شرایط تحصیل در مقطع دکترا در مالزی چگونه است؟

طول مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا در کشور مالزی متناسب با رشته‌ی انتخابی متفاوت می‌باشد اما در حالت کلی این دوره ۲ تا ۵ سال به طول خواهد انجامید.
طول مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا در کشور مالزی متناسب با رشته‌ی انتخابی متفاوت می‌باشد اما در حالت کلی این دوره ۲ تا ۵ سال به طول خواهد انجامید.
مجله موفقیت ایلیاد - هر ساله متقاضیان زیادی جهت در مقطع دکترا کشور را به عنوان مقصد ی خود انتخاب می‌کنند. در دهه‌های اخیر این کشور شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در عرصه‌های ی و علمی بوده است به گونه ای که در حدود ۲ درصد از جمعیت دانشجویان خارجی در ‌های آن به می‌پردازند.

شرایط در مقطع دکترا در کشور

طول مدت زمان در مقطع دکترا در کشور متناسب با رشته‌ی انتخابی متفاوت می‌باشد اما در حالت کلی این دوره ۲ تا ۵ سال به طول خواهد انجامید. در این دوره به سه صورت برگزار می‌شود حالت اول کلاس‌های آموزشی به تنهایی، حالت دوم کلاس و ارائه‌ی پایان نامه و حالت سوم تنها پایان نامه را شامل می‌شود که این وضعیت در ‌های مختلف متفاوت است. این دوره‌ها توسط هیئت علمی انتخاب و دانشجو ملزم به گذراندن آن می‌باشد. در حالت اول دانشجو تعدادی از دورس تئوری و عملی را پشت سر گذاشته و پس از کسب حداقل نمرات قابل قبول مربوطه مدرک دکترای خود را دریافت می‌کند. در حالت دوم دانشجو علاوه بر گذراندن تعدادی از واحدهای تئوری ملزم به ارائه‌ی طرح‌های پژوهشی نیز می‌باشد و در حالت سوم دانشجویان با ارائه‌ی پروپوزال و سایر مدارک لازم در دوره‌ی دکترا پذیرفته می‌شوند. در این دوره نیازی به گذراندن دروس تئوری نیست و دانشجو تنها بر روی پایان نامه خود کار می‌کند. در دوره‌ی دکترا در به شرکت در آزمون ورودی نیازمند نمی‌باشد اما تمام سوابق ی قبلی دانشجو در دوره‌ی فوق لیسانس بررسی خواهد شد.

ارائه‌ی مدارک زیر جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا از ‌های این کشور الزامی می‌باشد:

ـ دریافت و تکمیل فرم مربوطه
ـ ارائه‌ی ۶ قطعه عکس پاسپورتی
ـ ارائه‌ی مدارک ی پیشین
ـارائه‌ی گواهی تمکن مالی
ـ  ارائه‌ی مدرک زبان معتبر
ـ ارائه‌ی ترجمه از گذرنامه
ـ ارائه‌ی طرح توجیهی برای پایان نامه

شرایط اخذ ی ی دکترا در کشور

پس از اخذ از ‌های این کشور دانشجو جهت ادامه‌ی لازم است برای دریافت ی ی این کشور نیز اقدام کند. جهت دریافت ی ی تهیه مدارک و ارائه‌ی آن به سفارتخانه و یا کنسولگری در زمان مصاحبه الزامی است. این مدارک شامل:
ـ دریافت و تکمیل فرم مربوطه
ـ پرداخت ‌های مربوط به اخذ
ـ ارائه‌ی مدرک اخذ از
ـ ارائه‌ی گواهی تمکن مالی
ـ ارائه‌ی دو قطعه عکس پاسپورتی
ـ ارائه‌ی سوابق ی و سوابق علمی و تحقیقاتی
ـ ارائه‌ی گواهی سلامت
ـ ارائه‌ی مدارک ی پیشین به همراه ریز نمرات

شرایط اخذ ی از ‌های برای مقطع دکترا

برای متقاضیان در مقطع دکترا در کشور امکاناتی جهت برخورداری از ‌های ی فراهم شده است اما برای برخورداری از آن شرایط خاصی نیز در نظر گرفته شده است که در ادامه به آن می‌پردازیم:
ـ ارائه‌ی پایان نامه مرتبط با رشته‌ی ی
ـ سن متقاضی که باید کمتر از ۴۵ سال باشد.
ـ ارائه‌ی مدرک معتبر زبان که شامل آیلتس ۶/۵ ،paper based TOEFL ، 580 computer based TOEFL 230 و یا internet based TOEFL92
ـ برخورداری از سلامت جسمی و روانی
ـ ارائه‌ی مقالات و نشریات و کتاب‌های چاپ شده و یا ارائه‌ی نمونه کارها و یا کپی رایت ثبت اختراع

‌های دکترا در

‌های در کشور با توجه به و مقطع ی متفاوت است. اما به طور کلی ‌های برای دوره‌های دکترا در این کشور سالانه مبلغی در حدود ۲ هزار تا ۵ هزار دلار برآورد می‌شود. البته ‌های زندگی در این کشور به منطقه و سبک زندگی فرد نیز بستگی دارد. به طور میانگین یک دانشجو برای ‌های ماهیانه به ۱۸۰۰ تا ۲۵۰۰ رینگیت در ماه نیاز خواهد داشت.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی در انگلستان● شرایط تحصیل در رشته‌ی مامایی در دانشگاه‌های خارج از کشور چگونه است؟● دانشگاه‌های برتر رشته‌ی مدیریت مالی در ‌خارج از کشور● معرفی برترین دانشگاه‌ها در رشته‌ی هوش مصنوعی در خارج از کشور● شرایط تحصیل در رشته‌ی مهندسی پزشکی در کانادا● معرفی دانشگاه‌های برتر کشور نیوزیلند● وضعیت تحصیل در مدارس استرالیایی ● برترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی کدامند؟● برترین دانشگاه‌های معماری جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور کدامند؟● شرایط تحصیل زیر ۱۸ سال در کاناداجدیدترین مطالب● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● گپ تحصیلی چیست و چگونه می‌توان در فرایند اپلای آن را توجیه کرد؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. ● همه چیز درباره‌ی ویزای گاردین کانادا● چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟