شرایط تحصیل در رشته‌ی دامپزشکی در کشور نیوزیلند چگونه است؟

لیسانس علوم دامپزشکی دارای مجوز دامپزشکی نیوزیلند است که در سطح بین الملل دارای اعتبار است و به رسمیت شناخته می‌شود. دوره‌ای پنج ساله است که طیف وسیعی از تخصص‌ها را آموزش می‌دهد و امکان فعالیت در محل مورد علاقه‌تان را به شما می‌دهد.
لیسانس علوم دامپزشکی دارای مجوز دامپزشکی نیوزیلند است که در سطح بین الملل دارای اعتبار است و به رسمیت شناخته می‌شود. دوره‌ای پنج ساله است که طیف وسیعی از تخصص‌ها را آموزش می‌دهد و امکان فعالیت در محل مورد علاقه‌تان را به شما می‌دهد.
مجله موفقیت ایلیاد - کشور با در اختیار داشتن ‌ها و مراکز آموزشی در سطوح بالای استانداردهای جهانی سبب جذب دانشجویان بسیاری از سرتاسر دنیا شده است که برای ورود به ‌های این کشور با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

شرایط اخذ پذیرش ی برای رشته‌ی در کشور

در دانشکده‌ی امکان در دو دوره را برای شما جهت کسب مهارت‌های لازم در حفظ سلامت و قابلیت تولید حیوانات خانگی، حیوانات مزرعه و حیوانات وحشی فراهم می‌سازد.
این دوره‌ها شامل کارشناسی علوم و کارشناسی تکنولوژی می‌باشند.  

کارشناسی علوم ( BVSc):

لیسانس علوم دارای مجوز است که در سطح بین الملل دارای اعتبار است و به رسمیت شناخته می‌شود. دوره‌ای پنج ساله است که طیف وسیعی از تخصص‌ها را آموزش می‌دهد و امکان فعالیت در محل مورد علاقه‌تان را به شما می‌دهد. پیش زمینه مناسب در ریاضیات و علوم شانس متقاضیان برای برخورداری از پذیرش ی از ‌های این کشور را افزایش می‌دهد. دانش آموزان ی با بهره‌مندی از شرایط زیر از شانس بیشتری جهت اخذ پذیرش برخوردار خواهند بود.
ـ اعتبار بین ۱۴ تا ۲۰ در شیمی، زیست و فیزیک سطح NCEA3
ـ ریاضی سطح NCEA3 (حساب دیفرانسیل، انتگرال، آمار یا مدل سازی)    
ـ انگلیسی سطح ۲ جهت پذیرش در  

کارشناسی تکنولوژی ( BVe TECH ):

در این شرایط شما باید برای کمک به حیوانات با دیگر متخصصان همکاری کنید. (BVSc ): در دوره‌ی کارشناسی این رشته پنج سال به طول می‌انجامد و پس از اتمام دوره شما به یک دامپزشک حرفه‌ای تبدیل می‌شوید. ( BVeTECH ): سه سال به طول می‌انجامد و مدت زمان کمتری نسبت به علوم برای تکمیل دوره مورد نیاز است. هر چند به عنوان دامپزشک شناخته نمی‌شوید و مجوز تجویز دارو و جراحی نخواهید داشت. بسیاری از فارغ الان در انجام وظایف مشابه پیشرفت می‌کنند برای مثال پرستاری یا تکنسین . فارغ الان BVeTECH می‌توانند طیف وسیعی از مشاغل حرفه‌ای را انتخاب کنند. (برای دانشجویانی که زبان انگلیسی زبان اول آنان نیست ابتدا باید توانایی و مهارت زبان انگلیسی خود را به اثبات برسانند.)
ـ نمره‌ی ۶
ـ نمره‌ی کلی TOEFL IBY ۸۰ ( حداقل نمره‌ی ۱۹ در نوشتن )
ـ نمره‌ی کلی آکادمی PTE ۵۰ ( حداقل ۴۲ در مهارت‌های ارتباطی )
ـ نمره‌ی کلی ۱۶۹ کمبریج و ۱۶۲ یا بهتر در تمام بخش‌ها

بهترین ‌های

ـ اوکلند

اوکلند همواره عنوان بالاترین رتبه در میان ‌های برتر این کشور را دارا می‌باشد و در جایگاه ۸۲ برترین ‌های جهان قرار دارد. این از معتبرترین ‌های این کشور محسوب می‌شود و بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو در شش و هشت دانشکده‌ی آن به مشغول‌اند.

ـ کانتربری

کانتربری با رتبه‌ی ۲۱۴ یکی از قدیمی‌ترین ‌های است که در سال ۱۸۷۳ تأسیس شد. این واقع در شهر Christchurch در حدود ۱۴۹۰۰ دانشجو دارد که ۱۱۰۰ نفر از آنان را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهند.

ـ ویکتوریا ولینگتون

ویکتوریا ولینگتون واقع در شهر ولینگتون پایتخت در رتبه‌ی ۲۱۹ جهانی قرار دارد. این با ارائه‌ی طیف وسیعی از برنامه‌ها به ویژه برای قانون، علوم انسانی و علوم اجتماعی بسیار قوی در نظر گرفته شده است.

ـ Waikato

در حال پیشرفت در کشور وایکاتو می‌باشد که در جایگاه ۲۹۲ جهان قرار دارد. این واقع  در شهر همیلتون در جزیره شمالی در سال ۱۹۶۴ به عنوان اولین تأسیس شد.

ـ Massey

مسی در جایگاه ۳۱۶ جهان به ماهیت کاربردی برنامه‌ها و پیوندهای نزدیک به جامعه مشهور است و تنها است که در عرصه‌های هوانوردی، داروهای و علوم و دانش نانو به ارائه‌ی برنامه می‌پردازد.

ـ لینکلن

لینکلن با ۲۴ پله صعود در جایگاه ۳۱۶ جهان قرار دارد. این در بهبود دانش، ثروت و بهره‌وری تخصص دارد و در بین ۵۰ برتر جهان برای جنگلداری و کشاورزی قرار دارد.
برخی دیگر از ‌های برتر در رشته‌ی عبارت است از:
•    موسسه‌ی فناوری نلسون مارلبورو  Nelson Marlborough Institute of Technology
•    موسسه‌ی فناوری جنوبی  Southern Institute of Technology  
•    موسسه‌ی فناوری مانوکائو  Manukau Institue of Technology
•    موسسه‌ی فناوری شرقی  Eastern Institute of Technology
•     اوتاگو نیوزلند  University of Otago
•    پلی تکنیک اوتاگو  Otago Polytechnic
•    وینتک Wintec    
•    موسسه‌ی کانتربری آرا Ara Institute of Canterbury
•    موسسه‌ی فناوری توی اوهومای Toi Ohomai Institute of Technology
•    موسسه‌ی فناوری ولینگتون Wellington Institute of Technology
•    کالج جهانی یادگیری     Universal College of Learning
•    موسسه‌ی فناوری غربی در تاراناکی   Western Institute of Technology at Taranak
•    کالج سلامت طبیعی وهوموپاتی  College of Natural Health and Homeopathy
•     مرکزی اوتاگو، پلی تکنیک  Central Campus Otago, Polytechnic
•    گروه آموزش بین المللی رجنت  Regent International Education Group

هزینه و شهریه ‌های نیوزلند

دوره‌های مربوط به علوم پزشکی و دندانپزشکی در کشور از گرانترین دوره‌هاست و در سال در حدود ۵۱۰۰۰ دلار هزینه در برخواهد داشت. متأسفانه کمک هزینه‌های ی اندکی برای دانشجویان بین المللی در حال در این کشور وجود دارد که آن هم معمولأ به دانشجویان دوره‌های PhD تعلق می‌گیرد.

در مقطع دکترای در کشور

برای تمامی موسسات تحقیقاتی و ‌ها دکترای فلسفه از شرایط لازم جهت انجام فعالیت‌ها و مشاغل آکادمیک محسوب می‌شود. مدرک دکترا پس از ارائه‌ی پایان نامه از طرف متقاضی به وی اعطا می‌شود. پایان نامه بیانگر توانایی دانشجو جهت انجام فعالیت‌های تحقیقاتی به صورت مستقل است. بنا به تصمیم استاد راهنما دانشجوی متقاضی این امکان را دارد که پایان نامه خود را به صورت یک نشریه یا رساله تکمیل کند. در مقطع دکترا به صورت تمام وقت ۳ تا ۴ سال و به صورت پاره وقت ۶ سال به طول می‌انجامد. دانشجویان مقاطع دکترا می‌توانند به تمام شبکه تحقیقاتی بریتانیا که در تمام دنیا در زمینه‌ی توسعه تحقیقاتی پیشرو است دسترسی داشته باشند. مسی تنها این کشور است که اشتراک دسترسی به این منابع را در اختیار دارد.
‌های در کشور در مورد تعداد بسیار زیادی از گونه‌های جانوری به تحقیقات گسترده می‌پردازند. زمینه‌های تحقیقاتی مربوط به حیوانات و گونه‌های جانوری شامل موارد زیر می باشد:
 ـ رفتار، نژاد و سلامت حیوانات
ـ تولید مثل، ژنتیک حیوانات
ـ سلامت حیوان
ـ و مطالعات بالینی
ـ رشد و پرورش حیوان
ـ تغذیه حیوانات
ثبت نام در مقطع دکترا برای داوطلبانی که مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را با معدل سطح ۱ ( ۷۰  درصد به بالا ) و یا معدل سطح ۲ ( بین ۶۰ تا ۷۰ درصد ) گذرانده باشند امکان پذیر است. مدارک دیگری که معادل شرایط ذکر شده باشد نیز مورد قبول واقع خواهد شد. برای دانشجویانی که زبان مادری آن‌ها زبان انگلیسی نیست برخورداری از شرایط زیر الزامی است:
ـ نمره‌ی ۵/۶ به بالا ( در هیچ یک از مهارت‌ها نمره‌ی زیر ۶ دریافت نکرده باشد )
ـ ( تست اینترنتی ) بالای ۹۰ ( حداقل نمره در مهارت رایتینگ ۲۰ )
ـ PTE بالای ۵۸ ( حداقل نمره در مهارت‌های ارتباطی ۵۰ )
ـ آزمون زبان کمبریج ۱۷۶ به بالا. نمره‌ی تمامی دروس می‌بایست بالای ۱۶۹ باشد.

شرایط کار رشته‌ی در

علم تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری‌ها و آسیب‌های مربوط به حیوانات است. اما فعالیت دامپزشکان تنها محدود به فعالیت در کلینیک‌ها و و سرو کار داشتن با حیوانات کوچک نرم و پشمالو خلاصه نمی‌شود ! زمینه‌ی کاری دامپزشکان بسیار فراتر از این مسائل است. شرح وظایف و زمینه‌های کاری دامپزشکان در مصوبات دامپزشکان تعیین شده است. این انجمن یک قانونگذار جامع در خصوص تنظیم استانداردهای محسوب می‌شود. انجمن دامپزشکان اطمینان حاصل می‌کند که دامپزشکان صلاحیت و توانایی لازم جهت فعالیت در رشته‌ی مورد نظر را دارند و این کار از این طریق صورت می‌پذیرد:
ـ تنظیم حداقل استانداردهای کار
ـ ترویج استانداردهای بالا در خصوص ات در رشته‌ی
ـ بازنگرانی مشکلات موجود در خصوص عملکرد دامپزشکان، رفتارهای حرفه‌ای و انجام اقدامات لازم در مواقع ضروری
ـ ثبت دامپزشکان
ـ مشخص کردن شرایط لازم برای ثبت دامپزشکان از طریق ارزیابی و تأیید اعتبار موسسه‌ای که آنان را پیشنهاد داده است.
ـ به روز نگه داشتن دامپزشکان با ارائه‌ی مدارک آموزشی و عملی جدید
ـ ارائه‌ی مشاوره و راهنمایی و پیشنهادات لازم به وزیر و Massey در خصوص مسائل مربوط به
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● دوره‌های آموزش زبان در کانادا● اپلای رشته‌ی ژنتیک در خارج از کشور● برترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌ی بیوشیمی کدامند؟● شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند● شرایط تحصیل در رشته‌ی پزشکی در کشور مالزی چگونه است؟● برترین دانشگاه‌های کشور کانادا برای تحصیل در رشته‌ی ریاضیات کدامند؟● ارزان‌ترین و بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل● معرفی ده بورسیه‌ی برتر استرالیا برای تحصیل در مقطع دکترا● اپلیکیشن فی چیست؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی فیزیوتراپی در کانادا چگونه است؟جدیدترین مطالب● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● آزمون زبان PTE چیست؟● انگیزه‌نامه‌ی تحصیلی یا SOP چیست؟● عوامل موفقیت در کار تیمی چیست؟● ساختار آزمون آیلتس چگونه است؟● با خودمان مهربان باشیم● بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن