شرایط اپلای برای مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور چگونه است؟

بسیاری از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی پس از اتمام دوران تحصیل در این مقطع برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام می‌کنند، در این بین مقاصد تحصیلی مختلفی برای این دسته از متقاضیان وجود دارد که امکان تحصیل در این مقطع را فراهم می‌سازد.
بسیاری از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی پس از اتمام دوران تحصیل در این مقطع برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام می‌کنند، در این بین مقاصد تحصیلی مختلفی برای این دسته از متقاضیان وجود دارد که امکان تحصیل در این مقطع را فراهم می‌سازد.
 مجله موفقیت  ایلیاد - بسیاری از فارغ الان مقطع کارشناسی پس از اتمام دوران در این مقطع برای ادامه در مقطع کارشناسی ارشد اقدام می‌کنند، در این بین مقاصد ی مختلفی برای این دسته از متقاضیان وجود دارد که امکان در این مقطع را فراهم می‌سازد. کشور یکی از بهترین مقاصد ی جهت ادامه در مقطع کارشناسی ارشد به شمار می‌رود. سیستم آموزشی این کشور با برخورداری از سطح بسیار قابل قبول در طی سالیان اخیر مورد توجه متقاضیان بسیاری در سرتاسر جهان بوده است، بگونه‌ای که سالانه افراد بسیاری جهت ادامه در این کشور به اخذ نامه‌ی در هر یک از مراکز آموزشی آن اقدام می‌کنند. علاوه بر این کشورهای اروپایی، و نیز از گزینه‌های پر متقاضی بعدی جهت مهاجرت ی در این مقطع محسوب می‌شوند. نکته‌ی حائز اهمیت اینکه شرایط اپلای برای در این مقطع در کشورهای مختلف متفاوت است و هر یک فاکتورهای خاصی را جهت افراد در نظر می‌گیرند، مهمتر از همه اینکه هزینه‌ی و زندگی نیز در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است.  
در این مقاله به بررسی و مقایسه‌ی شرایط اپلای در مقطع کارشناسی ارشد در کشورهای مختلف می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

-    شرایط اپلای برای مقطع کارشناسی ارشد

برای ادامه در هر یک از مقاطع ی برخورداری از یک سری فاکتورها و شرایط عمومی الزامیست، فاکتورهایی نظیر شرط معدل، مدرک زبان، تمکن مالی و محدودیت سنی که در همه‌ی کشورهای دنیا به صورت یکسان وجود دارد. اصولاً برخورداری از معدلی خاص جهت اخذ در مقطع کارشناسی ارشد تعریف نشده است، اما طبیعتاً معدل بالاتر شانس فرد را در کشور مورد نظر بالاتر خواهد برد. در این بین رشته‌ی ی تعیین کننده‌ترین معیار برای این امر به شمار می‌رود. برای مثال معدل متقاضیان در رشته‌های مهندسی چندان در اخذ نامه‌ی تأثیر‌گذار نخواهد بود، اما در رشته‌هایی نظیر پزشکی این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. از طرفی دانشگاه مورد نظر نیز در این بین دومین فاکتور تعیین کننده می‌باشد. برخی دانشگاه‌های اروپایی شرط معدل را برای دانشجو در نظر گرفته‌اند در صورتی که ممکن است در دانشگاهی دیگر این مسئله چندان مطرح نباشد.
مسئله‌ی مهم دیگر در اخذ نامه‌ی برای این مقطع برخورداری از مدرک زبان می‌باشد، هرچند در اختیار داشتن مدرک زبان در این مقطع در مقایسه با مقطع کارشناسی از اهمیت بیشتری برخوردار است اما هستند دانشگاه‌هایی که برای متقاضیان این امکان را فراهم ساخته‌اند که بدون در اختیار داشتن مدرک زبان اپلای کنند. در اختیار نداشتن مدرک زبان انتخاب‌ها را محدودتر و گستردگی و تنوع رشته‌های ی را کمتر خواهد کرد. البته تحت هر شرایطی آشنایی نسبی با این زبان الزامی است، زیرا اغلب دانشگاه‌ها برای با متقاضیان به مصاحبه می‌پردازند، بنابراین تا حدودی آشنایی با این زبان الزامیست. برخورداری از رزومه‌ی قوی، تجربه‌ی تهیه‌ی مقالات ISI و به طور کلی سطح علمی بالا می‌تواند تا حدودی عدم برخورداری از مدرک زبان را جبران کند. 
ادامه در کشوری دیگر نیازمند صرف هزینه خواهد بود و متقاضی باید بتواند از پس هزینه‌های و زندگی در آن کشور بر بیاید. مسیر اخذ مهاجرت ی نیز گاهاً هزینه‌ی زیادی را در بر خواهد داشت که باید آن را در نظر گرفت. مسلماً هزینه‌ی و زندگی در هیچ کجای دنیا یکسان نیست و میزان برخورداری از تمکن مالی نیز در کشورهای مختلف متفاوت است، اما در عین حال کشور در این مورد از مقرون به صرفه ترین مقاصد برای افرادی است که با محدودیت بودجه مواجه هستند.
در بسیاری از کشورها محدودیت سنی برای افراد در مقطع کارشناسی ارشد وجود ندارد و مسئله‌ی مهمتر از محدودیت سنی مسئله‌ی گپ ی می‌باشد. گپ ی نیز در کشورهای مختلف متفاوت است، برای مثال در کشوری مانند فاصله اخذ مدرک کارشناسی تا اقدام جهت در مقطع کارشناسی ارشد نباید بیشتر از ۴ یا ۵ سال باشد. همچنین بهتر این است که فرد متقاضی کمتر از ۳۲ سال سن داشته باشد. به هر حال این شرایط در سایر کشورهای دنیا کم و بیش به همین شکل است اما مقدار دقیق آن در هر کشور اندکی متفاوت است.

-    درخواست نامه‌ی برای مقطع کارشناسی ارشد از کشور

کشور از بهترین گزینه‌ها جهت در رشته‌های مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد. نکته‌ی مهم برای اخذ ویزای ی این کشور فراغت از از دانشگاه‌های معتبر و مورد  تأیید مراکز آموزشی این کشور می‌باشد. برخورداری از مدرک زبان معتبر با نمره‌ی قابل قبول و معدل بالا نیز از دیگر شروط اخذ ویزا می‌باشد. برخلاف برخی کشور های دنیا نظیر گزینه‌های چندان متنوعی در برای افرادی که فاقد چنین شرایطی هستند برای اخذ وجود ندارد. گرچه شرایط اخذ در دانشگاه‌های این کشور نسبت به نقاط دیگر دنیا اندکی سخت‌تر به نظر می‌رسد اما در صورت بهره مندی از شرایط دریافت ویزا به فرصت بزرگی جهت و کار حین تا ۲۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت و در ایام تعطیلات به صورت تمام وقت جهت تأمین بخش زیادی از مخارج و زندگی دست خواهید یافت.

-    درخواست نامه‌ی برای مقطع کارشناسی ارشد از کشور

امکان در هر رشته و هر مقطع ی در این کشور برای متقاضیان علاقه‌مند وجود دارد. این کشور در کنار برخورداری از برترین دانشگاه‌های معتبر در سطح جهان از دانشگاه‌های دیگری نیز برخوردار است که این امکان را برای سایر افراد با سطح علمی نه چندان بالا نیز فراهم می‌آورد که در آن‌ها به بپردازند. از طرفی با هر سبک امکان زندگی در این کشور برای دانشجویان وجود دارد، این گستردگی و انتخاب‌های متنوع این کشور را به انتخابی ایده‌ال برای متقاضیان علاقه مند تبدیل کرده است. متاسفانه برای ایرانیان همچنان بزرگترین مانع اجازه‌ی ورود به این کشور می‌باشد، در چند سال اخیر امکان ورود افراد خارجی از ایران و چند کشور دیگر به این کشور ممنوع است که با توجه به تغییر شرایط امیدواریم با تغییر قوانین شرایط رفت و آمد ایرانیان به این کشور راحت و ساده‌تر شود.

-    درخواست نامه‌ی برای مقطع کارشناسی ارشد از کشور

از بین تمام گزینه‌ها از بهترین و راحت‌ترین گزینه‌ها جهت مهاجرت ی برای مقطع کارشناسی ارشد به شمار می‌رود. گستردگی و تنوع انتخابی که در کشور به لحاظ انتخاب سبک زندگی موجود است در نیز به چشم می‌خورد با این تفاوت که ممنوعیت ترددی که برای ایرانیان در وجود دارد در نیست، بنابراین می‌توان با خیالی آسوده برای اپلای در این کشور اقدام کرد. کشور نیز مانند از دانشگاه‌های معتبر و شناخته شده‌ای نظیر بریتیش کلمبیا و دانشگاه تورنتو برخوردار است که در بین سایر دانشگاه‌ها در سایر نقاط دنیا کاملاً شناخته شده هستند و از اعتبار بالایی برخوردارند. بیش از۳۰ دانشگاه در سراسر این کشور در بین ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. از طرفی هرچند برخورداری از مدرک زبان معتبر و معدل بالا جهت در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور امتیاز خوبی محسوب می‌شود اما عدم برخورداری از آن نیز به معنی از دست رفتن شانس ی و مهاجرت به این کشور نخواهد بود، به دلیل گستردگی سیستم آموزشی این کشور همیشه گزینه‌ی مناسبی برای دانشجویان با هر نوع شرایط فراهم خواهد شد، بنابراین در این کشور گزینه‌ی مناسبی برای بسیاری از متقاصیان به شمار می‌رود.  
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● برترین کشورها و دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی عمران کدامند؟● تحصیل در دوره‌های A- level و foundation در کشور انگلستان● مزایای گذراندن دوره‌ی فاندیشن در استرالیا چیست؟● بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی فیزیک کدامند؟● تحصیل در رشته‌ی مهندسی کشاورزی در خارج از کشور● معرفی دانشگاه‌های برتر مهندسی برق در خارج از کشور● شرایط تحصیل در کشور نیوزیلند بدون مدرک زبان● شرایط تحصیل در رشته‌ی خلبانی در خارج از کشور چگونه است؟● دانشگاه‌های برتر رشته‌ی مهندسی شیمی در خارج از کشور● شرایط تحصیل در رشته‌ی ‌هوشبری در کانادا چگونه است؟جدیدترین مطالب● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس● نحوه‌ی ارسال ایمیل به اساتید خارجی جهت اپلای دانشگاه● تقویت مهارت reading در آزمون آیلتس● چگونه انعطاف ‌پذیری در زندگی سبب موفقیت می‌شود؟● ارزان‌ترین شهرهای استرالیا برای زندگی دانشجویی کدامند؟● ۹ نفر از موفق‌ترین زنان ایرانی در عرصه‌ی علم و فناوری● تقویت مهارت Listening در آزمون IELTS● شیوه‌های صحیح برخورد با انتقاد چیست؟● عزت نفس چیست و چه راهکارهایی برای افزایش آن وجود دارد؟● کاریزما چیست و چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● گپ تحصیلی چیست و چگونه می‌توان در فرایند اپلای آن را توجیه کرد؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. ● همه چیز درباره‌ی ویزای گاردین کانادا● چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا