چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟

تافل از محبوب‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که در بیش از ۱۰ هزار کالج و دانشگاه در بیش از ۱۳۰ کشور دنیا از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.
تافل از محبوب‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که در بیش از ۱۰ هزار کالج و دانشگاه در بیش از ۱۳۰ کشور دنیا از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.
مجله موفقیت ایلیاد - از مهم‌ترین مراحل جهت مهاجرت تحصیلی شرکت در ‌های زبان بین‌المللی است. هایی که مورد تأیید دانشگاه مورد نظر باشند و اعتبار جهانی داشته باشند. در این میان چند مختلف نیز وجود دارد که هر کدام ویژگی‌ها و شرایط خاص خود را دارند. یکی از این ‌هاست که در بیش از ده هزارکالج، دانشگاه و آموزشگاه مورد پذیرش قرار گرفته است و از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. این جهت سنجش زبانی افرادی که زبان اصلی آنان انگلیسی نیست طراحی شده است و توانایی و ‌های چندگانه متقاضی در زبان انگلیسی را مورد بررسی قرار می‌دهد. اخذ نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر مستلزم برخورداری از حداقل نمره‌ی قابل قبول و مورد تأیید دانشگاه است. هریک از ‌های زبان بین المللی رنج خاصی از نمرات را شامل می‌شود و اینکه با چه نمره‌ای می‌توانید به تحصیل در کشور و دانشگاه مورد نظر خود بپردازید به دانشگاه و مقطع تحصیلی بستگی دارد. از محبوب‌ترین ‌های زبان انگلیسی است که در بیش از ۱۰ هزار کالج و دانشگاه در بیش از ۱۳۰ کشور دنیا از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

-    چگونه برای شرکت در آماده شویم؟

برای موفقیت در تقویت زبان عمومی از اهمیت بسیاری برخوردار است و طبق تجربه هر منبعی که به یادگیری زبان انگلیسی شما به صورت کلی کمک می‌کند برای شرکت در این می‌تواند مفید باشد. هر چند منابع تخصصی‌تر جهت آمادگی بیشتر برای شرکت در وجود دارد که سرعت یادگیری داوطلب را افزایش می‌دهد. از طرفی تنها آشنایی کافی با زبان انگلیسی برای موفقیت در این کافی نیست چه بسا بومیان انگلیسی زبانی که با وجود تسلط بسیار زیاد به زبان انگلیسی به دلیل عدم آشنایی با تکنیک‌های خاص این عملکرد چندان موفقیت آمیزی ندارند. بنابراین منابع عموماً جهت تقویت تکنیک‌های طراحی شده‌اند و در عین حال کلمات تکرار شونده در ‌های را به شما آموزش می‌دهد. تقویت چهارگانه شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن برای موفقیت در این الزامیست. اولین قدم جهت آمادگی برای شرکت در این آشنایی با قالب و فرمت این است. همانطور که عنوان شد این بر چهار reading،  speaking، writing و listening تمرکز دارد. با بررسی وب سایت‌های رسمی می‌توانید با قالب و فرمت این آشنا شوید. برای کاغذی و اینترنتی فرمت‌های متفاوتی وجود دارد. اینترنتی آن شامل یک بخش ریدینگ ۶۰ تا ۸۰ دقیقه ای، لیسنینگ ۶۰ تا ۹۰ دقیقه ای، ۱۰ دقیقه استراحت، ۲۰ دقیقه زمان برای اسپیکینگ و مدت زمان ۵۰ دقیقه برای رایتینگ است. این فرمت برای کاغذی شامل ۳۰ تا ۴۰ دقیقه برای بخش لیسنیگ، ۲۵ دقیقه زمان برای رایتینگ، ۵۵ دقیقه ریدینگ و ۳۰ دقیقه برای TWE است.

برای شرکت در زبان انگلیسی آمریکایی را مدنظر قرار دهید به این دلیل که این توسط سازمان‌های آمریکایی و براساس لهجه‌، قوانین و قوائد گرامری آمریکایی طراحی شده است. استفاده از کانال‌های خبری آمریکایی یا مطالعه اخبار آنلاین آمریکایی بسیار مفید است به این دلیل که خواندن و شنیدن اخبار از سخت‌ترین بخش های تسلط به زبان انگلیسی است، بنابراین با تمرین بسیار در این زمینه مسلط می‌شوید. شرکت در ‌های ماک نیز به شما کمک می‌کند تا علاوه بر سنجش معلومات خود استرس خود را کنترل کنید و با سوالات و جو آشنا شوید. ( ماک ی آزمایشی است که دقیقاً شبیه واقعی طراحی و برگزار می‌شود. ) شرکت در آزمایشی به شما برای مدیریت زمان کمک می‌کند و نقاط ضعف‌تان را مشخص می‌کند و به مرور سبب افزایش اعتماد بنفس‌تان می‌شود.

اهداف مختلف نیاز به نمرات مختلف دارد، بنابراین در ابتدا مطمئن شوید که حداقل نمره‌ای را که برای دستیابی به هدف خود نیاز دارید می‌دانید. سپس انتخاب کنید که مایل به اخذ چه امتیازی هستید که این نمره‌ی ایده‌ال شماست. امتیاز حداقل و ایده‌ال خود را جایی یادداشت و آن را در مکانی در جلوی دید خود بگذارید به این ترتیب هر بار که شما به آن نگاه می‌کنید به شما یاداور می‌شود که برای رسیدن به هدف خود نیاز به تلاش و مطالعه است. همچنین اطمینان حاصل کنید که  نمره‌ی ایده‌ال خود را واقع بینانه انتخاب کرده‌اید. به این معنی که امتیازی را انتخاب کنید که به احتمال زیاد قادر به کسب آن خواهید بود نه امتیازی که بسیار بالا و دست نیافتنی باشد. برای این کار آزمایشی بسیار کمک کننده خواهد بود. پس از دریافت نتایج آزمایشی از خود بپرسید چند نمره با نمره‌ی ایده ال فاصله دارید؟ چه مدت برای مطالعه‌ی تا زمان اصلی فرصت در اختیارتان هست؟ در طول هفته چه میزان زمان برای مطالعه می‌توانید اختصاص دهید؟ پاسخ به این سوالات و یک جمع‌بندی کلی به شما کمک می‌کند تا یک نمره‌ی ایده‌ال و در عین حال واقع بینانه برای خود در نظر بگیرید.

دوره‌های آنلاین و راهنماهای متنوع بسیاری برای در دسترس است. برای دوره‌های آنلاینی ثبت نام کنید که پشتیبانی معلم‌ها و پرسش‌های تمرینی برای داشته باشد. سپس از یک راهنمای مطالعه‌ی با کیفیت بالا استفاده کنید. مطالعات شما باید پرسش‌های ‌های قبلی را نیز در بر بگیرد. سراغ پرسش‌های تمرینی از بخش‌های reading listening speaking بروید. پس از کامل کردن پرسش‌های تمرینی به سراغ کتاب برگردید و پاسخ ها را چک کنید. به قسمت هایی که عملکرد خوب داشتید و اشتباهات خود نگاه کنید و از آن‌ها بیاموزید.

Reading

در بخش ریدینگ داوطلبان تعدادی متن را مورد مطالعه قرار داده و به سوالاتی مرتبط با متن پاسخ می‌دهند. موضوع متون غیر تخصصی است و برای همه‌ی شرکت کنندگان قابل درک است. منابع و وب سایت‌های متنوعی برای تمرین و تسلط بیشتر به این وجود دارد، به عنوان مثال وب سایت Breakingnews منبعی بسیار معروف است که در آن با استفاده از اخبار ریدینگ‌ها و تمرین‌های متنوعی ارائه می‌شود. در وب سایت story Archives نیز داستان‌های خبری و متون مرتبط با حوزه‌های بهداشت، سلامت، تاریخ، روانشناسی، ادبیات و ... در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. هنگام مطالعه این متون توصیه می‌شود به منظور افزایش دایره‌ی واژگان خود زیر کلمات جدید را خط بکشید. معنای آنان را در دیکشنری بیابید و آن‌ها را در دفترچه‌ای یادداشت کنید سپس سعی کنید این کلمات جدید را در طول روز در تمرین‌های speaking  و writing خود به کار ببرید. برای تسلط بیشتر در این می‌توانید از دانشجویان زبان مشورت بگیرید و چشم خود را با متن‌های سخت و آزاردهنده عادت دهید. زیرا در موضوعات مختلفی مطرح می‌شود که سطوح متفاوتی دارند.

Listening

بخش لیسنینگ توانایی شنیداری شما را برای درک زبان انگلیسی مورد سنجش قرار می‌دهد. متقاضیان این باید بتوانند سخنرانی‌ها و مکالمات را در موقعیت‌های آکادمیک متوجه شوند و بخش listening نیز شامل همین مکالمه‌ها و سخنرانی‌هاست. پس از آن داوطلب براساس آنچه شنیده است به سوالات که در اکثر مواقع چهار گزینه ای هستند پاسخ می‌دهد. بهترین توصیه جهت تقویت این در داوطلبان تماشای فیلم‌ها و سریال‌های آمریکایی بدون زیر نویس فارسی است. چنانچه هنوز برای درک جملات از توانایی کافی برخوردار نیستید می‌توانید دو سه بار فیلم را با زیر نویس ببینید و برای بار بعد از زیر نویس استفاده نکنید. راه دیگر جهت تقویت لیسنینگ صحبت کردن با افراد بومی است. می‌توانید با افراد نیتیو در محله خود صحبت کنید اگر جمله ای را متوجه نشدید بخواهید آن را تکرار کند. با وی به مکالمه بپردازید و از آن‌ها سوال بپرسید. شرکت در کلاس‌های آنلاین مکالمه زبان نیز به همین شیوه جهت تقویت لیسنینگ کمک کننده است. استفاده از فایل‌های صوتی آکادمیک و سخنرانی‌های TED، کلیپ‌های صوتی مرتبط با موضوعات گوناگون که در اینترنت به وفور در دسترس هستند، برای مثال در سایت خبری انگلیسی VOA و مواردی از این دست منابع دیگری است که به شما برای تسلط بیشتر در لیسنینگ یاری می‌رساند. همچنین می‌توانید از پادکست‌های آموزشی تک زبانه استفاده کنید. این پادکست‌ها در موضوعات مختلفی ارائه می‌شوند و براساس زبان آموز سطح بندی شده‌اند. بهتر است از سطوح آسان شروع کنید و به تدریج به سراغ پادکست‌های سخت‌تر بروید. علاوه براین در ابتدا از موضوعات آشنا شروع کنید. اگر هنوز  در مکالمات زبان مشکل دارید اسکریپت پادکست دانلود کنید. در این شیوه همزمان با گوش دادن به پادکست می‌توانید از روی اسکریپت بخوانید و کلملات را متوجه شوید به این ترتیب رفته رفته گوشتان با تلفظ نیتیو کلمات آشنا می‌شود.

Writing

در بخش رایتینگ ۵۰ دقیقه زمان برای نوشتن دو مقاله در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد. writing کمی سخت و پیچیده به نظر می‌رسد. به خصوص academic writing از پیچیدگی بیشتری برخوردار است. تعداد زیادی از زبان آموزان به دلیل عدم تسلط کافی در زمینه‌ی گرامر در این بخش دچار مشکل می‌شوند. بنابراین برای موفقیت در writing اولین قدم تسلط کامل بر گرامر و دستور زبان انگلیسی است. سپس با سایر قوانین نوشتاری نظیر punctuation قوانین املایی و انشایی آشنا شوید. برای تقویت این زمان را برای ۲۰ الی ۲۵ دقیقه تنظیم کنید و ۵ دقیقه را برای مرور و تصحیح اشتباهات خود در نظر بگیرید. افعال بی قاعده را مرور کرده و از افعال در زمان‌های گوناگون استفاده کنید. تفاوت میان مصدرها را بررسی کنید و درک خود از حروف اضافه و حروف تعریف را بالا ببرید. می‌توانید از طریق اینترنت مقالات و پاراگراف‌های خوبی بخوانید. مقالات مفید بسیاری در اینترنت موجود است که به شما برای صحیح نوشتن کمک می‌کند. با انواع پاراگراف‌ها آشنا شوید و پاراگراف‌نویسی را آغاز کنید. متن خود را بارها مرور و اشتباهات خود را تصحیح کنید و به افراد متخصص در این زمینه نشان دهید. آن‌ها می‌توانند ایرادات متون نوشته شما را پیدا کنند و به شما برای اصلاح آنان کمک کنند. فراموش نکنید که در کلاس‌های آکادمیک مرتکب سرقت ادبی نشوید. بازنویسی از ‌های مهمی است که می‌توانید ایده‌های منبع را به زبان خود بیان کنید.

Speaking

بهترین روش برای تقویت اسپیکینگ صحبت کردن با یک بومی انگلیسی زبان است. سایت‌های بسیاری برای این منظور وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد که با یک بومی انگلیسی زبان صحبت کنید به هر حال شما تنها با صحبت کردن می‌توانید speaking  خود را ارتقا دهید. از طریق تماس‌های اسکایپی به صحبت کردن با هدفون عادت می‌کنید. همچنین برای تسلط بیشتر در این زمینه می‌توانید لیستی از موضوعات آشنا تهیه کنید و صحبت در مورد آن‌ها را تمرین کنید. این موضوعات می‌توانند آکادمیک یا غیرآکادمیک باشند. فیلم‌های زبان انگلیسی تماشا کنید و سپس دیالوگ‌های اشخاص را درست شبیه خودشان تکرار کنید. به این ترتیب علاوه بر آشنایی با کلمات مختلف به خوبی می‌توانید روی اکسنت و تلفظ خود کار کنید.

ممتحن در در بخش speaking به دنبال ویژگی‌هایی در پاسخ‌های شماست که شامل
ـ ارائه دادن: اینکه تا چه اندازه روان و واضح صحبت می‌کنید. این مسئله شامل تلفظ، سرعت طبیعی صحبت کردن و تن صدای طبیعی شماست.
ـ استفاده از زبان: اینکه تا چه اندازه به صورت موثر از گرامر و لغات انگلیسی استفاده می‌کنید تا منظور خود را بیان کنید.
ـ گسترش دادن موضوع: اینکه تا چه اندازه به سوالات کامل پاسخ می‌دهید و چقدر می‌توانید ایده‌های خود را بسط دهید.

-    استراتژی‌های یادگیری فعال و منفعل

دو نوع شیوه‌ی یادگیری وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که از هر دو استراتژی استفاده می‌کنید.

ـ یادگیری فعال

یادگیری فعال زمانی است که شما تلاش می‌کنید و فرایند مطالعه را با هدف مشخصی دنبال می‌کنید. زمانی که ‌های گذشته را مرور می‌کنید، با معلم خود تمرین می‌کنید، کلمات را حفظ می‌کنید ، به پادکست‌ها گوش می‌دهید و یا تمرین‌های گرامری را انجام می‌دهید در حال یادگیری به صورت فعال هستید.

ـ یادگیری منفعل

یادگیری منفعل به صورت طبیعی و بدون صرف انرژی صورت می‌پذیرد. زمانی که در اوقات فراغت و برای سرگرمی از زبان انگلیسی استفاده می‌کنید حتی زمان‌هایی که به صورت فعال مطالعه نمی‌کنید برای مثال زمانی که در حال تماشای فیلم یا برنامه‌های تلویزیونی یا در حال خواندن کتاب مورد علاقه‌ی خود هستید و از دیکشنری استفاده نمی‌کنید در واقع در حال یادگیری زبان انگلیسی به صورت منفعل هستید.
 
افرادی که قصد شرکت در را دارند با یک رقابت جدی مواجه‌اند. تنها راه یادگیری زبان و کسب نمره‌ی بالا در این تمرین است. در واقع زمانی می‌توانید انگلیسی را مانند فارسی بشنوید، بخوانید، صحبت کنید و بنویسید که تمرین زبان به صورت مستمر در برنامه‌های شما باشد. تمرین مستمر و پیوسته یادگیری را برای شما ساده و آمادگی برای را افزایش می‌دهد. بنابراین از هر فرصتی برای یادگیری استفاده کنید.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● فرهنگ کار در کشور استرالیا● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● خودتنظیمی چیست و چه مزیتی دارد؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس● نحوه‌ی ارسال ایمیل به اساتید خارجی جهت اپلای دانشگاه● تقویت مهارت reading در آزمون آیلتس● تقویت مهارت Listening در آزمون IELTS● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟جدیدترین مطالب● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کانادا● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● پذیرش مشروط از دانشگاه‌های خارج از کشور