ارزان‌ترین و بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

زندگی در استان کبک تا حد زیادی سبب صرفه جویی دانشجویان در مخارج می‌شود.
زندگی در استان کبک تا حد زیادی سبب صرفه جویی دانشجویان در مخارج می‌شود.
مجله موفقیت ایلیاد - برخی از شهرهای کشور نظیر ونکوور و تورنتو ‌های بسیار معتبری را در خود جای داده‌اند اما ‌ی زندگی در آن‌ها بسیار زیاد است و شاید برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی امکان زندگی و در این شهرها وجود نداشته باشد. اما در شهرهای دیگری نیز وجود دارد که ضمن برخورداری از ‌های مطرح ‌ی زندگی در آن‌ها بسیار مناسب‌تر است. بسیاری از دانشجویانی که با ‌ای کمتر قصد ادامه در این کشور را دارند می‌توانند یکی از این شهرها را به عنوان مقصد ی خود انتخاب کنند.

در ادامه به معرفی برخی از کم ‌ترین شهرهای برای ادامه دانشجویان می‌پردازیم:

شربروک، استان کبک

شربروک ششمین شهر بزرگ استان کبک است که در ۱۶۰ کیلومتری مونترال واقع است و بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.۴۰ هزار نفر دانشجو در این شهر به می‌پردازند و به شهر دانشجویان معروف است چرا که بیشترین تجمع دانشجویان نسبت به جمعیت کل را در این استان دارد. شربروک از قطب‌های علمی استان کبک است که انواع رشته‌های ی اعم از مهندسی، پزشکی، علوم انسانی و حقوق، هنر، زبان و ادبیات را ارائه می‌دهد. در این شهر فرانسوی زبان ‌های انگلیسی زبانی نظیر بیشاپ نیز وجود دارد. ‌ی زندگی در این شهر صرفه نظر از ‌ی اجاره بهای مسکن چیزی در حدود ۸۹۰ دلار در ماه می‌باشد و ‌ی اجاره‌ی آپارتمان یک خوابه در مرکز  شهر ۵۰۰ دلار و در محدوده‌ی خارج از مرکز شهر ۴۶۰ دلار در ماه می‌باشد. علاوه بر ‌های پایین مسکن در این شهر ‌ی خدمات عمومی نیز در این شهر از سایر شهرهای کمتر می‌باشد.

لاوال، استان کبک

به طور کلی زندگی در استان کبک تا حد زیادی سبب صرفه جویی دانشجویان در مخارج می‌شود. این استان تنها به خاطر شهر شربروک در بین دانشجویان شناخته شده نیست. شهر لاوال نیز یکی دیگر از بهترین شهرهای این استان برای می‌باشد. علت این امر تعداد زیاد ‌های ارزان در این شهر می‌باشد. از طرفی ‌های زندگی در این شهر ارزان است و با انتخاب شهری مانند لاوال می‌توان بیشترین صرفه جویی را در ‌ها انجام داد. این شهر در ۳۰ کیلومتری مونترال قرار دارد که یکی از بزرگترین شهر‌های محسوب می‌شود که ‌ی زندگی در آن ۹ درصد کمتر از متوسط ‌ی زندگی در دیگر استان‌های این کشور است.  ‌ی زندگی در لاوال صرفه نظر از ‌ی اجاره‌ی مسکن ماهانه در حدود ۱۰۰۰ دلار است و ‌ی اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۱۱۰۰ دلار و  در محدوده‌ی خارج از مرکز شهر ۷۰۰ دلار می‌باشد.

مونکتون، استان نیو برانزویک

مونکتون بزرگترین شهر استان نیوبرانزویک از دیگر شهرهای کم کشور با جمعیتی بالغ بر ۸۵۰۰۰ نفر است که از بهترین شهرهای برای و حتی تجارت به شمار می‌رود. زبان انگلیسی و فرانسوی در این شهر به صورت مساوی در این شهر مورد استفاده قرار می‌گیرد و نیمی از مردم این شهر به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند. این شهر از سه با نامه‌های مونکتون، کراندال و نیوبرانزویک و همچنین چهار کالج خصوصی برخوردار می‌باشد. مونکتون بزرگترین فرانسوی زبان خارج از استان کبک است و دو زبانه بودن این شهر سبب ارائه‌ی دروس ی به هر دو زبان شده است. ‌ی زندگی در این شهر نسبت به شهرهای پر جمعیت بسیار پایین است. ‌ی زندگی در این شهر صرفه نظر از ‌ی اجاره مسکن حدود ۱۰۰۰ دلار در ماه می‌باشد ‌ی اجاره‌ی یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۸۷۰ دلار و اجاره‌ی آپارتمان خارج از محدوده‌ی مرکز شهر ۷۱۶ دلار در ماه می‌باشد.  

آباتسفورد، استان بریتیش کلمبیا

به دلیل سرسام آور بودن ‌های زندگی در شهر ونکوور این تصور در ذهن اغلب دانشجویان وجود دارد که در تمام استان بریتیش کلمبیا وضعیت همین‌گونه است در صورتی که شهرهایی در این استان وجود دارد که علاوه بر ارزان بودن بسیار با وضعیت و شرایط زندگی دانشجویی سازگار است و یکی از آن‌ها آباتسفورد نام دارد. این شهر بزرگترین شهر ارزان قیمت استان بریتیش کلمبیاست که به لحاظ تنوع نژادی در جایگاه سوم قرار دارد. این شهر با ۱۵۰۰۰۰ نفر جمعیت از بهترین شهرهای برای زندگی و است. یکی از برترین ‌های فریز ولی در این شهر قرار دارد. دو و هفت کالج دیگر نیز در این شهر وجود دارد. ‌ی اجاره‌ی ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر آباتسفورد ۱۱۰۰ دلار و اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه خارج از محدوده‌ی مرکز شهر ۱۰۰۰ دلار می‌باشد.

سنت کاترینس، اونتاریو

سنت کاترینس نیز از دیگر کم ‌ترین شهر های برای به شمار می‌رود. این شهر بزرگترین شهر در منطقه نیاگارا به شمار می‌رود و یکی از شهرهای سرسبز محسوب می‌شود، آبشار نیاگارا بیست دقیقه با این شهر فاصله دارد. این شهر  برای افرادی که ات عالی را دنبال می‌کنند بسیار مناسب است زیرا بروک و کالج نیاگارا در این شهر قرار دارد که هردو از امکانات آموزشی بسیار خوبی برخوردارند. با در این شهر ضمن برخورداری از امکانات آموزشی بالا  می‌توانید از زیبایی‌های این شهر به ویژه برزگترین آبشار جهان بهره مند شوید و از حضور هزاران گردشگر در این شهر برای کسب درآمد در دوران دانشجویی استفاده کنید. ‌ی زندگی در شهر سنت کاترینس برای هر نفر صرفه نظر از ‌ی اجاره مسکن حدود ۱۰۰۰ دلار در ماه می‌باشد، ‌ی اجاره‌ی آپارتمان یک خوابه در مرکز این شهر ۱۱۰۰ دلار و ‌ی اجاره‌ی آپارتمان در محدوده‌ی خارج از مرکز شهر ۱۰۰۰ دلار در ماه می‌باشد .

لندن، استان اونتاریو

لندن ششمین شهر بزرگ استان انتاریو با جمعیتی بالغ بر ۴۰۴ هزار نفر جمعیت است که با جشنواره‌های موسیقی و نمایشگاه‌های هنری خود شناخته می‌شود. این شهر یکی از مکان‌های خوب خصوصاً برای دانشجویان رشته‌ی هنر و پزشکی می‌باشد. لندن به دلیل سیستم مراقبت‌های آموزشی و بهداشتی مناسب در بین دانشجویان از محبوبیت فراوانی برخوردار است. کالج کینگ، هورون، برشیا در این شهر قرار دارند اما شهرت این شهر در جامعه علمی شمال قاره آمریکا به دلیل وجود وسترن انتاریو از قدیمی‌ترین ‌های و کالج فن شاو از بزرگترین کالج‌های با بیش از ۴۰ هزار دانشجو می‌باشد. به دلیل اینکه اکثریت جامعه این شهر را دانشجویان و متخصصان پزشکی و هنر تشکیل می‌دهند بازار کار مناسبی برای این رشته‌ها در این شهر فراهم شده است. این شهر با در اختیار گذاشتن مشاغل کوچک فرصت‌های شغلی بسیاری را در اختیار افرادی که علاقه‌مند به ورود بازار کار هستند اما از تجربه‌ی کافی برخوردار نیستند می‌گذارد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا