اپلیکیشن فی چیست؟

از مراحل اولیه جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر تکمیل فرم مربوطه به صورت آنلاین می‌باشد که معمولاً شامل اطلاعات هویتی، رزومه‌ی تحصیلی و شغلی، علایق شغلی، اسکن مدارک تحصیلی، نمرات آزمون‌های زبان، SOP و توصیه نامه‌ها می‌باشد. اما برای بررسی فرم درخواست پذیرش و پرونده‌ی متقاضی لازم است که بابت آن هزینه‌ای به دانشگاه مورد نظر پرداخت شود که به این هزینه، اپلیکیشن فی گفته می‌شود.
از مراحل اولیه جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر تکمیل فرم مربوطه به صورت آنلاین می‌باشد که معمولاً شامل اطلاعات هویتی، رزومه‌ی تحصیلی و شغلی، علایق شغلی، اسکن مدارک تحصیلی، نمرات آزمون‌های زبان، SOP و توصیه نامه‌ها می‌باشد. اما برای بررسی فرم درخواست پذیرش و پرونده‌ی متقاضی لازم است که بابت آن هزینه‌ای به دانشگاه مورد نظر پرداخت شود که به این هزینه، اپلیکیشن فی گفته می‌شود.
مجله موفقیت - برای مهاجرت ی و اپلای برای در کشوری دیگر پروسه‌ای طی می‌شود که از جمله مهم‌ترین مراحل این پروسه پرداخت ( Application Fee ) می‌باشد.

Application Fee چیست؟

از مراحل اولیه جهت اخذ ی از مورد نظر تکمیل فرم مربوطه به صورت آنلاین می‌باشد که معمولاً شامل اطلاعات هویتی، رزومه‌ی ی و شغلی، علایق شغلی، اسکن مدارک ی، نمرات آزمون‌های زبان، SOP و توصیه نامه‌ها می‌باشد. اما برای بررسی فرم درخواست و پرونده‌ی متقاضی لازم است که بابت آن ‌ای به مورد نظر پرداخت شود که به این ، گفته می‌شود. پس از تکمیل فرم مربوطه جهت آغاز فرایند بررسی پرونده لازم است اپلیکشین خود را سابمیت ( ارائه جهت بررسی ) نمایید و از آنجایی که اکثر ‌ها بدون پرداخت ‌ی امکان submit نمودن اپلیکیشن را نمی‌دهند لازم است ابتدا را پرداخت نمایید. پس از پرداخت اطلاعات متقاضی برای ارسال و درخواست شما نهایی و ثبت می‌گردد و تصمیم گیری در رابطه با اعطا یا رد متقاضی صورت می‌پذیرد.

علت پرداخت Application Fee چیست؟

به منظور رسمی‌تر شدن درخواست متقاضی و حصول اطمینان از قصد متقاضی مبنی بر جدی بودن اپلای دانشجو، ‌ها برای بررسی پرونده‌ی دانشجویان از آنان درخواست پرداخت را می‌کنند در واقع به این طریق با این پرداخت این اطمینان به داده می‌شود که روند بررسی مدارک متقاضی بیهوده نبوده و حتی در صورت رد صلاحیت و یا لغو درخواست از طرف خود متقاضی وقت گروه آموزشی تلف نشده است زیرا ‌ی این کار را دریافت کرده‌اند. از طرفی علت دیگر برای پرداخت این این می‌باشد که از آنجایی که این صرف بررسی روند انتخاب و دانشجویان می‌شود در صورت عدم پرداخت گاه دانشجو به امید در بهترین ‌ها صدها درخواست ارائه می‌دهد و در صورتی که بخواهد را برعهده بگیرد متحمل ‌ی بالایی خواهد شد، بنابراین عمدتاً این بر عهده متقاضی گذاشته می‌شود.

نکاتی درباره‌ی Application Fee

ـ ‌ای که دانشجوی متقاضی به عنوان Applicaion Fee پرداخت می‌کند در و در صورت رد درخواست و اعلام عدم صلاحیت بازگردانده نخواهد شد.
ـ پس از submit نمودن اپلیکیشن خود امکان اصلاح اطلاعات وجود ندارد، بنابراین پیش از پرداخت و سابمیت نمودن اپلیکیشن خود از صحت اطلاعات و ارسال کامل آنان مطمئن شوید. ( البته جز پیوست مدارک تکمیلی و پر کردن توصیه نامه‌ها توسط اساتید که پس از سابمیت قابل انجام است. )
ـ تاریخ ددلاین ( Deadline ) پرداخت به این معناست که شما تا پایان آن تاریخ به وقت کشور محل قرارگیری فرصت دارید تا اپلیکیشن خود را سابمیت کنید.
ـ مبلغ برای هر متفاوت است و به صورت آنلاین و با مستر کارت و ویزا کارت قابل پرداخت خواهد بود.
ـ مبلغ برای ‌های به طور میانگین ۹۵  دلار می‌باشد که برای برخی ‌ها این در حدود ۱۵۵ ـ ۲۰۰ دلار و برای برخی ۶۰ ـ ۷۰ دلار می‌باشد.
ـ این مبلغ برای به طور متوسط ۴۰ دلار می‌باشد که این مبلغ برای ‌های سطح بالاتر نظیر استنفورد، کلمبیا و کالیفرنیا ۸۵ تا ۹۰ دلار می‌باشد.
ـ مبلغ برای ‌های اروپایی به طور میانگین ۷۵ دلار براورد می‌شود، برخی از ‌های اروپا مانند TU Munich، university of vienna، university of Oslo، university of Glasgow مبلغی به عنوان دریافت نمی‌کنند.
ـ به دلیل شرایط فعلی ایران راه‌های محدودی برای پرداخت وجود دارد، از جمله این راه‌ها پرداخت از طریق ویزا کارت، مستر کارت و یا سایر کارت‌های ارزی می‌باشد.
نکته‌ی قابل توجه اینکه راه‌هایی وجود دارد که از طریق آن می‌توانید اثبات کنید توانایی مالی برای پرداخت این را ندارید، در این صورت ملزم به پرداخت ‌ی Application Fee نخواهید بود. 
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی در انگلستان● شرایط تحصیل در رشته‌ی مامایی در دانشگاه‌های خارج از کشور چگونه است؟● دانشگاه‌های برتر رشته‌ی مدیریت مالی در ‌خارج از کشور● معرفی برترین دانشگاه‌ها در رشته‌ی هوش مصنوعی در خارج از کشور● شرایط تحصیل در رشته‌ی مهندسی پزشکی در کانادا● معرفی دانشگاه‌های برتر کشور نیوزیلند● وضعیت تحصیل در مدارس استرالیایی ● برترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی کدامند؟● برترین دانشگاه‌های معماری جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور کدامند؟● شرایط تحصیل زیر ۱۸ سال در کاناداجدیدترین مطالب● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● گپ تحصیلی چیست و چگونه می‌توان در فرایند اپلای آن را توجیه کرد؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. ● همه چیز درباره‌ی ویزای گاردین کانادا● چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟