برترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی کدامند؟

در کشورهای پیشرفته فارغ التحصیلان این رشته در مقاطع مختلف به عنوان معلم و مربی در مدارس، دانشگاه‌ها و باشگاه‌ها به فعالیت می‌پردازند و تمرینات و حرکات ورزشی ورزشکاران را نظارت و مدیریت می‌کنند و به تربیت قهرمانان بالقوه ورزشی کشور می‌پردازند.
در کشورهای پیشرفته فارغ التحصیلان این رشته در مقاطع مختلف به عنوان معلم و مربی در مدارس، دانشگاه‌ها و باشگاه‌ها به فعالیت می‌پردازند و تمرینات و حرکات ورزشی ورزشکاران را نظارت و مدیریت می‌کنند و به تربیت قهرمانان بالقوه ورزشی کشور می‌پردازند.
مجله موفقیت  ایلیاد - تربیت بدنی از جمله رشته‌های نه چندان پر طرفدار در کشور ایران به شمار می‌رود که رقابت چندانی برای ورود به آن وجود ندارد، اما این رشته در برخی دیگر از کشورها به ویژه کشورهای اروپایی از طرفداران بسیاری برخوردار است. به این دلیل که در کشورهای اروپایی رشته‌ی تربیت بدنی از بازار کار و فرصت‌های شغلی و درآمد مناسبی برخوردار می‌باشد و همین عامل سبب علاقه مندی بسیاری از متقاضیان ایرانی علاقه مند به این رشته برای تحصیل در خارج از کشور شده است. در این مقاله قصد داریم به بیان شرایط تحصیل در این رشته در کشورهای مختلف و معرفی بهترین کشورها جهت تحصیل بپردازیم. در کشورهای پیشرفته فارغ التحصیلان این رشته در مقاطع مختلف به عنوان معلم و مربی در مدارس، دانشگاه‌ها و باشگاه‌ها به فعالیت می‌پردازند و تمرینات و حرکات ورزشی ورزشکاران را نظارت و مدیریت می‌کنند و به تربیت قهرمانان بالقوه ورزشی کشور می‌پردازند.  

این امکان به عنوان انتخاب یک کشور به عنوان بهترین انتخاب برای تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی برای تمام متقاضیان وجود ندارد زیرا برای هر داوطلب بسته به شرایط خاص هر فرد و در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف نظیر شهریه و هزینه های دانشگاه و زندگی، اعتبار دانشگاه و موقعیت شغلی این رشته در آن کشور، کشور مورد نظر و مسائلی از این دست شرایط متفاوت است. قهرمانان ورزشی بسیاری از سراسر دنیا از امکان اخذ ‌ی تحصیلی از کشورهای پیشرفته دنیا برخوردارند و می‌توانند این رشته را به صورت تخصصی و آکادمیک ادامه دهند و وارد دانشگاه‌های برتر این کشورها شوند و پس از دوران قهرمانی به عنوان مربی ورزشی با برخورداری از مدرک آکادمیک به فعالیت بپردازند و از درآمد بالایی برخوردار شوند.

یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی مقایسه‌ی بازار کار و میزان درآمد متخصصان این رشته در کشورهای مختلف می ‌باشد.  از دیگر فاکتورهای مهم  در انتخاب کشور مناسب جهت تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی وضعیت شهریه دانشگاه‌ها می‌باشد و درعین حال اعتبار و رتبه‌ی جهانی دانشگاه‌ها نیز در انتخاب محل تحصیل از اهمیت برخوردار است. عموماً دانشگاه‌های کشورهای انگلیسی از اعتبار بالاتری برخوردارند و مسلماً آموزش انگلیسی نیز برای متقاضیان ایرانی آسانتر از سایر هاست اما به دلیل بالاتر بودن میزان شهریه دانشگاه‌های کشورهای انگلیسی شانس ورود به این دانشگاه‌ها برای متقاضیان ایرانی پایین‌تر می‌باشد. همینطور هزینه‌های زندگی نیز در این کشور‌ها از سایر کشورها بالاتراست، هر چند امکان اخذ تحصیلی برای دانشجویان مستعد و نخبه وجود دارد که می‌تواند بخشی  از هزینه های تحصیل و زندگی را تحت پوشش قرار دهد اما این افراد می‌توانند این رشته را در کشورهای دیگری که در آن ها امکان تحصیل  به انگلیسی نیز وجود دارد با هزینه کمتری ادامه دهند. برای مثال امکان تحصیل در کشور اسلواکی در اغلب رشته‌ها از جمله تربیت بدنی با انگلیسی وجود دارد که نسبت به کشورهای انگلیسی از شهریه‌ی کمتری برخوردار است. از طرفی هزینه‌های زندگی در این کشور نیز به طرز چشمگیری از کشورهای انگلیسی پایین‌تر است. برای متقاضیان که فاکتور شهریه و هزینه‌های زندگی در اولویت قرار دارد دانشگاه های کشور‌های آلمانی نیز انتخاب مناسبی است. تحصیل در کشور آلمان و اتریش بسیار ارزان است به گونه‌ای که در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی تقریباً رایگان محسوب می‌شود. اما اگر محدودیت مالی برای متقاضی وجود ندارد مسلماً تحصیل در کشورهای انگلیسی به دلیل برخورداری دانشگاه‌های این کشورها از اعتبار و رتبه‌های جهانی بالا بهترین گزینه می‌باشد.

مسئله‌ی نیز از دیگر فاکتورهای مهم برای انتخاب کشور مورد نظر در نظر گرفته می‌شود. فردی که تسلط زیادی به آلمانی دارد از شرایط مناسب‌تری برای تحصیل در کشور‌هایی نظیر آلمان، سوئیس و اتریش برخوردار است و برای متقاضیان مسلط به انگلیسی تحصیل در کشورهای انگلیسی از جمله ، ، ، استرالیا و نیوزیلند از اولویت بالاتری برخوردار است.

در ادامه این مقاله به معرفی تعدادی از برترین کشورها در رشته‌ی تربیت بدنی می‌پردازیم، با ما همراه باشید.  

تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در کشور نروژ

تحصیل در کشور نروژ در رشته‌ی تربیت بدنی امکان اخذ ویزای کار و اقامت دائم پس از اتمام دوره‌ی تحصیل را برای متقاضیان این رشته فراهم می‌سازد. با توجه به آینده شغلی این رشته در کشور نروژ هزینه‌های تحصیل در این کشور مناسب و کاملاً توجیه پذیر می‌باشد. براساس جدیدترین رنکینگ اعلام شده توسط QS برای دانشگاه‌های برتر دنیا در زمینه‌ی تربیت بدنی در سال ۲۲۰۲۱ میلادی دو دانشگاه این کشور رتبه‌های برتر را به خود اختصاص داده‌اند. بهترین دانشگاه این کشور برای رشته‌ی تربیت بدنی دانشگاه اسلو می‌باشد که رتبه‌ی ۵۱ تا ۱۰۰ را در میان برترین دانشگاه‌های جهان در این رشته از آن خود کرده است و دومین دانشگاه برتر این کشور دانشگاه علوم و فناوری نروژ در تروندهایم می‌باشد که از رتبه‌ی ۱۰۱ تا ۱۲۰ در میان دانشگاه‌های دنیا در رشته‌ی تربیت بدنی برخوردار است.

تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در کشور اتریش

تحصیل در کشور اتریش به علت شهریه‌ی پایین و اعتبار بالای دانشگاه‌ها در هر رشته‌ای از طرفداران بسیاری برخوردار است. شهریه‌ی تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در این کشور سالانه تنها در حدود ۱۵۰۰ یورو می‌باشد که این مبلغ در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و انگلیسی مبلغی بسیار ناچیز محسوب می‌شود. مدت زمان تحصیل در این رشته در مقطع کارشناسی ۴ سال می‌باشد. دانشگاه وین برترین دانشگاه این کشور برای ارائه‌ی رشته‌ی تربیت بدنی می‌باشد که از برترین دانشگاه‌های اروپایی نیز به شمار می‌رود.

تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در کشور ترکیه

ترکیه از بهترین مقاصد تحصیلی به خصوص برای متقاضیان ایرانی به دلیل همسایگی این کشور با ایران محسوب می‌شود. هزینه‌های تحصیل در این کشور نسبتاً مناسب است و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور برای داوطلبان ایرانی چندان دشوار نیست. دانشگاه‌های این کشور از امتیازات بین المللی مناسبی نیز برخوردارند و همه این عوامل در کنار هم سبب علاقه مندی متقاضیان این رشته به خصوص ایرانیان برای تحصیل در این کشور شده است.

تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در کشور

کشور با بهره مندی از دانشگاه های معتبر و برخورداری از آینده شغلی مناسب پس از فراغت از تحصیل از گزینه‌های مناسب ی محسوب می‌شود. تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی نیز در این کشور گزینه‌ای بسیار مناسب است، اما متأسفانه به دلیل بالابودن هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور بسیاری از متقاضیان به ویژه متقاضیان ایرانی از شانس تحصیل در این رشته برخوردار نخواهند شد. البته طیف وسیعی از ‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان مستعد در نظر گرفته شده است که دانشجویان ایرانی ممتاز در سال‌های اخیر موفق به اخذ آن شده‌اند. ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی شانس بیشتری را برای دستیابی به ‌های تحصیلی فراهم می‌کند. دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه تورنتو، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه مک مستر، دانشگاه کلگری، دانشگاه وسترن، دانشگاه اتاوا، دانشگاه مک گیل، دانشگاه براک، دانشگاه مونترال، دانشگاه واترلو و دانشگاه کوئین از برترین دانشگاه‌های در ارائه‌ی رشته‌ی تربیت بدنی هستند. این رشته در کشور از آینده شغلی بسیار مناسبی برخوردار است و همین امر را به عنوان مقصد ی محبوبی برای متقاضیان علاقه مند به این رشته تبدیل کرده است. میانگین درآمد فارغ التحصیلان این رشته که به عنوان مربی تربیت بدنی به فعالیت می‌پردازند ۸۰ هزار دلار در سال برآورد می‌شود که البته این مبلغ به سابقه و تجربه‌ی کاری فرد نیز بستگی دارد.  

تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در کشور آلمان

کشور آلمان یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها جهت تحصیل در رشته بدنی می‌باشد. هزینه‌های تحصیل در این رشته درکشور آلمان بسیار پایین و تقریباً رایگان می‌باشد بنابراین برای افرادی که از محدودیت مالی برخوردارند این کشور گزینه‌ای مناسب به شمار می‌رود. برای ورود به دوره‌های تحصیل در این رشته ارائه‌ی مدرک معتبر آلمانی الزامی است از این رو متقاضیان باید حتماً تسلط بالایی به آلمانی داشته باشند تا از امکان تحصیل در این کشور برخوردارشوند. دو دانشگاه هومبولت برلیت و دانشگاه هایدلبرگ از برترین دانشگاه‌های دنیا در رشته‌ی تربیت بدنی به شمار می‌روند.

تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در کشور روسیه

از مزیت‌های تحصیل در کشور روسیه برای دانشجویان ایرانی سهولت در اعطای ویزای دانشجویی می‌باشد که این امر سبب استقبال بسیار زیاد دانشجویان ایرانی برای تحصیل در این کشور در سال‌های اخیر بوده است. هزینه‌ی شهریه جهت تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بسیار مناسب است و در صورت تحصیل به روسی در دانشگاه این مبلغ کمتر نیز خواهد شد.

تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در کشور ایتالیا

دانشگاه‌های کشور ایتالیا در برخی رشته‌ها از جمله تربیت بدنی از اعتبار بالایی برخوردار هستند از طرفی شهریه‌ی تحصیل در این کشور بسیار پایین می‌باشد به همین دلیل می‌توان این کشور را از گزینه‌های محبوب برای تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی به حساب آورد. تنها دانشگاه ارائه دهنده دوره‌های تربیت بدنی در این کشور که در رنکینگ تخصصی تربیت بدنی لحاظ شده است دانشگاه بولونیا می‌باشد که رتبه‌ی ۱۰۱ تا ۱۲۰ برترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌ی تربیت بدنی را از آن خود کرده است.  

تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در کشور سوئیس

دانشگاه‌های کشور سوئیس نیز در ارائه‌ی رشته‌ی تربیت بدنی در سطح جهانی از اعتبار بالایی برخوردار هستند. دو دانشگاه ارائه دهنده‌ی دوره‌های تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در این کشور موسسه‌ی فنی فدرال سوئیس در زوریخ و دانشگاه لوزان می‌باشد که هردو در جایگاه ویژه‌ای در میان برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند.

تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در مجارستان

تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در کشور مجارستان در بین دانشجویان ایرانی از طرفداران بسیاری برخوردار است. دانشگاه‌های این کشور در زمینه‌ی تربیت بدنی از اعتبار بین المللی بالایی برخوردارند. از میان کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا تحصیل در این کشور برای متقاضیان ایرانی از شرایط آسانتری برخوردار است زیرا نسبت به سایر کشورهای عضو پیمان شنگن اعطای ویزای دانشجویی ساده‌تر امکانپذیر می‌باشد.

تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در کشور

با برخورداری از دانشگاه‌های بسیار معتبر مقصد مناسب دیگری برای تحصیل در این رشته محسوب می‌شود. تحصیل در این کشور با امکان برخورداری از فرصت‌های شغلی مناسب و اخذ اقامت دائم این کشور همراه است. اما متأسفانه در این کشور نیز مانند سایر کشور‌های انگلیسی دیگر هزینه‌های تحصیل و زندگی بسیار بالاست. ۱۸ دانشگاه از این کشور در لیست دانشگاه‌های برتر دنیا در زمینه‌ی ارائه‌ی رشته‌ی تربیت بدنی قرار دارد. برترین دانشگاه‌های ارائه دهنده‌ی دوره‌های تربیت بدنی در این کشور عبارت است از: دانشگاه لافبور، دانشگاه باث، دانشگاه بیرمنگام، دانشگاه اکستر، دانشگاه جان مورز لیورپول، دانشگاه کالج لندن یا یو سی ال، دانشگاه ادینبرو، دانشگاه منچستر، دانشگاه برونل، دانشگاه دورهام، دانشگاه براکت لیدز، دانشگاه ناتینگهام، دانشگاه برایتون، دانشگاه بریستول، دانشگاه گلاسکو، دانشگاه لیدز، دانشگاه متروپلیتن منچستر و دانشگاه استرلینگ.

تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در کره جنوبی

دانشگاه‌های کره جنوبی نیز از اعتبار بالایی در زمینه‌ی تربیت بدنی برخودارند و امکان تحصیل در این رشته برای دانشجویان ایرانی فراهم است. حتی دانشجویان ایرانی در این کشور از شانس برخورداری از ‌های تحصیلی نیز برخوردارند. ‌های این رشته به طور معمول به قهرمانان رشته‌های ورزشی و مربیان شاخص ورزشی که دارای عناوین بین المللی هستند تعلق می‌گیرد، نوجوانانی که در رده‌های پایه عناوین برتر رشته‌های ورزشی را به دست می‌آورند نیز از شانس بالایی برای اخذ در رشته‌ی تربیت بدنی برخوردار خواهند شد. دو دانشگاه ملی سئول و دانشگاه یونسی به ترتیب با رتبه ۱۵ و ۵۱ تا ۱۰۰ در میان دانشگاه‌های برتر دنیا در زمینه‌ی تخصصی تربیت بدنی قرار دارند.

تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در کشور اسپانیا

دانشگاه‌های کشور اسپانیا در رشته‌ی تربیت بدنی از اعتبار بالایی برخوردار هستند و در عین حال هزینه‌های تحصیل در این کشور بسیار پایین می‌باشد. به همین دلیل می‌توان این کشور را یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های تحصیل در این رشته در نظر داشت. سه دانشگاه ارائه دهنده‌ی دوره‌های تربیت بدنی که در لیست دانشگاه‌های برتر دنیا در این زمینه قرار دارند دانشگاه گرانادا، دانشگاه بارسلونا و دانشگاه مستقل مادرید می‌باشند که در رتبه‌بندی تخصصی تربیت بدنی از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند.  

تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در کشور سوئد

کشور سوئد در منطقه اسکاندیناوی از دیگر گزینه‌های مناسب برای تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی به شمار می‌رود. دانشگاه‌های این کشور از رتبه‌های بین المللی مناسبی برخوردارند و هزینه‌ی تحصیل در این کشور نیز مناسب است. با توجه به امکان کار و بازار و فرصت شغلی مناسب برای این رشته و اخذ اقامت دائم این کشور پس از فراغت از تحصیل برای افرادی که از تمکن لازم برخوردار هستند هزینه‌های تحصیل توجیه پذیر می‌باشد.

تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در کشور

مسلماً کشور از بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی می‌باشد. بسیاری از دانشگاه‌های این کشور از رتبه‌های بسیار فاخری در رنکینگ‌های معتبر بین المللی در زمینه‌ی تربیت بدنی برخوردارند. اما تحصیل در این کشور نیز مانند سایر کشور‌های انگلیسی مستلزم صرف هزینه‌های بسیار زیادی می‌باشد. از طرفی هزینه‌های زندگی نیز در این کشور بالاست و به صورت میانگین چیزی در حدود ۱۱ هزار دلار در سال صرف هزینه‌های جاری خواهد شد. برترین دانشگاه‌های ارائه دهنده دوره‌های تربیت بدنی در کشور عبارت است از: دانشگاه فلوریدا، دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، دانشگاه آن آربور میشیگان، دانشگاه ایالتی اوهایو، دانشگاه آمهرست ماساچوست، دانشگاه چپل هیل کارولینای شمالی، دانشگاه ای اند ام تگزاس، دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، دانشگاه بوستون، دانشگاه کورنل، دانشگاه ایالتی فلوریدا، دانشگاه بلومینگتون ایندیانا، موسسه فناوری ماساچوست، دانشگاه ایالتی میشیگان، دانشگاه نورث وسترن، دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو، دانشگاه بولدر کلرادو، دانشگاه کانتیکت، دانشگاه ایلیونی در اربانا، دانشگاه کانزاس، دانشگاه کنتاکی، دانشگاه مریلند کالج پارک، دانشگاه ایالتی اریزونا، دانشگاه جورجیا، دانشگاه کالیفرنیا در دیویس، دانشگاه ویرجینیا و دانشگاه مدیسون ویسکانسین. آینده‌ی شغلی فارغ التحصیلان رشته‌ی تربیت بدنی در نیز بسیار مناسب می‌باشد.

تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در کشور

دانشگاه‌های کشور در زمینه‌ی تربیت بدنی از اعتبار بین المللی بالایی برخوردار است. یک دانشگاه ارائه دهنده‌ی دوره‌های تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی در کشور دانشگاه یو ام یا دانشگاه مالایا می‌باشد که رتبه‌ی ۱۰۱ تا ۱۲۰ دانشگاه‌های برتر دنیا در این زمینه را به خود اختصاص داده است.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا