معرفی برترین دانشگاه‌ها در رشته‌ی هوش مصنوعی در خارج از کشور

هوش مصنوعی در علم کامپیوتر به هر هوشی شبیه به انسان اطلاق می‌شود که توسط ربات، کامپیوتر یا ماشین به نمایش در می‌آید.
هوش مصنوعی در علم کامپیوتر به هر هوشی شبیه به انسان اطلاق می‌شود که توسط ربات، کامپیوتر یا ماشین به نمایش در می‌آید.
مجله موفقیت ایلیاد - مصنوعی در علم به هر ی شبیه به انسان اطلاق می‌شود که توسط ربات، یا ماشین به نمایش در می‌آید. در حقیقت مصنوعی قابلیت یک ماشین یا یک دستگاه برای شبیه‌سازی یا تقلید انسان و برخورداری از تجربیات مطابق با آخرین اطلاعات و فعالیت‌های مشابه به انسان می باشد. این رشته امروزه بخشی از زندگی روزمره‌ی انسان‌ها را شامل می‌شود، به گونه‌ای که نمی‌توان اثرات غیر قابل کتمان آن را در زندگی نادیده گرفت. مصنوعی امکان پردازش مقادیر زیادی از داده‌ها و طیف گسترده‌ای از اطلاعات را سریع‌تر و دقیق‌تر از انسان فراهم می‌سازد. مصنوعی در واقع زیر شاخه‌ای از علم می‌باشد مربوط به ساخت ماشین‌های مند که قادر به انجام وظایفی است که به انسان نیازمند است. مصنوعی علمی بین رشته‌ای با رویکردهایی متعدد و بی‌پایان است که در بسیاری از صنایع به کار گرفته می‌شود. این علم در حال حاضر در پزشکی و در صنعت بهداشت و درمان برای مصارف دارویی و در درمان بیماری‌ها و روش‌های جراحی در اتاق‌های عمل و در بسیاری از صنایع دیگر در حال مطالعه و آزمایش می‌باشد. باتوجه به اهمیت و گستردگی این رشته و گرایش‌های بسیار آن در زمینه‌های مختلف علاقه مندان زیادی در سراسر دنیا برای تحصیل در آن در ‌های مختلف به اپلای می‌پردازند.

در این مقاله به معرفی برترین ‌های جهان در رشته‌ی مصنوعی خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

ـ مهندسی برق و علوم تنسی  

مصنوعی همچنان که عنوان شد شاخه‌ای از علم است که بر ایجاد ماشین‌های مند نیازمند به انسانی تاکید می‌کند. تنسی از برترین دانشکده‌های ارائه دهنده‌ی این رشته می‌باشد که برنامه‌یMS/BS  را در مدت زمان ۵ سال ارائه می‌دهد. زیست انفورماتیک، معماری، سیستم‌های ی، علوم محاسباتی،رباتیک و برنامه‌های نظری و انتزاعی ریاضی و طراحی مهندسی از جمله دروس ارائه شده در برنامه‌ی مصنوعی ارائه شده در این می‌باشند. برنامه‌ی مهندسی نیز در سه حوزه‌ی نرم‌افزار، سخت‌افزار و ترکیبی از نرم‌افزار و سخت‌افزار در این برای دانشجویان علاقه‌مند ارائه می‌شود.

ـ علوم و مهندسی واشینگتن آلن

واشینگتن آلن از برترین ‌های جهان در زمینه‌های تحقیقاتی است که برنامه‌ای آموزشی برای دانشجویان مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در رشته‌های علوم و اصول مهندسی فراهم کرده است. دکترای مصنوعی این برای دانشجویان علاقه‌مند به تحقیق فرصت و گزینه‌ای بسیار مطلوب به نظر می‌رسد. سیستم آموزشی سختگیرانه این در برنامه‌های درسی از جمله مصنوعی به تربیت دانشجویان موفق در عرصه‌های صنعت، آکادمیک و خدمات عمومی کمک می‌کند.  

ـ آزمایشگاه مصنوعی استنفورد

استنفورد ی خصوصی و تحقیقاتی شامل ۳ دانشکده‌ی قدیمی متشکل از ۴۰ بخش ی و چهار دانشکده فوق پیشرفته می‌باشد که بر برنامه‌های تحصیلات تکمیلی تمرکز دارد. مصنوعی استنفورد از برترین رشته‌های ارائه شده در این می‌باشد که بر فراگیری ماشین، آموزش مدل‌های گرافیکی، به کارگیری منطق و تحقیقات ویژه در مورد مصنوعی متمرکز است. آزمایشگاه مصنوعی این از سال ۱۹۶۲ تاکنون به فعالیت پرداخته است. این پس از فراغت از تحصیل به اعطای مدرک کارشناسی ارشد و برخی گواهی تحصیلات تکمیلی می‌پردازد.

ـ موسسه‌ی مصنوعی جورجیا

موسسه‌ی مصنوعی جورجیا به ارائه‌ی دو برنامه‌ی کارشناسی ارشد و برنامه‌ی کارشناسی علوم شناختی در حوزه‌ی مصنوعی می‌پردازد. برنامه‌ی کارشناسی ارشد این رشته دو ساله و به صورت تحقیقاتی ارائه می‌شود. برنامه نویسی منطقی، نرم افزار شبکه‌ی عصبی داده‌های ورودی، الگوریتم ژنتیک، پردازش زبان طبیعی و زبان شناسی محاسباتی از مهمترین دروس ارائه شده در این رشته در جورجیا می‌باشند.

ـ گروه علوم و اطلاعات پنسیلوانیا

گروه علوم و اطلاعات پنسیلوانیا مجموعاً ۶ برنامه در حوزه‌ی مربوط به علوم را در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا از جمله مصنوعی ارائه می‌دهد.

ـ کالیفرنیا بخش مهندسی برق و علوم برکلی

کالیفرنیا ـ برکلی از برجسته‌ترین موسسات آموزش عالی به شمار می‌رود. گروه مهندسی برق و علوم این دو مدرک مختلف در مهندسی برق و علوم را در دو دانشکده مهندسی و علوم ارائه می‌دهد. انجام فعالیت‌های تحقیقاتی در رشته‌ی مصنوعی از دوره‌ی کارشناسی از دلایل محبوبیت این در این رشته می‌باشد.

ـ کالج مهندسی میشیگان

این قدیمی‌ترین برنامه‌های تحصیلات تکمیلی ی این ایالت را ارائه می‌دهد. مصنوعی نیز از برترین برنامه‌های این به شمار می‌رود. در واقع کیفیت بالای آموزشی و فعالیت‌های تحقیقاتی در این حوزه از عمده دلایل محبوبیت این در سطح جهانی می‌باشد.  

ـ ایلینوی در برنامه‌ی مصنوعی اربانا ـ شامپین

ایلینوی ی تحقیقاتی در ایالت ایلینوی واقع در ایالت متحده ست که مصنوعی در مقطع کارشناسی را در گرایش‌های مختلف از جمله رباتیک ارائه می‌دهد.

ـ ماساچوست امهرست کالج اطلاعات و علوم

ماساچوست امهرست بزرگترین دولتی ایالت متحده ست که علوم و مصنوعی را در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد. برنامه‌ی مصنوعی این بر مکانیسم‌هایی که ساخت سیستم‌های مند را قادر به فعالیت‌های خود مختار می‌سازد، از تجربه درس می‌گیرد، اقدامات خود را برنامه‌ریزی می‌کند و مشکلات پیچیده را حل می‌کند متمرکز است.

ـ انفورماتیک، محاسبات و مهندسی ایندیانا

ایندیانا بلومینگتون بزرگترین تحقیقاتی جهان می‌باشد که برنامه‌های متنوعی را در رشته‌ی مصنوعی ارائه می‌دهد. برنامه‌ی مصنوعی سبب استفاده‌ی مند از سیستم‌ها و پایگاه‌های داده می‌شود و به این طریق سبب آمادگی دانشجویان جهت کار در بسیاری از حوزه‌های مربوط به این رشته می‌شود.

ـ کارنگی ملون، پیتسبورگ

دانشکده‌ی علوم کارنگی ملون در رشته‌ی مصنوعی همواره پیشگام بوده است. اولین مدرک مصنوعی این در سال ۲۰۱۸ ارائه شد. کارنگی ملون دو مدرک کارشناسی مصنوعی و کارشناسی ارشد مصنوعی و نواوری را ارائه می‌دهد. این رشته بر دروس نرم افزاری تحقیقاتی، موسسه‌ی فناوری‌های زبان، گروه فراگیری ماشین و گروه رباتیک متمرکز می‌باشد.

ـ ییل

این در سال ۱۹۷۰ از چهار حوزه‌ی اصلی در زمینه‌ی علوم برخوردار بود: نظریه محاسبات، مصنوعی، تحلیل عددی و سیستم‌ها. امروزه این بخش‌ها با سایر گروه‌ها مانند روانشناسی، زبان شناسی، موسیقی، پزشکی و سایر گروه‌ها در ارتباط است. از مزایای تحصیل در رشته‌ی مصنوعی در ییل انجام تحقیقات در آزمایشگاه‌های این می‌باشد.

ـ کرنل

کرنل از قدیمی‌ترین بخش‌های علوم در را دارد. گروه مصنوعی این حدوداً ۴۰ عضو هیئت علمی تمام وقت دارد که با همکاری دانشجویان هر ساله تحقیقات مختلفی در زمینه‌ی مصنوعی انجام می‌دهند. پایداری محاسباتی، فراگیری ماشین، رباتیک، پردازش زبان طبیعی، زبان شناسی محاسباتی و بازیابی اطلاعات از مهم‌ترین دروس ارائه شده در این برنامه می‌باشد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا