شرایط تحصیل در رشته‌ی فیزیوتراپی در کانادا چگونه است؟

رشته‌ی فیزیوتراپی یکی از بهترین رشته‌های دانشگاهی در کانادا است که هر ساله متقاضیان خارجی و بین‌المللی بسیاری را جهت ادامه تحصیل در این رشته به مهاجرت به این کشور ترغیب می‌کند.
رشته‌ی فیزیوتراپی یکی از بهترین رشته‌های دانشگاهی در کانادا است که هر ساله متقاضیان خارجی و بین‌المللی بسیاری را جهت ادامه تحصیل در این رشته به مهاجرت به این کشور ترغیب می‌کند.
مجله موفقیت ایلیاد - رشته‌ی یکی از بهترین رشته‌های ی در است که هر ساله متقاضیان خارجی و بین‌المللی بسیاری را جهت ادامه در این رشته به به این کشور ترغیب می‌کند. این رشته فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی را در اختیار یان پس از فراغت از قرار می‌دهد.  

در رشته‌ی در کشور

طول مدت زمان در این رشته برای مقطع کارشناسی ارشد برای متقاضیان ۲ سال می‌باشد. داوطلبین در طول آشنایی با این دوره با مفاهیمی نظیر: تصمیم‌گیری بالینی، علوم پایه، ورزش و علوم حرکتی، عمل بالینی و تحقیقات توانبخشی آشنا می‌شوند. علاوه بر دوره‌های تئوری یان ملزم به گذراندن ۱۰۸۰ ساعت تمرینات بالینی نیز خواهند بود. متقاضیان جهت در این رشته ابتدا باید با ارائه‌ی مدارک زیر از یکی از ‌های این کشور نامه‌ی پذیرش دریافت کنند، این مدارک شامل:
ـ مدرک زبان معتبر ( آیلتس، تافل، پی تی ای )
ـ ارائه‌ی مدارک ی به همراه ریز نمرات
ـ انگیزه نامه یا SOP
ـ معرفی نامه از اساتید
ـ پرداخت اپلیکیشن فی
پس از اخذ نامه پذیرش از مورد نظر متقاضی ملزم به انجام اقدامات لازم جهت دریافت ی ی خواهد بود. ارائه‌ی مدارک زیر جهت دریافت ی ی الزامیست:
ـ دریافت و تکمیل فرم مربوطه از سفارت
ـ پرداخت اپلیکیشن فی
ـ مدرک زبان
ـ ارائه‌ی گواهی اخذ پذیرش از مورد نظر
ـ ارائه‌ی پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار
ـ ارائه‌ی گواهی تمکن مالی
ـ ارائه‌ی دو قطعه عکس پاسپورتی
ـ  ارائه‌ی انگیزه نامه
ـ ارائه‌ی گواهی عدم سو پیشینه
ـ ارائه‌ی گواهی سلامت

برترین ‌های برای در رشته‌ی

بسیاری از دوره‌های در کشور در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود، لذا متقاضیان جهت پذیرش در این مقطع باید مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده باشند. علاوه بر این چند دوره پیش نیاز نظیر آناتومی انسان، فیزیولوژی انسان، روانشناسی و آمار نیز نیاز است. لذا توصیه می‌شود برای کسب اطلاعات کافی راجع به شرایط ورود به و در این رشته با همان مرکز در تماس باشید.
تعدادی از برترین ‌های این کشور در زمینه‌ی عبارت است از:  
ـ دالهاوزی
ـ مک گیل
ـ مک مستر
ـ کویینز
ـ مونترال
ـ دانشگه شربروک
ـ اوتاوا
ـ لاوال
ـ آلبرتا
ـ بریتیش کلمبیا
ـ منیتوبا
ـ ساسکاچوان
ـ تورنتو
ـ وسترن انتاریو

هزینه‌ی در رشته‌ی در در سال ۲۰۲۱

یکی از مهمترین دغدغه‌های یانی که قصد در رشته‌ی در کشور   را دارند مسئله‌ی هزینه‌های و زندگی در این کشور است. در سال ۲۰۲۱ هزینه های در مقطع کارشناسی ارشد ۱۱۳۷۰ دلار برآورد شده است که این هزینه برای مدت یکسال می‌باشد. البته متقاضیان باید هزینه های جانبی را نیز در نظر بگیرند که این میزان نیز چیزی در حدود ۱۷۰۰ دلار می‌باشد. در کنار هزینه‌های هزینه‌های زندگی نیز متناسب با سبک زندگی وجود دارد که متفاوت است اما به طور میانگین ماهیانه مبلغی در حدود ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار صرف هزینه‌های زندگی خواهد شد. به این میزان هزینه، هزینه‌ی اجاره‌ی مسکن نیز اضافه خواهد شد که با توجه به متراژ و موقعیت آن ماهانه بالغ بر ۷۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار برآورد خواهد شد، این در حالی است که هزینه‌ی اقامت در خوابگاه‌های یی ماهانه ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار می‌شود، به همین دلیل خوابگاه‌های یی در از طرفداران بیشتری برخوردار است. از جمله خوابگاه‌های موجود در می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
ـ McGill University _ New Residence
ـ Dalhousie University _ Risley Hall
ـ Bishops University _ Norton Hall and Pollack Hall
ـ Acadia University _ Cutten House  

شرایط کار در رشته‌ی در

فرصت‌های شغلی  بسیار مناسبی برای کار در زمینه‌ی در کشور پس از فراغت از برای متقاضیان این رشته وجود دارد. متقاضیان پس از فارغ الی در مراکز مختلفی اعم از بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، خانه‌های سالمندان، مراکز درمانی، بخش‌های مراقبت ویژه می‌توانند به فعالیت بپردازند. میزان حقوق و دستمزد افراد به سوابق کاری و تخصص هر فرد در این زمینه بستگی دارد. متقاضیانی که از ‌های این کشور فارغ ال شده‌اند شانس بیشتری برای یافتن کار مناسب خواهند داشت. این دسته از افراد پس از اتمام ات با تغییر ی ی به ی کار می‌توانند در این کشور به کار بپردازند. برای فارغ‌الان این رشته از دیگر ‌ها مدرک ی آنان معادل سازی می‌شود و پس از گذر از پروسه‌ای با شرکت در دوره‌های آموزشی مجوز کار در این کشور را دریافت خواهند کرد. بازار کار رشته‌ی در برخی از شهرهای این کشور نظیر تورنتو و ونکوور از رونق زیادی برخوردار است همچنین در بریتیش کلمبیا درخواست های بسیاری برای فیزیوتراپ‌ها وجود دارد. متوسط حقوق یک ست در کشور سالانه ۷۴۴۳۲ دلار یا ۳۸.۱۷ دلار در ساعت می‌باشد .براساس میزان دانش و سطح تجربه و سابقه‌ی کار هر فرد میزان حقوق از ۲۸۸۱۱ دلار در سال شروع می‌شود و برای فیزیوتراپ‌های با تجربه این مبلغ  در سال به ۱۲۵۰۰۰ دلار نیز می‌رسد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا