET  بر دیگر ‌های بین‌المللی انگلیسی

این مختص گروه‌های طراحی شده است و به دلیل اشراف فارغ‌الان به تخصصی خود شرکت در این کار چندان سختی به نظر نمی‌رسد.
این مورد تأیید اداره‌ی استرالیا و نیوزیلند برای گرفتن هرگونه ویزا می‌باشد.
این به افزایش مهارت ی متقاضیان در زمینه‌های جهت مواجهه با بیماران و موارد مربوط با امور درمانی کمک خواهد کرد.
آمادگی جهت شرکت در این برای فارغ‌الان رشته‌های نسبت به سایر ‌های مشابه نظیر آیلتس و تافل آسان‌تر است.
این به متقاضی برای بهبود مهارت‌های ی برای موفقیت در شغلشان کمک می‌کند. به این صورت که در این از سناریو‌های مربوط در حیطه‌ی درمانی استفاده می‌شود که به آشنایی هر چه بیشتر شما با محتوای آِزمون کمک می‌کند.
این به طور گسترده در دنیا به عنوان مدرک مهارت انگلیسی برای رجیستر شدن، و کار در بخش و درمانی و همچنین برای اخذ ویزا در برخی کشورها شناخته شده است.

-    ساختار OET برای پزشکان

همانگونه که بیان شد OET نیز مانند دیگر ‌های به بررسی و سنجش چهار مهارت speaking، writing، reading و listening می‌پردازد که هر بخش شرایط خاص خود را دارد و طول مدت زمان ۱۶۵ دقیقه است.

Listening در OET

بخش شنیداری OET به دو بخش A و B تقسیم می شود. در قسمت A متقاضی به مکالمه ای بین یک بیمار و پزشک گوش می دهد و در مورد این گفتگو یادداشت بر‌می‌دارد و برای قسمت B متقاضی به یک سخنرانی یا مونولوگ گوش می‌دهد و سپس به سوالات درباره‌ی محتوای سخنرانی در قالب پاسخ‌های کوتاه یا چند گزینه‌ای پاسخ می‌دهد. در این مهارت از لهجه‌های مختلفی نظیر استرالیایی، ایرلندی و.. استفاده می‌شود تا جنبه‌ی جهانی محیط کار حس شود.

Reading در OET

بخش reading در OET نیز به دو بخش A و B تقسیم می‌شود. بخش A ۱۵ دقیقه به طول می‌انجامد که متقاضی در این مدت باید تعدادی متن کوتاه را بخواند سپس به شما یک پاراگراف داده می‌شود که خلاصه متن است و کلماتی از آن حذف شده است و شما باید با استفاده از دانش خود جاهای خالی را پر کنید. برای بخش B ۴۵ دقیقه زمان در نظر گرفته شده است که متقاضی باید تعدادی متن در زمینه‌های و مسائل مربوط به مراقبت‌های بهداشتی مطالعه کند و به چندین سوال چندگزینه‌ای در ارتباط با متن پاسخ دهد.

Writing در OET

بخش نوشتاری OET در واقع شبیه سازی یک برخورد حرفه‌ای است که متقاضی ۴۵ دقیقه زمان دارد که یک نامه ارجاع، برگه‌ی ترخیص یا انتقال بیمار و یا مشاوره و راهنمایی برای یک بیمار را براساس نکات درمانی بنویسد.

Speaking  در OET

این بخش از با یک مصاحبه‌کننده انجام می‌شود که نقش بیمار یا همراه بیمار را دارد. مدت زمان این بخش ۲۰ دقیقه است که شرکت‌کنندگان یک مصاحبه‌ی درمانی و مشاوره‌ای بین پزشک و بیمار را تجربه خواهندکرد.

تفسیر نمرات OET

OET به شکل کاغذی و حدود ده بار در طول سال برگزار می‌شود. فرم نمره‌دهی و امتیازدهی در این برای هر داوطلب در هر مهارت از نمره‌ی A تا E ارائه می‌شود. نمرات به صورت جداگانه در پنج سطح A، B، C، D،E تفسیر می‌شوند.
نمره A: سطح بالایی از کارایی را دارا می‌باشد و به اصطلاح link a native است و می‌تواند همچون مادری انگلیسی را صحبت کند.
نمره B: داوطلب سطح بالایی از عملکرد را دارا می‌باشد و با تسلط کافی می‌تواند نیازهای حرفه‌ای خود را در انگلیسی مرتفع سازد.
نمره C: گرچه این نمره بیانگر سطح خوبی از انگلیسی داوطلب است اما در بسیاری از سازمان‌های ارزیابی مدارک ی بهداشتی و درمانی برای اجازه‌ی کار قابل قبول نیست.
نمره E: سطح پایینی از عملکرد را نشان می‌دهد که نیاز به تلاش و یادگیری بیشتری دارد.
 
لازم به ذکر است چنانچه داوطلب در OET شرکت کند و در یک یا چند مهارت نتواند نمره‌ی لازم را به دست آورد در بعد تنها در مهارت‌هایی که نمره‌ی حد نصاب را به دست نیاورده است شرکت خواهد کرد و براساس قوانین هیچگونه محدودیتی برای شرکت در ‌های مجدد جهت اخذ نمره‌ی مناسب در هر یک از مهارت‌های چندگانه وجود ندارد.

-    هزینه‌ی OET

هزینه‌ی OET ۵۸۷ دلار استرالیا است. هزینه‌ی هر کپی اضافی ۳۵ دلار استرالیا و هر کپی فیزیکی اضافی ۱۰ دلار استرالیا هزینه در بردارد. هزینه‌ی مالیات (tax) پرداخت‌های بین‌المللی نیز برابر ۳۰ دلار استرالیا است.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● فرهنگ کار در کشور استرالیا● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● خودتنظیمی چیست و چه مزیتی دارد؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس● نحوه‌ی ارسال ایمیل به اساتید خارجی جهت اپلای دانشگاه● تقویت مهارت reading در آزمون آیلتس● تقویت مهارت Listening در آزمون IELTS● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟جدیدترین مطالب● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کانادا● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● پذیرش مشروط از دانشگاه‌های خارج از کشور