برترین دانشگاه‌های دنیا برای تحصیل در رشته‌ی رباتیک کدامند؟

علم رباتیک علمی میان رشته‌ای است که طیف وسیعی از علوم را در برمی‌گیرد.
علم رباتیک علمی میان رشته‌ای است که طیف وسیعی از علوم را در برمی‌گیرد.
مجله موفقیت ایلیاد - رشته‌ی از جمله زیر شاخه‌های علم است که بر ساخت ماشین‌هایی متمرکز است که به انجام کارهای روزانه‌ی انسان و حتی فراتر از این می‌پردازند. در این رشته مطالعات بسیاری بر ساخت ربات‌ها و دستگاه‌ها در صنایع مختلف نظیر صنعت خودروسازی، استخراج معادن، تولید قطعات و لوازم مورد نیاز صنایع مختلف و ... صورت می‌گیرد. این رشته در واقع تلفیقی از چندین علم مختلف و پایه از جمله با گرایش طراحی جامدات، برق الکترونیک، کامپیوتر گرایش نرم افزار و .. می‌باشد و به دانش کافی در تمام این زمینه‌ها نیاز دارد. بنابراین می‌توان گفت علم علمی میان رشته‌ای است که طیف وسیعی از علوم را در برمی‌گیرد.

رشته‌ی نیز مانند سایر رشته‌های ی گرایش‌هایی را در دل خود جای داده است و هر یک از این گرایش‌ها به ارائه‌ی فعالیت‌های خاصی در این عرصه می‌انجامد، اما مسئله‌ی مهم در انتخاب گرایش به موضوعات مختلف در این رشته مسئله‌ی علاقه‌مندی است، در حقیقت انتخاب این رشته برای ارتباط تنگاتنگی با علایق و استعدادهای فرد دارد. رشته‌ی رشته‌ی آسانی نیست و نیازمند توانایی بالایی در زمینه‌ی حل مسئله می‌باشد. علاقه مندان به این رشته در طول دوران و کار با چالش‌های مختلفی روبرو خواهند شد، بنابراین هریک از گرایش‌های این رشته با توجه به علاقه‌ی فرد می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد.
ما در این مقاله قصد داریم به معرفی ‌های برتر رشته‌ی در خارج از کشور بپردازیم، با ما همراه باشید.

ـ ‌های برتر رشته‌ی در خارج از کشور

برترین ‌های دنیا در رشته‌ی براساس رتبه بندی QS در سال ۲۰۲۰ به صورت زیر می‌باشد:

-     MIT

MIT ی تحقیقاتی و خصوصی واقع درکمبریج ماساچوست است که دارای ۴۶۰۲ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۶۹۷۲ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد. این تا پیش از اکتبر ۲۰۲۰، ۹۷ جایزه‌ی نوبل، ۲۶ جایزه‌ی تورینگ و ۸ مدال فیلدز را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این، این افتخار حضور ۵۸ نفر از دریافت کنندگان مدال ملی علوم و ۲۹ نفر از دریافت کنندگان مدال ملی فناوری و نوآوری را در کارنامه خود دارد.

-     استنفورد

استنفورد از معتبرترین ‌های جهان براساس آمار موسسه‌های QS و TIMES در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰و صاحب عنوان دومین برتر جهان در سال ۲۰۲۱ می‌باشد. این در استنفورد در نزدیکی شهر سانفرانسیسکو واقع در ایالت متحده‌ی قرار دارد. استنفورد از رقابتی‌ترین ‌های جهان با ضریب پذیرش ۴ درصد می‌باشد. بنابراین می‌توان گفت ورود به این از هر دیگری در جهان سخت‌تر است. فارغ الان این موسس شمار زیادی از ابرشرکت‌های کنونی دنیا می‌باشند. همچنین تاکنون برنده‌ی ۸۴ جایزه‌ی نوبل و هشت مدال فیلدز از دانشجویان و اساتید این بوده‌اند.

-     کمبریج انگلیس

کمبریج دومین قدیمی انگلیسی زبان و سومین قدیمی جهان است که با برخورداری از ۳۱ دانشکده پذیرای ۱۲۰۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۶۰۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد. بخشی از شهرت و معروفیت این به دلیل وجود معماری خاص و برخورداری از امکانات آموزشی مدرن وپیشرفته‌ی آن می‌باشد. استیون هاوکینگ، چارلز داروین و ایزاک نیوتن از جمله افراد شناخته شده‌ای هستند که در این به پرداخته‌اند.   

-    موسسه‌ی فناوری فدرال زوریخ ـ سوئیس

موسسه‌ی فناوری فدرال زوریخ از معتبرترین ‌های اروپایی است که در شهر زوریخ سوئیس واقع است. این با بیش از ۱۷۰۰۰ دانشجو از بیش از ۸۰ کشور مختلف دنیا در مقاطع مختلف ی به فعالیت می‌پردازد. موسسه‌ی فناوری فدرال زوریخ در بین برترین‌های جهان قرار دارد، این رتبه‌ی ششم رشته‌های و رتبه‌ی ۱۵ جهان در رشته‌های علوم و ریاضیات را به خود اختصاص داده است، همچنین برخورداری از ۲۱ جایزه‌ی نوبل از جمله افتخارات این به شمار می‌رود. این براساس رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۲۰ در جایگاه ششم دنیا و براساس رده‌بندی ‌های جهان توسط موسسه‌ی تایمز در سال ۲۰۲۰ در جایگاه سیزدهم قرار گرفته است. دانشمند بزرگی همچون آلبرت انیشتین در این به پرداخته است.

-     کالیفرنیا

کالیفرنیا ( برکلی ) ی دولتی و تحقیقاتی محور است که در شهر بروکلی قرار دارد. این در سال ۱۸۶۸ پس از ادغام دو قدیمی تأسیس شد. این براساس رتبه‌بندی US NEWS در سال ۲۰۲۰ عنوان چهارمین برتر جهان را به خود اختصاص داد. در حال حاضر بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف ( ۲۹ هزار نفر در مقطع کارشناسی و ۱۱ هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد ) در این به مشغول‌اند. این در نظام رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۲۰ از جایگاه ۳۰ برترین ‌های جهان برخوردار است.   

-     آکسفورد انگلیس

آکسفورد قدیمی‌ترین انگلیسی زبان و دومین قدیمی دنیاست. این از قدمت بسیاری برخوردار است و همواره در بسیاری از حوزه‌های علم و فناوری پیشگام بوده است. پس از اعلام ممنوعیت دانشجویان انگلیس در پاریس توسط هنری دوم رشد و پیشرفت این آغاز شد. کمبریج کنونی در سال ۱۲۰۹ پس از شکل‌گیری اختلافاتی مابین دانشجویان و مسئولین آکسفورد و عزیمت کادر آکادمیک این به شهرکمبریج بنا نهاده شد.

-    کالج سلطنتی لندن ـ انگلیس

کالچ سلنتی لندن یا به عبارتی امپریال کالج لندن از معتبرترین مراکز آموزش عالی بریتانیا و جهان در رشته‌هایی نظیر ، علوم پایه، علوم زیستی، دامپزشکی، پزشکی و اقتصاد می‌باشد. این واقع در کنزینگتون جنوبی در مرکز لندن با حدود ۱۶۶۰۰ دانشجو براساس رتبه‌بندی تایمز جایگاه هشتم برترین جهان را به خود اختصاص داده است. در حدود ۹ هزار نفر از دانشجویان این در مقطع کارشناسی و ۷۶۰۰ نفر در مقطع ات تکمیلی در این در حال می‌باشند.

-     صنعتی نانیانگ ( NTU ) سنگاپور

صنعتی نانیانگ در جنوب غربی کشور سنگاپور قرار دارد. این از ۱۷۰۰ نفر عضو هیئت علمی و ۳۲۵۰۰ دانشجو برخوردار است که تعداد ۹۰۰۰ نفر از آنان به ات تکمیلی می‌پردازند. این بزرگترین دانشکده‌ی جهان است که در رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۲۰ عنوان یازدهمین برتر جهان و اولین برتر سنگاپور را از آن خود کرده است. همچنین براساس رتبه‌بندی موسسه‌ی تایمز در سال ۲۰۲۰ این در جایگاه ۴۸ دنیا قرار دارد.

-     چینهوا ـ چین

چینهوا واقع در پکن پایتخت چین در بسیاری از رتبه‌بندی‌های ملی و جهانی جزو دو برتر این کشور قرار دارد و براساس رتبه‌بندی‌های ‌های جهان در سال ۲۰۲۰ این در رده‌ی ۱۶ دنیا قرار گرفته است. این در سال ۱۹۱۱ تأسیس شد و در حال حاضر ۱۴ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و در حدود ۱۳ هزار دانشجو در مقطع ات تکمیلی در این در حال می‌باشند. همچنین براساس نظام رتبه‌بندی تایمز این در رده‌ی ۲۳ و در میان برترین ‌های دنیا در سال ۲۰۲۰ قرار گرفته است.

-     ملی سنگاپور

ملی سنگاپور قدیمی‌ترین این کشور است که به لحاظ تعداد دانشجو بزرگترین این کشور به شمار می‌رود. ۲۴۰۰ عضو هیئت علمی و بالغ بر ۳۷ هزار نفر دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این به مشغول‌اند. براساس رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۲۰ این جایگاه ۱۱ جهانی برترین ‌های دنیا را به خود اختصاص داده است.

-     هاروارد

هاروارد ی خصوصی واقع در شهر کمبریج ایالت متحده‌ی ست که در سال ۱۶۳۶ تأسیس شد و قدیمی‌ترین موسسه‌ی آموزش عالی این کشور محسوب می‌شود. این در رتبه‌بندی ‌های جهانی QS در سال ۲۰۲۰ رتبه‌ی سوم را در میان ‌های جهان و رتبه‌ی اول را در ایالت متحده به خود اختصاص داده  است. این همچنین در نظام رتبه‌بندی موسسه‌ی تایمز در سال ۲۰۲۰ در جایگاه هفتم برترین ‌های جهان قرار گرفت.

-    موسسه‌ی فناوری کالیفرنیا ـ

موسسه‌ی فناوری کالیفرنیا ی خصوصی و تحقیقاتی محور واقع در پاسادانا ایالت کالیفرنیا می‌باشد که در سال ۱۸۹۱ تأسیس شد و در حدود ۲۱۰۰ نفر دانشجو دارد که ۹۰۰ نفر از این تعداد به در مقطع کارشناسی مشغول‌اند. آزمایشگاه ساخت پیشرانه‌های ناسا تحت نظر این به فعالیت می‌پردازد و این یکی از دلایل اثبات موفقیت این است. موسسه‌ی فناوری کالیفرنیا در رتبه‌بندی ‌های جهان QS در سال ۲۰۲۰ رتبه‌ی پنجم ‌های جهان و چهارم را به خود اختصاص داده است و براساس رتبه‌بندی تایمز در سال ۲۰۲۰ در جایگاه دوم برترین ‌های جهان قرار گرفته است.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا