دانشگاه‌های برتر رشته‌ی مدیریت مالی در ‌خارج از کشور

از مهمترین مشاغل سازمانی که از جایگاه ویژه‌ای نیز برخوردار است مدیریت مالی است، چرا که در واقع اصلی‌ترین هدف هر بنگاه تجاری کسب درآمد است و این امر بدون وجود حسابداران و مدیران مالی امکان‌پذیر نخواهد بود.
از مهمترین مشاغل سازمانی که از جایگاه ویژه‌ای نیز برخوردار است مدیریت مالی است، چرا که در واقع اصلی‌ترین هدف هر بنگاه تجاری کسب درآمد است و این امر بدون وجود حسابداران و مدیران مالی امکان‌پذیر نخواهد بود.
مجله موفقیت ایلیاد - هر کسب و کار و سازمان تجاری متشکل از افراد و متخصصانی است که هر یک در جایگاه خود نقش مهمی را در جهت دستیابی به اهداف سازمانی بر عهده دارند. از مهمترین مشاغل سازمانی که از جایگاه ویژه‌ای نیز برخوردار است مالی است، چرا که در واقع اصلی‌ترین هدف هر بنگاه تجاری کسب درآمد است و این امر بدون وجود حسابداران و مدیران مالی امکان‌پذیر نخواهد بود. مدیران مالی هر سازمان در افزایش میزان سودهی شرکت، تصمیمات مهم مالی، حساب و کتاب بدهی‌های شرکت و دیگر موارد مربوط به سازمان تأثیرگذار هستند. مدیران مالی گزارشات مالی، فعالیت‌های سرمایه‌گذاری و استراتژی‌ها و برنامه‌های مختلفی را برای اهداف طولانی مدت شرکت برآورد می‌کنند. بسیاری از مدیران مالی در شرکت‌های بیمه و بانک‌ها به فعالیت می‌پردازند و در اکثر موارد به صورت تمام وقت و تقریباً ۴۰ ساعت در هفته کار می‌کنند.
رشته‌ی مالی یکی از پول‌ساز‌ترین مشاغل در حال حاضر می‌باشد و به لحاظ شرایط بازار کار از موقعیت بسیار مناسبی برخوردار است. به همین دلیل بسیاری از علاقه‌مندان به رشته‌های ریاضی و این رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. به دلیل سر و کار داشتن این رشته با اعداد و ارقام برخورداری از نمرات بالا در دروسی نظیر ریاضی، ، آمار و احتمالات و به طور کلی کلیه دروسی که با ریاضیات در ارتباط هستند جهت اپلای در این رشته از اهمیت برخوردار است. رشته‌ی مالی در بسیاری از کشورها دارای گرایش خاصی نیست و دانشجویان حتی در مقاطع تحصیلی بالاتر نظیر کارشناسی ارشد و دکترا نیز از گرایش‌های خاصی برخوردار نیستند و تحت همان عنوان مالی به تحصیل می‌پردازند. با این حال در برخی از کشور‌ها به دلیل ارتباط نزدیک این رشته با رشته ی برخی از گرایش‌های رشته‌ی را تحت عنوان گرایش‌های مالی در نظر می‌گیرند. مالی، ، هزینه، حسابرسی، مالیاتی، دولتی، قانونی، مدیر ساختار سرمایه/ مدیر ساختار مالی، سرمایه در گردش، برنامه‌ریزی مالی، ریسک و بیمه، بودجه‌ی خزانه داری و سرمایه از جمله گرایش‌های رشته‌ی مالی می‌باشند.

‌های برتر رشته‌ی مالی در خارج  از کشور

ـ پنسیلوانیا

پنسیلوانیا از قدیمی‌ترین ‌های ست که قدمتی دیرینه در ارائه‌ی رشته‌های مختلف نظیر مالی دارد که طی سال‌ها آزمون و خطا امروزه به برترین سبک آموزشی خود در این رشته دست یافته است. این واقع در فیلادلفیا در آخرین رتبه بندی‌های صورت گرفته رتبه‌ی ۱۵ برترین ‌های جهان را به خود اختصاص داده است و در حال حاضر ۷۳۸ دانشجو در مقطع کارشناسی رشته‌ی مالی در این به تحصیل مشغول‌اند. پنسیلوانیا به دلیل برخورداری از رتبه‌های بسیار در تمامی زمینه‌ها بخصوص مالی از شهرت جهانی بالایی برخوردار است و همین عامل یکی از دلایلی است که متقاضیان این را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند.   

ـ Bentley

برای تحصیل در رشته‌ی مالی بصورت حساب شده و با برنامه‌ریزی دقیق Bentley گزینه‌ای بسیار مناسب به شمار می‌رود. این با وسعتی نسبتاً زیاد سالانه به ثبت نام چیزی درحدود ۲۶۶ دانشجوی کارشناسی امور مالی و مالی می‌پردازد. Bentley با جدیدترین روش‌های آموزشی به ارائه ی رشته‌ی مالی به بهترین نحو می‌پردازد.

ـ بوستون

بوستون ی خصوصی در ست که در لیست برترین ‌های جهان قرار دارد. این از ۱۲ دانشکده در حوزه‌های مختلف آموزشی نظیر دانشکده‌ی حقوق، دانشکده‌ی بهداشت، دانشکده‌ی ارتباطات، دانشکده‌ی هنر، دانشکده‌ی مهندسی، دانشکده‌ی برخوردار است و رشته‌ی مالی در دانشکده‌ی این ارائه می‌شود. این به ارائه‌ی دو مدرک بسیار معتبر از جمله مدرک کارشناسی ارشد در آموزش رشته‌ی مالی می‌پردازد.

ـ جورج تاون

جورج تاون نیز به عنوان ی خصوصی واقع در جهت ادامه تحصیل در رشته‌ی مالی گزینه‌ای بسیار مناسب محسوب می‌شود. تحصیل در این رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بصورت بسیار تخصصی و با شیوه‌هایی به روز در این ارائه می‌شود.

ـ Lehigh

رشته‌ی مالی در مقطع کارشناسی ارشد در Lehigh ارائه می‌شود، در واقع تمرکز ویژه‌ی این برای آموزش این رشته بر مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد. این از برترین ‌های جهان در ارائه‌ی رشته‌ی مالی می‌باشد. دانشجویان این با برخورداری از سیستم آموزشی بسیار عالی آماده ورود به مشاغل مربوط به حوزه‌های ی می‌شوند.

ـ نوتردام

ویژگی بارز و جالب توجه نوتردام معماری بسیار زیبا و عجیب این است که جلوه‌ی شگفت‌انگیزی را به این داده است. این طی سالها تنها مختص آقایان بود اما در حال حاضر تقریباً نیمی از جمعیت دانشجویان این را خانم‌ها تشکیل می‌دهند. این از وسعت زیادی برخوردار است و برای تحصیل در رشته‌ی مالی گزینه‌ی بسیار مناسبی به شمار می‌رود.

ـ ویلانو

ویلانو از بهترین ‌های ست که رشته‌ی مالی را در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. این به عنوان ی خصوصی با برخورداری از جمعیت دانشجویی زیاد همیشه در صدر بهترین ‌های جهان در رشته‌ی مالی قرار داشته است.

اپلای رشته‌ی مالی در مقاطع تحصیلی متفاوت در خارج از کشور

ـ اپلای رشته‌ی مالی در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

کارشناسی مالی در واقع دوره‌ای آموزشی در حوزه‌ی مالی است که حوزه‌های مربوط به برنامه‌ریزی‌های سازمانی، هدایت، نظارت، سازماندهی و کنترل منابع مالی یک سازمان را بر عهده دارد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ سال می‌باشد که البته این مدت زمان در برخی از ‌ها ۳ ساله ارائه می‌شود. مدرک ارائه شده در این مقطع برای افرادی که مایل به فعالیت در موسسات مالی خصوصی و دولتی می‌باشند مناسب می‌باشد. دانشجویان پس از فراغت از تحصیل باید بتوانند از مهارت‌های لازم در ارزیابی‌های مالی مهارت‌های بازاریابی و فروش برخوردار باشند. حوزه‌ی فعالیت فارغ‌التحصیلان این رشته در مقطع کارشناسی شامل موارد زیر می‌باشد: مشاور مالی، دستیار مالی و ، مشاغل ی، تحلیلگر خدمات مالی و تحقیقات، مدیر امور مالی، حسابدار مالی، مشاور برنامه‌ریز مالی، تحلیلگر گزارش‌های مالی  

ـ اپلای رشته‌ی مالی در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

علاقه‌مندان بسیاری برای تحصیل در مقاطع بالاتر رشته‌ی مالی اقدام به اپلای می‌کنند. آنان حین تحصیل در این دوره‌ها به آشنایی تخصصی‌تری با مهارت‌های این رشته دست می‌یابند و گاهاً وارد حوزه‌های تحقیقاتی می‌شوند. دوره‌ی تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد در این رشته ۲ ساله است و فارغ‌التحصیلان در حوزه‌های مختلفی به فعالیت خواهند پرداخت. از جمله مهارت‌های تخصصی که دانشجویان در حین تحصیل در این مقطع به آن دست می‌یابند شامل موارد زیر می‌باشد:
-    برخورداری از توانایی توجیه نتایج ارزش‌گذاری شرکت با استفاده از نظریه‌های مالی
-    بررسی مسائل جاری در امور مالی با استفاده از تحقیقات ویژه
-    برخورداری از مهارت‌های شناختی، فنی و ارتباطی قوی جهت جمع‌آوری پردازش و تفسیر داده‌ها

ـ اپلای رشته‌ی مالی در مقطع دکترا در خارج از کشور

بسیاری از شیوه‌های ی پول و سرمایه نیازمند آشنایی با اطلاعات تخصصی و ویژه می‌باشد که متخصصان این رشته طی سالها تلاش و پژوهش در این زمینه به دست آورده‌اند. علاقه‌مندان به این حوزه در مقطع دکترای مالی با اصول مالی، تحقیق در مورد استفاده از روش‌های ویژه برای ، آشنایی با روش برنامه‌ریزی استراتژیک موثر برای سرمایه، تجزیه و تحلیل بیانیه‌های مالی، تکنیک‌های انتخاب سرمایه‌گذاری و چگونگی افزایش سرمایه شرکت‌ها سرو کار دارند. 
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط تحصیل در کشور نیوزیلند بدون مدرک زبان● شرایط تحصیل در رشته‌ی خلبانی در خارج از کشور چگونه است؟● دانشگاه‌های برتر رشته‌ی مهندسی شیمی در خارج از کشور● شرایط تحصیل در رشته‌ی ‌هوشبری در کانادا چگونه است؟● بهترین دانشگاه‌های کانادا در رنکینگ جهانی ۲۰۲۱● بهترین دانشگاه‌های استرالیا در رنکینگ جهانی ۲۰۲۱● برترین دانشگاه‌های دنیا برای تحصیل در رشته‌ی رباتیک کدامند؟● شرایط اپلای برای مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور چگونه است؟● دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن فی در انگلستان● شرایط تحصیل در رشته‌ی مامایی در دانشگاه‌های خارج از کشور چگونه است؟جدیدترین مطالب● عزت نفس چیست و چه راهکارهایی برای افزایش آن وجود دارد؟● کاریزما چیست و چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● گپ تحصیلی چیست و چگونه می‌توان در فرایند اپلای آن را توجیه کرد؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. ● همه چیز درباره‌ی ویزای گاردین کانادا● چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا● ارزیابی مدارک کاری و تحصیلی پرستاری و مامایی در استرالیا● آزمون GRE چیست؟● ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری دندانپزشکی در استرالیا● چگونه برای آزمون زبان تافل TOEFL آماده شویم؟● انواع ویزاهای دیداری استرالیا کدامند؟● زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا چگونه است؟● آزمون زبان OET برای مهاجرت پزشکان● عوامل موثر بر موفقیت در زندگی چیست؟