شرایط تحصیل در رشته‌ی مهندسی پزشکی در کانادا

رشته‌ی مهندسی پزشکی ( Medical engineering ) با بهره‌گیری از دانش و اصول مهندسی و مفاهیم طراحی برای مقاصد بهداشتی و درمانی در حوزه‌های پزشکی و زیست‌شناسی کاربرد دارد.
رشته‌ی مهندسی پزشکی ( Medical engineering ) با بهره‌گیری از دانش و اصول مهندسی و مفاهیم طراحی برای مقاصد بهداشتی و درمانی در حوزه‌های پزشکی و زیست‌شناسی کاربرد دارد.
مجله موفقیت ایلیاد - رشته‌ی ( Medical engineering ) با بهره‌گیری از دانش و اصول و مفاهیم طراحی برای مقاصد بهداشتی و درمانی در حوزه‌های و زیست‌شناسی کاربرد دارد. این رشته با عناوین دیگری نظیر Biomedical engineering، Bioengineering و Biomed نیز شناخته می‌شود. در واقع جهت بهبود در روند درمان از دانش نیز در جهت کمک به تشخیص نظارت و درمان بیماری‌ها بهره گرفته می‌شود. این رشته حوزه‌ای گسترده از انواع گرایشات که هر یک به موضوعی خاص می‌پردازد را شامل می‌شود، الکترونیک، زیست‌، زیست مواد، زیست‌شناسی محاسباتی، ژنتیک و بافت و سلولی، تصویربرداری ، ارتوپدی و بیونانوفناوری از جمله گرایشات رشته‌ی می‌باشند. بهره‌گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته و گسترده در حوزه‌ی بهداشت و درمان نیز تأثیر‌گذار بوده است، به همین دلیل نیاز به رشته‌ی در این حوزه بسیار احساس می‌شود. ربات‌های جراح، اعضای مصنوعی و برخی از داروهای جدید و دستگاه‌های دیالیز از سری موضوعاتی هستند که مستقیماً نتیجه‌ی فعالیت متخصصین حوزه‌ی می‌باشد و مسلماً این فعالیت‌ها به منظور پاسخگویی به بخشی از نیازهای صورت می‌پذیرد.
در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل درکشور در رشته‌ی خواهیم پرداخت.


ـ معرفی برخی از دانشگاه‌های برتر برای اپلای رشته‌ی در کشور

تحصیل در رشته‌ی در کلیه‌ی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می‌باشد.
ـ دانشگاه اوتاوا University of Ottawa
ـ دانشگاه آلبرتا University of Alberta
ـ دانشگاه کلگری University of Calgary
ـ دانشگاه رایرسون Ryerson University
ـ دانشگاه کارلتون Carleton University
ـ دانشگاه گوئلف University of Guelph
ـ دانشگاه واترلو University of Waterloo
ـ دانشگاه بریتیش کلمبیا University of British Columbia
ـ دانشگاه وسترن آنتاریو Western University
ـ دانشگاه ساسکاچوان University of Saskatchewan
ـ دانشگاه تورنتو University of Toronto
ـ دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University
ـ دانشگاه مانیتوبا University of Manitoba

ـ دانشگاه اوتاوا

سالانه دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا تحصیل در این دانشگاه را انتخاب می‌کنند. دانشگاه اوتاوا واقع در پایتخت این کشور با دریافت ‌ای مناسب از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار می‌باشد. این دانشگاه در دوره‌ی کارشناسی با ادغام مهارت‌های مرتبط با حوزه‌ی مکانیک به ارائه‌ی رشته‌ی می‌پردازد، همچنین جامع‌ترین دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترای این رشته در کشور را برای دانشجویان این دانشگاه فراهم کرده است.

ـ دانشگاه آلبرتا

از ویژگی‌های بارز تحصیل در رشته‌ی در دانشگاه آلبرتا خصوصاً در مقطع دکترا همکاری این دانشکده با سایر دانشکده‌های مرتبط نظیر دانشکده‌ی و دندان، دانشکده‌ی و دانشکده‌ی علوم می‌باشد. از طرفی این دانشکده با دانشکده‌ی دانشگاه کلگری نیز همکاری‌های علمی بسیاری دارد. گرچه دوره‌های کارشناسی برای این رشته در این دانشگاه ارائه نمی‌شود اما در سطوح تحصیلات تکمیلی دانشگاه آلبرتا دوره‌های مختلفی را در رشته‌ی برای علاقه‌مندان به این رشته فراهم کرده است.

ـ دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری واقع در ایالت آلبرتا در شهر کلگری در سال ۱۹۶۶ تأسیس و با بیش از ۳۳ هزار دانشجو و برخورداری از ۱۴ دانشکده در لیست ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. رشته‌ی در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان علاقه‌مند به این رشته ارائه می‌شود.

شرایط تحصیل در رشته‌ی در کشور

از جمله شرایط اصلی جهت اخذ پذیرش برای تحصیل در رشته‌ی در کشور نتایج به دست آمده در آزمون و می‌باشد و برای هر دانشگاه شرایط متفاوتی در نظر گرفته شده است، برای مثال در دوره‌های کارشناسی دانشگاه اوتاوا در آزمون حداقل نمره‌ی قابل قبول ۶/۵ و  در آزمون ۸۶ می‌باشد. این شرایط برای شرکت در دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آلبرتا در همین رشته برای آزمون ۷/۵ و برای آزمون حداقل نمره‌ی قابل قبول ۱۰۰ در نظر گرفته شده است، همچنین حداقل نمره‌ی قابل قبول در آزمون برای اخذ پذیرش در دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه کلگری ۶/۵ و برای آزمون ۸۶ می‌باشد.  

ـ دانشگاه اوتاوا

همانگونه که عنوان شد ن با برخورداری از مهارت‌های مرتبط با مکانیک از فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی این دانشگاه خواهند بود. ایمپلنت‌ها، پروتزها، سایر وسایل و روباتیک که به نوعی کاربردهای دارند از جمله تخصص هایی هستند که دانشجویان ضمن تحصیل در دوره‌های Biomedical Mechanical Engineering با آن‌ها آشنا می‌شوند. تمامی دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و آشنایی و تسلط به زبان انگلیسی از شروط اصلی اخذ پذیرش جهت تحصیل در این دانشگاه برای رشته‌ی می‌باشد، همچنین ارائه‌ی مدرک پیش دانشگاهی نیز جهت تحصیل در مقطع کارشناسی این رشته در دانشگاه اوتاوا الزامیست.

ـ دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا واقع در شهر ادمونتون در مقطع کارشناسی ارشد به ارائه‌ی یک دوره و در مقطع دکترا به ارائه‌ی دو دوره‌ی مجزا در رشته‌ی اقدام کرده است. عموم دانشجویان این دانشگاه پس از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند از امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا برخوردار شوند. شرکت در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مستلزم این است که معدل دو سال آخر کارشناسی حداقل برابر با GPA معادل با ۳/۳ ارائه شود.

ـ دانشگاه کلگری

ارائه‌ی مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در یکی از رشته‌های یا علوم جهت تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه کلگری در رشته‌ی الزامیست. همچنین برخورداری از حداقل معدل GPA برابر با ۳/۵  ازدیگر شروط شرکت در این دوره‌ها ( مقطع دکترا ) می‌باشد. برای شرکت در دوره‌های کارشناسی ارشد این دانشگاه نیز به مدرک کارشناسی با حداقل معدل GPA برابر با ۳/۲ نیاز است.

‌ی دوره‌های آموزشی رشته‌ی در

هزینه‌های تحصیل در کشور به عواملی نظیر ، محل اسکان، شرایط بیمه‌ی دانشجویی، هزینه‌های زندگی و در واقع سبک زندگی دانشجو بستگی دارد، نکته‌ی قابل توجه اینکه مسلماً این هزینه‌ها در هر سال با تغییراتی مواجه خواهند شد.

ـ دانشگاه اوتاوا

‌ی شرکت در دوره‌های تحصیلی در دانشگاه اوتاوا با توجه به عواملی نظیر مقطع تحصیلی و عنوان دوره برای دانشجویان بین‌المللی متفاوت خواهد بود، ‌ی شرکت در دوره‌ی کارشناسی رشته‌ی Biomedical Mechanical Engineering دانشگاه اوتاوا به صورت تمام وقت برای یک سال حدوداً ۲۷ هزار دلار می‌باشد.

ـ دانشگاه آلبرتا

تحصیل در دوره‌ی کارشناسی ارشد رشته‌ی در دانشگاه  آلبرتا ۲ الی ۳ سال به طول می‌انجامد. مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا نیز در این دانشگاه ۴ الی ۵ سال می‌باشد. میزان ‌ی قابل پرداخت برای یک سال تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه در دوره‌های تمام وقت در حدود ۸۷۹۰ دلار می‌باشد.

ـ دانشگاه کلگری

دوره‌ی کارشناسی ارشد ۲ الی ۴ سال و مدت زمان تحصیل در مقطع دکترای این رشته در دانشگاه کلگری ۴ الی ۶ سال می‌باشد. مقدار ‌ی قابل پرداخت برای شرکت در این دوره‌ها برای دانشجویان بین‌المللی حدوداً ۸ هزار دلار در نظر گرفته شده است.

شرایط ‌های تحصیلی برای رشته‌ی در

یکی از بهترین گزینه‌ها جهت دریافت کمک هزینه‌های تحصیلی و ‌های مختلف ادامه تحصیل در رشته‌ی می‌باشد. دانشگاه‌های این کشور ‌های مختلفی را برای مقاطع تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته است. برای مثال دولت فدرال و نهادهای دولتی استان آنتاریو سالانه در حدود ۳۳ میلیون دلار به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه اوتاوا اعطا می‌کند. این دانشگاه علاوه بر مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا برای مقطع کارشناسی نیز ‌های مختلفی را در نظر می‌گیرد. دانشکده‌ی دانشگاه اوتاوا برای مقطع کارشناسی ۴  الی ۵ هزار دلار به دانشجویان واجد شرایط اعطا می‌کند. دانشگاه آلبرتا نیز برای مقاطع تحصیلی مختلف به ویژه تحصیلات تکمیلی ‌های متنوعی را لحاظ کرده است. این دانشگاه برای دانشجویان ممتاز در مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی ۱۲ هزار دلار در نظر گرفته است، همچنین ‌ی ورودی برای مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی ۲۷۵۰۰ دلار می‌باشد. دانشگاه کلگری نیز مبلغ ۳ هزار دلار به صورت سالانه جهت ‌ی ثبت نام دانشجویان بین‌المللی در مقاطع تحصیلات تکمیلی و ۱۲ الی ۳۵ هزار دلار ‌ی ورودی برای تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته است.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی در انگلستان● شرایط تحصیل در رشته‌ی مامایی در دانشگاه‌های خارج از کشور چگونه است؟● دانشگاه‌های برتر رشته‌ی مدیریت مالی در ‌خارج از کشور● معرفی برترین دانشگاه‌ها در رشته‌ی هوش مصنوعی در خارج از کشور● معرفی دانشگاه‌های برتر کشور نیوزیلند● وضعیت تحصیل در مدارس استرالیایی ● برترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی کدامند؟● برترین دانشگاه‌های معماری جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور کدامند؟● شرایط تحصیل زیر ۱۸ سال در کانادا● شرایط تحصیل در رشته‌ی کشاورزی در کشور استرالیاجدیدترین مطالب● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● گپ تحصیلی چیست و چگونه می‌توان در فرایند اپلای آن را توجیه کرد؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. ● همه چیز درباره‌ی ویزای گاردین کانادا● چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟● دوران بلوغ چگونه بر افت تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است؟● شرایط کار دانشجویی در کشور نیوزیلند چگونه است؟