شرایط کار حین تحصیل در خارج از کشور چگونه است؟

کار دانشجویی در خارج از کشور به عنوان منبع درآمدی برای تأمین بخشی از هزینه‌های تحصیل دانشجویان تلقی می‌شود و از این بابت حائز اهمیت است
کار دانشجویی در خارج از کشور به عنوان منبع درآمدی برای تأمین بخشی از هزینه‌های تحصیل دانشجویان تلقی می‌شود و از این بابت حائز اهمیت است
مجله موفقیت ایلیاد - در خارج از کشور به عنوان منبع درآمدی برای تأمین بخشی از هزینه‌های تحصیل دانشجویان تلقی می‌شود و از این بابت حائز اهمیت است، در این مقاله قصد داریم به بررسی وضعیت در تعدادی از کشورها و دانشگاه‌های بین المللی پرطرفدار بپردازیم.

-    وضعیت و شرایط در کشور

از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان بین المللی به ویژه دانشجویان ایرانی است و هرساله صدها دانشجوی ایرانی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش خود را دریافت و به تحصیل می‌پردازند. از دغدغه‌ها و دل نگرانی‌های دانشجویان بین‌المللی جهت تحصیل در این کشور مسئله‌ی هزینه‌های تحصیل در این کشور و نحوه‌ی تآمین آن است. دانشجویان بین المللی با در اختیار داشتن ی تحصیلی این کشور می‌توانند ۲۰ ساعت در هفته در طول تحصیل در این کشور به کار بپردازند. میانگین درآمد دانشجویان خارجی از ۱۹ دلار در ساعت و ۳۷۰۰۰ دلار در سال می‌باشد. در این کشور به دو صورت است:
کار دانشگاهی on campus
کار خارج از دانشگاه off campus
دانشجویان مقاطع لیسانس و فوق لیسانس می‌توانند بدون نیاز به هرگونه مجوز اضافی در این کشور به کار بپردازند. علاوه بر این دانشجویانی که دوره‌های دیپلم، گواهینامه، کارشناسی و کارشناسی ارشد را  در بسیاری از کالج‌ها و دانشگاه‌های این کشور به پایان رسانده‌اند امکان فعالیت برای مدت زمان ۱ تا ۳ سال پس از فراغت از تحصیل را خواهند داشت، در واقع دانشجویان پس از فارغ التحصیلی تا زمان یافتن شغل مناسب می‌توانند در این کشور بمانند و اقامت خود را تمدید کنند. سن، سابقه‌ی کاری، مدرک تحصیلی و مسائلی از این دست بر میزان درآمد دریافتی متقاضیان پس از اتمام تحصیلات اثرگذار است.

-    وضعیت و شرایط در کشور

به دلیل شرایط تحصیل رایگان و بازار کار مناسب برای فارغ التحصیلان دانشگاه، کشور همواره مورد توجه بسیاری از متقاضیان ایرانی بوده است. دانشجویان متقاضی دارای ی تحصیلی این کشور می‌توانند به مدت ۲۰ ساعت در هفته در این کشور به کار بپردازند. طبق قوانین این کشور در صورت عدم لطمه به برنامه‌ی تحصیلی، دانشجویان می‌توانند حین تحصیل ۱۲۰ روز به صورت کامل یا به تعبیری ۲۴۰ روز از سال را به صورت نیمه وقت کار کنند. همچنین دانشجویان در دوره‌های آمادگی و در دوره‌های زبان ی با اخذ یکی از دو مجوز زیر نیز امکان انجام را خواهند داشت: ۱ـ مجوز از آژانس کار فدرال ۲ـ مجوز از اداره
درآمد دانشجویان بین المللی از در کشور ماهانه در حدود ۴۵۰ یورو می‌باشد که مبلغ تقریباً مناسبی در بین دانشجویان اروپایی به شمار می‌رود و به این ترتیب می‌توانند علاوه بر تأمین مخارج و هزینه‌های تحصیل و زندگی بخشی از آن را پس انداز کرده و برای اقامت کاری در آینده آماده شوند. عدم پیروی از قوانین مربوط به در این کشور می‌تواند منجر به دیپورت شدن دانشجو از این کشور شود.

-    وضعیت و شرایط در کشور

دانشجویان بین المللی در نیز از امتیاز برخورداری از برخوردار هستند. طبق قوانین این کشور تنها دانشجویانی که دارای ی F1 و M1 می‌باشند می‌توانند در این کشور به کار ضمن تحصیل بپردازند. این دسته از دانشجویان می‌توانند به مدت ۲۰ ساعت در هفته در ایالت متحده به بپردازند. در این کشور به دو صورت وجود دارد که می‌توانند با توجه به شرایط تحصیلی خود از بین آنان انتخاب کنند.
دانشگاهی یا on campus
خارج از دانشگاه یا off campus
کار on campus فعالیت‌های داخل دانشگاهی است نظیر کتابداری، دستیاری اساتید و غیره و کارهای off campus مربوط به فعالیت‌های خارج از دانشگاه می‌باشد که شامل کار در رستوران‌ها و هتل‌ها و ... می‌باشد. عموم دانشجویان بین المللی در ایالت متحده امکان در خارج از کشور را در انواع مشاغل دانشگاهی (on campus) مشروط به برخورداری از ی F1 و M1 را دارند. دانشجویان بین المللی پس از اتمام سال اول تحصیلات حق کار دانشگاهی بیرون از محیط دانشگاه (off campus)  را به دست می‌آورند. بنابراین دانشجویان F1 مجاز ب انجام فعالیت‌های off campus نیستند، مگر در صورت برخورداری از مجوز DOS ( اداره خدمات دانشجویی ). میانگین درآمد دانشجویان بین المللی در این کشور حاصل از ۷ تا ۱۰ دلار در ساعت می‌باشد.

-    وضعیت و شرایط در کشور

دانشجویان ایرانی ساکن در که به تحصیل می‌پردازند امکان انجام تا ۴۰ ساعت در دو هفته را خواهند داشت.  دانشجویان بین المللی می‌توانند از قوانین دقیق کاری و حمایت‌های قوی دولتی و خصوصی در این کشور بهره‌مند شوند. دانشجویان در این کشور می‌توانند در مشاغلی نظیر خرده فروشی، مهمانپذیرها، زراعت و چیدن میوه، بخش‌های خدماتی و غیره به فعالیت بپردازند. دانشجویان با برخورداری از سابقه‌ی کاری در پس از فراغت از تحصیل می‌توانند جهت اخذ ی کار ساب کلاس ۴۸۵ اقدام کنند. میانگین درآمد دانشجویان در این کشور برای ۲۰ تا ۳۰ دلار در ساعت می‌باشد.

-    وضعیت و شرایط در کشور

دانشجویان بین المللی در در صورت برخورداری از شرایطی خاص مجوز انجام را به دست می‌آورند. دانشجویان دارای ی tier4 به مدت ۲۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت در این کشور اجازه انجام فعالیت خواهند داشت. طبق قوانین این کشور مجوز کار تنها شامل دانشجویانی می‌شود که به قصد تحصیل طولانی مدت به این کشور نموده‌اند. بنابراین امکان انجام برای دانشجویانی که با هدف یادگیری کوتاه مدت دوره‌های زبان به این کشور آمده اند فراهم نیست.

-    شرایط و وضعیت در کشور ایرلند

دانشجویانی که در کشور ایرلند به تحصیل می‌پردازند تحت شرایط خاصی می‌توانند مجوز انجام کار دریافت کنند. دانشجویان در مدارس زبان و دانشجویان دوره‌های لیسانس و فوق لیسانس باید حداقل یک برنامه‌ی درسی ۲۵ هفتگی را در این کشور بگذرانند. دانشجویانی که مدت زمان کمتری را در این  کشور به تحصیل می‌پردازند مجاز به انجام کار ضمن تحصیل در این کشور نیستند. دانشجویان در طول دوره‌ی آموزشی خود ۲۰ ساعت در هفته و در ایام تعطیلات ۴۰ ساعت در هفته امکان انجام کار و فعالیت را خواهند داشت.

-    شرایط و وضعیت در هلند

شرایط در این کشور برای دانشجویان کشورهای مختلف متفاوت است. دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا و سوئیس برای انجام در این کشور نیازی به مجوز ندارند اما دانشجویان سایر کشورها جهت کار در این کشور برای مجوز باید درخواست بدهند. دانشجویانی که مجوز لازم جهت انجام در این کشور را به دست آورده‌اند می‌توانند به مدت ۱۶ ساعت در هفته به کار بپردازند.

-    شرایط و وضعیت در کشورهای مجارستان و لهستان

دانشجویان بین المللی در کشورهای مجارستان و لهستان که جهت گذراندن دوره‌های زبان به این کشورها کرده‌اند مجوز انجام را نخواهند داشت. دانشجویان مقطع لیسانس و فوق لیسانس در کشور مجارستان به شرط ثبت نام در برنامه‌های آموزشی حداقل یکساله در این کشور می‌توانند از مجوز لازم برای انجام کار ضمن تحصیل برخوردار شوند. برای دانشجویان مقطع لیسانس و فوق لیسانس در کشور لهستان امکان انجام به مدت ۲۰ ساعت در هفته وجود دارد. پس از اتمام تحصیلات در این کشور دانشجویان می‌توانند برای مدت یکسال مجوز اقامت و کار در این کشور را دریافت کنند.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● دوره‌های آموزش زبان در کانادا● اپلای رشته‌ی ژنتیک در خارج از کشور● برترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌ی بیوشیمی کدامند؟● شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند● شرایط تحصیل در رشته‌ی پزشکی در کشور مالزی چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های کشور کانادا برای تحصیل در رشته‌ی ریاضیات کدامند؟● ارزان‌ترین و بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل● معرفی ده بورسیه‌ی برتر استرالیا برای تحصیل در مقطع دکترا● اپلیکیشن فی چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی فیزیوتراپی در کانادا چگونه است؟جدیدترین مطالب● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن