اپلای رشته میکروبیولوژی در دانشگاه‌های خارج از کشور

میکروبیولوژی علم مطالعه‌ی ارگانیسم‌های کوچک نظیر قارچ‌ها، تک سلولی‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌هاست.
میکروبیولوژی علم مطالعه‌ی ارگانیسم‌های کوچک نظیر قارچ‌ها، تک سلولی‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌هاست.
مجله موفقیت ایلیاد - علم مطالعه‌ی ارگانیسم‌های کوچک نظیر قارچ‌ها، تک سلولی‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌هاست. مطالعه‌ی این علم به دلیل تأثیر مستقیم میکرو ارگانیسم‌ها بر سلامت انسان‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. علم به عنوان علمی حیاتی و اثر بخش در سلامت انسان از طرفدان بسیاری برخوردار است و سالانه علاقه مندان زیادی برای اپلای و ادامه تحصیل در این رشته درخارج از کشور اقدام می‌کنند. این رشته به دلیل تخصصی بودن و فراگیری بسیار از گرایش‌های متعددی نظیر ویروس شناسی، باکتری شناسی، ایمونولوژی و انگل شناسی برخوردار است.

اپلای رشته‌ی در خارج از کشور

علاقه مندان به علم برای فعالیت در این زمینه به حداقل مدرک کارشناسی نیازمندند. افرادی که برای این رشته در خارج از کشور اپلای می‌کنند عموماُ فارغ التحصیل رشته‌هایی نظیر شیمی، فیزیک، ، آمار و ژنتیک هستند. اکثر ‌های خارج از کشور دوره‌های عملی و آزمایشگاهی را نیز برای دانشجویان در نظر گرفته‌اند. برخی ‌ها نیز به ارائه‌ی گواهی‌هایی می‌پردازند که این امکان را به دانشجو می‌دهد که در حوزه‌ای خاص تخصص بگیرد. این گواهی‌ها بیشتر برای افرادی که در حوزه‌هایی نظیر مواد غذایی، حوزه‌های دارویی و ستی فعال هستند کاربردی می‌باشد.
الزامات ورود به این رشته از ی به دیگر و در هر کشور متفاوت است اما به طور کلی در اکثر ‌ها برخورداری از نمره GPA با حداقل نمره ۳/۳ و بالاتر و همچنین براساس آموزش مورد نظر برخورداری از مدرک معتبر با حداقل نمره الزامیست.  
علاقه مندان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در این رشته لازم است در طول دوران تحصیل کارشناسی از رزومه‌ای پربار و قوی برخوردار باشند، برای مثال دوره‌ی کارآموزی خود را در آزمایشگاهی معتبر گذرانده و کسب تجربه کرده باشند. موضوعاتی نظیر ، بیوانفورماتیک، بیوتکنولوژی، محیط زیست، ژنتیک، پزشکی و زیست شناسی مولکولی از جمله محبوب‌ترین رشته‌هایی است که دانشجویان در مقاطع بالاتر ( کارشناسی ارشد ) اپلای می‌کنند. در دوره‌ی دکترا رایج‌ترین رشته‌ی منتخب دانشجویان عموماً ویروس شناسی می‌باشد که دانشجویان علاوه بر شرکت در کلاس‌های تئوری ملزم به انجام تحقیقات و ارائه‌ی پایان نامه نیز خواهند بود. در این مقطع ست‌ها به انجام تحقیقات علمی، تجزیه و تحلیل داده‌ها، آماده سازی، تفسیر و ارائه‌ی داده‌ها با استفاده از برنامه‌های آماری و تفکیک‌های کیفی و کمی می‌پردازند.

معرفی برخی از بهترین ‌های جهان برای اپلای رشته‌ی

رشته‌ی از جمله رشته‌هایی است که در برخی ‌ها به صورت آنلاین نیز برگزار می‌شود. از جمله این برنامه‌ها کارشناسی ارشد آنلاین می‌باشد. البته باید توجه داشت که این رشته قابلیت آموزش و تدریس به صورت کاملاً آنلاین را ندارد و دانشجو موظف به شرکت در کلاس‌های درس، آزمایشگاه‌ها و سمینارهای حضوری نیز خواهد بود. طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آنلاین عموماً ۴ تا ۶ سال به می‌باشد و پس از آن دانشجو در صورت تمایل می‌تواند در مقطع دکترا به ادامه تحصیل بپردازد.
در ادامه به معرفی برخی از بهترین ‌های جهان در رشته‌ی آنلاین می‌پردازیم:

ـ های لی ( رشته‌ی کارشناسی ارشد آنلاین علوم زیست شناسی مولکولی )

این در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌ی فوق ۳۰ واحد  را به صورت آنلاین برگزار می‌کند. ثبت نام در این رشته به صورت پاره وقت است و متقاضیان در دوره‌های اصلی مانند ژنتیک مولکولی، ، زیست شناسی سلولی و مولکولی و زیست شناسی پیشرفته سلولی شرکت می‌کنند. کلاس‌های انتخابی برای این رشته شامل زیست شناسی تکاملی، بیماری‌های سلولی در انسان و ایمونولوژی می‌باشد. این مدرک بیشتر برای دانشجویانی است که از مدرک کارشناسی زیست شناسی، شیمی و یا زیست شناسی مولکولی برخوردارند.

ـ موسسه فناوری ایلینوی ( کارشناس ارشد آنلاین و بیوفیزیک )

موسسه فناوری ایلینوی این رشته را به صورت آنلاین به دو صورت ( ارائه‌ی پایان نامه و بدون ارائه‌ی پایان نامه ) ارائه می‌دهد. برنامه‌ی درسی در این مقطع شامل مطالعات ساختاری، زیست شناسی سلولی مولکولی، تعیین ساختار ماکرو مولکول‌ها و آزمایشگاه در زیست شناسی سلولی و مولکولی می‌باشد.  

ـ جورج واشنگتن ( کارشناسی ارشد آنلاین علوم بهداشتی و بالینی )

برنامه‌ی آموزشی آنلاین این بیشتر مناسب افرادی است که علاقه مند فعالیت در محیط‌های آزمایشگاهی هستند. این برنامه‌ها شامل دوره‌های علوم آزمایشگاهی و دوره‌های تحقیقاتی می‌باشد. فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند در حوزه‌های مربوط به بیوتکنولوژی، شرکت‌های داروسازی، موسسات تحقیقاتی، آزمایشگاه‌های بهداشت و آِزمایشگاه‌های عمومی به فعالیت بپردازند.

ـ لیبرتی ( کارشناسی ارشد آنلاین علوم زیست پزشکی و )

لیبرتی ۳۹ واحد درسی از این رشته را در مدت زمان یک سال و نیم ارائه می‌دهد. نمرات دروس شیمی، زیست شناسی، فیزیک و شیمی الی در دوران کارشناسی برای شرکت در این مقطع الزامی می‌باشد. دوره‌های اصلی این رشته شامل ، ویرولوژی ( ویروس شناسی )، اصول آسیب شناسی و آمار زیست شناسی می‌باشد. فارغ التحصیلان این رشته امکان فعالیت در رشته‌هایی نظیر زیست پزشکی، به عنوان ست، پزشکی، دستیار پزشک و استاد را خواهند داشت.  

ـ مریلند ( کارشناسی ارشد آنلاین بیوتکنولوژی )

دوره‌ی ارشد بیوتکنولوژی این ۳۶ واحد درسی را به صورت آنلاین ارائه می‌دهد. این از معروفترین ‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی بیوتکنولوژی از شاخه‌های به صورت آنلاین می‌باشد.

ـ درکسل ( کارشناسی ارشد آنلاین در )

این در مقطع کارشناسی چندین رشته را به صورت آنلاین برگزار می‌کند. که مهمترین آن‌ها بیماری‌های عفونی، زیست پزشکی و ایمونولوژی می‌باشد. دوره‌های آنلاین در این در ۳۶ واحد برگزار می‌شود.

ـ ایالتی واشنگتن ( کارشناسی ارشد حرفه‌ای آنلاین علوم زیستی مولکولی )

مقطع کارشناسی  ارشد آنلاین این در ۳۳ واحد درسی برگزار می‌شود و فارغ التحصیلان ملزم به گذراندن به ۳۲۰ ساعت دوره‌ی کارآموزی می‌باشند. از مهمترین کلاس‌های این دوره می‌توان به ، زیست شناسی سلولی و زیست شناسی مولکولی اشاره کرد.

ـ فلوریدا ( کارشناسی ارشد آنلاین و علوم سلولی )

دوره‌ی تحصیلی این به صورت آنلاین با ۳۰ واحد درسی برگزار می‌شود و ژنتیک مولکولی و این بزرگترین بخش ایالات متحده به شمار می‌رود. در این دوره به بررسی موضوعات جامع مانند بیماری‌های عفونی، ژنتیک، ویروس شناسی، زیست شناسی مولکولی و چند مبحث دیگر پرداخته می‌شود.

گرایش‌های رشته‌ی برای اپلای در خارج از کشور

ـ باکتری شناسی
ـ قارچ شناسی
ـ پروتوزئولوژی
ـ انگل شناسی
ـ ایمونولوژی
ـ ویروس شناسی
ـ نماتولوژی ( کرم شناسی )
ـ زیست محیطی
ـ ژنتیک میکروبی
ـ سلولی
ـ تکاملی
ـ فیزیولوژی میکروبی
ـ موادغذایی
ـ کشاورزی
ـ دارویی
ـ پزشکی
ـ بیوتکنولوژی
ـ بهداشت عمومی

بهترین گرایش برای اپلای در خارج از کشور

تعدادی از گرایش‌های این رشته به گرایش‌های رشته‌ی علوم پزشکی مربوط می‌شوند و برخی به گرایش‌های رشته‌های مهندسی و همین امر سبب تفاوت مسیر شغلی افراد پس از انتخاب یکی از این دو حوزه مجزا می‌شود. بی شک هر دو این گرایش‌ها کاربردی هستند و هر دو براساس کاربردشان بسیار مهم و حائز اهمیت‌اند. بنابراین هیچ یک بر دیگری برتری ندارد و فرد تنها با پشتکار می‌تواند در این گرایش‌ها وارد مسیر موفقیت شود.

اخذ ویزا برای اپلای در خارج از کشور

پروسه‌ی اخذ ویزا در کشورهای مختلف متفاوت است، اما مدارک مورد نیاز و مراحل زیر روند کلی اخذ ویزا در رشته‌ی را تا حدودی نشان می‌دهد:  
ـ انتخاب تیم مشاوره‌ی معتبر جهت آشنایی با روند
ـ درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به صورت آنلاین
ـ تکمیل فرم درخواست ویزا
ـ تعیین رشته‌ی مورد نظر ( )
ـ نامه‌ی پذیرش
ـ گذرنامه‌ی معتبر
ـ اثبات تمکن مالی
ـ مدارک شناسایی شامل شناسنامه و ترجمه آن و کارت ملی
ـ ۲ قطعه عکس و ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
ـ ارائه‌ی آخرین مدرک تحصیلی
ـ ارائه‌ی مدرک دیپلم به همراه ترجمه‌ی آن
ـ مدرک انگلیسی یا مدرک کشور مورد نظر با حداقل نمره‌ی قابل قبول
ـ پرداخت هزینه‌ی صدور ویزا
ـ گواهی عدم سوپیشینه
ـ ارائه‌ی مقالات چاپ شده

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته‌ی در خارج از کشور

مدارک مورد نیاز جهت اپلای در رشته‌ی بسته به هدف متفاوت است، در ادامه به برخی از مهمترین آن‌ها می‌پردازیم:
ـ حداقل نمره‌ی GRE برای رشته‌ی ۳/۳  می‌باشد. این عدد برای ‌های برتر بیشتر است.
ـ انتخاب رشته و گرایش مورد نظر
ـ تکمیل فرم پذیرش در سایت
ـ برخورداری از یک ایمیل معتبر و چک کردن مداوم آن ( به دلیل اینکه تمامی اخبار و اطلاعات مربوط به اپلای از طریق ایمیل اطلاع داده می‌شود. )
ـ برخوداری از حداقل ۲ تا ۳ توصیه نامه
ـ برخوداری از مدرک معتبر یا تافل
ـ ارائه‌ی مقالات چاپ شده
ـ ارائه‌ی کپی از آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه‌ی آن
ـ بالا بودن نمرات دروس ریاضی، فیزیک و شیمی
ـ ارائه‌ی ریز نمرات مدرک دیپلم دبیرستان
ـ انگیزه نامه
ـ گواهی تمکن مالی
ـ پرداخت هزینه‌ی پذیرش ( معمولاً غیر قابل استرداد می‌باشد )

اپلای در مقاطع تحصیلی مختلف در خارج از کشور

ـ مقطع کارشناسی

متقاضیان علاقه مند به این رشته پس از اتمام تحصیلات متوسطه می‌توانند مستقیماً جهت تحصیل در این رشته اقدام کنند. مدت زمان تحصیل در این رشته با توجه به مورد نظر عموماً ۳ تا ۴ سال به طول می‌انجامد و در نهایت فارغ التحصیلان با مدرک کارشناسی به عنوان ست می‌توانند در زمینه‌های مختلف به فعالیت بپردازند. این دوره بر فعالیت‌های زیر متمرکز است:
ـ مطالعه‌ی زیست شناسی باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها
ـ بررسی عوامل بیماری در انسان‌ها و دیگر موجودات
ـ بررسی جنبه‌های ، فیزیولوژی و ژنتیک میکروارگانیسم‌ها
ـ آماده سازی دانشجویان جهت پژوهش و کار در موقعیت‌های کاری مرتبط

ـ مقطع کارشناسی  ارشد

برنامه‌ی کارشناسی ارشد در رشته‌ی عموماً ۱ تا ۲ سال به طول می‌انجامد و متقاضیان در این مقطع گرایش خاصی را انتخاب و آن را ادامه می‌دهند.

ـ مقطع دکترا

متقاضیان تحصیل در رشته‌ی به صورت تخصصی به پژوهش و  تحقیق در زمینه‌های ویروس شناسی، انگل شناسی و ایمونولوژی می‌پردازند و از این طریق به تشخیص و درمان بیماری‌های عفونی کمک می‌کنند. تحصیل در این مقطع ۳ سال به طول می‌انجامد که این مدت بسته به مقصد ممکن است کمی بیشتر یا کمتر باشد.

‌ی در خارج از کشور

متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می‌توانند با برخورداری از ‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی با هزینه‌ای بسیار کم یا حتی گاه بدون پرداخت هزینه به ادامه تحصیل بپردازند. ‌های تحصیلی و کمک هزینه‌های دانشجویی از طرق مختلف نظیر دولت، صندوق رفاه ، سرمایه گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان دارای شرایط مناسب قرار می‌گیرد. ‌ها جهت رفاه حال دانشجویان در تمام دنیا در تمامی مقاطع و رشته‌های تحصیلی ‌هایی را در نظر می‌گیرند. این ‌ها گاه تمام هزینه‌های شخصی و تحصیلی و گاه بخشی از هزینه‌ها را پوشش می‌دهد. برای هر نوع شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد شرایط قرار گیرد. برخی از این ‌ها شامل موارد زیر هستند:

_ ‌های تشویقی:

‌های تشویقی که به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعد در هر ترم تحصیلی با معدل بالا تعلق می‌گیرد.

_ ‌‌های ورودی:

‌های ورودی به دانشجویان جدید و براساس شایستگی و معدل ترم قبلی اعطا می ‌شود.

_ ‌های تحقیقاتی یا RA:

‌های تحقیقاتی یا RA به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می‌پردازند.

_ ‌های دستیار مدرس یا TA:

‌‌های دستیار مدرس یا TA به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می‌پردازند.

‌های کارآموزی:

‌های کارآموزی در خارج از کشور به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که مشتاق انجام کارهای پاره‌وقت در کنار تحصیل هستند. این دانشجویان گاهی در و گاهی هم در خارج از مشغولند.

دانشجویان از این امکان برخوردار هستند که در کنار ‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی از وام‌های دانشجویی که از طریق صندوق رفاه تأمین بودجه می‌شود نیز برخوردار شوند. با مراجعه به سایت مورد نظر یا از طریق برخی سایت‌ها با ذکر نام و رشته‌ی مورد نظر می‌توان از ‌ها و کمک هزینه‌های دانشجویی مربوط به این رشته مطلع شد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا