شرایط تحصیل در رشته‌ی پزشکی در کشور مالزی چگونه است؟

سیستم آموزشی در کشور مالزی مطابق با استانداردهای بین المللی می‌باشد. در این کشور همانگونه که عنوان شد شعبه‌هایی از دانشگاه‌های معتبر دیگر کشورها نیز وجود دارد که دانشجویان بسیاری در آنان به تحصیل مشغول‌اند.
سیستم آموزشی در کشور مالزی مطابق با استانداردهای بین المللی می‌باشد. در این کشور همانگونه که عنوان شد شعبه‌هایی از دانشگاه‌های معتبر دیگر کشورها نیز وجود دارد که دانشجویان بسیاری در آنان به تحصیل مشغول‌اند.
مجله موفقیت ایلیاد - رشته‌ی در کشور در بین یان بین المللی از طرفداران بسیاری برخوردار است. از سویی در این کشور به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای آسیایی و از سویی به زبان انگلیسی از مزایای در می‌باشد. این کشور در سال‌های اخیر نظام ی خود را با سیستم‌های بین المللی هماهنگ کرده است به همین دلیل بستری مناسب جهت ایجاد ‌های پیشرفته و ایجاد شعبی از ‌های برتر دنیا را در اولویت قرار داده است، ناتینگهام و موناش از جمله ‌های معتبری هستند که در این کشور دارای شعبه هستند.
اغلب ‌های کشور از کیفیت آموزشی بسیار خوبی برخوردار هستند، امکان در این کشور بدون نیاز به مدرک زبان در این کشور وجود دارد، ‌ی زندگی و در این کشور نسبت به کشورهای اروپایی بسیار مناسب‌تر است، زبان در بسیاری از ‌های این کشور انگلیسی است و یان امکان انجام کار پاره وقت در این کشور را خواهند داشت. کشور از ۴۵ مرکز آموزشی و پژوهشی یا به عبارتی برخوردار است.
‌های به دو صورت دولتی و خصوصی هستند که یان برای در هر یک از این ‌ها ملزم به پرداخت شهریه می‌باشند و مسلماً ‌ی در ‌های خصوصی این کشور بیشتر از ‌های دولتی می‌باشد. زبان در دانشکده‌های خصوصی به زبان انگلیسی و در ‌های دولتی به زبان مالایی می‌باشد. یان جهت ادامه در مقطع کارشناسی ملزم به گذراندن دوره‌ی دوازده ساله متوسطه و اخذ مدرک دیپلم می‌باشند. از طرفی ‌های این کشور برای یان ممتاز شرایط ویژه و خاصی در نظر گرفته است. به دلیل همکاری ‌های این کشور با بسیاری از ‌های غربی بسیاری از یان در ‌های این کشور را به عنوان سکوی پرتابی جهت ورود به ‌های اروپایی می‌دانند.

امکان در کشور

برخورداری از مدرک زبان معتبر از اولین شرایط برخورداری از پذیرش ی جهت در رشته‌ی در کشور می‌باشد. هرچند برای یانی که فاقد مدرک زبان هستند و از مهارت کافی در زبان انگلیسی برخوردار نیستند امکان گذراندن دوره‌های زبان انگلیسی در این کشور فراهم است. مدت زمان در رشته‌ی در این کشور ۵ الی ۶ سال به طول می‌انجامد و به سه دوره تقسیم می‌شود. یان در سال اول به یادگیری آموزش‌های تئوری لازم در زمینه‌ی دروس می‌پردازند. سال دوم در این رشته با آموزش های حرفه‌ای‌تر و تخصصی‌تر سپری می‌شود و در نهایت دو سال آخر در این رشته به آموزش های بالینی و عملی می‌گذرد. همانگونه که عنوان شد در این کشور ‌های بسیاری وجود دارد که از میان آنان ۲۱ دارای اعتبار جهانی و بین المللی می‌باشد.

شرایط در رشته‌ی در کشور

سیستم آموزشی در کشور مطابق با استانداردهای بین المللی می‌باشد. در این کشور همانگونه که عنوان شد شعبه‌هایی از ‌های معتبر دیگر کشورها نیز وجود دارد که یان بسیاری در آنان به مشغول‌اند. از شرایط اخذ پذیرش برای در رشته‌ی در این کشور برخورداری از نمرات قابل قبول در دروس فیزیک، شیمی و زیست شناسی می‌باشد. یان می‌توانند پس از اتمام دوره‌ی ۵ ساله برای دریافت تخصص یک دوره‌ی دو ساله تحت عنوان House Manship را نیز سپری کنند.  
از جمله مدارک لازم جهت ادامه در رشته‌ی ارائه‌ی یکی از مدارک STPM یا A Level می‌باشد که بدین صورت می‌باشد:
ـ داشتن حداقل AAC ، ABC، BBB در زیست شناسی
ـ شیمی
ـ فیزیک یا ریاضیات
در این دوره‌های آموزشی به یان جهت برخورداری از تجربه و مهارت‌های مورد نیاز آموزش‌هایی ارائه می‌شود تا بتوانند به عنوان یک پزشک در آینده به فعالیت بپردازند. یان رشته‌ی پس از فراغت از و قبل از ورود به دوره‌ی تخصصی خود باید چند سالی به کار و فعالیت در این زمینه بپردازند.

اعتبار مدرک ی رشته‌ی از ‌های کشور

برای یان علاقه مند به در رشته‌ی از ‌های این کشور لازم است قبل از انتخاب مورد نظر اطلاعات لازم درباره‌ی اعتبار را به دست آورید زیرا اعتبار و رتبه‌ی ‌های این کشور هر ساله متغیر می‌باشد، اما اغلب ‌های این کشور از اعتبار جهانی برخوردارند و کشورهایی نظیر استرالیا، سوئیس و بسیاری از کشورهای اروپایی مدرک ‌های این کشور را به رسمیت می‌شناسند. از طرفی توجه به این نکته ضروری است که در ‌های مورد تأیید وزارت علوم ایران از اهمیت زیادی برخوردار است به دلیل اینکه بسیاری از یان پس از اتمام در کشور به ایران بازمی‌گردند و تا زمانی که مدرک ی‌شان مورد تأیید وزارت علوم قرار نگیرد امکان فعالیت در کشور را نخواهند داشت.  نکته دیگر برای افرادی مهم است که مشمول قانون نظام وظیفه بوده و تقاضای دریافت معافیت ی در دوره‌ی خود را دارند که برای استفاده از معافیت ی نیز فرد باید در و رشته‌ی مورد تأیید وزارت علوم و یا وزارت بهداشت کند. ‌های کشور که در رشته‌های علوم مورد تأیید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران هستند عبارت هستند از:
ـ university Malaysia
ـ  university sains Malaysia
ـ university kebangsaan Malaysia
ـ university putra Malaysia
ـ university national autonomous of mexico ( UNAM )

زبان در رشته‌های در کشور

متقاضیان در رشته‌های در کشور امکان به دو زبان انگلیسی و مالایی را دارند اما نکته مهم در مورد زبان در رشته‌ی این است که به زبان مالایی در این رشته ارجحیت دارد. به دلیل اینکه بسیاری از اساتید در این کشور را بومیان این کشور تشکیل می‌دهند که زبان مالایی زبان اصلی آنان می‌باشد و بنابراین با تسلط بیشتری میتوانند به تدریس با این زبان بپردازند و از بدفهمی که ممکن است با تدریس با زبان انگلیسی ایجاد شود جلوگیری می‌کند، نکته‌ی دیگری که درباره‌ی زبان در رشته‌های علوم در این کشور مطرح است این است که از زمانی که ات فرد  وارد فاز بالینی می‌شود معمولاً از سال سوم به بعد به دلیل ارتباط با بیماران بومی که زبان مالایی صحبت می‌کنند آموزش به زبان بومی کشور صورت می‌گیرد، از این رو در رشته‌ی در ‌های به ویژه دولتی این کشور به زبان مالایی انجام می‌شود.

‌های و زندگی در کشور

رشته‌ی از گران‌ترین رشته‌ها جهت در کشور می‌باشد. ‌های ی در این کشور با توجه به و شهر محل قرارگیری متفاوت است اما به طور کلی ‌ی در این رشته سالانه در حدود ۷ تا ۱۵ هزار دلار خواهد بود که مسلماً این مبلغ برای در ‌های خصوصی بالاتر است. ‌های زندگی در این کشور برای یک چندان بالا نیست و تا حدود زیادی به ‌های زندگی در ایران نزدیک است.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی در انگلستان● شرایط تحصیل در رشته‌ی مامایی در دانشگاه‌های خارج از کشور چگونه است؟● دانشگاه‌های برتر رشته‌ی مدیریت مالی در ‌خارج از کشور● معرفی برترین دانشگاه‌ها در رشته‌ی هوش مصنوعی در خارج از کشور● شرایط تحصیل در رشته‌ی مهندسی پزشکی در کانادا● معرفی دانشگاه‌های برتر کشور نیوزیلند● وضعیت تحصیل در مدارس استرالیایی ● برترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی کدامند؟● برترین دانشگاه‌های معماری جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور کدامند؟● شرایط تحصیل زیر ۱۸ سال در کاناداجدیدترین مطالب● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● گپ تحصیلی چیست و چگونه می‌توان در فرایند اپلای آن را توجیه کرد؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. ● همه چیز درباره‌ی ویزای گاردین کانادا● چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟