معرفی دانشگاه‌های برتر کشور نیوزیلند

ولینگتون پایتخت نیوزیلند در ساحل جنوبی جزیره‌ی شمالی قرار دارد.
ولینگتون پایتخت نیوزیلند در ساحل جنوبی جزیره‌ی شمالی قرار دارد.
مجله موفقیت ایلیاد - برخی از ‌های کشور از اعتبار جهانی بالایی برخوردارند و در لیست برترین ‌های دنیا قرار گرفته‌اند که خوشبختانه اکثر این ‌ها نیز مورد تأیید وزارت علوم می‌باشند. این کشور از ۸ معتبر برخوردار است که همگی در رتبه‌بندی QS جای دارند. در سیستم آموزش عالی این کشور ۱۸ انستیتوی فناوری و پلی تکنیک نیز وجود دارد که دوره‌های حرفه‌ای با سطوح مختلف با تمرکز بر مهارت‌های علمی برگزار می‌کند. سیستم آموزش عالی این کشور در رده بندی جهانی QS  از رتبه‌ی شانزدهم جهانی برخوردار است.

در ادامه به معرفی برخی از ‌های برتر و معتبر در کشور می‌پردازیم.

ـ اوکلند

اوکلند در حال حاضر برترین و بزرگترین می باشد که در سیستم رتبه‌بندی جهانی QS در رتبه‌ی ۸۵  برترین دنیا قرار دارد. این با هشت دانشکده و شش کالج و بیش از ۴۰۰۰۰ ی در حال ، در سال ۱۸۸۳ در بزرگترین شهر این کشور، اوکلند تأسیس شده است.

ـ اوتاگو

این قدیمی‌ترین موسسه‌ی آموزش عالی کشور می‌باشد که در سال ۱۸۶۹ تأسیس شده است و در رتبه‌بندی جهانی QS از جایگاه ۱۷۵ برترین ‌های جهان برخوردار است. در حال حاضر ۲۰۸۰۰ در چهار دانشکده‌ی این ( علوم انسانی، علوم پایه، بهداشت و تجارت ) به مشغول‌اند. این در دومین شهر واقع در جزیره‌ی جنوبی ( دنیدن ) واقع است.  

ـ ویکتوریا ولینگتون

سومین برتر با رتبه‌ی ۲۲۱ در رتبه‌بندی QS ویکتوریا ولینگتون می‌باشد که در سال ۱۸۹۷ به عنوان دانشکده‌ی موسس تأسیس شد و در سال ۱۹۶۲ به یک موسسه‌ی مستقل تبدیل شد. این با برخورداری از ۹ دانشکده و حدوداً ۲۲۰۰۰ در رشته‌هایی نظیر حقوق، علوم انسانی و برخی رشته‌های علمی دیگر در طیف گسترده‌ای از مقاطع ی شناخته شده و به فعالیت می‌پردازد.

ـ کانتربری

کانتربری با برخورداری از رتبه‌ی ۲۳۱ جهانی عنوان چهارمین برتر این کشور را به خود اختصاص داده است. این دومین موسسه‌ی آموزش عالی این کشور می‌باشد که در سال ۱۸۷۳ تآسیس شده است و ۱۵۰۰۰ در رشته‌هایی نظیر هنر، تجارت، مهندسی، هنرهای زیبا، جنگلداری، علوم بهداشتی، حقوق، موسیقی، کار اجتماعی، آسیب شناسی گفتار و زبان، علوم، مربیگری ورزشی و تدریس در آن به می‌پردازند.

ـ وایکاتو

وایکاتو با رتبه‌ی ۲۷۴ جهان از برترین ‌های جوان در کشور می‌باشد که با برخورداری از ۱۲۳۰۰ در سال ۱۹۶۴ در شهرهای همیلتون و تاورانگا در جزیره‌ی شمالی تأسیس شده است.
سه دیگر این کشور لینکلن، فناوری اوکلند و مسی از دیگر ‌های برتر این کشور هستند که همگی در رده بندی QS در بین ۵۰۰ برتر جهان قرار دارند.  

شهرهای یی

کشور به سبب برخورداری از وضعیت و موقعیت جوی و آب و هوایی مناسب، مناظر طبیعی بسیار زیبا و شگفت انگیز و شهرهای مدرن و چند ملیتی و چند فرهنگی همواره در رده بندی بهترین مکان‌های جهان برای زندگی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است که مسلماً به دلیل همین امر انتظار هزینه‌های بالای زندگی در این کشور چندان نامعقول به نظر نمی‌رسد.
در ادامه‌ی مطلب به معرفی برخی از شهرهای یی این کشور خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

ـ شهر اوکلند

اوکلند بزرگترین شهر این کشور در ساحل شرقی جزیره شمالی قرار دارد و به نوعی زادگاه عالی رتبه‌ی این کشور می‌باشد. این شهر به دلیل برخورداری از اجتماعات خاص خود و بهره‌مندی از انواع تفریحات دریایی نظیر غواصی، قایقرانی و .. همواره مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. صنعتی اوکلند و چندین موسسه‌ی فناوری و پلی‌تکنیک از دیگر ‌های این شهر می‌باشد، همچنین پردیس آلبی آلباین در ۲۰ کیلومتری شمال مرکز این شهر واقع است. این شهر در فهرست بهترین شهرهای یی در رتبه‌ی ۲۳ قرار دارد.

ـ شهر ولینگتون

ولینگتون پایتخت در ساحل جنوبی جزیره‌ی شمالی قرار دارد. این شهر به لحاظ زیبایی شناسی با شهر اوکلند در رقابت است و از سواحل، جنگل‌ها و منظر طبیعی زیبایی برخوردار است. ویکتوریا ولینگتون و یکی از سه پردیس مسی و چندین موسسه‌ی فناوری و پلی تکنیک در این شهر واقع شده است. دانشکده‌ی پزشکی اوتاگو و دانشکده‌ی موسیقی که به صورت مشترک توسط ویکتوریا و مسی اداره می‌شود نیز در این شهر قرار دارند.

ـ شهر کرایست چرچ

کرایست چرچ بزرگترین شهر در ساحل شرقی جزیره‌ی جنوبی و سومین منطقه پر جمعیت می‌باشد. کانتربری چهارمین برتر ، لینکلن و تعدادی کالج تخصصی خصوصی در این شهر واقع شده است. این شهر در لیست بهترین شهرهای یی دنیا در رتبه‌ی ۶۹ قرار دارد.

ـ شهر دنیدن

دنیدن دومین شهر بزرگ جزیره‌ی جنوبی و شهر اصلی منطقه اوتاگو می‌باشد و در۳۰۰ کیلومتری جنوب کرایست چرچ واقع است. این شهر قطب اصلی یی کشور می‌باشد و یان بخش قابل توجهی از جمعیت آن را تشکیل می دهند. اوتاگو دومین و قدیمی‌ترین در این شهر قرار دارد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی در انگلستان● شرایط تحصیل در رشته‌ی مامایی در دانشگاه‌های خارج از کشور چگونه است؟● دانشگاه‌های برتر رشته‌ی مدیریت مالی در ‌خارج از کشور● معرفی برترین دانشگاه‌ها در رشته‌ی هوش مصنوعی در خارج از کشور● شرایط تحصیل در رشته‌ی مهندسی پزشکی در کانادا● وضعیت تحصیل در مدارس استرالیایی ● برترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی کدامند؟● برترین دانشگاه‌های معماری جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور کدامند؟● شرایط تحصیل زیر ۱۸ سال در کانادا● شرایط تحصیل در رشته‌ی کشاورزی در کشور استرالیاجدیدترین مطالب● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● گپ تحصیلی چیست و چگونه می‌توان در فرایند اپلای آن را توجیه کرد؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. ● همه چیز درباره‌ی ویزای گاردین کانادا● چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟