شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور انگلستان چگونه است؟

دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در مقطع دکترا در کشور انگلستان علاوه بر بهره‌مندی از وجهه‌ی آکادمیک بسیار معتبر از فرصت‌های کاری فوق العاده پس از فراغت از تحصیل نیز برخوردار خواهند بود.
دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در مقطع دکترا در کشور انگلستان علاوه بر بهره‌مندی از وجهه‌ی آکادمیک بسیار معتبر از فرصت‌های کاری فوق العاده پس از فراغت از تحصیل نیز برخوردار خواهند بود.
مجله موفقیت ایلیاد - در مقطع دکترا در فرصت برخورداری از بهترین سیستم‌های آموزشی در کل دنیا را در اختیار متقاضیان بین المللی قرار می‌دهد. دانشجویان بین المللی متقاضی در مقطع دکترا در کشور علاوه بر بهره‌مندی از وجهه‌ی آکادمیک بسیار معتبر از فرصت‌های کاری فوق العاده پس از فراغت از نیز برخوردار خواهند بود. در ادامه به بررسی شرایط در مقطع دکترا در این کشور خواهیم پرداخت.

-    شرایط در مقطع دکترا در کشور

اخذ مدرک PhD یا دکترا در واقع بالاترین مدرک ی است که دانشجویان در زمان به آن دست می‌یابند. دانشجویان مقطع دکترا در پیش از نگارش و ارائه‌ی رساله به صورت مستقل تحقیقات مهمی را در زمینه‌ی تخصصی خود به انجام می‌رسانند که ارزیابی عملکرد آنان عموماً براساس پروژه‌های تحقیقاتی آنان مورد بررسی قرار می‌گیرد. مدت زمان در مقطع دکترا در این کشور به صورت تمام وقت ۳ سال است و امکاناتی نظیر برخورداری از ‌های ی و کار ضمن نیز برای این دسته از دانشجویان فراهم است. مدارک مورد نیاز جهت در مقطع دکترا شامل موارد زیر می‌باشد:
ـ شناسنامه و کارت ملی متقاضی
ـ گذرنامه
ـ SOP یا انگیزه نامه
ـ CV رزومه‌ی کاری و ی
ـ نامه‌ی تمکن مالی
ـ نامه‌ی پذیرش از
ـ توصیه نامه
ـ مدرک کارشناسی ارشد با نمره‌ی عالی
ـ اثبات توانایی و تسلط بر زبان انگلیسی
ـ مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره‌ی ۷
ـ پروپوزال تحقیقاتی دکترا
نکته قابل توجه اینکه برای اکثر ‌های این کشور نیازی به ارائه‌ی مدرک GRE نیست زیرا این مدرک نمی‌تواند جایگزین مطمئنی برای مدرک آیلتس  جهت اثبات تسلط به زبان انگلیسی باشد.

-    هزینه‌ی دکترا در کشور

مسلماً در مقطع دکترا در کشور چندان ارزان نیست، دانشجویان انگلیسی به صورت میانگین سالانه در حدود ۶۰۰۰ پوند جهت در این مقطع پرداخت می‌کنند که این مبلغ برای دانشجویان بین المللی سه برابر یعنی معادل ۱۸۰۰۰ پوند خواهد بود. اما نکته‌ی قابل توجه اینجاست که ‌های این کشور امکان برخورداری از کمک هزینه‌های ی بسیاری را برای دانشجویان مهیا کرده‌اند و این خیلی بعید است که دانشجوی دکترا از طریق ‌ها و کمک هزینه‌ها ساپورت نشود.

-    ‌ی ی مقطع دکترا در

تعداد بسیار زیادی از دانشجویان مقطع دکترا جهت تأمین هزینه‌های در پی اخذ ‌ها و کمک هزینه‌های ی هستند و همین امر امکان برخورداری از ‌ها را سخت و جو موجود را رقابتی کرده است. ‌های ی در کشور برمبنای سه معیار زیر به دانشجویان ارائه می‌شود:
ـ ‌های ی بر مبنای شایستگی و صلاحیت
ـ ‌های نیاز ـ مبنا
ـ ‌های بین المللی   

-    انواع ‌ی دکترا در

دریافت فاند برای دانشجویان مقطع دکترا در کشور امری است رایج که می‌تواند بخش زیادی از هزینه‌های دانشجو را تحت پوشش قرار دهد، حتی گاه امکان برخورداری از فول فاند برای دانشجویان وجود دارد که کلیه هزینه‌های و زندگی را شامل می‌شود. در ادامه به مقایسه تعدادی از ‌های ی دکترا در این کشور می‌پردازیم:

ـ    ‌ی ی :

‌ی مخصوص دانشجویان بین‌ المللی است که به ۹۵ نفر از دانشجویان برتر تعلق می‌گیرد. این شامل کمک هزینه‌ی و مخارج زندگی در است.

ـ    ‌ی ی :

این بورس شامل همه‌ی هزینه‌های و زندگی در دوران می‌باشد و حتی شامل بلیط رفت ‌و آمد به کشور خود در پایان سال‌های ی می‌شود.  ظرفیت بورس نیز ۹۵ نفر است.

ـ   ‌ی ی ادینبورگ:

‌ی ی ادینبورگ به ۳۰ نفر از دانشجویان تمام ‌وقت که سطح علمی قابل توجه داشته باشند تعلق می‌گیرد.

ـ    ‌ی ی هنر لندن:

‌ی ی هنر لندن برای حمایت از ۸ دانشجو که در کشورهای کم‌درآمد زندگی می‌کنند در نظرگرفته شده است. ارزش این کمک برای زندگی و در مناسب است.

ـ    ‌ی ی بریستول:

‌ی ی بریستول به ۶ دانشجو بین المللی اهدا می‌شود.

ـ    ‌ی ی لندن:

‌ی ی لندن برای یک سال ی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود.

ـ   ‌ی ی بریتیش :

بریتیش بریستول سالانه صد هزار کمک‌ هزینه ی اهدا می‌کند که در ازای آن دانشجویان باید کارآموزی در اداره‌ی توسعه‌ی بین‌المللی و سایر ادارات انجام بدهند.

ـ    ‌ی ی شیفلد هالم :

این کمک‌ هزینه شامل برگرداندن ۵۰ درصد از هزینه‌ی به دانشجو می‌شود.

ـ   ‌ی ی بین‌المللی وست مینستر:

‌ی ی وست مینستر همه هزینه‌های ی و زندگی در لندن حتی بلیط هواپیما را نیز شامل می‌شود. این مخصوص دانشجویان کشورهای درحال‌توسعه است و فقط به یک نفر تعلق می‌گیرد.

ـ    ‌ی ی ناتینگهام:

این شامل تخفیف ۵۰ الی ۱۰۰ درصدی هزینه‌ی می‌شود.

ـ   ‌ی ی براد فورد :

‌ی ی برادفورد مخصوص دانشجویان کشورهای درحال بحران (جنگ، وضعیت سیاسی، حوادث طبیعی ) است.

-    کار ضمن در برای مقطع دکترا

برخی کمک هزینه‌های ی در مقطع دکترا تحت عنوان Graduate Teaching Assistenships وجود دارد که در واقع نوعی تعهد جهت صرف وقت برای تدریس به دانشجویان دوره‌های لیسانس و فوق لیسانس می‌باشد. کسب مهارت در زمینه‌ی تدریس و برخورداری از درآمد راحت تر همزمان با در مقطع دکترا از مزایای این نوع کمک هزینه هاست، اما در غیر اینصورت وکار پاره وقت حین ایده‌ی مناسبی جهت تأمین بخشی از هزینه هاست، اما در این شرایط دوره‌ی دکترا که در حالت تمام وقت دوره‌ای ۳ ساله است ۶ سال یا بیشتر به طول خواهد انجامید، ضمن اینکه در زمینه‌ی نوع شغل انتخابی خود محدودیت‌هایی نیز وجود دارد که باید به آن توجه شود. دانشجویان بین‌المللی در به مدت ۳۰ ساعت در هفته امکان انجام خواهند داشت. حقوق دریافتی عموماً با توجه به شرایط شغلی، وضعیت کارفرما و سایر موارد متفاوت است اما به طور کلی برای دانشجویان دوره‌های دکترا در مقایسه با مقاطع پایین‌تر شرایط کاری مساعدتری برقرار است.

- شرایط سنی جهت در مقطع دکترا در کشور

جهت در مقطع دکترا از سمت ‌ها و موسسات آموزشی محدودیت سنی اعمال نمی‌شود اما برای دریافت ی ی از این کشور محدودیت‌های سنی خاصی وجود دارد، بنابراین چنانچه متقاضی  در خواست در مقطع دکترا از سن مناسبی برخوردار نباشد شانس چندانی برای اخذ نخواهد داشت.

-    برترین ‌های جهت در مقطع دکترا

اکثر ‌های کشور از اعتبار جهانی بسیار بالایی برخوردارند، بهترین ‌ها جهت در مقطع دکترا در برای دانشجویان بین المللی:
ـ
ـ
ـ کالج سلطنتی لندن
ـ کالج ی لندن
ـ مدرسه‌ی اقتصاد و علوم سیاسی لندن
ـ کالج کینگز لندن
ـ منچستر
ـ وارویک
ـ بریستول
ـ بیرمنگام
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی در انگلستان● شرایط تحصیل در رشته‌ی مامایی در دانشگاه‌های خارج از کشور چگونه است؟● دانشگاه‌های برتر رشته‌ی مدیریت مالی در ‌خارج از کشور● معرفی برترین دانشگاه‌ها در رشته‌ی هوش مصنوعی در خارج از کشور● شرایط تحصیل در رشته‌ی مهندسی پزشکی در کانادا● معرفی دانشگاه‌های برتر کشور نیوزیلند● وضعیت تحصیل در مدارس استرالیایی ● برترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی کدامند؟● برترین دانشگاه‌های معماری جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور کدامند؟● شرایط تحصیل زیر ۱۸ سال در کاناداجدیدترین مطالب● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● گپ تحصیلی چیست و چگونه می‌توان در فرایند اپلای آن را توجیه کرد؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. ● همه چیز درباره‌ی ویزای گاردین کانادا● چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟