شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا چگونه است؟

کشور کانادا به عنوان یک مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی فعال همواره مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در مقطع دکترا قرار گرفته است.
کشور کانادا به عنوان یک مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی فعال همواره مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در مقطع دکترا قرار گرفته است.
مجله موفقیت ایلیاد - کشور به عنوان یک مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی فعال همواره مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی جهت در مقطع دکترا قرار گرفته است. دوره‌های دکترا در این کشور فرصت‌های بسیاری را جهت رشد و پرورش توانمندی‌های دانشجویان فراهم می‌سازد. بیش از یک سوم پژوهش‌های صورت گرفته در این کشور توسط دانشجویان در دانشگاه‌ها انجام می‌شود. پژوهش‌های کلی و تحقیقات جامع صورت پذیرفته در این کشور توسط دانشگاه‌ها ‌های میلیاردی به اقتصاد این کشور وارد کرده است. در مقطع دکترا درکشور عمدتاً بر مبنای پژوهش و تحقیق و کار برروی موضوعات جدید و ارائه‌ی پایان نامه صورت می‌پذیرد و در عین حال در طول دوره کلاس‌هایی نیز برگزار می‌شود. دوره‌ی دکترا در این کشور ۳ تا ۶ سال به طول می‌انجامد، دانشجویان می‌توانند جهت در مقطع دکترا و ارسال مدارک به دانشگاه مورد نظر در ژانویه اقدام کنند به این دلیل که معمولاً شروع دوره‌های دکترا در این کشور از ماه دسامبر می‌باشد.

دانشجویان علاقه‌مند به در مقطع دکترا می‌توانند با دریافت ویزای ی برای پذیرش از دانشگاه مورد نظر اقدام کنند. هر ساله در حدود ۱۳۰ هزار دانشجو از سراسر جهان برای در مقطع PHD از دانشگاه‌های این کشور درخواست پذیرش می‌دهند. روند پذیرش دانشجویان متقاضی به این ترتیب است که پرونده‌ی دانشجویان و متقاضیان بررسی و با توجه به ظرفیت دانشگاه بهترین دانشجویان متقاضی PHD انتخاب می‌شوند. به این ترتیب این روند پذیرش سبب انتخاب بهترین‌ها می‌شود که نهایتاً منجر به ارتقای سطح علمی مطالعات و پژوهش‌های صورت گرفته در این کشور خواهد شد.

-    مدارک مورد نیاز جهت در مقطع دکترا

پذیرش در مقطع دکترا در این کشور دارای محدودیت‌هایی است و میزان بودجه‌ای که هر دانشگاه برای این منظور تعیین نموده است و همچنین تعداد اساتیدی که به آموزش اشتغال دارند در این محدودیت دخالت دارد. از مزیت‌های در مقطع PHD در این کشور اخذ اقامت دائم می‌باشد. مدارک مورد نیاز جهت در این مقطع عبارت است از:
ـ ارائه‌ی لیسانس و فوق لیسانس در دوره‌ی ۴ سال ی با معدل ۱۵
ـ ارائه‌ی ۳ توصیه نامه از اساتید پیشین
ـ مدرک زبان با حداقل نمره‌ی ۶/۵ و یا با حداقل نمره‌ی ۹۰
ـ ارائه‌ی مدرک GRE با حداقل نمره‌ی ۷۰۰ برای رشته‌های علوم پایه و فنی و مهندسی
ـ ارائه‌ی مدرک GMAT در خصوص رشته‌های مدیریت و حسابداری
ـ ارائه‌ی مقاله‌های جهانی در ISI
ـ حضور در کنفرانس‌های بین المللی
ـ ارسال پرونده‌ی پذیرش به همراه توصیه نامه تأیید شده از سمت اساتید

-    ‌ی در مقطع دکترا در کشور

موقعیت جغرافیایی دانشگاه، نوع رشته‌ی انتخابی و محل اقامت دانشجو در تعیین میزان ‌های بسیار تأثیرگذار است، اما به صورت کلی ‌ی در مقطع دکترا در این کشور چیزی در حدود ۶۰۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار در سال برآورد می‌شود. در کنار ‌های ، ‌های زندگی دانشجو نظیر ‌های مربوط به غذا، مسکن، بیمه و ... نیز وجود دارد که به صورت میانگین ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه خواهد بود. عموماً دانشگاه‌های این کشور برای دوره‌ی دکترا به دانشجویان اجازه‌ی کار به صورت نیمه وقت را نمی‌دهند به این دلیل که معتقدند دانشجوی دکترا باید بیشتر زمان خود را در دانشگاه و با کارهای تحقیقاتی سپری کند بنابراین برخی از دانشگاه‌های این کشور به شما بیشتر از ۱۰ ساعت در هفته اجازه کار نمی‌دهند، اما خوشبختانه امکان استفاده از ‌های ی در این دانشگاه‌ها برای دانشجویان مستعد و نخبه وجود دارد.

-    ‌های ی در مقطع دکترا در کشور

اکثر دانشگاه‌های این کشور از ‌های ی و فاندهای مختلفی جهت ارائه به دانشجویان بین‌المللی مقطع دکترا برخوردارند. دریافت فاند دکترا سبب می‌شود که دانشجویان متقاضی در این دوره‌ها بتوانند از پس ‌های و زندگی برآیند. دانشجویانی که موفق به ثبت مقالات معتبر علمی شده‌اند یا متقاضیانی که مدرک GRE را با نمرات بالایی دریافت کرده‌اند یا از نمرات بالایی در آزمون‌های زبان انگلیسی برخوردارند جهت دریافت ‌های ی در اولویت قرار دارند.

ـ انواع ‌های ی ارائه شده در مقطع دکترا در کشور

‌ی اسکولارشیپ scholarship:

این مختص دانشجویان مقطع دکتراست و وضعیت درسی آنان در اخذ این نوع تأثیر‌گذار است. این از سوی کمپانی‌های خصوصی و دانشگاه‌های این کشور و حتی منابع دولتی تأمین بودجه می‌شود. دانشجویان جهت برخورداری از این باید به لحاظ علمی از صلاحیت بالایی برخوردار باشند و مقالاتی را در زمینه‌های علمی به ثبت رسانده باشند.

  grants:

از دیگر ‌هایی است که به دانشجویانی که دارای نمره‌ی زبان بالا هستند و به لحاظ صلاحیت علمی در جایگاه بالایی قرار دارند اعطا می‌شود.

bursaries:

متقاضیان دریافت بورس ی در صورت نیاز مالی می‌توانند از این نوع نیز برخوردار شوند.
در دوره‌ی دکترا دارای ‌های بالایی است و دریافت فول فاند دکترا می‌تواند بخش بسیار زیادی از ‌ها را تحت پوشش قرار دهد به این ترتیب دانشجویان می‌توانند بدون نیاز به کار دانشجویی در این کشور به بپردازند.

-    مدرک زبان مورد نیاز برای مقطع دکترا

زبان مورد نیاز برای اپلای دکترا در این کشور زبان انگلیسی است و دانشجویان متقاضی در مقطع PHD موظف به ارائه‌ی مدرک زبان و یا با حداقل نمره‌ی قابل قبول دانشگاه مورد نظر هستند. اغلب دروس این دوره در دانشگاه به زبان انگلیسی آموزش داده می‌شود و انگلیسی زبانی بین المللی محسوب می‌شود. مدرک زبان با حداقل نمره‌ی ۶/۵ و مدرک زبان با حداقل نمره‌ی ۹۰ برای پذیرش در این مقطع از دانشگاه الزامیست.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی در انگلستان● شرایط تحصیل در رشته‌ی مامایی در دانشگاه‌های خارج از کشور چگونه است؟● دانشگاه‌های برتر رشته‌ی مدیریت مالی در ‌خارج از کشور● معرفی برترین دانشگاه‌ها در رشته‌ی هوش مصنوعی در خارج از کشور● شرایط تحصیل در رشته‌ی مهندسی پزشکی در کانادا● معرفی دانشگاه‌های برتر کشور نیوزیلند● وضعیت تحصیل در مدارس استرالیایی ● برترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی کدامند؟● برترین دانشگاه‌های معماری جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور کدامند؟● شرایط تحصیل زیر ۱۸ سال در کاناداجدیدترین مطالب● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● گپ تحصیلی چیست و چگونه می‌توان در فرایند اپلای آن را توجیه کرد؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. ● همه چیز درباره‌ی ویزای گاردین کانادا● چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟