برترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌ی بیوشیمی کدامند؟

بخش زیادی از علم بیوشیمی به مطالعه‌ی ساختارها، عملکردها و برهم کنش‌های زیستی نظیر پروتئین‌ها، نوکلئیک‌اسیدها، کربوهیدرات‌ها و لیپیدها می‌پردازد.
بخش زیادی از علم بیوشیمی به مطالعه‌ی ساختارها، عملکردها و برهم کنش‌های زیستی نظیر پروتئین‌ها، نوکلئیک‌اسیدها، کربوهیدرات‌ها و لیپیدها می‌پردازد.
مجله موفقیت ایلیاد - علم مطالعه‌ی فرایندهای شیمیایی درون و مربوط به بدن موجودات زنده می‌باشد. علمی آزمایشگاهی است که ترکیبی از شیمی و زیست شناسی را در سه حوزه‌ی اصلی شامل می‌شود:
ـ زیست شناسی ساختاری
ـ آنزیم شناسی
ـ متابولیسم ( سوخت و ساز )
در اواخر قرن بیستم در هر سه حوزه از پیشرفت چشمگیری برخوردار بوده است. این علم ارتباط نزدیکی با زیست شناسی مولکولی دارد که مطالعه‌ی مکانیسم‌های مولکولی در پدیده‌های زیستی می‌باشد. بخش زیادی از علم به مطالعه‌ی ساختارها، عملکردها و برهم کنش‌های زیستی نظیر پروتئین‌ها، نوکلئیک‌اسیدها، کربوهیدرات‌ها و لیپیدها می‌پردازد. همچنین طیف وسیعی از علوم نظیر ژنتیک، میکروبیولوژی، پزشکی قانونی، علوم گیاهی و پزشکی را شامل می‌شود. به دلیل وسعت زیاد این علم در حوزه‌های مختلف طی سالیان گذشته ست‌ها هر روز به یافته‌های جدیدی دست پیدا می‌کنند. این یافته‌ها در درجه‌ی اول در پزشکی، تغذیه و کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ست‌ها در پزشکی به بررسی علل و درمان بیماری‌ها می‌پردازند. در علم تغذیه به چگونگی حفظ سلامت و اثرات کمبود تغذیه بر بدن و درکشاورزی خاک و کود‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند. همچنین بهبود کشت محصول، ذخیره محصول و کنترل محصولات از دیگر اهداف ست‌ها در عرصه کشاورزی می‌باشد. هم بر فرایندهای شیمیایی درون سلولی و هم بر فرایندهای سطح سلول متمرکز است، به عنوان مثال مطالعه‌ی اجزایی نظیر پروتئین‌ها، چربی‌ها و دیگر قسمت‌ها بر عهده‌ی علم می‌باشد. همچنین این علم به بررسی نحوه‌ی تعامل سلولها با یکدیگر می‌پردازد و بر ساختار یک مولکول و نحوه‌ی عملکرد آن تأثیر می‌گذارد و فرایند برخورد مولکول‌ها با یکدیگر را پیش بینی می‌کند.

در این مقاله به معرفی برترین ‌های جهان در رشته‌ی می‌پردازیم:

ـ هاروارد  

هاروارد ی خصوصی و تحقیقاتی است که در رشته‌های زیست پزشکی، علوم زیستی، ، بیوفیزیک و زیست شناسی شیمیایی از شهرت جهانی برخوردار است و در صورت وجود تقاضای کافی در هر سال در این رشته‌های عنوان شده ارائه خواهد شد. دوره‌های در این بسیار پیشرفته است و هر سال تحقیقات فراوانی در این زمینه در این صورت می‌گیرد. تمرکز اصلی هاروارد در رشته‌ی بر شیمی زیست آلی، شیمی هورمونی،آنزیم شناسی و مواردی دیگر می‌باشد. ست‌ها به بررسی علمی واکنش‌های شیمیایی و زیستی مربوط به کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها و نوکلئیک اسیدها می‌پردازند.

ـ کمبریج

کمبریج ی تحقیقاتی و دومین قدیمی انگلیسی زبان و چهارمین قدیمی جهان می‌باشد که در سال ۱۲۰۹ تأسیس شد. دانشکده‌ی این طیف گسترده‌ای از مقاطع تحصیلی شامل دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای را ارائه می‌دهد و دانشجویان بین‌المللی بسیاری در این به تحصیل می‌پردازند. رشته‌ی این از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی جهت اپلای در بین متقاضیان می‌باشد.  

ـ آکسفورد

دانشکده‌ی آکسفورد از شهرت بسیاری در سطح جهان برخوردار است و یکی از بزرگترین بخش‌های در اروپا به شمار می‌رود. این بخش قسمتی از بخش علوم پزشکی آکسفورد می‌باشد که بزرگترین بخش از چهار بخش ی این است و در رتبه‌ی سوم جهان در زیست پزشکی قرار دارد. بخش تحقیقاتی آکسفورد در زمینه‌ی از گستردگی فراوانی برخوردار است و به بررسی تمام جنبه‌های از مولکولی و سلولی تا زیست شناسی سلولی و تصویر برداری می‌پردازد و بر بیوفیزیک مولکولی، میکروبیولوژی، زیست شناسی کروموزومی و RNA تمرکز دارد.

ـ استنفورد

استنفورد واقع در کالیفرنیا یکی دیگر از بهترین ‌های جهان در رشته‌ی می‌باشد که از شهرتی جهانی برخوردار است. این در رشته‌ی از تکنیک‌ها و رویکردهای متنوعی بهره می‌گیرد. ، بیوفیزیک، زیست شناسی ساختاری و ژنتیک از مهم‌ترین حوزه‌های مربوط به این می‌باشد.

ـ موسسه‌ی فناوری ماساچوست

موسسه‌ی فناوری ماساچوست ی خصوصی تحقیقاتی در ایالت متحده ست که در سال ۱۸۶۱ تأسیس شد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های موسسه‌ی فناوری ماساچوست این است که در کنار برگزاری دوره‌های اصلی آموزشی نظیر دوره‌های کارشناسی گواهی‌های مختلفی در رشته‌ی نیز ارائه می‌کند که دوره‌های آن از دوره‌های اصلی کوتاه‌تر است.

ـ جانز هاپکینز

جانز هاپکینز ی تحقیقاتی خصوصی واقع در بالتیمورـ مریلند ست که به ارائه‌ی برنامه‌های بسیاری در رشته‌های مختلف من جمله و زیست پزشکی می‌پردازد. دانشجویان رشته‌ی با همکاری گروه‌های زیست شناسی با انجام تحقیقات علمی به دنبال یافته های جدید علمی هستند. تحقیقات این منجر به کشف و شناسایی فرایندهای زیستی مربوط به بیماری‌ها و اصول سلامت می‌شود.

ـ پرینستون

پرینستون ی بسیار معروف در پرینستون ـ نیوجرسی می‌باشد. رشته‌ی در این به صورت ویژه بر ژنومیک، پروتئین شناسی، سرطان شناسی، زیست شناسی تکاملی، نوروبیولوژی و میکروبیولوژی تمرکز دارد و همین امر سبب افزایش تقاضا جهت ادامه تحصیل در رشته‌ی این شده است.

ـ موسسه‌ی فناوری کالیفرنیا

موسسه‌ی فناوری کالیفرنیا به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی در رشته‌های علوم پایه و مهندسی در رتبه‌بندی بهترین ‌های جهان رتبه‌ی ده برترین ‌های جهان را به خود اختصاص داده است. برترین برنامه‌های درسی این شامل رشته‌های ، شیمی و مهندسی شیمی و بیوفیزیک مولکولی می‌باشد. این در سال‌های آینده با پیشرفت در رشته‌ی به حل بسیاری از مشکلات و مسائل پیچیده‌ی علمی خواهد پرداخت.

ـ ییل

ییل ی تحقیقاتی است که در سال ۱۷۰۱ در تأسیس شد. این سومین موسسه‌ی آموزش عالی در ایالت متحده به شمار می‌رود. ییل در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا میزبان دانشجویان بین‌المللی بسیاری از سرتاسر جهان می‌باشد.

ـ امپریال کالج لندن

امپریال کالج لندن ی تحقیقاتی محور در لندن است و از بهترین دانشکده‌های در رشته‌های علوم، مهندسی، پزشکی و تجارت برخوردار است. هدف آموزشی رشته‌ی در این در درجه اول درک زیست شناسی است و سپس به مطالعه‌ی زیست شناسی در سطح مولکولی و سلولی می‌پردازد. 
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی در انگلستان● شرایط تحصیل در رشته‌ی مامایی در دانشگاه‌های خارج از کشور چگونه است؟● دانشگاه‌های برتر رشته‌ی مدیریت مالی در ‌خارج از کشور● معرفی برترین دانشگاه‌ها در رشته‌ی هوش مصنوعی در خارج از کشور● شرایط تحصیل در رشته‌ی مهندسی پزشکی در کانادا● معرفی دانشگاه‌های برتر کشور نیوزیلند● وضعیت تحصیل در مدارس استرالیایی ● برترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی کدامند؟● برترین دانشگاه‌های معماری جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور کدامند؟● شرایط تحصیل زیر ۱۸ سال در کاناداجدیدترین مطالب● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● گپ تحصیلی چیست و چگونه می‌توان در فرایند اپلای آن را توجیه کرد؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. ● همه چیز درباره‌ی ویزای گاردین کانادا● چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟