شرایط تحصیل زیر ۱۸ سال در کانادا

در مدارس کشور کانادا تحصیل از سن ۵ سالگی آغاز و دوران متوسطه تا سن ۱۸ سالگی به طول می‌انجامد.
در مدارس کشور کانادا تحصیل از سن ۵ سالگی آغاز و دوران متوسطه تا سن ۱۸ سالگی به طول می‌انجامد.
مجله موفقیت ایلیاد - مسلماً برای افراد زیر ۱۸ سال در کشور فرصتی عالی برای رشد و پیشرفت فرد در محیطی امن و عالی خواهد بود و این امر امروزه دغدغه‌ی بسیاری از افراد است برای فرزندشان در بهترین جای دنیا جهت بهره‌مندی از برترین امکانات آموزشی. در کشورهای مختلف و در ایالت‌های مختلف کشور سن قانونی جهت مهاجرت ی متفاوت است، برای مثال درکشور در ایالت‌های آلبرتا، مانتیوبا، آنتاریو جزیره پرنس ادوارد و کبک سن قانونی ۱۸ سال و در بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیو فاندلند، قلمروهای شمال غرب و نوا اسکوشیا سن قانونی ۱۹ سال می‌باشد.

در این مقاله به بررسی جامع شرایط برای متقاضیان زیر ۱۸ سال خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

متقاضیان زیر ۱۸ سال در

در مدارس کشور از سن ۵ سالگی آغاز و دوران متوسطه تا سن ۱۸ سالگی به طول می‌انجامد. والدین می‌توانند برای مهاجرت ی فرزندانشان به این کشور از سن ده سالگی اقدام کنند، به این جهت که به کودکان در این سن بهتر می‌دهند. از شرایط ثبت نام دانش‌آموزان در یکی از مدارس این کشور همراهی یک نفر به عنوان قیم می‌باشد که از اقامت دائم برخوردار باشد و در شهر محل کودک زندگی کند. از طرفی در صورت همراهی والدین به دریافت ی نیاز است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
کشور به عنوان کشوری که به سیسم آموزشی خود بسیار اهمیت می‌دهد رایگان را یکی از اولویت‌های خود می‌داند. کودکان در ابتدای دوران برای مدت یک تا دو سال در سن ۴ تا ۵ سالگی به مهد کودک و پس از آن به صورت اجباری در۶ سالگی به پایه اول می‌روند. براساس نوع ایالت تا پایه ۱۱ تا ۱۲ ادامه دارد و پس از آن فرد برای ادامه در کالج یا دانشگاه اقدام می‌کند. برخی از کالج‌ها در به دانش‌آموزان ۱۶ تا ۱۸ ساله این مجوز را می‌دهند تا به جای دبیرستان در کالج به ادامه بپردازند و به صورت همزمان به کار بپردازند. این در شرایطی است که در صورتی که دانش آموز در دبیرستان به می‌پردازد تنها در تابستان و تعطیلات کریسمس می‌تواند به کار بپردازد. دانش‌آموزانی که قصد ادامه در کالج را دارند می‌توانند از سه سال مانده به پایان دوران دبیرستان با داشتن سن بالاتر از ۱۶ سال وارد کالج شوند. شروع و پایان سال ی نیز تصمیمی است که در هر ایالت متفاوت است و تصمیم‌گیری در این مورد به صورت مجزا صورت می‌گیرد هر چند معمولاً این دوره از سپتامبر آغاز و در ماه ژوئن به اتمام می‌رسد. همچنین همانگونه که عنوان شد در مدارس دولتی برای شهروندان متقاضی زیر ۱۸ سال در این کشور رایگان می‌باشد.

مدارس دولتی برای متقاضیان زیر ۱۸ سال

بسیاری از مدارس دولتی کشور دانش آموزان بین‌المللی را نیز پذیرش می‌کنند و کلاس‌ها را به صورت مختلط برای دانش آموزان دختر و پسر برگزار می‌کنند. همچنین در بسیاری از ایالت‌های این کشور دانش‌آموزان امکان انتخاب نوع زبان ( انگلیسی فرانسوی یا هر دو ) را خواهند داشت. زندگی این دسته از دانش‌آموزان با خانواده‌های یی علاوه بر آشنایی بیشتر با فرهنگ این کشور سبب آموزش این افراد به گونه‌ای موثرتر نیز خواهد شد.  

مدارس خصوصی برای متقاضیان زیر ۱۸ سال

برای دانش آموزان زیر ۱۸ سال که جهت ادامه به این کشور مهاجرت می‌کنند امکان ادامه با پرداخت در مدارس خصوصی این کشور فراهم  است. کلاس‌های درس در مدارس خصوصی کم‌جمعیت‌تر و برنامه‌های خاص‌تری برای آموزش دانش آموزان در این مدارس در نظر گرفته می‌شود. در مدارس خصوصی گاهاً کلاس‌ها به صورت جداگانه برای دختران و پسران برگزار می‌شود. همچنین دبیرستان‌های خصوصی شامل مدارس شبانه‌روزی با برخورداری از امکاناتی نظیر محل اقامت، مدارس بزرگسال، برنامه‌های کارشناسی بین‌المللی و برنامه‌های ورزشی خاص می‌باشد.  

شرایط برای متقاضیان زیر ۱۸ سال در کشور

در ابتدا اینکه والدین یا قیم قانونی دانش آموز باید بتواند اثبات کند که در تمام طول مدت زمان دانش‌آموز در این کشور از توانایی مراقبت و حمایت وی برخوردار خواهد بود. افراد زیر ۱۷ سال باید به همراه والدین و یا قیم قانونی خود به این کشور مهاجرت کنند و یا فردی را به عنوان سرپرست در این کشور داشته باشند. سرپرست فردی است بزرگسال که شهروند و یا ساکن دائمی ست و از فرد متقاضی مراقبت و حمایت می‌کند. شرایط برای مقطع دبیرستان برای متقاضیان زیر ۱۸ سال در کشور شامل موارد زیر می‌باشد:
ـ گذراندن پایه‌ی ی معین و مطابق با سطوح پایه در کشور
ـ برخورداری از مهارت زبانی قوی ( انگلیسی یا فرانسه )
ـ برخورداری از تأییدیه از کشور مبدأ
نحوه‌ی ثبت نام برای متقاضیان زیر ۱۸ سال در کشور
مدارس دولتی و خصوصی در کشور تاریخ معینی را برای درخواست ثبت نام در نظر می‌گیرند. ثبت نام دانش آموزان در مدارس این کشور با یک ارزشیابی از سمت هیئت مدیره‌ی صورت می‌گیرد تا دانش‌آموز در پایه صحیح قرارگیرد. همچنین ممکن است پیش از شروع دوره‌ی ی کلاس‌هایی رایگان به زبان انگلیسی یا فرانسه برای فرزندتان از طرف در نظر گرفته شود.

ـ پیش دبستانی

پیش دبستانی یا مهد کودک اولین مرحله‌ی کودکان در این کشور می‌باشد که برای سنین ۴ تا ۵ سال و پیش از آغاز دوره‌ی ابتدایی در نظر گرفته شده است. در برخی ایالت‌های این کشور نظیر نیو برانزویک و نوا اسکوشیا دوران پیش دبستانی اجباری و در سایر ایالت‌های این کشور این دوره اختیاری می‌باشد. مهد کودک‌ها دولتی، خصوصی و یا تحت کنترل فدرال هستند و در بسیاری از بخش‌های این کشور اولین سال پیش دبستانی به صورت دولتی و رایگان ارائه می‌شود. در ایالت‌هایی نظیر کبک در صورتی که خانواده‌ای به لحاظ درآمد از سطح پایینی برخوردار باشد شهریه به مدت چندین سال رایگان می‌باشد.

ـ مقطع ابتدایی

مقطع ابتدایی یا  دبستان در این کشور برای تمام کودکان کاملاً  اجباری است و پایه‌‌ی اول از سن ۶ یا ۷ سالگی آغاز می‌شود و تا پایه‌ی ششم تا سن ۱۱ تا ۱۲ سالگی ادامه می‌یابد. ‌ی در این کشور برای شهروندان رایگان می‌باشد. حتماً در زمان ثبت نام شرایط را بررسی و از میزان شهریه‌ها مطلع شوید زیرا گاهی برخی مدارس جهت برنامه های خاصی نظیر تیم‌های ورزشی یا اردوهای تفریحی ‌های اندکی را مطالبه می‌کنند.

ـ دوره‌ی متوسطه یا دبیرستان

دوره‌ی دبیرستان در این کشور شامل دو مقطع می‌باشد دوره‌ی اول متوسطه و دوره‌ی دوم متوسطه. دوره‌ی اول متوسطه بلافاصله پس از اتمام دوران دبستان آغاز و دو پایه ۷ و ۸ را شامل می‌شود. دوره‌ی دوم متوسطه آخرین دوره‌ی دبیرستان است و ۴ سال تا پایه‌ی ۱۱ یا ۱۲ تا سنین ۱۶ تا ۱۸ را شامل می‌شود. ‌ی در این کشور در مقطع دبیرستان و در مدارس دولتی برای شهروندان به صورت رایگان می‌باشد.

مدارک لازم برای متقاضیان زیر ۱۸ سال در کشور

افراد زیر ۱۸ سال که بدون والدین و یا سرپرست قانونی برای به این کشور مهاجرت می‌کنند به مدارک زیر نیازمندند:
ـ اسناد امضا و تأیید شده از سمت والدین و یا ولی قانونی در کشور مبدأ
ـ اسناد امضا و تأیید شده از سمت سرپرست فرد در
به علاوه متقاضی به مدارک دیگری نیز نیازمند است که شامل موارد زیر می‌باشد:
ـ پاسپورت معتبر
ـ کپی شناسنامه
ـ اختیارنامه انگلیسی یا فرانسوی که به امضای والدین یا سرپرست قانونی فرد رسیده باشد.
ـ آدرس به همراه شماره تماس والدین یا سرپرست قانونی
ـ نام، آدرس و شماره تماس فرد مقیم که حامی متقاضی است.
امکان متقاضیان زیر ۱۸ سال به همراه والدین امکان‌پذیر است. در واقع یکی از روش‌هایی است که افراد زیادی به دنبال آن هستند. خانواده‌های بسیاری این دغدغه را دارند و خواهان همراهی فرزندشان برای مهاجرت به این کشور هستند و علاقه‌مندند در کنار فرزندان خود اجازه‌ی اقامت در این کشور را به دست آورند، البته اخذ این دشواری‌هایی دارد و در بسیاری از موارد با این درخواست موافقیت نمی‌شود.

‌ی زیر ۱۸ سال در

‌ی در کشور برای مقطع دبیرستان و دوره‌ی متوسطه در مدارس دولتی برای افراد مقیم به صورت رایگان می‌باشد. اما بسیاری از مدارس از دانش آموزان بین المللی شهریه دریافت می‌کنند که سالانه چیزی در حدود ۸ تا ۱۴ هزار دلار برآورد می‌شود. بنابراین قبل از اقدام برای مهاجرت بررسی کنید که آیا مورد نظر شما جهت ثبت نام از دانش آموزان بین المللی شهریه دریافت می‌کند یا خیر. عموماً ‌ی زیر ۱۸ سال در کشورهای خارجی تا حدودی بالاست اما در کشور نسبت به سایر کشورها از ‌ی پایین‌تری برخوردار است. نوجوانان یی در دنیا از برترین سیستم آموزشی دنیا برخوردارند. در ارزیابی‌ها، این کشور رتبه‌ی دوم مطالعات، رتبه‌ی دهم ریاضیات و رتبه‌ی هفتم علوم را به خود اختصاص داده است و این روند را مرهون معلمان بسیار مجرب و آموزش دیده خود می‌باشد. حداقل مدرک معلمان یی لیسانس است که به صورت تجربی یک‌سال در دوره‌های تربیت معلم حضور داشته‌اند و به صورت مرتب مهارت‌های خود را به روز می‌کنند.

ی برای متقاضیان زیر ۱۸ سال در کشور

همان‌گونه که عنوان شد حداقل و بهترین سن برای اقدام جهت اخذ سن ده سالگی است زیرا به دانش آموز جوان راحت‌تر می‌دهند. نکته‌ی قابل توجه جهت اخذ راحت‌تر اینکه برای موفقیت در این پروسه لازم است کودک را ‌ای معتبر که از فضایی امن برخوردار است ثبت نام کنید. با این روش دولت تأیید می‌کند که فرزند شما برای به ‌ای با محیط امن وارد می‌شود. برای این منظور لازم است والدین پیش از هر اقدامی در مورد آن کشور و مدارس آن تحقیقات کاملی انجام دهند. ی ی که دولت به  دانش آموزان برای ادامه در این کشور اعطا می‌کند ی نام دارد. این در حقیقت ی همراهی است و تاریخ انقضای آن پایان مدت محصل در می‌باشد و در صورت نیاز به شکل توریستی به پدر و مادر نیز داده خواهد شد. در آینده بیشتر درباره‌ی این نوع خواهیم گفت.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا