شرایط تحصیل در رشته‌ی ‌هوشبری در کانادا چگونه است؟

هوشبری از گرایش‌های رشته‌ی پیراپزشکی است که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های کشور کانادا ارائه می‌شود.
هوشبری از گرایش‌های رشته‌ی پیراپزشکی است که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های کشور کانادا ارائه می‌شود.
مجله موفقیت ایلیاد - هوشبری از گرایش‌های رشته‌ی پیرا است که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های کشور ارائه می‌شود. مراقبت‌های پیش از بیهوشی، بررسی وضعیت تنفس، فشارخون و ضربان قلب بیماران قبل و بعد از عمل‌های جراحی از وظایف شغلی کارشناسان و متخصصان بیهوشی به شمار می‌رود. کارشناسان هوشبری و متخصصان بیهوشی علاوه بر بررسی ایمنی‌های لازم قبل، حین و پس از اعمال جراحی به ارزیابی خطرات بیهوشی و عوارض آن بر بیماران پرداخته و مخاطرات ناشی  از آن را به حداقل می‌رسانند. این دسته از متخصصان در اتاق عمل تمام فرایند بیهوشی بیمار را در طی فرایند جراحی ارزیابی و هرگونه چالش فیزیولوژی را ارزیابی می‌کنند و همانگونه که عنوان شد به صورت پیوسته اکسیژن خون بیمار، وضعیت گردش خون و دمای بدن فرد را مورد بررسی و در صورت بروز هرگونه مشکل با اطلاع تیم جراحی به انجام مداخلات لازم می‌پردازند.  

ـ شرایط اخذ پذیرش رشته‌ی هوشبری در

از الزامات در رشته‌ی هوشبری برای متقاضیان علاقه‌مند به این رشته برخورداری از مدرک دیپلم در رشته‌ی علوم تجربی می‌باشد و مهمتر اینکه بهره‌مندی از نمرات بالا در دروسی نظیر زیست شناسی، شیمی، فیزیک، زبان انگلیسی و ریاضیات برای اپلای این رشته الزامی است و این مسئله برای درس زیست شناسی از اهمیت بیشتری برخوردار است. به دلیل وجود جو رقابتی برای پذیرش در این رشته شانس موفقیت برای افرادی که از معدل و نمرات بالاتری برخوردارند بیشتر است ( حداقل نمره‌ی معدل GPA باید ۵/۳ از ۴ باشد. ) همچنین از دیگر شرایط اخذ پذیرش جهت در این رشته شرکت در آزمون MCAT می‌باشد که این آزمون از دروس فیزیک، زیست شناسی، شیمی، تفکر انتقادی و مهارت حل مسئله می‌باشد.
پس از انتخاب شهر و دانشگاه مورد نظر برای دریافت نامه‌ی پذیرش ارائه‌ی برخی مدارک مورد نیاز دانشگاه برای این منظور مورد نیاز است که این مدارک شامل موارد زیر می‌باشد:
ـ تکمیل فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه مورد نظر
ـ ارائه‌ی مدرک دیپلم متوسطه و ریزنمره‌های دروس پایه
ـ ارائه‌ی توصیه نامه
ـ ارائه‌ی گواهی تمکن مالی
ـ ارائه‌ی مدرک زبان معتبر مورد تأیید دانشگاه
ـ ارائه‌ی انگیزه نامه‌ی قوی و بیان دقیق اهداف ی در این کشور

ـ مدارک لازم جهت اخذ ی ی جهت اپلای رشته‌ی هوشبری

دومین قدم جهت در رشته‌ی هوشبری در کشور اخذ ی ی این کشور می‌باشد.
متقاضیان برای این منظور با در دست داشتن نامه‌ی پذیرش و سایر مدارک مورد نیاز ملزم به مراجعه به سفارت کشور خواهند بود. به دلیل عدم برخورداری کشور ایران از دفتر سفارت متقاضیان ایرانی باید به دفتر سفارت این کشور در کشورهای ترکیه، ارمنستان و یا امارات مراجعه نمایند.
مهمترین مدرارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت برای اخذ ی ی در این کشور برای در رشته‌ی هوشبری شامل موارد زیر می‌باشد:  
ـ فرم تکمیل شده درخواست اخذ ی ی
ـ ارائه‌ی نامه‌ی پذیرش ی در رشته‌ی هوشبری از دانشگاه مورد نظر
ـ ارائه‌ی گواهی و اسناد مورد نیاز جهت اثبات تمکن مالی
ـ ارائه‌ی مدرک دیپلم متوسطه به همراه ریز نمرات ی
ـ پاسپورت معتبر به همراه اوراق شناسایی
ـ ارائه‌ی گواهی سلامت و عدم سو پیشینه
ـ رسید پرداخت هزینه‌ی بررسی پرونده‌ی ی ی ( )

ـ وضعیت در رشته‌ی هوشبری در کشور

متقاضیان در رشته‌ی هوشبری در این کشور در دو سال اول در دانشگاه دوره‌های علوم پایه را می‌گذرانند و کار و وظایف ارگان‌های بدن را فرا می‌گیرند. در سال سوم آموزش‌های بالینی و مراقبت‌های بیمار به صورت عملی انجام می‌شود و در سال آخر ( سال چهارم ) دانشجویان به صورت تخصصی دوره‌های مراقبت‌های بیمارستانی را می‌گذرانند. دانشجویان در سال سوم می‌توانند به در این رشته پرداخته یا ات خود را در رشته‌ی ادامه دهند و دانشجویانی که رشته‌ی هوشبری را برای ادامه ی برمی‌گزینند در سال چهارم دروس تخصصی این رشته را می‌گذرانند.
این رشته در ۱۷ دانشگاه کشور ارائه می‌شود و متقاضیان می‌توانند در دانشگاه‌های معتبر این کشور نظیر دانشگاه آلبرتا با رتبه‌ی جهانی ۳۱ در رشته‌ی هوشبری و دانشگاه تامپسون ریورز از دیگر دانشگاه‌های برتر در رشته‌ی هوشبری به بپردازند. همچنین تمام این ۱۷ دانشگاه مورد تأیید و پذیرش کالج سلطنتی پزشکان و جراحان می‌باشند.

ـ مقطع کارشناسی برای در رشته‌ی هوشبری

در مقطع کارشناسی هوشبری در کشور پنج سال به طول می‌انجامد، در واقع مدرکی تحت عنوان کارشناسی هوشبری وجود ندارد ، متقاضیان برای این منظور ملزم به در دوره‌ای کارشناسی در رشته‌هایی نظیر شیمی و زیست شناسی می‌باشند سپس برای ات تخصصی به دوره هوشبری ورود می‌کنند و در این دوره به در دروس زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضی، آناتومی و علوم بهداشتی می‌پردازند.

ـ مقطع کارشناسی ارشد برای در رشته‌ی هوشبری در دانشگاه آلبرتا

همانگونه که عنوان شد دانشگاه آلبرتا از برترین دانشگاه‌های کشور و دارنده‌ی رتبه‌ی ۳۱ جهانی در رشته‌ی هوشبری می‌باشد که امکان ادامه در این رشته را در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان علاقه‌مند فراهم کرده است. این دانشگاه در میان ده دانشگاه برتر این کشور در رتبه‌ی ۵ قرار دارد. در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه به صورت تمام وقت و به مدت پنج سال می‌باشد و هزینه‌ی سالانه چیزی در حدود ۹.۳۲۱ دلار یا به عبارتی ۷.۶۸۷ دلار آمریکا می‌باشد. ددلاین ارسال درخواست پذیرش برای این دانشگاه اول مارچ ۲۰۲۲ و تاریخ شروع ترم ی ۵ جولای ۲۰۲۱، اول سپتامبر ۲۰۲۱، ۵ ژانویه ۲۰۲۲ و ۹ می ۲۰۲۲ می‌باشد.

ـ مقطع فوق دیپلم هوشبری در دانشگاه تامپسون ریورز

امکان آنلاین در دوره‌ی فوق دیپلم این رشته در دانشگاه تامپسون ریورز برای دانشجویان مهیاست. مدت زمان در این مقطع در این دانشگاه ۲ تا ۳ سال است و شروع ترم ی از اول سپتامبر ۲۰۲۲ می‌باشد. ( ددلاین ارسال درخواست پذیرش برای این دانشگاه تا اکتبر ۲۰۲۱ بوده است )

ـ شرایط اخذ مدرک هوشبری از دانشگاه‌های کشور

از شرایط اخذ مدرک هوشبری از دانشگاه‌های کشور ارائه‌ی دو مقاله تحقیقاتی در این زمینه می‌باشد. همچنین شرکت در آزمون‌های کتبی و شفاهی از دیگر شرایط اخذ مدرک ی هوشبری از دانشگاه‌های این کشور می‌باشد. آزمون کتبی شامل سوالات علمی مرتبط با واحدهای درسی گذرانده شده در آن مقطع ی می‌باشد. علاوه بر آن شرکت در مصاحبه‌ی علمی ۲ ساعته و پاسخگویی صحیح به سوالات عنوان شده در رابطه با رشته‌ی هوشبری از دیگر شرایط اخذ مدرک از دانشگاه‌های این کشور می‌باشد. پس از دریافت مدرک ی و فراغت از ، فارغ الان از امکان کار و فعالیت در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های این کشور برخوردار خواهند شد. به دلیل نیاز این کشور به نیروی کار متخصص در رشته‌های پیرا مانند هوشبری فارغ‌الان این رشته برای کار و فعالیت در زمینه‌ی تخصصی خود از شرایط بسیار مطلوبی برخوردارند و با اخذ مجوز کار می‌توانند در این کشور به اشتغال بپردازند.  

ـ معادل‌سازی مدرک کارشناسی هوشبری

مدرک متقاضیانی که در رشته‌های پیرا در ایران به پرداخته‌اند برای ادامه در کشور به معادل‌سازی نیازمند می‌باشد. رشته‌هایی نظیر پرستاری، مامایی، رادیولوژی، هوشبری، اتاق عمل، گفتار‌درمانی، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی، علوم آزمایشگاهی، کار درمانی و ... رشته‌های پیرا را شامل می‌شوند. معادل‌سازی مدارک ی هر یک از این رشته‌ها در به صورت شرکت در دوره‌های آمادگی و آزمون‌های عملی می‌باشد. متقاضیان ادامه در رشته‌ی هوشبری با مدرک کارشناسی باید در ابتدا پروسه‌ی معادل‌سازی و ارزیابی مدرک خود را طی کنند و اولین مرحله برای طی این پروسه اخذ مدرک زبان مورد تأیید دولت می‌باشد. به دلیل شرایط خاص کاری کارشناسان هوشبری و ارتباط نزدیک با مردم جامعه آشنایی کامل با زبان مورد نظر الزامیست و از اهمیت بسیاری برخوردار است. پس از آن شرکت در آزمون‌های عملی که به منظور ارزیابی علمی و بررسی سطح سواد متقاضی صورت می‌پذیرد، مرحله آخر پروسه‌ی ارزیابی و معادل‌سازی مدرک کارشناسان هوشبری در کشور شرکت در دوره‌های کارورزی و کارآموزی و آشنایی با قوانین این کشور می‌باشد که به صورت کلی تمام این دوره‌ها از ۶ ماه تا ۲ سال به طول خواهد انجامید.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا