وضعیت تحصیل در مدارس استرالیایی

مقاطع تحصیلی در مدارس استرالیا شامل پیش دبستانی، مهد کودک، دبستان، دبیرستان و تحصیلات کالج می‌باشد و طول مدت دوران تحصیل در این مقاطع در مجموع ۱۳ سال می‌باشد.
مقاطع تحصیلی در مدارس استرالیا شامل پیش دبستانی، مهد کودک، دبستان، دبیرستان و تحصیلات کالج می‌باشد و طول مدت دوران تحصیل در این مقاطع در مجموع ۱۳ سال می‌باشد.
مجله موفقیت ایلیاد - مقاطع ی در مدارس شامل پیش دبستانی، مهد کودک، دبستان، دبیرستان و ات کالج می‌باشد و طول مدت دوران در این مقاطع در مجموع ۱۳ سال می‌باشد. متقاضیان در مدارس با دریافت ی دانش آموزی و والدین وی در صورت تمایل به همراهی با دریافت ی می‌توانند جهت در مدارس این کشور اقدام کنند. در این کشور تا سن ۱۶ سالگی برای تمام افراد اجباری است و مدارس به صورت خصوصی و دولتی ( روزانه یا شبانه روزی ) به امر آموزش می‌پردازند. مدارس روزانه فاقد خوابگاه‌های دانش آموزی می‌باشد این در حالی است که مدارس شبانه روزی از خوابگاه‌های دانش آموزی و سایر امکانات رفاهی برای دانش آموزان برخوردار می‌باشند.

شرایط سنی و طول مدت زمان هر مقطع ی در :

ـ پیش دبستانی و مهد کودک در : مقطع پیش دبستانی و مهد کودک برای دانش آموزان اجباری نیست و مخصوص کودکان ۳ تا ۵ سال می‌باشد. میزان شرکت دانش آموزان در این مقطع متفاوت است اما به صورت میانگین ۸۵ درصد از دانش آموزان در این مقطع شرکت می‌کنند.
ـ دبستان در : از ۶ سالگی تا ۱۲ الی ۱۳ سالگی ( در استان‌های مختلف متغیر است ) این مقطع به طول می‌انجامد.  
ـ دبیرستان در : دوران در مقطع دبیرستان از ۱۲ ، ۱۳ سالگی تا ۱۷ ، ۱۸ سالگی می‌باشد.
دانش آموزان مقطع دبیرستان پس از گذراندن امتحانات نهایی سال ۱۱ و ۱۲ موفق به اخذ گواهی صلاحیت می‌شوند که نام این گواهی صلاحیت در ایالت‌های مختلف متفاوت است. این گواهی جهت ورود به دانشگاه و موسسات آموزش عالی از اعتبار برخوردار می‌باشد.

بررسی وضعیت کیفیت آموزشی مدارس در کشور

به یقین می‌توان گفت که مدارس به لحاظ استانداردهای بالای آموزشی از بهترین مدارس در کل دنیا می‌باشند. اندازه‌ی کوچک کلاس‌ها با ظرفیت کمتر از ۳۰ نفر دانش آموز در هر کلاس، برخورداری از امکاناتی با استانداردهای بالا نظیر دسترسی  به کامپیوتر و اینترنت در تمام مدارس این کشور، برنامه‌های تشویقی و فوق برنامه برای دانش آموزان دارای استعداد ویژه، ارائه‌ی برنامه‌ی خاص شامل تدریس دروس دانشگاهی برای دانش آموزان نخبه و با استعداد علاقه مند به ادامه در دانشگاه، ارائه‌ی برنامه‌های فردی برای دانش آموزان با نیازهای آموزشی بیشتر و وجود چارچوب‌های تضمین کیفیت که براساس آن دانش آموزان را ملزم به برآورده کردن حداقل استانداردها می‌کند از جمله عواملی است که سیستم آموزشی این کشور را خاص و منحصر به فرد می‌کند. روش‌های تدریس در مدارس این کشور نیز با شیوه‌های متنوعی ارائه می‌شود. تدریس به طریق معلم محور، تحقیق دانش آموز، پروژه‌های گروهی و کلاس‌های تعاملی و آموزش از طریق آنلاین از جمله شیوه‌های تدریس در مدارس می‌باشد. ارزیابی ی دانش آموزان نیز به طرق مختلفی نظیر پروژه‌های تحقیقی فردی، پروژه های گروهی، ارائه‌‌ی تحقیق به صورت شفاهی یا چند رسانه‌ای یا با استفاده از تکنولوژی‌های جدید مانند پاورپوینت و یا سیستم‌های سنتی‌تر مانند آزمون های کتبی یا تکالیف درسی صورت می‌گیرد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ی دانش آموزی

برای دریافت ی دانش آموزی جهت در مدارس این کشور اولین قدم اخذ پذیرش ی از یکی از مدارس این کشور می‌باشد. سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت شامل موارد زیر می باشد:
ـ ارائه‌ی پاسپورت معتبر
ـ ارائه‌ی نامه پذیرش ی از یکی از مدارس این کشور
ـ تکمیل فرم درخواست
ـ تنظیم و ارائه‌ی رضایت نامه محضری از سوی والدین دانش آموز  
ـ ارائه‌ی گواهی تمکن مالی و نامه‌ی گردش حساب بانکی
ـ اصل و ترجمه‌ی مدارک ی دانش آموز به همراه ریز نمرات
ـ ارائه‌ی نامه سلامت دانش آموز

انواع مدارس در

-    مدارس دولتی

مدارس دولتی در کشور عموماً برای شهروندان و افرادی که از اقامت دائم این کشور برخوردارند رایگان و بدون پرداخت هزینه می‌باشد. این مدارس توسط ایالت‌ها ارائه می‌شوند و هزینه‌ی در برخی از ایالت‌های این کشور برای فرزندان افرادی که از ی موقت مانند ی دانشجویی برخوردارند رایگان می‌باشد. ثبت نام در مدارس دولتی این کشور مستلزم تأئیدیه ایالت مربوطه می‌باشد، بنابراین این نکته قابل توجه است که افرادی که از ایران برای ثبت نام در مدارس یی اقدام می‌کنند در پروسه‌ی ثبت نام باید از ایالت مورد  نظر نیز کسب تأئیدیه نمایند. مدارس دولتی این کشور مستقیماً تحت نظارت آموزش و پرورش هر ایالت قرار دارد و سیستم آموزشی این مدارس تنها مبتنی بر آموزش کتب درسی نمی‌باشد و دانش آموزان در طول دوران از مهارت‌های ارتباطی کافی نیز برخوردار می‌شوند.  

-    مدارس خصوصی

مدارس خصوصی این کشور برخلاف مدارس دولتی تحت نظارت دولت اداره نمی‌شوند، اداره‌ی این مدارس عموماً بر عهده‌ی سازمان‌های خصوصی مورد تأیید سازمان نظارت بر موسسات آموزشی می‌باشد و تمام مراکز آموزشی خصوصی در این کشور ملزم به برخورداری از کد CIRCOS می‌باشند. هزینه‌ی در مدارس خصوصی برای افرادی که از اقامت این کشور برخوردار نیستند بیشتر از اشخاص مقیم می‌باشد و پروسه‌ی ثبت نام به صورت مستقیم و با مراجعه حضوری به صورت می‌پذیرد. با توجه به اینکه هر یک از مدارس این کشور در هر محل تنها به ثبت نام افراد همان محل می‌پردازد و افراد خارج از محدوده ملزم به ثبت نام در مدارس محدوده‌ی خاص خود می‌باشند ارائه‌ی قرارداد اجاره‌ی خانه یا گواهی سند منزل از جمله مدارکی است که در حین ثبت نام درخواست می‌شود. نکته‌ی دیگر در پروسه‌ی ثبت نام در مدارس خصوصی این است که هر یک از مدارس خصوصی این کشور ممکن است بر یک آیین یا مذهب یا فرهنگ مشخص تمرکز بیشتری داشته باشد، برای مثال در مدارس مسیحیت تعدادی از دروس مربوط به آیین مسیحیت نیز تدریس می‌شود بنابراین توجه به این مسائل در انتخاب نوع در همان ابتدا اهمیت بسیاری دارد.  

ی

طبق قوانین کشور افراد زیر ۱۸ سال که جهت به این کشور مهاجرت می‌کنند به مراقبت و سرپرستی نیازمندند. فردی که مسئولیت سرپرستی کودک یا نوجوان زیر ۱۸ سال را به عهده می‌گیرد نامیده می‌شود که می‌تواند با در اختیار داشتن ی به همراه دانش آموز به این کشور مهاجرت کند. با در اختیار داشتن ی ( ی سابکلاس ۵۹۰ ) فرد می‌تواند متقاضی زیر ۱۸ سال در را که با ی دانش آموزی قصد مهاجرت به این کشور دارد را همراهی کند. در واقع می‌توان گفت ی اجازه‌ی ورود همزمان والدین و یا دیگر همراهان دانش آموز بین المللی به را می‌دهد. این اجازه به منظور تأمین محل سکونت، امکانات رفاهی و حمایت مالی دانش آموز در حین در این کشور صورت می‌گیرد. این برای همراهان دانشجویان زیر ۱۸ سال و در مواردی استثنایی برای افرادی که به لحاظ سلامت جسمی و ذهنی دچار معلولیت هستند صادر می‌شود.

چه افرادی از صلاحیت اخذ ی برخوردار خواهند شد؟

ـ والدین دانش آموز که از عنوان سرپرست برخوردارند یا اقوام بالاتر از ۲۱ سال که از سوی والدین به صورت مکتوب دارای مجوز سرپرستی هستند.
ـ افراد زیر ۶ سال با همراه جز در شرایط خاص از طریق ی امکان مهاجرت به را نخواهند داشت. برای فرزندان بالای ۶ سال و بالاتر می‌تواند از طریق ی دانش آموزی اقدام کند.
ـ باید از توانایی حمایت و سرپرستی دانش آموز در برخوردار باشد.
ـ متقاضی ی باید از امکان تأمین مسکن، امکانات رفاهی و حمایت مالی دانش آموز در حین برخوردار باشد.
ـ متقاضی این نوع باید از توانایی مالی کافی جهت پرداخت هزینه‌های سفر و زندگی خود و دانشجوی تحت حمایت خود برخوردار باشد.
ـ فرد متقاضی ی ملزم به ارائه‌ی مدارک مورد نیاز جهت اثبات سلامت خود از قبیل بیمه‌ی سلامت می‌باشد.
ـ متقاضی ی نباید از سابقه‌ی کیفری برخوردار باشد و برای این منظور ملزم به ارائه‌ی گواهی عدم سو پیشینه می‌باشد.
ـ مهمترین شرط دریافت این این  است که متقاضی بتواند افسر مهاجرت را قانع کند که بیش از مدت زمان ی خود در نخواهد ماند و به کشور خود باز می‌گردد.
با برخورداری از ی همراه دانش آموز می‌تواند تا سن ۱۸ سالگی وی در این کشور بماند و در صورت تمایل به مدت ۲۰ ساعت در هفته در دوره‌های فشرده آموزش زبان که برای دانش آموزان خارجی برگذار می‌شود شرکت کند. همچنین این به همراه امکان در سایر دوره‌ها تا حداکثر مدت زمان ۳ ماه را می‌دهد. ی مجوز انجام کار و اشتغال به فرد را نخواهد داد، با این فرد تنها از امکان سرپرستی یک دانش اموز زیر ۱۸ سال برخوردار می‌شود.
در آینده بیشتر درباره‌ی ی خواهیم گفت، با ما همراه باشید. 
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا