برترین دانشگاه‌های معماری جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور کدامند؟

به دلیل رقابتی بودن بازار کار این رشته افرادی که در این میان از دانش بالایی بهره مند هستند از شانس بیشتری برای موفقیت برخوردارند. بنابراین مسلماً تحصیل در یک دانشگاه خوب در آینده شغلی فرد بسیار اثرگذار خواهد بود.
به دلیل رقابتی بودن بازار کار این رشته افرادی که در این میان از دانش بالایی بهره مند هستند از شانس بیشتری برای موفقیت برخوردارند. بنابراین مسلماً تحصیل در یک دانشگاه خوب در آینده شغلی فرد بسیار اثرگذار خواهد بود.
مجله موفقیت ایلیاد - در رشته‌ی و فعالیت در این زمینه برای فارغ الان این رشته به دلیل برخورداری از بازار کار بسیار مناسب و درآمد شغلی بالا ( بسته به برخی عوامل ) همواره مورد توجه بسیاری از متقاضیان بین المللی قرار گرفته است. به دلیل رقابتی بودن بازار کار این رشته افرادی که در این میان از دانش بالایی بهره مند هستند از شانس بیشتری برای موفقیت برخوردارند. بنابراین مسلماً در یک خوب در آینده شغلی فرد بسیار اثرگذار خواهد بود. چرا که این شغل علاوه بر خلاقیت و مهارت به مدرک ی معتبر نیز نیازمند است. هر ساله براساس رتبه بندی‌های جهانی بهترین رشته‌ها از برترین ‌های جهان شناسایی می‌شوند و به این طریق افراد با توجه به این رتبه بندی‌ها و بررسی ویژگی‌ها و خصوصیات ‌های منتخب می‌توانند مورد نظر خود را انتخاب کنند.

در این مقاله به معرفی تعدادی از برترین دانشکده‌های جهان می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

ـ موسسه‌ی فناوری کی تی اچ (KTH) در سوئد

این موسسه بزرگترین موسسه‌ی فنی سوئد به شمار می‌رود و برنامه‌های ی آن افتخار بزرگی برای این کشور است که به عنوان یکی از برترین ‌های فنی جهان شناخته شود. ویژگی بارز این برای آموزش استفاده از تکنیک studio based می‌باشد که به صورت کار گروهی دانشجویان بر روی پروژه‌ها تعریف می‌شود و به این ترتیب از ابتدا درگیر انجام پروژه می‌شوند و به کسب تجارب جدید می‌پردازند. از برنامه‌های مهم این در رشته‌ی برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت پیش از شروع جهت آمادگی و آشنایی با این رشته و برگزاری سمینارها و پروژه‌های مستقل می‌باشد.

ـ تونگجی در چین

دانشجویان در این اصول اصلی را فرا خواهند گرفت و با روش‌ها و تئوری‌های اساسی طراحی در حوزه‌ای که به آن علاقه مندند آشنا می‌شوند.  

ـ سیدنی در

سیدنی علاوه بر اینکه از برترین ‌های به شمار می‌رود در میان بهترین ‌های جهان نیز قرار دارد. مدارک علمی مختلف و زیر شاخه‌های گوناگونی از علم در این در اختیار دانشجویان قرار دارد. علاوه بر واحدهای اصلی ارائه شده در این برای دانشجویان واحدهای اختیاری دیگری نیز ارائه می‌شود که متقاضیان این رشته را در جهت رسیدن به اهداف یک معمار موفق و کسب مدرک کارشناسی در این زمینه یاری می‌کند.

ـ توکیو در ژاپن

این برنامه‌های ویژه و منحصر به فردی را در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته ارائه می‌دهد. تعداد کمی از واحدهای درسی در این به زبان انگلیسی و بیشتر دروس به زبان ژاپنی تدریس می‌شوند.

ـ کالیفرنیا لس انجلس ( UCLA )

UCLA یک مشهور جهانی است که دانشجویان آن تاکنون جوایز نوبل بسیاری را از آن خود کرده‌اند. برنامه‌های ارائه شده این در زمینه‌ی به سه حوزه‌ی مطالعات انتقادی، طراحی و تکنولوژی متمرکز است. شرکت در این دوره‌ها پایه‌های درسی دانشجویان علاقه مند به در این رشته را جهت ورود به رشته‌ی و پیشرفت‌های کاری در آینده تقویت می‌کند.

ـ هنگ کنگ

HKU به عنوان یک جهانی در آسیا در لیست برترین دانشکده‌های جهان قرار دارد. مقطع کارشناسی این رشته در این ۴ سال به طول می‌انجامد و دانشجویان جهت آشنایی بیشتر با  این رشته از همان ابتدا در استودیوهای طراحی به یادگیری و آموزش می‌پردازند. مدرک ارائه شده از این نه تنها زمینه‌ی ورود دانشجویان به رشته‌ی را فراهم می‌سازد که دانشی که این برنامه‌ها در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد آنان را جهت ورود به بخش‌های مرتبط آماده می‌کند.  

ـ کلمبیا نیویورک

برنامه‌های علمی کلمبیا در رشته‌ی سبب ایجاد رویکردی فلسفی نسبت به رشته‌ی درمیان دانشجویان این شده است و سبب ایجاد تفکری اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در میان دانشجویان این رشته شده است. این رشته از معروف‌ترین رشته‌های های لیبرال در کلمبیا است به همین دلیل درمیان یکی از برترین ‌های جهان به شمار می‌رود.

ـ ملی سنگاپور ( NUS )

ملی سنگاپور در یکی از پویاترین شهرهای جهان واقع است و برنامه‌های جذاب و بی نظیری را جهت جذب معماران در نظر گرفته است. برنامه‌های درسی این تمرکز بر طراحی ساختمان‌ها تا خلق آثار بی نظیر و حتی شهری را شامل می‌شود. نمرات بالا در دروسی نظیر ریاضیات، شیمی و فیزیک در پذیرش دانشجو از این از اهمیت برخوردار است. از ویژگی‌های مهم رشته‌ی ملی سنگاپور وجود فرصت‌های شغلی مناسب برای دانشجویان می‌باشد که این امکان را برای فعالیت در یکی از موسسات مربوط به دانشکده‌ی فراهم می‌سازد.  

ـ چینهوا در چین

مدت زمان در چینهوا ۵ سال به طول می‌انجامد و پس از آن دانشجو می‌تواند در مقاطع کارشناسی  ارشد و دکترا در این به ادامه بپردازد.

ـ پلی تکنیک فدرال لوزان ( EPFL ) در سوئیس

پلی تکنیک لوزان هم به عنوان ی پیشرو در اروپا و هم به دلیل تدریس عالی و تحقیقات نوآورانه در سطح جهان از شهرت بالایی برخوردار است. تمرکز دروس ارائه شده در این برای رشته‌ی تاریخ ، تکنیک‌های طراحی ساختمان و مدل سازی می‌باشد. از مهمترین برنامه‌های در نظر گرفته شده این بازدیدهای کارگاهی و شرکت در کلاس‌های عملی می‌باشد. دانشجویان پس از اخذ مدرک کارشناسی در این از امکان در مقاطع بالاتر نظیر کارشناسی ارشد نیز برخوردار خواهند بود.

ـ کمبریج در

تعداد دانشجویان در حال در کمبریج طبق سیاست‌های این چندان بالا به نظر نمیرسد، این برنامه ریزی از سمت دقیق و حساب شده در جهت تخصیص امکانات مطلوب برای هر دانشجو در نظر گرفته شده است تا علم را اصولی فرا گیرند. نمرات دروس و ریاضیات برای پذیرش در این از اهمیت بسیاری برخوردار است و علاوه بر آن متقاضی باید بتواند در مصاحبه‌ی حضوری این موفق عمل کند.

ـ دانشکده‌ی ( MSA ) منچستر در

منچستر در از بزرگترین و معتبرترین دانشکده‌های و جهان می‌باشد. این به تازگی برای دانشجویان رشته‌ی امکاناتی نظیر امکانات استودیویی تدریس و کارگاهی پیشرفته ای را در نظر گرفته است. از ویژگی‌های مهم این سفرها وبازدیدهای پی در پی دانشجویان این از ‌های باشکوه در داخل و خارج از کشور می‌باشد تا دانشجویان با شیوه‌های جهان از نزدیک آشنا شوند. ارائه‌ی انگیزه نامه و بیان توضیحی کوتاه درباره‌ی علت علاقه مندی ب رشته جهت پذیرش از این الزامیست.   

ـ پلی تکنیک میلان در ایتالیا

پلی تکنیک میلان از مشهورترین دانشکده های طراحی و مهندسی در اروپا و جهان می‌باشد و تاکنون جوایز نوبل بسیاری را از آن خود کرده است. تدریس در این به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی انجام می‌شود و دانشجویان در طول دوران در کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها و سفرهای علمی بسیاری شرکت می‌کنند. ۴ گرایش اصلی این در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

ـ هاروارد در

برنامه های این مشترکاً توسط دانشکده‌ی و علوم و دانشکده‌ی ات تکمیلی اداره می‌شود. شیوه‌های تدریس در هاروارد بسیار نوآورانه است و دانشجویان می‌توانند بر یکی از دو مسیر اصلی کارشناسی شامل مطالعات طراحی یا تاریخ و نظریه متمرکز شوند. نرخ پذیرش دانشجو در هاروارد بسیار پایین است و این جهت پذیرش دانشجو سختگیری‌های بسیاری را اعمال می‌کند، بنابراین برای موفقیت درپذیرش از این برخورداری از نمرات بسیار بالا در دروس آخرین مدرک ی از اهمیت زیادی برخوردار است. 

ـ ETH زوریخ در سوئیس

ETH زوریخ از برترین دانشکده‌های جهان در رشته‌ی می‌باشد که دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. دانش زبان آلمانی در این از اهمیت بسیاری برخوردار است اما بسیاری از دروس در این به زبان انگلیسی و فرانسه تدریس می‌شوند. مطالعات نظری در دانشکده‌ی زوریخ اهمیت بسیاری دارد.

ـ کالج ی ( UCL ) لندن

UCL از جایگاه خوبی در میان ‌های برتر برخوردار است و همواره در میان برترین دانشکده‌های جهان قرار دارد. شهرت این به دلیل تحقیق و مطالعه و روش‌های تدریس در این می‌باشد.

ـ فناوری دلفت در هلند

در مقطع کارشناسی رشته‌ی در دلفت هلند ۴ ساله می‌باشد و دانشجویان به مطالعات ، علم ساختمان و شهرسازی می‌پردازند. به دلیل این رویکرد   دلفت به عنوان یکی از مهمترین موسسات فنی در اروپا در نظر گرفته می‌شود. مقطع کارشناسی در این به زبان هلندی تدریس می‌شود، اما زبان تدریس در مقطع کارشناسی ارشد زبان انگلیسی می‌باشد. بنابراین جهت اپلای برای مقطع کارشناسی ارشد مهارت در سطح خاصی از این زبان مورد نیاز است.

ـ موسسه فناوری ماساچوست در ( MIT )

متقاضیان رشته‌ی در MIT موظف به ارائه‌ی چندین مقاله‌ی کوتاه در رابطه با رشته‌ی هستند. این از برترین دانشکده های جهان به شمار می‌رود.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا